Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy derült ki, hogy terhes vagy? fórum

Hogy derült ki, hogy terhes vagy? (beszélgetős fórum)


2007. jan. 15. 12:45

Sziasztok! Olvasgattam írásaitokat, gondoltam, én is írok. Nos, nekem dec. 7-én volt az utolsó mensesem, és már egy hete késik. Ma csináltam tesztet, de negatív lett. Mi a véleményetek? Dokihoz csak jövő héten megyek, ha addig sem jön meg.

Előre is köszi a választ.

138. babi83
2007. jan. 15. 08:33
Én meg pont akkor émelygek, ha eszek.
137. Zsuzsi13 (válaszként erre: 135. - Veres)
2007. jan. 15. 08:21

szia veres!


Nekem szombato lett volna aktuális. Én is hasonlókat érzek mint te. Mondjuk nálam tegnap óta émelygés is párosul hozzá, ha eszek akkor elmúlik.

136. babi83 (válaszként erre: 135. - Veres)
2007. jan. 15. 07:42
a 40. napot honnan számoltad, előző menzi első napjától, vagy az elmaradt menzitől?
135. veres
2007. jan. 15. 07:39
Nekem mindig olyan érzésem volt, mintha meg akarna jönni. Ezzel vártam kb a 40.napig, akkor vettünk a barátnőmmel tesztet és mind a kettő kimutatta.
134. Zojci (válaszként erre: 122. - Férfi)
2007. jan. 15. 07:33
Szia! Mesélek,de nem extrém,inkább szomorú! Nekem egyik ismim lánya(17éves volt) kb 2éwe egyik éjjel begörcsölt a hasa,Jutka(ő az ismim),rohant wele a kórházba,bent mondták,h walószínű korai wetélés,már akkor kerekedett a szemük,mikor wiszont a doki megnézte UH-n,felküldte a csajt a szülőszobára! 5 és fél hónapos terhes wolt! Megjött neki,semmi rosszulléte nem wolt,ja és NEM LÁTSZOTT RAJTA!(ez így igaz,hiszen sokszor láttam) Nos a baba megszületett,kb már egy éwes wolt és több mint 15agyműtéten esett keresztül,miwel nem wették észre,h agywérzést kapott a születés pillanatában! Már soha nem lesz egészséges!:-(
133. babi83 (válaszként erre: 124. - Hajni71)
2007. jan. 15. 07:33

Hajni neked volt negatív teszted?

Ha volt, akkor hány hetesen!

Sajnálom , hogy elment a baba!

132. babi83 (válaszként erre: 119. - Contu)
2007. jan. 15. 07:31
Még nem igazán tudok miről beszámolni, változatlan a helyzet, még mindig nem jött meg, már 25 napja késik. Nem vagyok egy hányós, de tegnap délután 2-ig émelyegtem a reggelitől. Ma regel tejberízst ettem, azóta olyan rosszúl érzem magam. Azt hittem kijön. Már nem tudom eldönteni, hogy ezek tünetek, vagy csak annak veszem őket. Néha viszont teljesen olyan érzésem van, hogy meg fog jönni.
131. babi83 (válaszként erre: 118. - Mimo)
2007. jan. 15. 07:25
Őszintén, ne haragudj, ha egy kicsit figyelmesebb lettem volna, láthatam volna, hogy világosan odaírtad, hogy a keresztlányod, de én csak futólag a képeket néztem és elámultam, hogy milyen helyes kislány! Mégegyszer bocsi!
130. Zojci (válaszként erre: 128. - Mianó)
2007. jan. 15. 07:15
Nem is gondoltam,h ez mással is megtörténhet! Én másnap wettem észre,amikor ki akartam dobni! Sajnos már nem wok babás,de remélem nemsokára az leszek!:-)
129. katalin25 (válaszként erre: 100. - Win)
2007. jan. 14. 18:35

Sziasztok!Szóval én is hasonlóképpen voltam a teszttel, mint win.Csak akkor még nem tudtam amit ma tudok, hogy a teszt ugyebár a beágyazódástól számított akár 10 napos terhességet mutatja ki (van amelyik onnantól 3 naposat).Szóval az úgy van, hogy a megtermékenyítéstől számítva kb 12-14 napra történik meg a beágyazódás.Szóval a lehetséges teherbveeséstől(ovulációtól esetleg) számított minimum két hét után jelez a zeszt pozitívat, ráadásul a HCG hormonszíntet jelzi nem a terhességet.Szóval akinek hamarabb kúszik fel a babásodástól a hormonszintje az átlagos felé annak előbb jelez,akinek később annak később.

Remélem valamicskét tudtam segíteni

128. Mianó
2007. jan. 14. 16:24
Sziasztok!Az én mensim nem vmi tökéletes,ezért szinte minden 2. héten csináltam tesztet,mert már alig vártam ,hogy terherbe essem.Egyszer egy egész hónapon keresztül nem vettem tesztet,gondoltam úgysem vagyok terhes.Amikor meg kellett volna jönnie csak beszereztem egyet,megcsináltam,megnéztem és nem mutatott semmit.Úgy ahogy volt a teszt fogtam és felraktam egy polcra,hogy majd mindjárt kidobom,de ottfelejtettem.KB.1 hét múlva akadt a kezembe és lássatok csodát 2 csík volt rajta.HÚÚÚ de meglepődtem,de gondoltam nem a tényleges eredményt mutatja 1 hét elteltével.Vettem egy tesztet gyorsan és azóta tudom hogy tényleg terhes vagyok:)))))
2007. jan. 14. 15:44

Én az első terhességemnél már a fogamzás pillanatától hánytam egyfolytában, görcsöltem, hízni azonban csak az ötödik hónapban kezdtem el. A második terhességemnél nem hánytam, csak folyton wc-re jártam és állva is el tudtam volna aludni. Az első pillanattól fogva híztam. Mind a kettő kislány lett, pedig a pocim formája is és a tünetek is eltérőek voltak. Nálam a mellfeszülés jelezte, hogy valami megváltozott és a mensi kimaradása. Csináltam tesztet és elsőre pozítív lett mindegyik. 9 év telt el a második lányunk születése után és elhatároztuk a párommal itt az ideje egy harmadik babának. Két évig próbálkoztunk, sokszor produkáltam terheségi tüneteket. A gyógyszertárba már nem is kellett kérnem a tesztet kérés nélkül adták. Két negatív teszt után a harmadik mutatta ki, hogy terhes vagyok. Sajnos 11 hetesen elvetéltem.

Most újra a reménykedés időszakába vagyunk.

126. férfi (válaszként erre: 125. - Lizett)
2007. jan. 14. 13:51

És ő hogy nem vette észre?

Mert hallottam olyat, hogy ha vki nem erre van "beállítódva", nem feltétlenül abból indul ki, hogy terhes, mégha a jelek egyértelműek is.

125. Lizett
2007. jan. 14. 00:06
Igen, az egyik ismerősöm már majdnem félidős volt, amikor kiderült,hogy várandós. Továbbra is menstruált. Majd minden nap láttuk és nekünk sem tűnt fel addig. Aztán hirtelen egy hónapon belül extra látványos lett a változás. Nem gondoltam, hogy ilyen előfordulhat, amíg nem láttam.
124. hajni71 (válaszként erre: 107. - Babi83)
2007. jan. 13. 23:43

Szia babi93!

az én terhességem,egy az egyben igy volt,még ami furcsa volt ,hogy a vérnyomásom normális lett.(elötte magas volt nekem:140).Sajnos 11hetessen elvetéltem.

2007. jan. 13. 20:25

Egy ismerősömnél akkor derült ki, amikor megmozdult a baba. Mindig is problémás volt a mensije, az hogy kimaradt, nem volt újság.

Aztán egyszercssak bukfencezni kezdett a kis Béla....

122. férfi
2007. jan. 13. 19:51

Sziasztok!


A véleményetekre vagyok kiváncsi.

Előfordulhat az, hogy vki csak nagyon-nagyon későn veszi észre hogy terhes?

Tudtok nekem "extrém" történeteket mesélni?

Fontos lenne!

Köszönöm.

2007. jan. 13. 19:22
Nekem akkor lett gyanús, amikor vadászkutya-szimatom lett.
120. contu (válaszként erre: 118. - Mimo)
2007. jan. 13. 01:16
Sajnálom, hogy ez történt Veletek. Rettenetes lehet. De fel a fejjel! Drukkolok, hogy minél előbb összejöjjön a következő baba és kívánom, hogy egészséges legyen.
119. contu (válaszként erre: 112. - Babi83)
2007. jan. 13. 01:14
Kívánom Neked, hogy egy baba legyen a kimaradásod oka. :) A világon a legjobb dolog anyának lenni. Ha kiderül a dolog és van kedved, számolj be róla.
118. mimo (válaszként erre: 116. - Babi83)
2007. jan. 12. 13:40
Sajnos nem az enyém...ő a hugom kislánya((((())))))))).nekem most volt egy terhességmegszakitásom, 20 hetesen kiderült hogy nem müködik a kis veséje, ezért meg kellett szakitani(((((((((((.Most ujra probálkozunk!!!!!!sajnos(((((((((
117. Zsuzsi13 (válaszként erre: 113. - Kryszta)
2007. jan. 12. 13:36

Szia kryszta!

Persze. Én is ezt mikor csak be tudok lépni.

Várjuk kérdésedet valamint mondanivalódat.

Zsuzsi

116. babi83 (válaszként erre: 114. - Mimo)
2007. jan. 12. 13:35

Remélem igazad lesz.

Egyébként gyönyörű a kislányod!Gratulálok hozá!

Remélem hamarosan kap egy édes kistesót!

115. babi83
2007. jan. 12. 13:32

Most olvastam végig az elejétől a hozzászólásokat, és megdöbbentem, a terhességi tesztek megbízhatóságán, így már én sem vagyok benne biztos, hogy nem lehetek terhes. Hiszen annyian írták, hogy cska a 8. héren mutatta ki. És az sem biztos , hogy ha az vagyok ,akkor sem éppen fiatalabb terhes , és azért nem mutat.

Hűha vövő péntekig a guta fog megütni.

az a szörnyű, hogy azon kaptam magam, hogy már a kisbaba elhelyezését tervezgetem, mármint a szobában.

Most megyek, Jó hétvégét mindenkinek, hál Istennek vége a munkahétnek!

114. mimo (válaszként erre: 112. - Babi83)
2007. jan. 12. 13:30
Hát a tüneteid nagyon stimmelnek!!!!!Már kb hat hetes lehetsz.Az állandó álmosság nagyon jellemző...én állva is el birtam volna aludni!!!!!!!majd kiderül!!Szoritok hogy legyen ott egy kis manocska a pocakodba!!Itt Mátészalkán 3000 ft egy vizsgálat:DDDDDDDD
113. kryszta
2007. jan. 12. 13:16

Sziasztok ! Még uj vagyok itt.. Lehet egymástól kérdezni vagy ha elmondom a kérdésem válaszoltok?

Kryszta

112. babi83
2007. jan. 12. 12:46

Mimo:

van magánrendelése, de az azisztensnő azt mondta, lgyen eszem ki ne adjak azért 6000Ft-ot, amit egyébként ingyen elvéhgeznek.Egyébként tünetem csak anni van, ha éppen annak lehet nevezni, hogy mindig éhes vagyok, álmos, és többet járok WC-re, nemcsak pisilni. De lehet, hogy ezeket már csak beképelem.

Contu:

köszönöm, hogy kiszámoltad, aranyos vagy.

Az az érdekes, hogy míg nem let negatív a teszt, már majdnem imádkoztm is, hogy az legyen, de mióta negatív, most meg egyre többet tervezgetek, hogy babás lehetek, és most már a kedvem is jön meg hozzá. Szóval kicsit fordítva működök.

111. contu (válaszként erre: 109. - Babi83)
2007. jan. 12. 12:17
Az orvosok mindig úgy számolnak, hogy az utolsó menstruáció első napjához hozzáadnak hetet, mejd 9 hónapot. Tehát ha terhes vagy, akkor aug. 30-ra írnának ki. Eszerint már 6 hetes terhes lehetsz (ha az vagy). Ez egyébként azt jelenti, hogy a baba kb. 5 hetes. Nem tudom, hogy érthető-e. Az orvosok valamiért ilyen furán számolják, de bejön. Náluk már egy hetesnek számít egy éppen megfoganó magzat. Azért számolnak így, mert a menstruációs ciklus nem egyforma mindenkinél, viszont átlagban így mindenkinek többé-kevésbé eltalálják a szülés időpontját. Kivéve a koraszülések és más hasonló dolgok.
110. mimo (válaszként erre: 109. - Babi83)
2007. jan. 12. 12:10

babi nincs magánrendelése sem a dokiknak???itt kb 6 nőgyógyász praktizál maganrendelőben.Ott pedig van időpont, hiszen pénzért bármit elvállalnak!!!!!!

Ha nincs tüneted nembiztos hogy babás vagy!!!mellfeszülés, vizelési inger már jelezheti a terhességet az 5 héten!!!!!Puszi!!!!!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook