Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy derült ki, hogy terhes vagy? fórum

Hogy derült ki, hogy terhes vagy? (beszélgetős fórum)


109. babi83
2007. jan. 12. 12:06

Contu!

Egyébként a lehetséges terhességi hétet jól számolom szerinted?

108. contu (válaszként erre: 106. - Babi83)
2007. jan. 12. 12:02
Nem szeretnélek megijeszteni, de nem csak terhesség miatt késhet a menstruációd. Amikor abbahagytam a fogamzásgátlót, mert babát szerettem volna, lett egy cisztám. Azt mondták, hogy ez gyakran előfordul tabletta abbahagyása után. Megijedtem, de szerencsére elmúlt, nem kellett műteni. Nem biztos, hogy Te is ebben a cipőben jársz, de ilyen dolgokra is gondolni kell. Olyanról is hallottam, hogy lelki okok miatt marad ki a menstruáció. Vagy hirtelen súlyváltozás miatt. Jó, hogy bejelentkeztél orvoshoz, ő majd megmondja, hogy mi az oka. Remélem nem ijesztettelek meg ezzel, nem ez volt a szándékom. Egyébként a fiam már 3 és fél éves múlt, mert a ciszta után gond nélkül teherbe estem.
107. babi83
2007. jan. 12. 09:17
Légyszi írjon, akiről hasonlóképpen derült ki, hogy kismama!
106. babi83 (válaszként erre: 103. - Frekvencica)
2007. jan. 12. 07:28

Megdöbbentett, amit írtál, remélem ma tudsz nekem válaszolni.

Mert nekem dec 22-én kellett volna megjönnie, aszerint 3 hete késik, és remélem jól számolom, ha nov 23-án volt meg utoljára, akkor kb. 5 hetes terhes lennék, ha az lennék, de most a szerdán csináltam a második negatív tesztet. Így biztos voltam benne , hogy hihetek neki. Azóta sem jött meg, de dokihoz csak jövő péntekre kaptam előjegyzést, akárhogy is akartam hamarabb, sajnos Szabolcsban ez a szitu. De amikor írtad, hogy a 8.héten mutatta nálad ki, és te sem éreztél semmi különöset, na ezen megállt nálam az ész. Szerinted é s jól számolom a lehetséges 5. hetet?

105. Zsu76
2007. jan. 11. 17:11

Sziasztok!

Nekem a kolléganőm vette észre a viselkedésemen, és rákérdezett, hogy nem vagy te terhes??? Állítólag a viselkedésem megváltozott egyik kollégám iránt, nagyon elkezdett irritálni a jelenléte.

Hát igen, akkor már 3 hete késett a mensim, de nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, mert máskor is előfordult ilyen. Délutánig gondolkodtam, majd mikor kiszaladtam a postára útba ejtettem egy gyógyszertárat és vettem egy tesztet, ami pozitív lett. Következő héten a doki megállapította, hogy 8 hetes terhes vagyok. Semmi más előjele nem volt. Dóri ma már 7 éves.

104. mimo
2007. jan. 11. 16:48

Sziasztok!!!

Engem is átvert a tszt a mult hónapban.A 40 napon csináltam...én terhes tüneteket produkáltam....a tesztem egyértelmüen pozitiv volt, bár picit halványabbb volt a csik mint a controllcsik!!!!

Majd pár órára rá pici barnázásom volt.Mivel már volt egy vetélésem berohantam a kórházba, de nem láttak méhen belül semmit((Kéthetes késéssel már 5 hetes a terhesség..és nem 3 hetes!!!!)Majd estére megjött a mensim((((erről ennyit.Én már nem bizom a tesztekben, csak az UH-ban!!!!!

2007. jan. 11. 13:08

Sziasztok!


Még új vagyok, de "itthonülő" és természetesen "nagyon ráérő" kétgyermekes anyuka vagyok ;-)


Szóval az első terhességemet csak a 8. (!) héten mutatta ki a teszt. Addig két negatív tesztet is produkáltam, és mivel nem gondoltam, hogy babás lehetek, a nődoki mindenfélét vizsgálgatott rajtam... májusban lesz négyéves a nagylány.

A második terhességemet a 33. napon már pozitív teszt jelezte, hogy többen vagyok :-))

Az elsőnél semmi terhességi tünetem nem volt, én úgy hívom "álomterhességem" volt. A másodiknál mindenből kijutott :-(


Mindenkinél és minden terhességnél máskor emelkedik meg a HCG-szint a szervezetben.

Viszont akinek negatív a teszt több heti mensi-késés után, az jobb ha dokihoz megy, mert mindenféle probléma lehet a háttérben!

102. win (válaszként erre: 101. - Babi83)
2007. jan. 11. 13:06

Esteleg próbálj meg másfajta tesztet, nekem különbözőek voltak, amik különböző eredményt hoztak!


Bár sztem tök mindegynek kellene lennie, ki kellene mutatni, ha egyszer terhességi teszt!

101. babi83 (válaszként erre: 100. - Win)
2007. jan. 11. 08:37
Én tegnap tezsteltem másodjára ismét negatív lett. De már 3 hete késik. Még dec 22-én meg kellett volna jönnie. Az utolsó még nov.23-án volt. Csináltam egy tesztet dec 29-én:negatív, meg jan 10-én ismét negatív, de a helyzet változatlan, még most sem jött meg. Most már biztos nem tévedhettt, vagy igen, mert az a papír olyan fehér volt a T betűnél, mint a frissen esett hó.
100. win
2007. jan. 11. 07:11

Sziasztok!

Én is azt tudom elmondani, amit már sokan előttem, hogy én tudtam a teszt meg nem! Először megcsináltam egy olyan tesztet mindjárt reggel az első vizeletből, amiben a legmagasabba HCG. Erre a tesztre azt írták, hogy már 10 napos terhességet kimutat. én a 12. napon csináltam és azt mutatta, hogy nem vagyok terhes. Ezt én naiv akkor, kis csalódottsággal el is hittem. 8 nap múlva viszont még mindig nem jött meg, ezért csináltam egy újabbat, ezt valamikor délután. A férjem lelkesen várta az eredményt, én meg, mivel ő az előző tesztről nem tudott, gondoltam szegény, milyen csalódott lesz majd! Na, aztán majdnem én dobtam el magam a fürdőszobában, mikor két csík jelent meg! Egyéb tünetem a borzasztó mellfeszülés, meg alhasi görcsök voltak (ezért is hittem, hogy megjön, csak késik).

Szóval nem tudom, mennyire szabad hinni ateszteknek, mert lehet hogy én csináltam túl korán az elsőt, de a leírása szerint ki kellett volna mutatnia!

Ja, és már majdnem 6 hónapos a fiúnk!:))))

99. contu (válaszként erre: 96. - Kft)
2007. jan. 11. 04:06
Én is hánytam, de nem csak reggel és egészen a szülés végéig. Sajnos nem múlt el a 3. hónapban. Még szülés közben is hánytam. De megérte!
98. Jutta (válaszként erre: 97. - Ziluka)
2007. jan. 10. 19:25

Szia ziluka!

Nálam pont ugyanez van, most tartok a 39. napon, eddig negatív teszteket produkáltam, de ma volt egy nem túl egyértelmű halvány második csíkom.

Már több helyről hallottam, hogy van, akinek a 8. héten sem mutatta ki a teszt a terhességet. (Engem is ezzel nyugtatgattak!)

Szerintem tesztelj 2 nap múlva, ha negatív, akkor meg menj el a dokihoz (bár nem kell sietni, de általában már kimutatható elég korán a terhesség).

97. ziluka
2007. jan. 10. 18:09
Lenne egy kérdésem, vagy akár több is, szóval most a 38. napon vagyok és ég mindig nem jött meg, nekem régebben mindig rendszeres volt, de most egy fél éve mikor hogy jön meg.De még ilyen sokára sose húzodott el és csináltam egy tesztet és negatív lett. akárhogy is számolom ha terhes lennék akkor már legalább 3 hetes azt csak kimutatná nem?fúú lehet kicsit zavaros , de nem tudom jobban elmondani, segitsetek valakinek valami jó elmélete mi is van most?
96. kft
2007. jan. 9. 11:24
reggel mindig hánytam és a szagokat sem bírtam,de csak 3 hónapig
95. contu
2007. jan. 9. 01:33
Egy barátnőm esküvőjén voltunk. Bakonyi husos palacsinta volt az előétel. Én a palacsintát utálom, a husosat meg pláne. Akkor nagyon megkívántam. Amikor Anyunak elmeséltem, rögtön tudta, hogy miért. Persze nem titkoltuk, hogy próbálkozunk, már nagyon szerettem volna gyereket. Másnap a teszt is kimutatta.
94. tinendo (válaszként erre: 92. - Elendil)
2007. jan. 6. 15:00
És azóta csináltál terhességi tesztet?
2007. jan. 6. 14:23
Egy hetes lehetett a babóca, amikor TUDTAM, hogy az vagyok. A dokim megvizsgált, a teszt negatív lett, de akkor is tudtam. Visszamentem 2 hét múlva, akkor is azt mondta, hogy nem vagyok terhes, aztán egy hét múlva azt mondta, hogy 5 hetes terhes vagyok :)) Annyira nagyon jó volt :)Igaz, hogy mindenhol elaludtam, még az előadásokon is.
2007. jan. 6. 00:15
Szeptemberben :(
91. tinendo (válaszként erre: 90. - Elendil)
2007. jan. 6. 00:07

Semmi sem 100%-os!

Mikor volt ez a terhességi teszt?

2007. jan. 5. 23:50
Lenne egy kérdésem, aki tud válaszolni annak előre is köszönöm! Ha a nőgyógyász által elküldött terhességi teszt eredménye azt mutatta hogy nem vagyok terhes, azt 100%-osra vehetem?? Kezdek félni, mert utána néztem hogy 3-5. hónap körül kerekedik általában a pocak... és remélem hogy csak meghíztam..
2007. jan. 4. 13:31
Émelyegtem, és nem kívántam a szokásos reggeli kávémat. Ekkor kezdtem el gyanakodni...Ezután vettem tesztet, majd dokihoz is elmentem. 6 hetes terhes voltam..:)
88. Kinga82 (válaszként erre: 86. - Etty61)
2007. jan. 4. 13:15
Hát, ha már 3 hetes terhességed lenne, akkor azt az UH megmutatja már.Várj még szerintem, aztán csinálj még egy tesztet, és szerintem ha egy hét múlva ultrahangoztatod magad, az már látszani fog.
87. gkreka (válaszként erre: 81. - Valakike)
2007. jan. 4. 08:02
amikor gyanakodni kezdtem, hogy terhes vagyok, akkor három különféle tesztet vettem, mert nem igazán bíztam bennük. igaz nagyon korai volt még a terhességem, de kettő negatív lett, egy meg nem hozott ki semmilyen eredményt. pár hét múlva elmentem orvoshoz és kiderült, hogy a tesztek tévedtek és nem én.
86. etty61
2007. jan. 4. 07:52
sziasztok sürgös uyg 2 hete nem védekezünk a párommal elvileg január 7-én kellet volna megjönni de ez helyett 1-émn jött meg babát szeretnénk vettem is tesztet 2-szer is de minda 2-szer negativ lett de még is érzem hogy fáradt,duzzadt a mellem .mit tegyek sörgös irjatok
85. mily
2006. nov. 19. 09:09
Nekem pontosan 28 napos ciklusaim vannak, ezért meg mondom őszintén nem is nagyon szoktam megjegyezni mikor volt az előző :) Amikor összehoztuk a lányom at aznap éjszaka mondtam is a páromnak hogy ha most nem leszek terhes akkor soha mivel úgy tippeltem hogy nagyjából félidőnél járok, a párom meg elkönnyelmüsködte a dolgot. Igaz már beszéltünk a babáról de még várni akartunk. Szóval ilyen előzmények után tavaly dec. 20-a körül már gyanítottam hogy túl vagyok a 28. napon, aztán 24-én dél körül mondtam a páromnak, csak tudjunk már biztosat az ünnepek előtt. elrobogtunk tesztért a patikába és mit mondjak nem kellett várni semmit az eredményre azonnal megjelent mindkét csík a teszten. Szóval Réka igazi karácsonyi meglepetés volt nekünk is és a nagyszülőknek is. Szenteste ez volt a mi külön ajándékunk a szüleinknek!
84. orsyka (válaszként erre: 81. - Valakike)
2006. nov. 18. 22:46

Szia Valakike!

Én csináltam három tesztet és mind a három pozitív lett, és utána elmentem az orvoshoz.Megvizsgált, elküldött ide-oda és utána a pofámba vágta szó szerint, h nem vagyok terhes és nyilván a tesztek voltak rosszak vagy én értelmeztem félre őket.Ugyhogy nem tudom. Én innentől nem fogok bízni a tesztekbe, majd bízok a megérzéseimbe, De szerintem menj el orvoshoz, hátha meg tud nyugtatni.

2006. nov. 18. 20:27
Én nem vettem tesztet, tudtam, hogy az vagyok, mivel nem jött meg. Kb. hat hetes terhes lehettem, amikor elmentem az orvoshoz és az ő szájából hallottam, hogy "itt baba lesz".
2006. nov. 18. 20:20
Nekem elég megbízhatóan 27 naponta jön meg a mnstruációm.Amikor babát akartunk és nem jött meg én már a 28.napon csináltam egy tesztet ami kimutatta a terhességet.Két alkalommal is így történt,viszont semmi tünetem nem volt még hisz olyan korai volt a terhesség.
81. valakike (válaszként erre: 53. - Orsyka)
2006. nov. 18. 20:11

szija! Miért neked 3 teszt mutatta h nem vagy terhes és mégis?

Te jó ég... Kezdek félni. Nekem csak egy lett negatív de megnyugodtam. Nagyon nem akarok gyereket. Nem rég szakítottam a pasimmal aki az apja. Lenne... de remélem nem... Júúúúúj.. Kérlek válaszolj gyorsan. Sűrgös!

2006. nov. 18. 20:08
Én vettem egy tesztet a barátnőimmel, mert nagyon félreérthető tüneteket produkálok (reggeli rosszullét, hányinger, hányás, szédülés, ájulás, rosszul vagyok a kajáktól és a szagoktól... szóval mindentől...) Negatív lett szerencsére,de sajnso a tünetek maradtak. Utána néztem és azt olvastam h a teszt minden 6. nőnek nem mutat valós eredményt. Ráadásul én nem is reggel csináltam. Lehet h a negatív eredmény ellenére is terhes vagyok? Nektek mi a tapasztalatotok mennyire megbízhatók?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook