Tetkó (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
696. b23bdea606 (válaszként erre: 692. - Norahh)
2007. júl. 27. 16:52
Teeee, ez gyönyörűűűű!!!! Nagyon-nagyon szép lesz! Gratula!
695. bogyoka20 (válaszként erre: 692. - Norahh)
2007. júl. 27. 12:26
Így messziről klassz!Mennyi idő volt?
694. bogyoka20 (válaszként erre: 693. - (angyalka))
2007. júl. 27. 12:25
Nincs róla képed?
2007. júl. 27. 09:31
Van egy hatalmas angyal a hátamon egy sárkány a hasamon és egy galamb a lábamon.Azt a férjem készitette ő is tetovált.
692. Norahh
2007. júl. 27. 09:29

tegnap elkészült a kontúr:D nem is fájt!!!! beleszerettem, nagyon:D

felraktam egy képet, de nem sok minden látszik:(

2007. júl. 26. 21:49
Szia!Mit ábrázolnak?Hol vannak?
2007. júl. 26. 21:18
Sziasztok én imádom a tetkokat nekem is van 3.
2007. júl. 24. 19:21

:)))

Hát ebben volt!

2007. júl. 24. 19:11
Hát ezt megértem :)! Szerintem engem sem tántorítana. Amúgy érdekes, hogy a tetoválós festékben van virágpor... Mondjuk, én semmit nem tudok ezekről, csak olyan mókás... Milyen már, mikor valaki virágporos festékkel méhet varrat :DD?
2007. júl. 24. 18:55

Tuuuudom...:(


Az allergiáról tudtam, csak nem gondoltam, hogy fontos lehet tetoválásnál. utóbb említettem meg, és mondta a Főnök, hogy lesz akkor problémám...

De vállaltam és vállalnám megint!:)

686. b23bdea606 (válaszként erre: 685. - Mothertiger)
2007. júl. 24. 18:31

Hú, ez nagyon ijesztő... Mondjuk manapság elképesztően könnyű allergiás tüneteket produkálni, szóval a tetoválás miért lenne kivétel, igaz? Szerencsém van, mert még semmire nem vagyok allergiás, de ez ugyebár nem végleges állapot. Apu 57 évesen lett az.

Ezt az allergiádat meg nem tudhattad előre. Azért mázli, hogy a bőröd is akarta, és látszik a minta :). Az viszont biztos, hogy ha a "tanácsadó" visszatér, neked annyi :D!

2007. júl. 24. 15:01

Ja, nekem 3 van, de legszívesebben televarratnám magam!:)))


A hátamon ami van nonfiguratív, kékkel lett színezve, és allergiát kaptam a festéktől. Két hétig vastag var borította az egészet, és hatalmas gennyes kiütések lepték el a testemet. Érdekes látvány volt, az tuti. Virágporallergia (ebben a festékben volt viripor...).


Két hét szenvedés után meguntam, és lemostam a vastag varréteget, és alatta már ott figyelt a letisztult minta, kicsit viharverten, de azért ott volt! Nem tudta ledobni a vart a bőröm.


(Na, adtam egy kis támadófelületet "valakinek"...)

2007. júl. 24. 12:05

Hát, én három napig használtam a bepanthit, azóta testápoló (az egyetlen, amit elviselek, mindenféle hozzáadott illatvacak és egyéb nélküli), de örülök, hogy nem csináltam rosszul! A következőnél már annnnyira profi leszek!!! Affene, tényleg elkapott a dolog! Normális, hogy máris a következőt tervezem, holott még ez sem gyógyult meg teljesen???


Neked milyen problémád volt a gyógyulással?

2007. júl. 24. 11:08

Dragon: két napig szoktam ajánlani a Neogranormont, Bepanthent, Sudocrem-et, utána jöhet a kézkrém, ahogyan írtad is.


Az egy hét letelte után már bármilyen testápolóval lehet kenni, ha nem volt problémás a gyógyulás (mint az én esetemben is pl.), és a "var" nagy része már lehámlott a bőrről. Gyógyulás után érdemes még kezelni testápolóval, mert valakinek még lehámlik egy nagyon minimális bőr is. Meg amúgy is, olyan szép, ha be van krémezve gyógyultan!:D

682. b23bdea606 (válaszként erre: 681. - Bogyoka20)
2007. júl. 23. 20:05
Egy angol nyelvű oldalon én is azt olvastam, hogy 2-3 napig kell fóliázni, de ebben a hőségben egyszerűen nem bírtam ekkora felületen elviselni... Azt is írták, hogy a harmadik nap után le kell állni a gyógykencékkel, és kézkrémmel, vagy testápolóval kell vékonyan átkenni naponta 3-4x. Moti, vélemény???
2007. júl. 23. 18:29
Sziasztok!Kicsit lekéstem a fóliázós témáról.Én mindig fóliával "gyógyítottam" magam,és soha semmi bajom nem volt.2-3 napig fóliáztam magam.Csak annyi festék jön ki,amennyinek ki kell jönnie.
2007. júl. 23. 17:48

Nem, mert magánéleti és más jellegű problémái miatt nem tudta felvállalni a stúdióját.

Mi nem kötöttünk ilyen szerződést. Nem is hallottam ilyenről. Csak egyszerűen maga mellé vett és ennyi.

Szerintem működhet így is. Ha jó fej a tetkós!:)

679. Norahh
2007. júl. 23. 16:53

már kiválasztottam a "megfelelő embert".Amikor csak tehetem, nézem mit és hogyan csinál. Bár lehet hogy már az agyára megyek:D Az igazság az, hogy nem tudom,megpróbáljak-e belevágni. Ugyanis az iparművészetire idén nem vettek fel, grafikus képzésre:( és vmi használhatót kell kitalálnom, pláne ami még érdekel is..az úgy jó lenne.

tehát ez is működhet úgy, mint pl a fényképészeknél..tanulói szerződés mellett(?!)

és azóta is vele dolgozol?

2007. júl. 23. 16:35

Dragon: nincs mit!


Norahh: én tetováló mesternél tanultam, ő és a másik tanulója mutatott meg mindent, amit meg kellett tanulnom. Van ilyen tetováló tanfolyam is, itt a környéken is volt, de nem mentem el. Sokkal jobb, ha valahova bevesznek, mert ott sokkal több mindent el lehet sajátítani, mint egy tanfolyamon. Azt lezavarják egy pár hónap alatt, és kész, de jó tetováló élete végéig tanul.


Elismerés... Te inkább attól tartasz, hogy megfelelő embert választasz-e?

Győződj meg a tetováló munkahelyének tisztaságáról, a tetováló munkájának igényességéről, hozzáértéséről, és ha meg vagy győzve, akkor lássatok neki!:)

677. b23bdea606 (válaszként erre: 672. - Norahh)
2007. júl. 23. 16:18
Jaj, nem akartalak megijeszteni! Minden pillanata megérte, és egy percre sem bántam meg!!! Csak néha túl aggodalmas vagyok, meg bizonytalan... Vagy mégsem?
676. b23bdea606 (válaszként erre: 673. - Mothertiger)
2007. júl. 23. 16:17
Általában elfogadom az álomfejtős dolgokat, de szerintem ebben az esetben ez tényleg csak a parázásnak köszönhető :D! Amúgy kicsit megnyugtattál, köszönöm!
675. Norahh
2007. júl. 23. 16:16

áh, jobban várom, mint kisgyerekként a karácsonyt anno!

tényleg, és tetoválóvá mikor válik vki. azt tudom hogy van vmi tanfolyam amit persze el kell végezni, de hogy el is ismerjék 8-)

2007. júl. 23. 16:14
Norahh, hát ez igazán ne vegye el a kedved!!!:)
2007. júl. 23. 16:13

Tetoválással álmodni azt jelenti, hogy valakit nagyon félreismersz...:) Komolyan.:D


Az nem baj ha jön a bőr, ami inkább a felesleges festék lesz, amit kidobsz. No para, ezt teljesen természetes!

672. Norahh
2007. júl. 23. 16:11
ajha, na már én is parázok:| pedig még előtte vagyok..
2007. júl. 23. 16:02

Jah, kérdés! Az ugye tök normális, hogy apró, fekete, pernye-szerű bőrdarabkák hullanak néha a hátamról? Baromira aggódok állandóan, mert ez az első, és nem igazán tudom, mire számítsak. Ennyire részletesen senki nem mesélt róla :).

Amúgy azóta parázok, amióta azt álmodtam, hogy reggel felkeltem, és a tetkóm összepöndörödve ott figyelt a lepedőn... Gáááz!

670. b23bdea606 (válaszként erre: 669. - Mothertiger)
2007. júl. 23. 15:58

Dehogy öregszel! Amikor az embert varrták 9 éve, addig raktak rá fóliát, amíg hazamentünk, hogy ne ragadjon rá a ruhája. Nekem azért javasolta a tetováló, mert általában a hátamon alszom, és aggódtam, hogy akkor most mi van. (Amúgy azóta nem aludtam a hátamon, még álmomban sem fekszem rá... Hja, a tudatalatti szorongás!) De abszolút igazad van a párakötéses hasonlattal, ugyanis gyakorlatilag kifolyt a fólia alól a festék, olyan meleg volt. És foltos lett a kedvenc lepedőm :(!

De azóta levegőn gyógyítom!

2007. júl. 23. 15:49

Én nemtom, de egyre többet találkozom ezzel a fóliás kezeléssel...

Szerintetek ez jó megoldás? Elvileg a párakötés is majdnem hasonló -bekrémezed, lefeded, az ily módon készült cucc kiszívja a bőröd alól a szennyeződést vagy az idegen testet...

Nekem természetesebb még mindig a levegőn gyógyuló seb.

Vagy csak maradi vagyok?


Eh, öregszem...

2007. júl. 22. 19:31
Aszonta a mester :), hogy naponta 2x, max 3x kenjem, ameddig feszül, meg viszket... Az ember keni amúgy (nyilván), de ügyes keze van ám :D! Amúgy festék csak az első kenéskor jött, meg a fólia alatt termelődött, amit az első éjszaka fél 2-kor szinte leszaggattam magamról, mert olyan melegem volt. Azóta szemmel láthatóan egyre szebb, már a felülete sem olyan "dudoros", nincs kiszáradva, vagy megrepedve, csak állandóan enyhén viszket - de gondolom, mert gyógyul.
2007. júl. 22. 19:19

Ancika, van róla képed?


Dragon: a Bepanthen jó rá, sőt, tökéletes. Csak ne vidd túlzásba, mert sok festéket dob, ha túlkened. De ezt bizonyára elmondták.:)


Bocsi hogy beleugattam!:)


Bokatájon általában jobban viselik az emberek a tetkót. Személy szerint én imádok oda dolgozni, mert a legjobb bőrfelület számomra, kevés erőfeszítést igényel rajta a munka.

❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook