Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit lehet igényelni tartósan beteg gyereknek, emelt családiról tudok és a közgyógyról is, van még valami? fórum

Mit lehet igényelni tartósan beteg gyereknek, emelt családiról tudok és a közgyógyról is, van még valami? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
61. buci07 (válaszként erre: 46. - Encike 2)
2017. jún. 19. 08:40
Az internet nagy segitség csak rohadt sokan még most sem arra használják amire kéne...
2011. aug. 7. 22:15

Sziasztok!

Köszi a sok "tippet", sajna még nem volt időm átnézni, de megnézek mindent.


nálunk sajna nem jár, mivel ahogy írtam jövedelemfüggő.

2011. aug. 7. 17:09

Nekem anno pár éve a hivatalba mondták amugy de itt van egy cikk megkerestem de majd még kutatok ,és elküldöm



[link]



Rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény



Kinek ítélhető meg?

Az a gyermek részesülhet rendszeres gyermekvédelmi támogatásban,

- akinek a családjában az egy főre jutó havi jövedelem nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 130%-át

- ha a gyermeket egyedülálló szülő, vagy más törvényes képviselő gondozza, vagy

- ha a gyermek súlyosan beteg, vagy fogyatékos

----------------------------------------------


Mit nyújthat a kedvezmény?


- igénybe vehető vele a gyermekétkeztetés normatív kedvezménye- pénzbeli támogatás (július és november)

- ingyenes tankönyv

- egyéb kedvezményekre jogosultság (Étkezési díjkedvezmény, ingyenes tankönyv)



Hová forduljunk a kérelemmel?


- a lakóhely szerint illetékes önkormányzat polgármesteri hivatalához

2011. aug. 6. 15:06
szociális és munkaügyi minisztérium honlapján találtam leirást róla, de nem tudom belinkelni, mert nem jó a netem, nem enged minden oldalt megnyitni. Ott nézz szét :-))
57. micimacko72 (válaszként erre: 56. - Encike 2)
2011. aug. 6. 10:11
meg fogom keresni, és átküldöm, de szólj rám priviben ha elfelejtem (3 gyerkőc mellett már lestrapált vagyok :-)))
56. encike 2 (válaszként erre: 52. - Micimacko72)
2011. aug. 6. 09:57

Erről is pontos tájékoztatást kérek :)

Jelenleg gyesen vagyok, ami 26500Ft, de én ugy tudom, hogy a kettő nem megy együtt, vagy ez, vagy az. De az összege nem egyforma? :)

55. encike 2 (válaszként erre: 50. - Smumika)
2011. aug. 6. 09:55

Ezt honnan irtad ki?

Mivel még nincs gyermekvédelmi, igy a felét fizetem az étkezésnek. Egyébként is fele járna, mivel 3 gyermekem van.

De tényleg mostmár engem is érdekel, kutakodom a gyermekvédelmi után.

54. encike 2 (válaszként erre: 49. - Smumika)
2011. aug. 6. 09:53

Voltunk a jegyzőnél, meg is néztük a szemünkkel a tv-t és tényleg nem jár. Az öregségi nyugdij mindenkori összegének a 130%ához nézték. De ha neten találsz erről cikket, hogy alanyi jogon jár kérlek küldd el és az orra alá dugom a jegyzőnek!!!! Utazási kártyánk van, azt a Mák küldte ki. Gázhoz is jár védendőség, most intézem.

Várom.

53. Macskanita (válaszként erre: 51. - D013113b1c)
2011. aug. 5. 21:34
nálunk is jöv.határhoz kötött!!!
52. micimacko72 (válaszként erre: 50. - Smumika)
2011. aug. 5. 21:26
ugy olvastam valahol, hogy ápolási dijon is lehet vele lenni és akkor a gyes összegét kipótolják az ápolási dij összegére talán 37 ezer környékén van
2011. aug. 5. 16:41

Sziasztok,biztos az,hogy alanyi jogon jár a gyermekvédelmi a tartós beteg gyereknek?

Nálunk jövedelemhatárhoz kötött.

10 éve asztmás a fiam.

2011. aug. 5. 16:30

Tartósan beteg gyerek után:

-Emelt családi

-Gyes 8 éves koráig utána még 2 évig még valami jár pontos nevét nem tudom

-Gyermekvédelmi alanyi jogon

-Utazási kártya alanyi jogon ami + 1 fő kisérő is ingyen utazhat buszon vonaton villamoson a vonat 90 % os

-Ingyen étkeztetés és tankönyv-ez mivel gyermekvédelmi van de ha nincs félár az étkeztetés

-eon védendő fogyasztó

-Gáz védendő fogyasztó

49. smumika (válaszként erre: 47. - Encike 2)
2011. aug. 5. 16:23
Ha tartósan beteg a gyerek alanyi jogon jár a gyermekvédelmi !!!!Alanyi jogon jár a közgyógy!!!!Kaptok utazási kártyát is ami volánon ,máv illetve helyibuszokon használhat a szülő is mert ha gyereknek jár 1 fő kisérő ingyen utazhat vele.Eon védendő fogyasztó lehetsz.A gáz is tán azt nem tudom mert nekünk nem gáz fűtésünk van.
48. töhöske (válaszként erre: 41. - Scluk)
2011. aug. 5. 16:20
Köszi majd megpróbálom. Kíváncsi leszek a doktornő mit fog mondani,kitölti-e a papírt,úgyis most kell majd kontrollra mennünk.
47. encike 2 (válaszként erre: 42. - Kató1)
2011. aug. 5. 13:20

Voltam a jegyzőnél, nekünk nem jár, mert ezt is a jövedelemhez nézik, nekünk több, mint kellene.


De köszi, hogy szóltál.

46. encike 2 (válaszként erre: 37. - MÁRKATA)
2011. aug. 5. 10:31

Én most intézem az Eon ill. tigáz felé a kérelmet, azaz a védendő fogyasztónak felvételét, tuti, hogy jár, mert már kaptam kitöltenivaló papirokat, amit vissza kell küldenem.


Jelzem 8 éve szenvedünk betegségben és most apránként tudjuk meg mi jár, mert senki nem világosit fel dolgokról!!!!!


Aki tud még járandóságról, jelezze.

45. encike 2 (válaszként erre: 42. - Kató1)
2011. aug. 5. 10:28
Na ezt én nem tudtam. Ez tuti? Senki nem mondta, pedig a hivatalban is tudják, hogy tartósan betegek vagyunk.
44. encike 2 (válaszként erre: 41. - Scluk)
2011. aug. 5. 10:27

Igen jár. Az orvos tölt ki igazolást a betegségről. Ezt beküldöd a mákhoz és gyesen is lehetsz, emelt családit is kapsz. Utazási kedvezményben is részesülsz. Ha már óvodás, iskolás a gyerek, akkor 50%-os étkezési támogatásban is részesülsz.

Mi is ebben a cipőben járunk.

2011. aug. 5. 09:48
Marha jó ez a rendszer.Lejár a közgyógy kártyánk.Az orvos kitöltötte a papirt.Át vittem a hivatalba,és kérnek a férjemtől kereseti igazolást.Tőllem a gyes+családipótlék papirját.Még jó hogy alanyi jogon jár.
42. kató1
2011. aug. 4. 19:40
Sziasztok.Tartósan beteg gyereknél a gyermekvédelmi támogatást is igényelheted.Kató1
41. scluk (válaszként erre: 40. - Töhöske)
2011. aug. 4. 11:59

Úgy tudom, jár allergiás asztmára az emelt családi pótlék. Szerintem érdemes igényelned, mert csak ezután kaphatod meg a közgyógy kártyát.

A pullmonológustól kell kérni egy igazolást, hogy a gyermeked tartósan beteg. Ezután kell a MÁK-hoz bemenni, és kérni az emelt összegú családi pótlékot. Pár héten belül postázzák a határozatot (vele együtt az utatazási kedvezményre jogosító kártyát), és ezzel a határozattal és a tartósan beteg igazolással kell bemenni a polgármesteri hivatalba. A közgyógy kártyán évi 6000 ft van, amit meghatározott gyógyszerekre lehet felhasználni.

2011. jún. 5. 11:03

Sziasztok. Azt szeretném kérdezni,hogy érdemes-e megpróbálnom a kiemelt családi pótlékot,allergiás gyerekemnek? Kórházban még nem voltunk soha ez miatt hál'Istennek,és mostanában jobban is van mint az elmúlt években,viszont állandó gyógyszerei vannak,meg is kaptuk rájuk a kedvezményre jogosító papírt pullmonológustól amit a körzetinek kellett leadnunk hogy ő is felírhatja.

Sajnos csak most tavasszal tudtam meg hogy ilyen létezik,és esetleg mi is jogosultak lennénk rá.

Leírná valaki ennek a menetét,ki állapítja ezt meg tulajdonképpen?

2011. febr. 22. 17:13
egy telefonhívást lepattintanak, egy levelet meg meg kell válaszolniuk
2011. febr. 22. 17:13
írásban.........
2011. febr. 22. 17:04
Én már olyat is hallotam hogy a mátáv és vizszolgáltató is ad kedvezményt ha beteg a gyerek.Persze hívtam őket de itt nálunk semmi.Ha valaki megtud valamit szívesen fogadom.Köszi...
36. f303be5590 (válaszként erre: 35. - Smumika)
2011. febr. 22. 16:53
jól teszed :)
2011. febr. 22. 14:33
köszönöm holnap megyek amugy a hivatalba rákérdezek azért bár gondoltam,hogy csak mozgáskorlátozottak kapnak de ha megkérden pofon nem vágnak:):):)majd megirom mi volt
2011. febr. 21. 17:20
ennyit találtam
2011. febr. 21. 17:19

Adómentesség

f) a súlyos mozgáskorlátozott személy, a súlyos mozgáskorlátozott kiskorú, a cselekvőképességet korlátozó (kizáró) gondnokság alatt álló súlyos mozgáskorlátozott nagykorú személyt rendszeresen szállító, vele közös háztartásban élő szülő - ideértve a nevelő-, mostoha- vagy örökbefogadó szülőt is - (a továbbiakban együtt: mentességre jogosult adóalany) egy darab, 100 kW teljesítményt el nem érő, nem személytaxiként üzemelő személygépkocsija után legfeljebb 13 000 forint erejéig. Ha a mentességre jogosult adóalany adóalanyisága és adókötelezettsége az adóévben több személygépkocsi után is fenn áll, akkor a mentesség kizárólag egy, a legkisebb teljesítményű személygépkocsi után jár,

2011. febr. 21. 17:17

és itt van a gépjárműadóról szóló tv.

[link]

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook