Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy derült ki, hogy terhes vagy? fórum

Hogy derült ki, hogy terhes vagy? (beszélgetős fórum)


49. orsyka
2006. okt. 25. 14:13

Tudja valaki, hogy mit jelent a következő? Homogén szerkezetű uterus.40mm átmérőjű.


Ugyan is ez áll az ultrahangos papíromon, csak választ nem kaptam rá, hogy ez mit jelent, hiába kérdeztem.

48. orsyka (válaszként erre: 45. - 7130b15964)
2006. okt. 25. 13:41
A teszteket rögtön ébredés után az első vizeletből csináltam, kivéve az utolsó. De az is pozitív lett. Nme értem mi lehet a baj. 3 teszt állítja h terhes vagyok. Van olykor hányingerem, szédülök, stb. De nem tudom már h mit érezzek. Egyszer azt érzem, van valaki a pocimba, van amikor meg azt h nincs. Összezavarodtam.
47. 7130b15964 (válaszként erre: 46. - Orsyka)
2006. okt. 25. 13:39
Nézd meg a jónás módszert is. Pénzbe, "többlet munkába":) nem kerül, egy-két próbát megér.
46. orsyka (válaszként erre: 44. - Figarina)
2006. okt. 25. 13:37
Kitartás majd csak lesz. A Kincsem azt mondta, majd addig próbálkozunk amig nem lesz pocsaklakónk. Amugy 3 hónapja.
45. 7130b15964 (válaszként erre: 43. - Orsyka)
2006. okt. 25. 13:30

Orsi, légy szíves, keress egy másik orvost! Már csak azért is, mert egy orvos-páciens kapcsolat alapja a bizalom, különben nem tudtok normálisan együttműködni később sem, amikor sokkal nagyobb szükséged lesz rá.

Hogy nézted a teszteket? Reggel, evés-ivás előtt, első vizelettel (a jó tesztek máskor is működnek, de általában ezt szokták az "igazi" mintának tekinteni).


Az egyik ismerősömet egy vizsgálat után az orvosa egészségügyi küretre akarta küldeni, mondván majd utána talán teherbe esik. Közben terhes volt!!! Még jó, hogy ragaszkodott a megérzéséhez, elment egy másik orvoshoz, 3 éves a lánya. Elképzelni is rossz, mi lett volna, ha aláveti magát az előző orvos által kiírt procedúrának.

44. figarina (válaszként erre: 43. - Orsyka)
2006. okt. 25. 13:27
kitartás!Mióta próbálkoztok?
43. orsyka
2006. okt. 25. 13:23
Sziasztok! Hát nem várok babát! Most jöttem az orvostól és minden köznyével a pofámba vágta, h nem vagyok terhes és ez ugye milyen jó hír nekem. Hát azt hittem ott helyben összeesek. 3 teszt állította h terhes vagyok, az orvos pedig azt, h nme is voltam. Azt mondta a házitesztek sz..ok, felejtsem el őket. Most akkor minden együttlét után rohanjak az orvoshoz, hogy nem vagyok e terhes?! Ja amugy nem akarok neki hinni, ugyanis amikor anyukám velem volt kismama, azt mondta neki a 8. hónapban, hogy azért nem mocorgok, mert nem is élek. Egy kicsit talán kikészültem. Puszi mindenkinek!
42. 7130b15964 (válaszként erre: 40. - Orsyka)
2006. okt. 25. 12:50
Szerintem menj el, mert ezzel a szorongással csak stresszeled magad, ráadásul nagyon valószínű, hogy tényleg babát vársz, akkor meg lehet örülni:))
2006. okt. 25. 12:39
Mivel Jónás-módszer által"gyártott"gyermekem van,tudom mikor fogant(menses alatt)kb 2 nap elteltével rémséges émelygés,mellfájdalom tört rám(tartott is 20 hétig 0-24 órán át)...Tesztet nem mertem venni,mert a gyógyszertárban már nyújtották felém minden hónapban,ha betértem-akkor már több mint másfél éve rendszeres teszt-vásárló voltam-így elsőként egy jósnőt kerestem fel!!!:-)majd a jó hír után csak 5 hetesen teszteltem-nagyon biztosra akartam menni!
40. orsyka (válaszként erre: 37. - Szeszipuszi)
2006. okt. 24. 19:57
Kb. másfél hete. De félek elmenni a dokihoz. A kedvesem már annyira beleélte magát, hogy ha a doki azt mondja h nincs pocaklakom egy világ fog benne összeomlani. 3 különböző tesztet vettem. És mind pozitív lett.
39. virkó
2006. okt. 24. 16:25

Mivel akkor már régóta dolgoztunk az "ügyön",rendszeresen mértem az ébredési hőm.-t.A görbe alakulásából az esedékes menses előtt tudtam,hogy van ott VALAKI!2-3 nap múlva csináltam tesztet,ami pozitív lett.Aztán még egyet,a biztonság kedvéért.

Mindez karácsonykor!A legszebb ajándék.

2006. okt. 24. 15:17

Bocsi az előző off-ért.

Mikor a két lányommal terhes voltam, még nem lehetett kapni gyorstesztet. (16 és 13 évesek)

Mindkettőt terveztük. Az elsőnél csak a mensim elmaradása jelzett...másodszorra már felismertem az árulkodó jeleket: émelygés, feszülő cicik, gyakori pipilés. A másodiknál családtervezésre is jártam, hőmérőztem. A védőnő ránézett a kitöltött lázgörbémre és kijelentette: 98%, hogy kisfiút hoztunk össze... 9 hónap múlva megszületett a második - kislányom.

Mindkettővel csak a 7. héten mentem dokihoz.

37. Szeszipuszi (válaszként erre: 36. - Orsyka)
2006. okt. 24. 15:08
Szerintem vegyél egy más típusú tesztet is! Vagy menj el nőgyógyihoz. Mikor volt a 3 napos mensid?
36. orsyka
2006. okt. 24. 14:42
Sziaszok! Nekem ugyan megvolt a mensruációm, de csak 3 napig, csináltam 3 tesztet és mind a három pozitív lett, de igen halvány csík jelent meg. Létezik hogy mind a három teszt téved? Nem akarok csalódni, csalódást okozni a kedvesemnek.
2006. okt. 9. 13:50
Elmaraadt a menstruációm!De semmi más jele nem volt,vagyis akkor nem tulajdonitottam neki jelentőséget,aztán sokat kellett pisilnem!Végül a nögyógyász tette fel az I-re a pontot,s mondta meg babat várok!
34. benvik
2006. aug. 27. 15:09
Én valahogy az első pillanattól éreztem. Aztán amikor nem jött meg, feszült a mellem és az egész napot át tudtam volna aludni, akkor vettem egy tesztet. És nem hazudott. Most már 18 hetes kismama vagyok.
33. bumi
2006. aug. 27. 14:38
természetesen késett a menzeszem aztán vettem egy tesztet és igy derült ki hogy 4hetes terhes vagyok most
32. Hoxa
2006. aug. 27. 08:51

<b>Csajok, légyszi szavazzatok <a href="http://www.hoxa.hu/?p1=szavazas&p2=523" target="_blank">ide kattintva</a> a várandóssággal kapcsolatos felmérésre!

Szeretnék egy pocaklakó "szépségversenyt" csinálni, ahol ultrahangos képekre lehetne szavazni a látogatóknak, és kisebb ajándékokat nyerhetnének a jövendő babók és anyukáik. :) De ehhez kellene, hogy kb. a portálon jelenleg mennyi a várandós kismama. :)</b>

2006. aug. 25. 14:36
Késett a menstruációm és gondoltam veszek egy tesztet. Nem voltam rosszul, így nem tartottam valószínűnek hogy terhes vagyok. Pedig már a 4. héten is túl voltam, mint utóbb kiderült. Most már 10 hete hárman vagyunk :-)
2006. aug. 24. 14:42

19. szülinapom előtt derült ki, hogy terhes vagyok. Akkor már 4 éve jártam az apukájával.

Mikor megtudta szó nélkül elment... inni. Éjszaka hazaérve a wc kagylóban mosakodott meg, olyan maki részeg volt. :)))

Nem akarta a gyereket, de én hálát adok az eszemnek, hogy megtartottam Őt.

4 éves volt a lányom, mikor végleg vége lett a kapcsolatunknak, de sosem bántam meg a döntésemet!

2006. aug. 24. 12:41

Majdnem két évig próbáltunk gyereket csinálni a párommal. Nem sikerült, én feladtam.

Edzésen folyton rosszul voltam, az ájulás kerülgetett állandóan. Szigorú diétámra és epeproblémáimra fogtam az egészet, meg vacakolt a menstruációs ciklusom.

Nem vettem tesztet, mert már nagyon sokszor csalódás ért. A nővérem megunta és vett egyet nekem, pozitív lett.

Kb.5 hetes lehetett. Volt öröm!

28. perfi
2006. aug. 24. 05:23

Amikor elmaradt a menstruációm rögtön sejtettem. Elmentünk nyaralni, s miután hazajöttünk csináltam egy tesztet, ami pozitív lett. Elmentem az orvosomhoz, de az uh nem mutatta ki konkrétan a terhességet, így csináltam mégegy tesztet. Szerencsére az is pozitív lett. 2hét múlva már petezsák látszott az uh-on :)


Nagyon könnyen összejött a baba, mert május végén hagytam abba a fogamzásgátlót és július közepén lettem terhes. :)

2006. aug. 24. 00:48
Késett a menzeszem, főleg emiatt gyanakodtam. De vártam pár hetet az orvoshozmenéssel, nehogy csalódás legyen a vége. Amikor elmentem, s az orvos megerősítette a gyanúmat, sírtam a boldogságtól, s kis, rózsaszín felhőkön lebegtem haza.
2006. aug. 23. 14:19
Elkezdtem kívánni a savanyúságokat, és egyfolytában éhesnek éreztem magam, na meg nem jött meg, de ez utóbbi dolog nem lepett meg, mert már előtte is előfordult, miután abbahagytam a gyógyszer szedést. Amikor a teszt kimutatta, már 7-8 hetes kismama voltam és HIHETETLENÜL boldog, mivel nagyon nehezen jött össze!
25. ilda
2006. aug. 20. 14:36
Én majd meghaltam a sült hagymáért ,vettem tesztet és még csak 3-4 hetes terhes voltam, de kimutatta.
24. _kleo_
2006. aug. 11. 20:37
En is teszteltem. Aznap mikor meg kellett volna jonnie, es egesz hatarozott 2 csikom lett. :) Elotte az volt gyanus, hogy a hangulatom hirtelen valtozott. Ha pl. lattam a jatszoteren hogy egyik gyerek a masikat fejbeveri egy lapattal, szinte legszivesebben sirva fakadtam volna.
2006. aug. 11. 13:05
Én 15 év után lettem terhes.Mikor megkellett volna jönnie görcsöltem.Csak nem jött meg,de ez nálam szokásos volt.Többször kimaradt.A melóhelyen rosszul lettem,hányingerem volt és nagyon görcsölt a hasam.Mindenki azt mondta,hogy a majonézes-kukoricás hamburgertől lettem rosszul.Igazat adtam nekik.Minden nap a görcsök megvoltak és a hányinger.Kollégák szerint ez már epe.Nem foglalkoztam vele.A körzeti orvoshoz elmentem,mert bevérzett az aranyerem és a görcs.Az aranyeres probléma megszűnt aDoktornő javasolta,hogy kezdjünk el egy alapos kivizsgálást,kezdjünk a nőgyógyásznál...7hetes terhes voltam,amit nem tudtam elhinni,mert hát ennyi idő után Anyának lenni.A kittikém 5 éves múlott áprilisban.
2006. aug. 10. 08:17

Én éppen egy banketten voltam, és a vacsora közben iszonyatos hányinger jött rám. Azt hittem, hogy a közelgő vizsgám miatt izgulok, ezért ittam egy mézespálinkát, ami helyre is rakta a gyomrocskámat. (akkor még nem sejthettem!!!!)


Aztán hazamentem, és egyszer csak beugrott, hogy nekem akkoriban kellett volna megjönnie. Na, elő a naptárakat (sajnos sosem írom fel, mikor jött meg), így csak körülbelüli számításaim voltak.


Másnap vettem tesztet, ami, mint Vica26-nak, nekem is halványan, jó soká, de két csíkos lett. 3 nap múlva megint csináltam egyet, és az már azonnal kimutatta. Szóval sztem jók a tesztek, tényleg kimutatta a menstuáció elmaradása után szinte azonnal.

2006. aug. 9. 22:05

Nekem eszembe se jutott,h. terhes lehetek. Nem volt se hányingerem, nem lettem kívánós se, a melleim se duzzadtak meg...

Ráadásul fogamzásgátló szedése mellett lettem terhes!

2006. aug. 9. 20:59
Nekem 2 hetet kèsett ès szornyu hànyingerem volt az elso perctol fogva.Eutàn csinàltam kèt tesztet amik pozitivak lettek:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook