Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit lehet igényelni tartósan beteg gyereknek, emelt családiról tudok és a közgyógyról is, van még valami? fórum

Mit lehet igényelni tartósan beteg gyereknek, emelt családiról tudok és a közgyógyról is, van még valami? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2011. febr. 21. 17:14

1993. évi III. törvény


a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról

[link]


nézegesd meg ezt a tv-t

30. MÁRKATA (válaszként erre: 29. - F303be5590)
2011. febr. 21. 17:10
Hát ha csak igy müködne,Jó lenne..
2011. febr. 21. 17:07

hát akkor mondd azt, hoyg utánajártál és jár


ennyi :)

28. MÁRKATA (válaszként erre: 27. - F303be5590)
2011. febr. 21. 17:05
Az a baj,hogy egy kis faluban lakunk és egy nagy kalap sz.rt ér a polgármesteri hivatalunk.Semmit sem tudnak,ha valamit kérdezel az a válasz hogy járj utána.
2011. febr. 21. 17:01

egy telefont és egy kérelmet megér szerintem

legfeljebb elutasítják


igazából erről nem hallottam még, csak most találtam (google találta)

2011. febr. 21. 17:00
ezt a gépjárműadót szerintem az önkormányzatnál kellene megkérdezni
25. MÁRKATA (válaszként erre: 23. - F303be5590)
2011. febr. 21. 16:58
Csak súlyos mozgássérültnek jár?
24. MÁRKATA (válaszként erre: 19. - F303be5590)
2011. febr. 21. 16:57
Én ezt letöltöttem de itt erről nincs szó.
2011. febr. 21. 16:56

'GÉPJÁRMŰADÓ KEDVEZMÉNY


A súlyos mozgáskorlátozott személy szállítására szolgáló egy személyszállító gépjármű mentes a gépjárműadó megfizetése alól.

A bejelentést a helyi önkormányzat adóügyekkel foglalkozó osztályán kell megtenni. A személy szállítására elsősorban az a személyszállító gépjármű szolgál, amely az adóalany tulajdonában van. Ha nincs, akkor közeli hozzátartozójának, mint adóalanynak a tulajdonában álló gépjárművet lehet ilyennek tekinteni.'

2011. febr. 21. 16:55
2011. febr. 21. 16:53
2011. febr. 21. 16:50
gyes után ápolási díj
2011. febr. 21. 16:46
2011. febr. 21. 16:40
Tartós betegre ez nem jár.Csak ha fogyatékos.Az orvos tölt ki egy papirt azt kell bevinni a hivatalba,és akkor nem kell fizetned.Én igy tudom,mert mikor mi tartós betegek lettünk utánna néztem.(kb 2 éve).Ha megtudsz valami változást akkor írd ide,engem is érdekel.Köszi..
2011. febr. 21. 12:47
Sziasztok kérdeznék valamit ,hogy hallottam akinekvan kocsija és mozgássérült gyerek van akkor nem kell gépjármüadot fizetni na de ez tartosan beteg gyerek esetén is érvényes vagy csak fogyatékos illetve mozgássérülre igaz-e.Köszönöm ha valaki válaszol
16. dovima (válaszként erre: 11. - Kiscsirke)
2010. nov. 24. 07:25
Nálunk a fiamnak dongalába van,műtötték többször,és én emelt családit kapok rá,minden évben ad egy újabb igazolást az ortopédus,de szerintem nyugodtan menj el hozzá és kérdezz rá,az a baj h sokan azt gondolják h alapból tudja az akinek ez jár pedig az orvosnak kötelessége lenne mondani h mi az ami jár,speciel nekem a doki mondta ő egy abszolút lelkiismeretes és nagyon korrekt orvos.
2010. nov. 23. 21:15
Köszi, de elvileg nem jár neki, mert nem olyan 'súlyos'. Ehhez képest 3 havonta ortopédiára járunk félévente gyógycipő. Ami nem 2 fillér... Ezeket tudom, hogy mi jár már azóta utána olvastam, köszönöm a választ. Esetleg nem tud valaki egy jóindulatű ortopédust ajánlani Pesten?
2010. nov. 18. 20:17

mozgáskorlározott parkolási kártya

okmányirodába kell intézni, gyerek és a tartós beteg igazolás kell hozzá

13. sandryna (válaszként erre: 11. - Kiscsirke)
2010. nov. 18. 20:07
nekem is beteg a kisfiam, de a doki jóindulatán sok múlik. Nekem ő ajánlotta fel, hogy megadja a tartósan beteg-fogyatékos papírt a gyerekem után. 10 éves koráig kapom a gyest,emelt családi pótlékot, közgyógyigazolványt kaptunk, gyermekvédelmi kedvezményben részesülünk, ingyenes az étkezése, ingyenes tankönyv. Ingyen utazik..
12. kiscsirke (válaszként erre: 11. - Kiscsirke)
2010. nov. 18. 19:36
kicsit értemetlenül írtam, bocsi :)
2010. nov. 18. 19:34

Sziasztok!


Szeretném megkérdezni, hogy a kislányomnak születésétől kezdve nem jó a lába. Addutio, illetve lúdtalpas. A jobb lába lúdtalpas elég rendesen, a bal lába pedig ki van fordulva, illetve a lábfeje is befelé fordul. Ezek miatt ortopéd cipőt kell hordania már 1 éve, illetve meginnt felírt neki az ortopédus. Ezek a cipők nem kt fillérbe kerülnek, recepttel egyet lehet venni, kb 10 ezer ft volt a legutóbbi, de ezen felül is olyan cipők kellenének, de recept nélkül már 30 e ft.

A kérdésem az lenne, hogy ilyen bajjal tartósan betegnek minősül? Be merjek próbálkozni az ortopédián? A Mák csak egy általános tájékoztatást adott. Megtaláltam a betegségek gyűjteményét is, hogy mi számít annak, de abban is csak azt találtam, hogyha végtag rendellenesség miatt tartós funkciózavar van. Na most nekem ez nem jelent semmit, hogy mit jelent.

Tud valaki segíteni ebben?

10. vipa
2010. nov. 5. 09:36
Nekem juliusban járt le a gyesem. Senki nem szólt, hogy tartósan beteg kislányommal elmehetek ápolásira, csak 4 órában lehet dolgozni. Az ápolási díj összege 25900 ft.Most kaptam meg az első ápolásit.
9. cristin (válaszként erre: 6. - Captonne)
2010. szept. 5. 17:19
Ha lejár a Gyes te vagy a férjed elmehet Ápolásira a gyerekkel kb annyi az ápolási mint a Gyes összege.Legalábbis felénk.Ezt a helyi Önkormányzatnál tudjátok intézni.
2009. okt. 30. 11:32

Captonne! A gyes ha a gyerek lisztérzékeny, akkor 10 éves koráig jár. Minden évben meg kell igényelni és ha lejárt de késve adtad le az új gyes-igénylót, akkor is meg fogod kapni visszamenőleg. Be kell menni a MÁK-hoz és kérni egy gyes-igénylőt.

[link]

Itt megtalálsz, ha van még kérdésed. Szívesen segítek!

2008. nov. 21. 00:39
Esetleg rendszeres gyermekvédelmi támogatás,de azt nem csak beteg,hanem egészéges gyermek után is lehet igényelni,/ebben van a kedvezményes ovodai és iskola étkeztetés/egy évben 2x kb 5000-6000 ft,egy évre szól,kérelmet bármikor belehet adni,onnan számolják az egy évet,lejáratkor ujra kell igényelni/ez az önkormányzatnál van/
2008. nov. 21. 00:08

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem,hogy gyermek nevelési támogatás jár,a tartósan beteg gyermek után?Nálunk a férjem munkanélküli és a gluténmentes ételek is nagyon drágák ezért gondoltam,hátha van még valami amivel tud segíteni az állambácsi:) Előre is köszi

2008. aug. 19. 17:40

Mi mindkettöt kapjuk. Nov. 1-el lejár a gyesem, de meg szeretném hosszabittatni.

Akkor is honapokat kell várni mire megkapom a gyest?

2008. aug. 14. 21:58
Mi is ezért kapjuk...asztmás a fiam,csak sajnos senki sem értesített még az emelt családiról sem,és csak januártól kapom,pedig egész pici kora óta asztmás.
2008. aug. 14. 09:33
Akkor is jár a meghosszabbitot gyes ha asztmás-allergiás amugy köszi ,hogy irtál doryka
2008. aug. 14. 09:18
Emelt családit és közgyógyot is lehet igényelni,sőt meghosszabbított gyes is jár a gyermek 10 éves koráig. Meg egy csomó minden,pl kedvezményes étkeztetés iskolában,óvodában,kedvezményes utazás.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook