Tetkó (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯
456. druida (válaszként erre: 439. - Mothertiger)
2007. jún. 14. 05:14

A maya kultúra az ott élőkre vonatkozó megfigyeléseket tett. Az itt élőre ezek nem alkalmazhatók és nem is érvényesek. Lehet bízni a szerencsében és lehet elvárni is. De a tények azt mutatják, hogy így nem nagyon jön el. Igaz, másként sem. Ezért nem marad más, mint tudni. Mindenről ami számunkra fontos. A lehető legtöbbet.

A homályos fogalmazás pontos meghatározásait megtalálod az említett japán művésziskola tananyagában. Én is csak egy részét ismerem, de annyi elég is hogy tudjam miről van szó. A többit pedig máshol tanultam meg. Pl. ott is, ahol a szimbolikát már iskoláskorban tanítják. Van ilyen ország, több is. Ez ahol élünk nem tartozik közéjük.

455. druida (válaszként erre: 437. - Cameron)
2007. jún. 14. 05:08

Egy professzor nemrégiben így kezdte az előadását egy egészségügyi kongresszuson: "... aki közszemlére teszi az elmeállapotát a testére rajzolt ábrákon keresztül..."

Leírtam. Senki nem ismeri a testre tartósan rajzolt ábrák hatását néhány speciálisan képzett emberen kívül. Ilyen képzettséggel pedig valószínűsíthető, hogy ebben az országban senki sem rendelkezik. Mert komoly egészségügyi hatása van a rajzoknak. Némely orvos még nem tudja, de egyre kevesebben vannak ilyenek. És másféle hatásuk is van. A tapasztalat ezt mutatja.

Előbb-utóbb megtalálom azt az írást, amiben elég jól le van írva néhány dolog.

454. druida (válaszként erre: 436. - Mothertiger)
2007. jún. 14. 05:01

Lehet hogy a ti dolgotok, de a legtöbben nem találkoznak közületek az ügyfeleikkel az eset után. 20-30 év múlva pedig biztosan nem.

Nem csak én nem jövök velük össze, hanem az összes jól fizető munkaadó/munkahely sem. Két éve már érvényben van ez az egyezmény a nagy cégeknél, és a kisebbek is egyre többen átveszik. Ha egy tini tetoválva van, később már nem sok esélye van hogy megfelelően fizető helyen dolgozzon. És lényegében hasonló van az egészségügyben is. Orvos ha tetoválást lát: kategóriába berakni - amíg bír, addig fizet. Az gyógyítja meg, aki akarja. És senki sem akarja. Ez van.


Tehát a többségetek kultúrantropológus. Mert pl. az állatok rajzának is nagyon pontos jelentése van. A legtöbb kultúrában ugyanaz. És a testi hatásait is ismerik. Pl. az olyanokat is, mint hogy a tesre rajzolt oroszlántól nem feltétlenül bátor lesz valaki, hanem inkább "oroszlánszagú". Ezt napi szinten tapasztalom. Hogy tényleg így lehet. Erős, kellemetlen szagú testi váladékok, és nem tudni hogy mi váltotta ki a jelenséget, ami miatt vannak. A tetoválás előtt viszont nem voltak. Senkinél. És nem a felhasznált anyagok okozzák, mert hosszabb idő alatt létrejövő/lezajló folyamat eredménye és nem gyors testi reakció. De semmilyen más változás nem volt egyiküknél sem. A tetováláson kívül.


Ezt nem jól tudod. Intim helyekre soha nem rajzoltak az utóbbi évekig semmit. Afrodiziákumból véletlenül elég magasan képzett vagyok. Jó néhány ma élő "varázslót" is ismerek személyesen, a régiek munkásságát pedig alaposan. Egyikük sem írt le még hasonló utalást sem. Mert ez egy modern tévhit. Mondhatnám: üzleti fogás. Véletlenül Indiában (is) éltem és tanultam. Ott eléggé otthon vannak az erotikában. A Káma szútra negyedét sem tudja európai ember megcsinálni. :) És a többi szútráét sem. Náluk sincs sehol még csak utalás sem az intim tetoválásra. Rajzra igen, de csak a "lejövős" fajtára. Arrafelé pedig van egy-két jól képzett rajzoló. De eszükbe sem jut tetoválással felvinni bármiféle rajzot. Ők tanulnak szimbolikát.

A szeretett valaki pedig néhány pillanatig elcsodálkozik, aztán magában a helyére (kategóriájába) teszi az illetőt és a néhány ujjnyira levő célra tör. A rajzolat pedig nem érdekli. Soha többet.

Léteznek energiabefolyásoló irányelvek is. A teret pl. lehet a feng-shui szerint rendezni. És még sok más módon. Akár tudopmányosan is, de annak nem figyelték meg a hatását többszáz év alatt. Ugyanilyen irányelvek léteznek a testre is. Azt is lehet ékítéssel segíteni. De az ékítés módszerei között nem szerepel a tetoválás. Annak nagyon pontosan meghatárzott szerepe van. Rajz szerepel, de csak olyan, ami rövid idő alatt lejön-elmúlik.

De a hasonlatod jó: hús legyen és használható. A tálalás egy sör után már mindegy. De már egy pohár víz után is...


Évente 4,63 milliárd dollárnyi összeget fizetnek ki a nyugati társadalmakban, hogy a tetoválásokat valahogy eltüntessék. Két módszer létezik ami nem fáj. De azok nagyon drágák, és hónapokban-években mérik a hatásidejüket.

Az intim részekre tetováltatókra van egy-két kategória, amit az emberek rögtön megneveznek ha ilyet látnak. Egyik kategóriának sem örül senki, ha oda helyezik őt. Még akkor sem, ha magának tetováltat.

A tetoválás hagyományai legrégebben a kopt őskeresztényeknél (ők Jézus előtt sok idóvel léteztek) találhatóak meg hozzánk térben legközelebb. Nagyon sok kultúra onnan vette át őket. Pl. a jakuzák is. (És az inkák is. Ott aztán volt művész bőven.)) A jakuzák ráadásul egy külön emberfajta. Tetoválásal nem lehet rájuk hasonlítani. Még kívülről sem. Van néhány olyan trükkjük az őket tetoválóknak, ami miatt az ember nem összefirkálva van, hanem viseli a rajzot. (Kicsit olyan, mint látható az utcán: némelyik nőre fel vannak aggatva a ruhák, némelyik pedig viseli őket.) Mert a tetoválásaik úgy készülnek. Külön iskolájuk van ezeknek a művészeknek. 19 év a tanulóidő ott. Nem feltételezem, hogy errefelé sok ott tanult tetováló lenne... Pedig ott van a profizmus. Az igazi.


Nem nézlek le benneteket sem ezért, sem másért. Mindenki a tetteivel minősíti saját magát. Csakhogy egy adott tettről többféle minősítés és ennek nyomán többféle kategória létezik. Nem mindegyik kellemes hangzású. Talán egyik sem az.

A gyermekeitek pedig ez enyémekkel/mieinkkel együtt járnak egy iskolába/foglalkozásra. És a szülői értekezleten - elvileg - találkozunk. És az iskolai rendezvényeken. Mivel az én gyerekeim - és sokan másoké is - az életkoruknak megfelelően ismerik a tényeket a tetoválásokkal kapcsolatban, így néhány tetovált szülő meglehetősen kellemetlenül érzi magát ezeken a rendezvényeken. Pedig a gyerekének fontos a jelenléte, de egyre kevésbé mennek el a tetovált szülők ilyenekre. Nem szeretik, ha megmosolyogják őket. Még a gyerekek is. Ez a jelenség egyre inkább terjed.

Nekem biztosan nem lesz ilyen a barátnőm. A pácienseimnek már 30-35 %-a ilyen. Esélyük pedig szinte semmi a bajaikból történő kigyógyulásra. (Legfeljebb a nátha és tsai.) Nem lehet velük mit kezdeni. Mert a rajzolatok és a piercingek olyan módon hatnak a testre, amiről a leghalványabb fogalma sincs senkinek. Sem tudományosan, sem ezoterikusan, sem máshogyan.

Egyre több tudományos és kevésbé olyan szakcikk jelenik meg erről. Főként a szakirodalomban. Mindeki, aki emberi életfolyamatokkal foglalkozik azonos véleményen van velem/velünk ezekben a tetoválásos kérdésekben. Mert ezt támasztják alá a tapasztalataik.

453. mothertiger (válaszként erre: 452. - 278c85ecf4)
2007. jún. 10. 20:02

Ma majdnem rádumáltam magam, hogy belekezdek magamnak egy bazinagy tetkóba a lábam szárától végig fel a combomon. De aztán meggondoltam. Nem mereeeeem! Meg Anyu lehet felpofozott volna.:D


A lábon ami van, az meg az egyik húgomé, a legkisebbé. De letörölte egy óra múlva, mert napozni akart, és közben locsolgatta magát ezerrel. Azt hittem, hogy megszakad a szívem! De legalább lefényképeztem!:)


Az Andi tesóm meg háromszöget akart, nekem az nem volt olyan cool, de ha neki az kellett...?:D

452. 278c85ecf4 (válaszként erre: 451. - Mothertiger)
2007. jún. 10. 19:45

Amit Tündének csináltál, olyanom volt többször is hennával! Régebben gondolkoztam, hogy a köldököm köré tetováltatok, aztán lett a piercing, meg eszembe jutott, hogy ha egyszer terhes leszek, lehet nem lesz túl szép utána!

A lábon ami van, az is nagyon tetszik!

451. mothertiger (válaszként erre: 450. - Mothertiger)
2007. jún. 10. 19:40

Pontosítás kedvéért: (mivel eléggé hülyén fogalmaztam,) a tetoválást kedvelő doki az, aki a lábamat szokta műtögetni alkalomadtán.:)))

Ő most 53 éves.


A házidokim meg más tészta...!:DDD

2007. jún. 10. 19:38

PP: az én dokim meg tetováltatni akart.:) Más kérdés, hogy nem vállaltam el, már nem is tudom, hogy miért. Ő pl. odavan egy együttesért, és annak a logóját akarta a vállára varratni.


A házidokim egy viszonylag fiatal emberke, nagyon okos és nagyon csípem is, na, ő teljesen elítéli a tetoválást és a testékszereket is. De azért segít rajtam, ha beteg vagyok...:D


Gyömi, és akit még esetleg érdekel: az adatlapomra feltettem pár képet (nem sokat) a lemosható rajzokról. Ja, meg tegnap is dolgoztam, nem lemoshatót, de még nincs róla kép, mert még nem készült el teljesen a minta.

449. e71af41436 (válaszként erre: 434. - Druida)
2007. jún. 10. 13:50

Az én Apukámon van egy-két tetoválás(nem is a rosszabb fajtából)és bizony elég erkölcsös ember vált belőlem...

És mellé elhoztam a tetoválás szeretetét is....

448. pp (válaszként erre: 434. - Druida)
2007. jún. 10. 13:36

"A kollégák nem tudnak segíteni rajtuk/nekik a gyógyulásban.....És amint meglátják a firkát, már nem is akarnak"


Azért erre ne legyél annyira büszke :(

Különben annyira nem ésszerű és elfogadható az az "érv" a tetkó ellen, hogy az "orvosok" rühellik.

447. 278c85ecf4 (válaszként erre: 441. - Mothertiger)
2007. jún. 10. 13:34
Tündének rajzoltál? Lássuk azt a képet!:)
446. pp (válaszként erre: 436. - Mothertiger)
2007. jún. 10. 13:27

"Nem másnak tetováltatunk. Hanem magunknak. "


Azért ez nem mindenkinél van így :(

2007. jún. 10. 12:52

Cameron:

Hárman csinálták régen, egyikőjüket sem nagyon tudom elérni. Aki betanított, neki szinte mondhatni nyoma veszett, elköltözött egy kisebb településre, és állítólag eléggé elkallódott szegény.


Tanítványa már nem foglalkozik tetoválással, pedig keze nyomán gyönyörű munkák születtek. Megcsömörlött a "sablon" tetoválástól, mert az emberek legtöbbje katalógusból választ, nem tudta kibontakoztatni önmagát. Pedig vele nagyon szívesen tetováltattam volna...:(


A harmadik személy, háááát... Ő csinálta valamikor a hátamon lévő minta kontúrját, eszméletlenül megkínzott, mire megcsinálta a kontúrt! Kicsit bizalmatlan vagyok vele szemben, bár bevallása szerint már megváltoztatta a munkamódszereit. Hegre tetoválni meg nem lehet nagyon egyszerű dolog, így nem is bíznám akárkire.


Mostanság lemosható mintákat is csinálok, mondjuk még nincs rá kereslet, de magamnak is csináltam a combomon levő hegre, meg a tesóimnak is készítettem egyet-egyet... Nekem öröm.:)

444. Nyusszancs82 (válaszként erre: 434. - Druida)
2007. jún. 8. 13:43

Igen, sok féle ember van, hála az égnek.

Tolerálni tudni kell a máshogyan gondolkodókat is.

Persze, vannak meggondolatlan tinik, akik azért tetováltatnak, hogy menő gyerekek legyenek, de a többség szerintem végiggondolja, hogy mit vállal, és hogy ez örökre szól.

Az anyukás hozzászólás kicsit szíven ütött, én egy 24 éves diplomás közművelődési szakalkalmazott nő vagyok, tehát kulturális területen dolgozom. Ettől függetlenül van 2 piercingem, az egyik a köldökömben, mert dekoratív, a másik pedig a nyelvemben, mert én már csak ilyen önzetlen vagyok a párommal.

Tetoválásom van kettő, egyik se kicsi, egyik a lapockámon, egy gyönyörű oroszlánbuksi (csillagjegyem), a másik a bal lábszáramon, ami egy magyar lovast ábrázol, ami jelentését gondolom nem kell taglalnom.

Saját gyermekek még nincs (remélem épp útban van), de családomban, ill. környezetemben körülvesz jónéhány gyerek-tini, akik attól, hogy tetkós - piercinges néni vagyok, még tisztelettudóak és igen is hallgatnak rám, vagy épp szót fogadnak. Körberöhögni meg véletlenül sem röhögnek. Ez mind nevelés kérdése, és nem a tetoválásé vagy testékszeré.

443. Cameron (válaszként erre: 441. - Mothertiger)
2007. jún. 8. 12:54

Ígérem, nem fogok vérengzeni:)))


Hogyhogy nincs aki megcsinálja a tetkóidat? Aki eddig csinálta nem vállal el?


Én már borzasztóan várom, hogy kész legyen a mintám, de nem akarom sürgetni a lányt aki készíti. Tűkön ülök, hogy milyen lesz:))

442. mothertiger (válaszként erre: 441. - Mothertiger)
2007. jún. 8. 11:54

Parimadár---javítottam, parimadás helyett!:DDDD

Anu helyett meg ANYU!

Nem siettem, kicsit se!:DDDDD

441. mothertiger (válaszként erre: 440. - Cameron)
2007. jún. 8. 11:53

Nekem egy kicsit magas... Amúgy nem izgat. Nem kéne mindenkit minősíteni, aki tetovál/tetováltat. Ha neki nem jön be, egyszerűen elég annyi, ha leírja.


A parimadás helyett sárkányt akartam, de anuék lebeszéltek róla, ezt azóta is bánom. De egyébként már megszerettem.:)

Szeretnék még tetkót, de nincs aki megcsinálja, magamnak meg nem csinálok, mert ha belehúzok, akkor szétvarrom magam!:D


Most kaptam egy frankó tollat, ami szép fekete, és azzal is csinálok lemosható mintákat, aki kéri. A tesómnak rajzoltam fel az imént egy nonfit a bokájára. Ha megengedi, csinálok róla képet és felteszem ide.

440. Cameron (válaszként erre: 439. - Mothertiger)
2007. jún. 7. 14:38

Én vágtam... csak gondoltam nem reagálok addig, amíg ő nem magyarázza meg az említett részt:)))


az a paradicsommadár szép lehet:)

439. mothertiger (válaszként erre: 438. - Cameron)
2007. jún. 7. 13:43

Nekem is a vállamon van, és nonfiguratív.

Paradicsommadár, és a maja kultúrában szerencsét hoz.


Hát igen, druida kissé homályosan fogalmaz. Mivel ezt a részt én se nagyon vágtam...:)

438. Cameron
2007. jún. 7. 13:18

Bocsi, papa/mama helyesen:)


Tegnap én is láttam egy lányt, akinek a vállán volt egy nonfiguratív és tök szép volt, úgyhogy kétségek elhessentve:))

437. Cameron
2007. jún. 7. 13:15

Kedves Druida!


Gyermekeink erkölcsi tartását az őt körülvevő szeretet, bizalom, és a nevelés adja, nem pedig a pap/mama tetkója vagy testékszere.


"De azért a tetkósok is nagyon vigyázzanak magukra. Betegek semmiképpen ne legyenek. A kollégák nem tudnak segíteni rajtuk/nekik a gyógyulásban. (Más sem, még a csodatevő emberek sem.) És amint meglátják a firkát, már nem is akarnak. Legfeljebb a pénzéhesebbje jól leveszi őket. "

Ezt mire érted??

436. mothertiger (válaszként erre: 434. - Druida)
2007. jún. 7. 09:46

Az, hogy a tetovált anyukák miként fogják megmagyarázni gyermekeiknek, hogy mit szabad és mit nem, az legyen a mi dolgunk. Ha te ennyire ellene vagy bizonyos dolgoknak, az meg a te dolgod. Nyilván nem fogsz olyan nővel összejönni, akin tetoválás és/vagy testékszer díszeleg, ez is a te dolgod. Te valószínűleg mentesülsz az általad említett probléma alól, tehát nincs miért aggódnod a gyermekeidet illetően.

A tetoválás és a piercing viselete meg nem függ össze se a diszkóba járással, se a drogozással azt hiszem. Az, hogy van rajtunk ez-az, még nem jelentheti szükségképpen azt, hogy a gyerekeink nem fognak tisztelni. Minden nevelés kérdése.


Ja, én speciel nem szoktam olyan dolgot felvarrni az illetőre, aminek esetleg van jelentése, de én nem tudom. Ha nem vagyok biztos a dolgomban, akkor egyszerűen nem vállalom el az adott munkát, vagy bővebben utánanézek. A legtöbben valószínű, hogy ezt teszik.


A nem látható helyekre készült tetoválás pedig afrodiziákum. Az igaz, hogy akinek megmutatjuk, nem a tetkóra nyomul, ahogyan kifejezted magad. Csak egy ideig biztosan több hatással lesz a szeretett valakire. Neked is jobban esik egy dekoratív tányéron szépen tálalt étel, mint egy szalvétán eléd dobott szelet hús, kenyérrel.:)


Nem másnak tetováltatunk. Hanem magunknak. Legyen akárhol is a minta.


Ennyi.

Ha lenézel bennünket érte, tedd azt. De mi jól érezzük magunkat így, és ez a lényeg. A gyermekeink nevelése miatt pedig ne fájjon a fejed! Neked meg egyértelműen nem lesz ilyen összefirkált-szurkált barátnőd, úgyhogy no problemo!:D

435. Virág3 (válaszként erre: 432. - Mothertiger)
2007. jún. 7. 07:37

ELőször is neked is köszönöm!:)

És a fóliázásról az én tetoválóm is ezt mondta!2 óráig kellett rajta legyen,de után amondta,hogy mindenképp vegyem le,mert...!

434. druida
2007. jún. 7. 01:24

Hát... az már régebben is feltűnt, hogy sokféle ember van...


Átolvasva az általatok írtakat, felmerült néhány egyszerű kérdés:


Az az anyuka aki össze van firkálva vagy szurkálva piercinggel, vajon mit mond a tinigyermekének, ha az esetleg bugyi nélkül megy diszkóba vagy füvezik? (Mert divat.) Szerintem a gyerek simán körberöhögi. Jogosan.


A nonfiguratív mintáknak is van jelentésük. Csak esetleg sem a tetoválást elkövető, sem a megrendelő nem ismeri. Többször is találkoztam már olyan vigyorgó, Keletről származó emberrel, akiről egyértelmű volt hogy kin/min röhög. De olvastam is erről valahol a neten. Kb. arról szól, hogy a keleti írásmódok nagyon sok jelet használnak. A keleti írások kicsit egzotikusnak tűnnek a nyugati ember számára. A hazájukban viszont teljesen értelmesek. És egyre több ember érkezik kis hazánkba Keletről. Most már tudom, hogy miért akarnak folyton hülyének nézni: általánosítanak.


Minden szimbólumnak van jelentése. Mégpedig egyetemes, mindenre és mindenkire egyformán vonatkozó. És hogy mi a jelentése, azt nem a szimbólumot használó határozza meg. De a következményeit ő viseli.

Azt kétlem, hogy a tetoválásokat elkövetők többsége hallgatott volna bármelyik felsőfokú oktatási intézményben szimbológiát. Így többségüknek valószínűleg fogalma sincs, hogy mit művel. Az, hogy jól néz ki az ábra, az nem indok. A Mona Lisa is jó csaj lehetett valamikor, talán egyszer be is vállaltam volna, na de hogy a képét is magammal cipeljem mindenhová...


A nem látható testrészekre mindek tetoválás? Aki előtt ezt megmutatod, ő nem a tetkóra nyomul. Egészen más a célterület :)


A piercingről pedig már leírtam minden lényegeset az arról szóló topicban.


De azért a tetkósok is nagyon vigyázzanak magukra. Betegek semmiképpen ne legyenek. A kollégák nem tudnak segíteni rajtuk/nekik a gyógyulásban. (Más sem, még a csodatevő emberek sem.) És amint meglátják a firkát, már nem is akarnak. Legfeljebb a pénzéhesebbje jól leveszi őket.


Valamelyik híroldalon olvastam egy kisebb horrort egy újmódi divatról a tetkóval kapcsolatban. Ha megtalálom, akkor felteszem ide - csak hogy naprakészek legyenek a tetkósok még néhány dologban.

433. mothertiger (válaszként erre: 431. - Virág3)
2007. jún. 6. 22:53
Nőies, és gyönyörű! Illik hozzád!
432. mothertiger (válaszként erre: 429. - Bogyoka20)
2007. jún. 6. 22:52
Nem is tudom... Valószínűleg lehet benne valami. De nekem a párakötés jut róla az eszembe. Ha bekrémezed, utána meg betekered, szerintem az nem egészséges a sebre nézve. Ha dögmeleg van, ott punnyad a cuccos a fólia alatt, hááát... Lehet hülyeség, amit mondok. De ha annyi mindenkinek bejön, lehet, hogy jó. Mindenesetre én maradok a bevált praktikáimnál, abból nem lett még semmi baj, én ilyen kis maradi vagyok!:)
431. Virág3
2007. jún. 6. 21:56

Köszönöm!:)))))

Ez kedves!

430. thunder
2007. jún. 6. 16:54
Virág3 sztem nagyon jól néz ki a tied
429. bogyoka20 (válaszként erre: 428. - Mothertiger)
2007. jún. 6. 11:19
A fólia nagy előnye,hogy nem tud alatta kiszáradni a bőr,ami friss tetkónál nagyon fontos!
2007. jún. 5. 23:11

Sziasztok régiek, és újak!

Akik régebben kerestek tetkóügyben, priviben írjatok már ismét levelet nekem, mert lassú a netem, és mire behoz egy oldalt, kitépkedem szálanként a hajamat...! Tehát nem tudom a régi leveleket egyenként megkeresni!

Köszöntem!

Akár MSN-címem is adom ezügyben. De ezen még gondolkodom.:)


Cameron s a többiek: én ezt a fóliás dolgot még nem próbáltam, és nem is javasoltam senkinek. Én 8 éve tanultam tetoválni, és akkor még nem fóliázta senki, nem tudom honnan indult ez a dolog. Biztos nem árt, mert állítólag nagyon sokaknak bevált, de én maradok a régi, megszokott kis módszereimnél!:D

Jah, nekem is a felkaromon van egy nonfiguratív parimadár, meg a hátamon egy nagyobb nonfi, de kit érdekel, ha valaki nem tartja nőiesnek? Az enyém, beleszerettem, és oda varrattam, ahol nekem tetszik!

Minden leendő tetováltnak javaslom: oda varrasson, ahová tetszik!:*

427. Cameron
2007. jún. 5. 10:29

Én is gondolkodok már..... 5 éve:))))végül is jobb később, mint soha:)))

na elbúcsúzom mert mennem kell dolgozni:(

sziasztok

❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook