Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gondok a gyerekorvossal.Ti mit tennétek? fórum

Gondok a gyerekorvossal.Ti mit tennétek? (beszélgetős fórum)


1 2
2010. márc. 12. 18:46
Mi végeztünk orvosi egyetemet és szakvizsgáztunk gyermekgyógyászatból??
2008. aug. 11. 22:01
Sziasztok!Léptem Én is,jóéjt Mindenkinek :)))
33. diagonalt (válaszként erre: 30. - Dorka29)
2008. aug. 11. 21:57
Azt hiszem alszom rá egyet,mert a kisasszony ma reggel 6kor is riadót fújt,és attól tartok most sem alhatom sokkal tovább.(Legalább nem maradok le az Olimpia eseményeiről.)De holnap még jövök:)
32. pingumaci (válaszként erre: 28. - Diagonalt)
2008. aug. 11. 21:57

Mondtam,hogy Te már tudod a választ!!!

Ez nagyon jó,ha van természetgyógyász ismid.A legjobb a gyermeknek.Persze ha komoly a baj Ő is fogja mondani.

31. Dorka29 (válaszként erre: 29. - Diagonalt)
2008. aug. 11. 21:52
Jaaa:DDD
30. Dorka29 (válaszként erre: 28. - Diagonalt)
2008. aug. 11. 21:52

Értem.


Viszont, ha tömegesen mennek át, akkor szerintem ez az egyetlen "páciens", mert nem nagyon számít.:)

29. diagonalt (válaszként erre: 27. - Dorka29)
2008. aug. 11. 21:49
Lehet tőle örökölte a gyerek:)
28. diagonalt (válaszként erre: 24. - Dorka29)
2008. aug. 11. 21:48

Igazából még nem tudom.A három hós oltást biztos ő adja még be.

Van egy stabil természetgyógyász támogatásunk,aki nagyon ért a homeopátiához is.Gyennyes mandulagyulladásomat 4 nap alatt elpusztította a tanácsa.Nagyon érti a dolgát.Ezért a kétely,h növeljem a két orvos viszályát,vagy sem.

27. Dorka29 (válaszként erre: 23. - Diagonalt)
2008. aug. 11. 21:45

Neeem, ez a megközelítés egyáltalán nem érdekli, nem olyan családbúl származik.;)

Csak az Ő gyerekét ne "bántsa" az orvos, és ha nem sír, akkor csak jobb lehet. Főleg, hogy neki ránézésre sem szimpi a dokink.:)

26. gabi0630 (válaszként erre: 21. - Dorka29)
2008. aug. 11. 21:45
Tudom, nagyon kellemetlen, és szívettépő. AZ én fiam már akkor rázendít, mikor a váróba érünk. És nem is akárhogy. Fejhangon síkítozik, és még hozzá se értek! Sajnos. Többemberes egy dokilátogatás. DE sajnos muszáj, és sajnos mivel óriási a tét, ne adj isten egy gyerek élete, sajnos nem a gyerek szimpátiája kell hogy döntsön ebben az esetben.
25. pingumaci (válaszként erre: 15. - Diagonalt)
2008. aug. 11. 21:45

Értem.Megnéztem a babád,nagyon cuki :D

Ő a legjobbat érdemli,szerintem.Ha arra sétáltok és látod,hogy onnan jönnek ki Én lehet,hogy szóba elegyednék velük és megkérdezném tőlük,hogy a környékükön kit dicsérnek.Biztos készségesek lesznek és lehet,hogy Ők is csak panaszkodni fognak,ebből meg leszűrheted a választ :)Ez csak egy ötlet.De biztos vagyok,ha hallgatsz az ösztöneidre már tudod a választ...

24. Dorka29 (válaszként erre: 22. - Diagonalt)
2008. aug. 11. 21:44

Köszi.


És Te? Tudsz ennyi hozzászólás után dönteni, vagy még alszol rá egyet-kettőt?:)

23. diagonalt (válaszként erre: 21. - Dorka29)
2008. aug. 11. 21:43
A kihallatszás...gondolom a mit szól a többi szülő is benne volt az érvelésben.Nálunk majdnem minden második gyerek óbégat.Béka is szokott,mikor megúnja a macerálást.
22. diagonalt (válaszként erre: 19. - Dorka29)
2008. aug. 11. 21:41

Az más,ha a többi a futottak még kategória.Nálunk van vagy 10 gyerekorvos,ebből kettőt ismerek és még egy másikról hallottam.Tehát ilyenre alapoztam a hsz-t.

Ez esetben azt mondom,majd megszereti,vagy kinövi.

21. Dorka29 (válaszként erre: 18. - Gabi0630)
2008. aug. 11. 21:41

Közben pont erről filozofáltam.:))


De egyetértek, csak kell egy kis megerősítés, mert a párom nagyon váltana. Az ok: kivételesen nem hallatszott ki, hogy a lányunk úgy üvölt, mintha nyúznák.

2008. aug. 11. 21:41
Nálatok legalább van gyerekorvos. nálunk havonta egyszer egy órára kijön a szomszéd kisvárosból. Nem mondom, hogy nem viszem szakorvoshoz ha nagy a gond, de az "egyszerűbb" dolgokat a háziorvos intézi. azzal van gondom, nem is kevés!! most került a faluba, és nem fogadja el azt az ambuláns lapot amit a dokinénink ir pesten, mert nem hivatkozik vmi rendeletre és nem akarja felirni eü térköt-re a gyogyszereket (a lányom asztmás). gyorsan döntöttem és átmegyünk a falu másik háziorvosi körzetébe.
19. Dorka29 (válaszként erre: 17. - Diagonalt)
2008. aug. 11. 21:38

Az a bajom, hogy a többi csak amolyan szódával elmegy kategória, ráadásul nem tudhatom előre, hogy nem fogja-e még ennél is jobban utálni őket a lányom...


Amikor az ember orvost választ, sok mindent kell mérlegelni, de őszintén megmondom, hogy ezek között nem szerepelt az, hogy a gyerek igényeit is figyelembe kell majd vennem.:)


A szimpi és a "jobb" szakember között nehéz a választás. Vagy csak nekem?

18. gabi0630 (válaszként erre: 14. - Dorka29)
2008. aug. 11. 21:35
Hát..nehéz kérdés. Lehet kegyetlennek tűnök, de a dokit nézném. Sajnos sok gyerek fél a dokitól, az enyém is, de jó esetben nem sokszor látja. Viszont ha a másiknak voltak gondjai az alkohollal, lehet legközelebb is, mikor nagy a baj. Erre is sajnos példám van. Felnőtt doki, aki néha iszik, de apukámnak nem sokon múlt az élete. Én azt hiszem a szaktudást nézném, és a biztonságot.
17. diagonalt (válaszként erre: 14. - Dorka29)
2008. aug. 11. 21:35

A mi dokinknál is láttam olyan gyerekeket,akik szimplán a doki látványától kivoltak idegileg.Szerencsére Békának ilyen problémi nincsenek,még oltás után is vigyorgott a dokira.

A te problémád is igen kacifántos.Ha a gyerek nem szeretné a dokit,és minden vizsgálat egy csata lenne,akkor én nem filozofálnék annyit,mint így.Inkább mennék.Vagy ha nem is bízol meg az állítólagos alkoholistában,akkor nézz egy harmadikat.

16. gabi0630 (válaszként erre: 10. - Diagonalt)
2008. aug. 11. 21:33
Még inkább menj. Ha semmi baja a kötőhártyájának minek a szemcsepp? Eből látszik hogy sz...k a gyerekre. CSak okoskodik. Ennek semmi értelme. Ne kísérletezgess, mert nagyon rosszul is elsülhet. És annak oka van, ha többen is menni akarnak.
15. diagonalt (válaszként erre: 11. - Pingumaci)
2008. aug. 11. 21:31

Igazából nekem ez az egész gyerekorvosos rendszer fura,mert kisfaluban nőttem fel,és ott nem volt gyerekorvos,csak egy orvos.Ő foglalkozott születésüktől halálukig az emberekkel.

Gondolkoztam azon is,h itt városon belül egy messzebbi gyerekorvosi körzetben keresek gyermekorvos,de ott meg nem ismerek anyukákat.Csöbörből vödörbe meg nem akarok.

2008. aug. 11. 21:31

Nekem is lenne egy orvosos problémám, de más jellegű:


A kislányom 15 hónapos, költözés miatt már volt egy orvosváltás 3 hónapos korában.

Egész mostanáig elvoltunk az új doktorral, a legjobbnak mondott gyermekorvos kisvárosunkban, de a lányom azonnal sírva fakad, amint a közelépbe ér.. Legutóbb már 3 embernek kellett lefogni, hogy be tudja adni a védőoltást, de ha csak a szájába akar nézni, attól is ordít. Nem hajlandó még leülni sem, nemhogy lefeküdni a vizsgálóasztalra, ezért kizárólag állva tudja megvizsgálni, miközben a gyerek majd letépi rólam a pólót.

Jelenleg az orvosunk szabin van, így találkoztunk a helyettesítő orvossal, aki minden gond nélkül megvizsgálta a lányom. Nem fél tőle, leült, lefeküdt első látásra a dokinak, és csak akkor nyöszörgött kicsit, amikor a torkát nézte meg. Ez az orvos sem rossz, viszont köztudott, hogy vannak(voltak?) gondjai az alkohollal...

A párom azonnal váltott volna, de én bizonytalan vagyok. Mit gondoltok? Mivel egy kisvárosban élünk, véges a választási lehetőségek száma, és úgy sem szeretnék járni, hogy váltunk, aztán csöbörből vödörbe..


Egyébként egészen a másik orvos vizsgálatáig eszembe sem jutott, hogy azért sír a dokinál, mert nem szimpatikus neki...

2008. aug. 11. 21:30
Csatlakozom Én is Ciccke írásához!Neked van választásod,addig még teheted addig válaszd azt amelyik jobb a gyermeked számára,és Neked is szimpatikusabb!Könnyebb lesz együtt működni a jövőben :)
12. coline (válaszként erre: 5. - Diagonalt)
2008. aug. 11. 21:26

Szia!:)

Szerintem nincs min gondolkodnod!

A gyerekeid egészsége a "tét"!

Én a helyedben lesz..nám a perrel fenyegetőt, hisz Ő is tisztában van az esélyeivel, csak blöfföl!:)

11. pingumaci (válaszként erre: 5. - Diagonalt)
2008. aug. 11. 21:26
Szia!Hát sajnos Én az utóbbit választottam,mivel falun két orvos van.A másik orvos még rosszabb mint a miénk.Így kisebbik rosszat választottuk.De ha nagyobb baj van akkor fogom a gyereket és beutazunk a kórházba ellátásért!De a dokink receptjét szigorúan ellenőrzöm és van mikor gyógynövényes boltban vásárolok inkább,mint hogy tömjem feleslegesen a gyermeket antibiotikummal.
10. diagonalt (válaszként erre: 7. - Gabi0630)
2008. aug. 11. 21:23

Arra gondoltam,h csak makacsabb dolgokkal jelenek meg nála.A férjemmel mi sem szoktunk mindennel dokihoz menni.Ennek megfelelően nagyon ritkán is vagyunk betegek.

A doktornő receptírási dömpingjét úgy kell elképzelni,h ha éppen nem kell se fürdető,se popsikenőcs,akkor minden áron legalább egy szemcseppet fel akar írni.A gyerek kötőhártyájának meg semmi baja.

Mert ha beteg,akkor persze,de mindenáron gyógyszerrel tömni.Nem mellesleg a vénynélkül kapható lázcsillapítót is felírta receptre.

9. Dorka29 (válaszként erre: 5. - Diagonalt)
2008. aug. 11. 21:22
Én váltanék, amíg a másik orvos még "átvesz".
8. Ciccke (válaszként erre: 5. - Diagonalt)
2008. aug. 11. 21:19

Szerintem a saját érdekeidet nézd!

Ha nem bízol az orvosban, vagy csak egyszerűen nem szimpatikus, keress másikat. Én is annak idején így tettem, és egy percig nem volt lelkiismeret furdalásom, és nem bántam meg.

7. gabi0630 (válaszként erre: 5. - Diagonalt)
2008. aug. 11. 21:18

És mi alapján szűröd meg?

Vagy ha tényleg antibiotikum kell és pont akkor nem ír?

Nem te hozod szarba a másik dokit, hanem az az orvos saját magát!

6. gabi0630 (válaszként erre: 5. - Diagonalt)
2008. aug. 11. 21:17
Menj!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook