Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Magyarságtudat fórum

Magyarságtudat (beszélgetős fórum)

2008. dec. 4. 10:52
Az eddigi hozzászólásokban sok jó javaslat -s nem kevés kritika is elhangzott.Sajnos a rendszerváltást követő átgondolatlan privatizációt is "magyar döntéshozók" készítették elő, és saját maguk is részt vettek benne. Az egyik legnagyobb hiba a magyar mezőgazdaság szétugrasztása volt, különösen annak feldolgozó iparát ajánlották ki "fejlesztés" reményében. Az eredmény: cikorgyárak bezárása, sörgyárak sora külföldi kézen, konzervgyáraink lebontása, de mondhatnám a híres édesipar teljes tönkretételét. Ma politikusaink egymást szidják, hibáztatják, pedigf köztudott volt, hogy a nyugati tőke csak piacokat akar vásárolni. Nos erről ennyit.
2008. okt. 6. 18:27
Azért van itt egy szép kis lánc --> magyar élelmiszeráru iránti kereslet --> javuló mezőgazdaság --> jobb élelmisreipar --> több munkahely --> nagyobb kereslet --> beinduló élelmiszeripar --> több munkahely --> nagyobb kereslet (több vásárlóképes kereslet) --> beinduló kiegszítő iparágak az élelmszeriparnak (pl ruhaipar) --> több munkahely -->nagyobbb fizetősképes kereslet ... és így tovább, egyik gerjeszti a másikat. Tehát mi kell mindösszesen: hogy a magyar ember magyar élelmiszert vásároljon !!! (és hogy a jogszabályok ezt támogassák, segítsék akárcsak az osztrákoknál vagy más EU-s országokban is- nem tiporták el a saját mezőgazdaságukat és vele az iparágakat )
2008. okt. 2. 19:34
Itt vagyok újra. Igazad van, és ebben kellene valami jogszabályi előrelépés, hogy ne kényszerüljön rá a helyi gazda a fekete munkáltatásra és magyarokkal dolgoztasson a magyar gazdaságában, akik itt MO-n fizetnek adót és a kapott bért itt forgatják vissza mindennapo bevásárlásaikba. Szóval hogy a pénz, a tőke, minden itthon maradjon és visszaforgatódjon !!!
11. 372f7e7275 (válaszként erre: 10. - A445f073a9)
2008. szept. 26. 19:59
akkor majd leinfózlak honnan származol:))
10. a445f073a9 (válaszként erre: 9. - 372f7e7275)
2008. szept. 26. 19:56
Ne legyél már ilyen kis naív.:)
9. 372f7e7275 (válaszként erre: 8. - A445f073a9)
2008. szept. 26. 19:52
Ha Te mondod Neked elhiszem:))
2008. szept. 26. 19:51

Én Magyar vagyok.

Legalábbis úgy tudom.:)

2008. szept. 26. 19:44
Jól eltüntél te is:)))
2008. szept. 26. 18:37
mármit gazdaságot...
2008. szept. 26. 18:36

alapszinten azt vallom amit te...viszont életben máshogy működik sok minden.....

Van egy emberke,talpig magyar,magyaros jellegű gyúnyában jár,gazdaságit vezet,elismertet...azt mondanám szivem szerint,igen,tőle vásárolj!!mellesleg szuperjó és finom egészséges és magyar termékei vannak....

viszont:helybeli és magyar már évek óta nem hajlandó neki dolgozni mert sötét,bunkó,kizsigereli az embert természetesen nem jelenti be sőt még a minimálbért sem hajlandó kifizetni....ukránok dolgoznak nála ellátásért,éhbérért....szóval tiszta magyar termék,de korántsem magyar munkaerő,és nekem ez is számít!!!


a helybeli kínai boltos kínai nő ideköltözött a családjával,helybeli magyar lakostol bérel lakást,a helyi önkormányzattol bérel üzlethelyiséget,hazánkba fizet rezsit,adót,helybeli alkalmazottai vannak bejelentve leadózva,ahogy látom még a pénztárgépet is használja...és lehetne még fokozni....



érted mit akarok ezekkel mondani?

2008. szept. 26. 18:31
Vééégre valakiii !!! hát.. csak szigorúan gazdasági és szociális na meg poltiológiai gondolatokat lássunk, némi történelemismerettel átszőve :)
2008. szept. 26. 18:28
Nem bátorságrol van szó,speciel eddig még nem láttam a témát...viszont nehéz lesz úgy hozzászolni hogy ne menjen észrevétlen át politizálásba
2008. szept. 26. 18:26
Úgy látom ehhez a témához még mindig nincs elég bátorság hozzászolni :(
2008. aug. 12. 20:52
Sziasztok! A magyar gazdaság és társadalom fellendülését egyetlen dologban látom... ha eljut a magyar emberek agyáig, hogy amikorcsak tehetik magyar munkaerővel, magyar alapanyagolból, Magyarországon előállított terméket vásárolnak. Elsősorban a ruhaipart és az élelmisreipart kellene újra gatyábarázni! Ehhez olyan vezetői segítség is kellene, amelyet a jelenlegi helyzetben a jelenlegi jogszabályokkal nem lehet egykönnyen megoldani. Hogy ne menjek messze, pl. Ausztriában az országos üzletláncok a helyi gazdák és vállalkozások termékeit is felsorakoztatják a kínálatukban...

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook