Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A szerencse hozó patkót az ajtóra kell tenni? Miért? Merre kell álljon? U alakba, vagy fordítva. Légyszi írjatok erről..) fórum

A szerencse hozó patkót az ajtóra kell tenni? Miért? Merre kell álljon? U alakba, vagy fordítva. Légyszi írjatok erről..) (tudásbázis kérdés)

2008. aug. 17. 08:40
nem érdemes vele foglalkozni!!
2008. aug. 14. 15:18
Jah, egyébként neki is U alakban van fent.
2008. aug. 14. 15:17

Egyik ismerősömnek is a kocsi elejére van felszerelve egy lovaspatkó "lófejjel" együtt, így bárhol és bármikor megismerem, mert másnak nincs is hasonló sem. ^_^

De ő azért rakta fel mert lovakkal foglalkozik. :D

2008. aug. 14. 15:07
U alakban. Érdekes, én még csak kocsin láttam, régi német szokás szerint!
2008. aug. 14. 15:04
Igen, U alakba kell tenni, mert ha fordítva teszed, kihullik belőle a szerencse.
2008. aug. 14. 15:00

A szerencsehozó patkót U alakban kell felrakni. Lagalábbis én úgy tudom hogy így hoz szerencsét a lefele fordított patkó sokak szerint szerencsétlenséget hoz.

Szerintem mindegy hova rakod, de általában oda szokták ahol az ember sokat tartózkodik, vagy a legkedvesebb helyre, de hallottam már olyanról is, hogy az ágy fölé, ahol alszunk.

2008. aug. 14. 14:51
A szerencse hozó patkót az ajtóra kell tenni? Miért? Merre kell álljon? U alakba, vagy fordítva. Légyszi írjatok erről..)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook