Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy derült ki, hogy terhes vagy? fórum

Hogy derült ki, hogy terhes vagy? (beszélgetős fórum)


79. anita72 (válaszként erre: 76. - Vapi)
2006. nov. 16. 16:40

Vapi!

Jó babavárást!

Én 2 hónapig menstruáltam, de valami furcsát éreztem magamon (feszülő mell, furcsa émelygések), így derült ki, hogy terhes vagyok. A második babánál is menstruáltam, be is akartak fektetni, nem mentem, nem lett baj belőle. Azt mondta a doki, hogy az én gyerkőceim nagyon, de nagyon meg akartak születni.

78. be52089f0e (válaszként erre: 76. - Vapi)
2006. nov. 16. 16:37
Remélem nem annál a dokinál fogsz szülni!
77. Fiona
2006. nov. 16. 15:27
Úgy, hogy nem jött meg a menzeszem.
76. vapi
2006. nov. 16. 14:44

Sziasztok!

Nekem csípett a vizeletem, felfázás gyanújával mentem a házidokihoz.Felírt valami tök erős gyógyszert, ami persze nem hatott és őszintén megmondom valami fura érzés miatt nem is szedtem normálisan. Rá 2 hétre a munkahelyemen begörcsölt a vesém, onnan ügyelet,urológia, ultrahang, valószínű vesekő. Kaptam egy jó kis görcsoldó koktélt szuriba+otthonra fájdalom és görcsoldót.1 hét múlva mentem vissza kontrollra és a doki furcsálta a vizeletemet. Elküldött nődokihoz rutinból, hogy tuti nem petefészek gond.A nődoki semmi különöset nem talált.Vissza urológiára. Semmi.

Nekem mindíg 23-ára esett a dolog, viszont áprilisban 17-22-ig véreztem.nem nagy gond, előbb jött gondoltam.Május elején mondtam barátnőmnek, hogy fura érzésem van, de nem lehetek terhes, mert megvolt a menszeszem.Rá 1 hétre egyszer csak arra ébredtem, hogy terhes vagyok.Nem tudom miért, de biztos voltam benne.Elmentem nődokihoz, hülyének nézett,kiröhögött és azt monta csak egy 2 csíkos teszttel menjek vissza hozzá,másképp látni sem akar.Rá 1 hétre az asztalára dobtam a tesztet,erre meglepődött.Május 23-án már 6 hetes terhes voltam.Eddig 2x vizsgált meg és nem vette észre.Ez volt az első hónapunk, hogy próbálkoztunk komolyabban.Nem számítottunk rá.Az afp eredmény jó lett (a bogyók miatt én is aggódtam),most 31 hetes terhes vagyok.

2006. okt. 28. 20:32
DEEEE JÓÓÓÓ NEKEEEED!!!!!!!!!!!
2006. okt. 28. 20:28
Nem tudom:)én sem szàmitottam rà,hogy ilyen hamar sikerul:)
73. 779642f981 (válaszként erre: 72. - 33e0394ae2)
2006. okt. 28. 17:35

Hogy csináltátok!!!!!

Gyorsan a módszert!!!!

2006. okt. 28. 12:17
Nekem kèt hetet kèsett a menszeszem ès iszonyù hànyingerem volt mindentol.Kèt tesztet vettem ès mind a ketto pozitiv lett.Nem gondoltam volna,hogy ilyen hamar teherbe esek,mert csak egy hònapja pròbàlkoztunk:)
71. Évke
2006. okt. 28. 11:45
Én még csak remélem meg érzem, hogy terhes vagyok, orvos még nem igazolta, jövő héten megyek. 2 pozitív tesztem lett, mellfeszülés, mensi előtti tünetek, állandó szédülés, rosszullét.
70. mimo (válaszként erre: 69. - Mimo)
2006. okt. 27. 16:46
Bocs a beteg szót kihagytam a kezdő mondatba.
69. mimo (válaszként erre: 67. - 779642f981)
2006. okt. 27. 16:46

Hát ha baba lett volna nem tudsz mit tenni, vagy megtartod és vállalod betegen, vagy megszakitják a terhességed.

Igazából hatalmas döntés ez, hisz van akinek hiányzik egy ujja, de még attól életbe tud maradni, de mint nálunk isa veseciszta élettel összeegyeztethetetlen szervi gond volt, ha ugy döntök megtartom akkor sem engedik((((((((

2006. okt. 27. 11:01
3 évesen megint megmutatták a helyi orvosok hogy milyen ügyik!!!!!
2006. okt. 27. 11:00
Már azon gondolkoztam , hogy mit csinálok ha kiderül hogy valami baja van a kisbabámnak.
2006. okt. 27. 10:59

Hát igen !

Gondolhatod min mentem keresztül az alatt a pár hét alatt!

65. 7130b15964 (válaszként erre: 64. - 779642f981)
2006. okt. 27. 10:54
Huh, a történetedet olvasva nekem is rögtön az jutott az eszembe, hogy Úristen, már szedted a gyógyszert, amikor kiderült, hogy nem lett volna szabad. Nagy szerencsétek volt! Szerintem azért is jó, hogy megosztottad velünk, hogy ha valakivel hasonló történik, reménykedhet, hogy nincs minden veszve.
2006. okt. 27. 10:49

Én meg "véletlenül tudtam" meg.

Sokat fájt alul a hasam és elmentem a körzeti orvoshoz . Azt mondta hogy hólyaghurutom van és felírt egy jó erős gyógyszert. Csak nem akart múlni a panaszom , ezért elküldött nődokihoz , nem e valami nőgyógyászati jellegű bajtól van . Ott azt mondták , vagy petefészek cisztám van vagy terhes vagyok. Na mondom biztos ciszta mert akkor már 2 éve próbálkoztunk,hogy teherbe essek arra nem is számítottam hogy most sikerült.Végül az ultrahang mutatta ki , hogy 9 hetes terhes vagyok.Örültem mint majom annak a bizonyos testrészének, de a háziorvrosom már nem annyira , mivel amit felírt gyógyszert , a terhesség első 3 hónapjában SZIGORÚAN TILOS szedni .Úgyhogy idegeskedtem az AFP eredményig , amit ráadásul a védőnő elkavart , és csak 2 hét múlva talált meg. De szerencsére minden rendben volt . Most már 4 évesek vagyunk, és Apucival most tervezzük ma kistesót.

2006. okt. 27. 10:27

Nekem is késett a mensim és feszült a mellem, de biztos voltam benne, hogy ez nem baba, mert az volt a rögeszmém, hogy nem biztos, hogy nekem lehet, mert néha ki-ki maradt a mensim. Mindemellett néha farkaséhség vett rajtam erőt.


Egy szombati napon azonban csináltam egy tesztet, és hatalmas meglepetés volt, hogy ez baba! És csak kb. 1-2 hónapja próbálkotunk. Természetesen nem bírtam magamban tartani, és egyből elmondtam a közeli családnak. Hát szóval, azt hiszem ez volt életem legmegrázóbb és legfelemelőbb pillanata.

62. mimo (válaszként erre: 59. - Mariann26)
2006. okt. 26. 18:56
Akkor nálad is tévedtek az orvosok ugylátom.nekem is azt mondták természetesen nem eshetek teherbe, nincs peteérésem.Voltam több insemináción is(((((((.Majd abbahagytuk a babaprojectet, és később természetes uton lettem terhes.Alig hittem el!!!!
61. mimo
2006. okt. 26. 18:53

Én tesztete sem csináltam, (évekkel ezelőtt rengeteget költöttem rájuk), 3 hét késés után átmentem uh-ra hogy vajon mikor fog már megjönni, milyen vastag a nyálkahártyám(készültünk nyralni).

Erre az uh-os szakasszinsztens közölte basszus te terhes vagy!!!!!Még csak a petezsák látszott, 6 hetesen meg már volt szivhangja.

60. figarina (válaszként erre: 53. - Orsyka)
2006. okt. 25. 22:55

Figyu,lehet h korán volt még az uhg!!!5hetesen még nem mutatott nálam szívhangot!!!még a petezsák sem látszott!!!MÁSIK DOKI,EZ EGYÉRTELMŰ!!!!

pár napos terhességnél még a méhed is alig nagyobbodik!

2006. okt. 25. 17:10

Nekem annak idején soha nem volt rendszeres menstruációm, sőt mondhatni egyáltalán nem, gyógyszerrel hozattam meg minden hónapban. Az orvos azt mondta, hogy nem lehet természetes úton babánk. Rossz volt ezt hallani, mert már 2 éve szerettünk volna. Egyik nap rosszul lettem az áruházban és fájt a mellem. Vettem egy tesztet az egyik drogériában. Nem mutatott ki semmit. Egy hétre rá a panaszaim nem enyhültek. Vettem Medi-lab-ot, az az egyik legérzékenyebb teszt. Rögtön kimutatta a terhességet. Elmentem dokihoz, aki azt mondta, hogy ez nagy valószínűséggel baba. Most 12 hetes múltam. A baba szépen nő. Próbaképpen elmentem ugyanabba a DM-be és vettem egy másik hasonló tesztet, tudván azt hogy már tuti a baba, az uh kép is ezt igazolta. De sajnos szintén nem mutatott ki semmit sem az a teszt.

Szóval teszt-je válogatja. Nem mindegyik ad valós eredményt. Érdemes magas érzékenységűt venni és a reggeli első vizeletet használni.

58. tinendo (válaszként erre: 53. - Orsyka)
2006. okt. 25. 16:41

Én se bíztam a tesztekbe.

Mikor nem jött meg a menzeszem, vettem jó pár tesztet és egyik sem mutatta ki,h. terhes avgyok, pedig jó fajtájú tesztek voltak.

Végül az utolsó próbálkozásnál kimutatta, majd elmentem dokihoz, akkor már 2 hónapos terhes voltam.

A doki is megér 1 próbát!

57. tinendo (válaszként erre: 46. - Orsyka)
2006. okt. 25. 16:39

Tereza-val egyetértek.

Feltettem régebben egy cikket a Jónás módszerről.

Érdemes elolvasni. Azzal nem vesztes semmit.

Fel a fejjel legközelebb sikerül a baba. :))

56. 7130b15964 (válaszként erre: 55. - 306d60e8d8)
2006. okt. 25. 15:46
Ez nem negatív, inkább hasznos info.
2006. okt. 25. 15:41

Nem akarok negatív lenni, de abban az esetben is mutat HCG-t a terhességi teszt, ha a terhesség nem maradt meg.

Utána kb. még 7-12 napig kimutatható a hormon a szervezetben.

Ezt sem árt figyelembe venni..

54. 7130b15964 (válaszként erre: 53. - Orsyka)
2006. okt. 25. 15:29
A helyedben vennék még egy tesztet (lehetőleg olyat, amit még nem próbáltál ki), ha reggel elsőre az is bejelez, akkor tényleg menj egy másik dokihoz (bár lehet, hogy én ettől függetlenül más dokit keresnék).
53. orsyka
2006. okt. 25. 14:53
De akkor sem akarom elhinni, hogy 3 terhességi teszt így átvágjon. Egyszerűen alig akarom elhinni. Innentől hogy bizzak a tesztekbe?
52. alma20 (válaszként erre: 49. - Orsyka)
2006. okt. 25. 14:50

orsyka!

Szerintem is menj el másik orvoshoz!

Amikor én azt hittem, hogy tehes vagyok, elmentem az orvosomhoz, megvizsgált, nem érzett semmit, és egyből azt ajánlotta, hogy vegyek egy gyors tesztet, mert az hamarabb kimutatja, mint, hogy ki lehessen tapintani! 95%-osak, én még sosem csalódtam bennük!

51. orsyka (válaszként erre: 50. - Moncus)
2006. okt. 25. 14:46
Köszönöm szépen, nagyon sokat segítettél. Úgy sem adom fel, hogy legyen pocaklakóm. Mégegyszer köszike.
50. moncus
2006. okt. 25. 14:19

Szia!

Az uterus a méhet jelenti, ha homogén a szerkezete, akkor nincs beágyazódás, tehát nincs terhesség.

A 40 mm a mérete, abszolút normális:-)


Ne add fel, kövi hónap is van a világon!!!

Remélem tudtam segíteni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook