Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Lehetséges, hogy a kontakt lencsétől valaki megvakulhat? fórum

Lehetséges, hogy a kontakt lencsétől valaki megvakulhat? (tudásbázis kérdés)


17. Kabos
2011. máj. 3. 05:42

Sziasztok! nem kell valakinek 2 pár origi lencse? Air Optix Aqua Ciba Vision 8,6 görb., -3.00.

Sajnos romlott a szemem, így nekem ez már gyenge.

2009. febr. 10. 00:00
Nem,de nélküle lehet.
15. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 4. - Sándor51)
2009. febr. 9. 23:55
Ez nem igaz mert a szemüveg nem a szemgolyón van.
2008. szept. 26. 23:08
Köszönöm a válaszokat.
13. 4c35511f0b (válaszként erre: 7. - Diagonalt)
2008. aug. 19. 13:51
Szemfenék vizsgálat mindig van (már ha jó orvoshoz jár az ember, hisz a szabály ez)
12. Mocori (válaszként erre: 4. - Sándor51)
2008. aug. 19. 13:29
Ejha! Jó a helyesírásod... bocs...
11. Mocori
2008. aug. 19. 13:29

Még nem vakultam meg... de szerintem sem lehet.

Rendesen tisztogatni kell és amikor lejár, kicserélni.

2008. aug. 19. 12:31
Én inkább megműttetném a szemem, ha akkor elkerülhető lenne a császárral szülés. De tuti nem lehet megvakulni a kontaktlencsétől, csak rendesen kell használni. Pl. hallottam olyanról, aki nem veszi ki még éjszakára se a lencsét. Na, az ilyen meg is érdemli, h tönkremenjen tőle a szeme. Nem véletlen, h előírásai vannak a használatának, azokat be kell tartani!
2008. aug. 19. 09:24
amennyiben a kontaktlencsét az időkorlát, és a higiénés szabályok betartásával használod, nincs okod aggodalomra, persze a rendszeres orvosi vizsgálat is nagyon fontos. a szemész dönti el, hogy szülhetsz-e természetesen, vagy sem. ez elég érdekes, hiszen a kitolási szakasznál tartanak a szem sérülésétől, de honnan lehet tudni, hogy milyen hosszú lesz a kitolási szakasz? vis major. de gondolom néhány szülész a könnyebbik utat választja. mindkét szülésemnél találkoztam "nyuszi" szemű hölggyel, bár fizikai képtelenségnek tartottam nyitva tartani a szememet, azért valakiknek csak sikerült. -4,5-lel természetes úton szültem mindkét lányomat.
2008. aug. 13. 21:13
Ja, meg sztem ha beteg vagy, főleg ha vmi vírus, akkor érdemes inkább kivenni, nehogy rámenjen beszennyezze stb.
2008. aug. 13. 16:47

Nos,a szem rosszasága és a szülés:

Nincsen határérték,hanem szemfenék vizsgálatot végeznek,erősebb dioptriáknál.A vizsgálat függvényében dől el,h lesz-e császár.Legalábbis nálam még -1,5 , -1 nél is ajánlották a vizsgálatot.

Sajnos nekem nem bírja a kontaktlencsét a szemem,mert állandóan kötőhártya gyulladást kapok.

6. Napra_forgó (válaszként erre: 5. - Holdsugár85)
2008. aug. 13. 15:52

Én is általában tovább hordom a havi lencsém. Én is akkor cserélem, mikor már nem kényelmes.

De soha semmi baja nem volt ettől a szememnek, pedig már kb 14 éve hordok lencsét.

2008. aug. 13. 15:42

Én úgy tudom 6 felett veszélyeztetett terhes, onnantól szülhet csak császárral.

Nem hiszem, hogy meg lehetne vakulni tőle.

Ha minden nap tisztítod, éjszakára friss lötyibe rakod, akkor nem lehet bajod tőle. Én is túl szoktam hordani, a féléveset mindig kitolom 7-8 hónapra, ez az optikus rémálma. Igazából azt nézem, hogy mikor avul el annyira, hogy már kényelmetlen, szúr amikor beteszem stb.

2008. aug. 13. 15:30
kontakt iencsétöl nem lehet negvakulni ojan mitha álandoan szemüzeget hordaná.
2008. aug. 13. 15:28

Kontaktlencsétől nem lehet megvakulni.

Sőt, romlani sem fog tőle a szemed.

Nekem az egyik -4,25-ös, a másik -7-es, és én már csak császárral szülhetek. De azt nem tudom, mennyi a határ.

2008. aug. 13. 15:24
Azt szeretném megkérdezni, hogy lehetséges-e hogy a kontakt lencsétől valaki megvakulhat? Pl ha régóta van. És hogy mennyi az a dipotria amikor már nem szülhet valaki természetes úton csak császárral?
2008. aug. 13. 15:22
Szemes kérdések

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook