Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Internetmegosztás routerrel. Van valakinek tapasztalata róla? fórum

Internetmegosztás routerrel. Van valakinek tapasztalata róla? (tudásbázis kérdés)

2011. nov. 17. 05:41
Nálunk is router van, de én nem vagyok nagyon megelégedve vele.
2010. aug. 26. 11:36

Sziasztok!

Segitséget szeretnék kérni!

ADSL internetem van és laptopról netezek!

Szeretnék venni egy routert de nem tudom milyent vegyek! Nekem megfelene használt is annyit nem szeretnék rá költeni!

Ha valaki ért hozzá megnézné ezt nekem hogy nekem ez jó lenne e??


[link]

23. d879a0c5b4 (válaszként erre: 21. - Anita674)
2010. febr. 21. 11:44
Igen
22. anita674 (válaszként erre: 21. - Anita674)
2010. febr. 17. 14:22
?
2010. febr. 16. 22:18
A router minősége befolyásolja a sebességet?
20. gebe69
2009. szept. 2. 08:00

Helló Mindenkinek!


Melyik routert érdemes megvenni?

Digi-tv-s top net-hez lesz (50/20)

2 gép fixen, és alkammanként pár laptop is csatolva lesz hozzá.


[link]


[link]

2009. aug. 15. 15:03
Nekünk sem lassult,pedig 3 gép megy róla.
2009. júl. 14. 22:16
nekem se lassult a net a router miatt
2009. júl. 14. 22:10

Nekem is routerrel megy a netem mert igy ket geprol lehet netezni. De ettol nem lassul a net...

Nalam a modem fo kabeljet bedugtam a routerbe aztan lehet onnan 4 gepet csatlakoztatni. De nekunk csak kettot kellett kabelok segisegevel...es mar ment is a net ket helyen..:) Azonos gyorsasaggal...semmit nem telepitettem semere...ezek utan bedugtam a routert es a modemot is es ennyi is..:) Es ha majd oda jutunk es lesz kabel nelkuli net is ..:) ezen a reszen is a varosnak akkor befogja a kabel nelkuli netet is..:) csepett dragabb volt de dupla funkcios...

2008. okt. 7. 14:26
Sikerül egyedül megcsinálni. Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a segítségét :)
15. Cszsuka (válaszként erre: 6. - 9df60c3431)
2008. aug. 14. 11:31
Nem olyan nagy gond. Nekünk három gép van routeren, mindegyik rendesen működik. A szolgáltatónak kell szólni,hogy van igény rá. Kihozzák és be is üzemelik. Nem kell semmivel foglalkozni. Annyi, hogy pénzbe kerül. Arra már nem emlékszem mennyi, talán egy tizes körül volt.
2008. aug. 12. 10:29
Utánanéztem google-ben. Köszi a segítséget!
2008. aug. 12. 10:13

És ilyen wifit hol lehet szerezni?

Laptopban van wifiszabvány, de hozzá se tudok szagolni..:O

Azt tudom,hogy az egyetemen is ilyen rendszer működik.

2008. aug. 12. 10:06

Nálunk 4 gép fut routerről.

A wifi-t ajánlanám. Le lehet jelszóval védeni, így csak az tudja használni, akinek megadod. Nem kell kábelezéssel szenvedni, sokkal egyszerűbb, de költségesebb. Pl. ha laptop van a háznál, sokkal kényelmesebb, ott netezel, ahol akarsz.

2008. aug. 12. 10:00
Egyébként ő ajánlotta a routert, hogy nekem is legyen netem 2 szobával arréb. Bár lehet, hogy okosabb lenne a mobilinternetre előfizetnem. De ha egyszer benn az árban a net, akkor nem fogok én külön fizetni érte a saját kontómra.
2008. aug. 12. 09:56
Nekem itthon modemes DSL van, de az albéretben ahol ősztől laknék szerintem valami más. Laptopon használja a tulaj és vezetékek csatlakoznak hozzá
9. 9df60c3431 (válaszként erre: 7. - C359855ef1)
2008. aug. 12. 09:53

Internetszolgáltató nem leszek, mert én is másét használnám ennek a segítségével. :)

Azt hiszem mindenképp a vezeték nélküli változat kellene, mert 2 szoba van a gépek közt és nem akarunk a vezetékben botladozni mindenhol.

2008. aug. 12. 09:47
Persze, működik. Mondjuk ez a beállítás szerintem típusfüggő, mi állítólag a legbonyolultabbat vettük meg...
2008. aug. 12. 09:47

A router beállítása elég bonyolult dolog. Függ attól, hogy milyen internetre csatlakozol, de szinte biztosan be kell lépned a router beállító felületére. Nem árt ehhez a művelethez egy hozzáértő ember.


A vezeték nélkülit nem ajánlom, amennyiben nincsen rá feltétlen szükség. Ha csak nem akarsz a környék internetszolgáltatója lenni a saját rovásodra... Hiába állítják be rendesen, bármenyik titkosítás pár óra alatt feltörhető.


Sok szolgáltatótól lehet kérni routert is internet bekötéskor, ekkor ők elvégzik a telepítést is, de erre érdemes az adott szolgáltatónál rákérdezni.


A számítógéphez való csatlakozás XP-től kezdve automatikus, vagy legalábbis 1-2 kattintással megoldható...


És ami a legfontosabb ÉRDEMES használni routert, mert a beépített tűzfala nagyon sok kellemetlen meglepetéstől (vírustól, adatlopástól, stb) megkímélheti az embert..

2008. aug. 12. 09:43
Reméltem, hogy egyszerű mezei felhasználó is be tudja állítani magának, de ezek szerint nem. :( Működik akkor is ha az első gép ki van kapcsolva?
2008. aug. 12. 09:38
Ha már be van állítva, utána ha megnyitod a böngészőt, rögtön tudsz netezni.
2008. aug. 12. 09:38
Háát, nem vagyok egy számítástechnikai zseni.. Vezeték nélkül működik, csak a routert kell bedugni a konnektorba :). Én úgy emlékszem nem kell hozzá program, de beállítani csak hozzáértő ember tudja.
2008. aug. 12. 09:33

Szia

Az érdekelne, hogy kell-e valamilyen kábel hozzá vagy vezeték nélkül működik?

Ha belépsz a böngészőbe rögtön ott a net? Hallottam olyat hogy fel kell telepíteni hozzá egy programot.

2008. aug. 12. 09:30
Mire vagy kíváncsi? Nekünk ilyen van, és nagyon jól működik. Viszont csak két gépen van internet, a harmadikat sehogy sem sikerült csatlakoztatni. Egyébként minden rendben vele!
2008. aug. 12. 09:28
Internetmegosztás routerrel. Van valakinek tapasztalata róla?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook