Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogy készül a hortobágyi húsos palacsinta? fórum

Hogy készül a hortobágyi húsos palacsinta? (tudásbázis kérdés)


2010. ápr. 7. 19:14
sziasztok lányok mivel szakács vagyok és olvasom a leveleiteket ugy döntöttem hogy segitek. csináljatok süssetek palacsintát a szokásos módon tedd félre a tölteléket ugy készited el hogy rendes pörköltet főzöl sertéshúsból vagy pulyka vagy csirkehúsból csal ne csontod legyen a hús hanem simahús legyen de darálthúsból is készitheted de akkor nem kell sokáig főzni és nem kell igy ledarálni a húst főzd el a levét hogy csak szaftja maradjon és ezt a szaftos húst töltsd bele a palacsintába és párnát formázhatsz vagy a két szélét behajtva feltekered és ugy jársz el a továbbiakban mint ha súst rántanál panirozd be a palacsintát és süsd ki finom és laktató lehet hozzá franciasalátát búrgonya pürét és még szokták főzelék feltétként használni. máskot ha pötköltöd marad ki és már nem kell fagyazd le ha kell elő veszed és szintén ugy jársz el mint az előzőmél húsospalacsintát csinálj. de ha időd van süthetsz palacsintát is többet a többit fagyazd le ha kell használatkor csak előveszed és megtöltöd de előte a miróba felmelegitheted töltés előtt, szia ha segitettem irj máskor is szi erzsi
2009. márc. 20. 14:51
Légyszi ne nézzetek hülyének, de fiatal vagyok és még életemben nem főztem se hortobágyi p.-t, se pörköltet.:S Arra szeretnék kérni valakit, hogy írja le részletesen a darálthúsból pörkölt receptjét.
2008. aug. 18. 07:58

Én is kipanírozva szoktam csinálni.

Egyébként tényleg egyszerűbb darálthusból csinálni, mint hogy csontozni meg összetörni a pörköltet.

És macerásabb bepanírozni, de nekem ugy kicsit összeállobb így bundában.

Próbáld ki a panírozott, és a jénai tálas megoldást is, és majd eldöntöd neked melyik jön be jobban :D

2008. aug. 17. 19:21

Szia!

Én darálthúsból szoktam pörköltet csinálni,és amikor megfőtt,levesszürő szitán átnyomkodom,hogy a leve ne legyen a husin.Mikor ez megvan a lét behabarom tejföllel,és abból teszek a hushoz,hogy ne legyen annyira száraz.

Kockaalakura töltöm a palacsintákat,jénaiba teszem,ráöntöm a maradék lét,és átsütöm a sütőbe.(kb 20perc.)

Szoktam hagyni lét még külön is,ha valaki még plusszba akar hozzá.

Kevés tejföllel tálalom.:)

2008. aug. 16. 13:23

Én úgy szoktam,h csinálok egy csirkepörit egyik nap és a következő nap van hortobágyi.

Kisütöm a palacsintákat.kicsontozom,és összevágom,bőrtelenítem a husit.Ezt némi szafttal betöltöm a palacsintákba.Háromszögba hajtom,és a tetejére megy a tejfölle kevert szaft.Jénai tetejébe teszem,vagy tepsibe,attól függ,hányan eszünk,és be a sütőbe megpirírani,összemelegíteni.

2008. aug. 16. 13:04
Szia. Én egy kicsit mésképp szoktam.A darált húst készitem el pörköltnek, ha kihült a már megsütött palacsinta tésztába, kocka alakura töltöm, majd mint a rántott húst,lisztbe,tojásba,zsemlemorzsába forgatom és bő olajba kisütöm.
2008. aug. 15. 23:08
Szia, nagyon egyszerű! Én csinálok egy pörkölöt sertéshúsból. Összetöröm villával a jó puhára megfött szaftos husit, majd amár elöre kisütött palacsintákba töltöm, kocka alakra csomagolom, és kiolajozott morzsázott tepsipe vagy jénaiba sorakoztatom. A maradék szaftot összekeverem tejföllel, leöntöm vele a palacsintákat, és a sütőben pirosra sütöm a tetejét. ( Van aki darált hússal csinálja ugyanezt de nekem úgy nem ízlett!)
2008. aug. 15. 09:46
hogy készül?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook