Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan tudnám végleg elűzni a földikutyát? fórum

Hogyan tudnám végleg elűzni a földikutyát? (tudásbázis kérdés)


1 2
51. mamma2 (válaszként erre: 50. - Healp)
2010. nov. 5. 11:28
Szégyeld magad!-ilyen stílusban nem beszélhetsz senkivel sem...a görény és az állat te vagy, és te fogod fel rosszul a helyzetet...Bunkó, prosztó vagy.
50. Healp
2008. okt. 11. 21:17
andland úgyvegyél mérget a földikutyáknak hogy fejelentelek Te barom!!!!Az EGY VESZÉLYEZTETETT ÁLLATFAJ HA NETÁN MÉG NEM FOGTAD VOLNA FEL TE IDIÓTA!!!!!!!!!!!AZ SE JUT EL AZ AGYADIG AZZAL MEKKORA KÁRT OKOZOL HA KIÍRTOD ŐKET VAGYHA MÉRGET MEG CSAPDÁT HASZNÁLSZ!!TÉGED AGYON KÉNE LŐNE AZ ILYEN GÖRÉNY ÁLLATKÍNZÓKAT!!!!HOGY valakinek ilyen csökevényes agya legyen!!Kicsinek fejreestél mi!!!!!Azért nem fogod fel a dolgokat!!!!ILYEN GÖRÉNY EMBER MINT TE SZERENCSÉRE MÁR KEVÉS VAN!!!
49. *trust_us_we_lie* (válaszként erre: 48. - Andland)
2008. szept. 29. 03:04

Na, akkor most csend és nyugalom van a kertjeinkben :DD

remélem így is marad én is szorítok Neked:)

Jaj, vizuális típus vagyok és elképzeltem ezt a rotálást, szegények :P

48. andland (válaszként erre: 47. - *trust_us_we_lie*)
2008. szept. 26. 00:17

Szia!!

Örülök neki,hogy a vaddisznók elkerülnek,ne is menjenek vissza.Szórítok:)

Szóval a földikutyák jelenleg most csendben vannak:))Nemigen látok nyomot,hogy ott lennének.

De majd rotálás alatt kiderül,mert akkar uccú neki,mert azt a napot nem élik túl:)

47. *trust_us_we_lie* (válaszként erre: 46. - Andland)
2008. szept. 25. 15:23

Értem, köszönöm, hogy megkérdezted.

Hál' isten jelenleg nem jönnek be, le is kopogom...

Tegnap este amikor kiléptem az ajtón leesett egy alma a fáról,hatalmasat koppant - azthittem vaddisznó :DDD

Sajnos most nem nagyon volt időm hoxázni... Nálatok mi a helyzet a földikutyákkal?

46. andland (válaszként erre: 44. - *trust_us_we_lie*)
2008. szept. 9. 23:23

Na megkérdeztem a vadászt,bocsi,hogy eddig nem írtama vaddísznókról.

Csak riasztással lehet sajna,elűzni.

45. 70a5a27405 (válaszként erre: 41. - *trust_us_we_lie*)
2008. aug. 31. 17:05
Aranyosak csak ne zabálják le a nyitott kertünket..:)
44. *trust_us_we_lie* (válaszként erre: 43. - Diagonalt)
2008. aug. 29. 21:44
Hát figyelj, én sem féltem tőlük. Nem gondolom, hogy ha nyugisan megyek fel a lépcsőn akkor hirtelen leszalad a kertből és... max ha sarokba szorítom (véletlenül). De itt mindenki azt mondja , hogy húú de nagyon veszélyes! Meg a szüleim is félnek tőlük nagyon és állandóan azt mondják nekem, hogy ne "hősködjek" mert ez lesz meg az lesz... néha már attól félek, hogy betörik az ajtót is és bejönnek a házba :DDD
43. diagonalt (válaszként erre: 41. - *trust_us_we_lie*)
2008. aug. 29. 09:24

A vaddisznó sem támad.A malacos koca is csak tavasszal nyáron.Ősszel már nagyok a malacok.Egy szekérútra az erdőtől,erdész,vadász telepen nőttem fel,így találkoztam velük eleget.Hidd el,jobban fél mint te.

Ez a széttépés meg csak a Hannibálban,az elvadult filmesek agyából pattant ki.Ha rajtuk múlna,akkor minden emberevő és gonosz lenne.Jól seggbe kellene őket rúgni.

42. 70a5a27405 (válaszként erre: 41. - *trust_us_we_lie*)
2008. aug. 28. 10:25
Ja ja.
41. *trust_us_we_lie* (válaszként erre: 40. - 70a5a27405)
2008. aug. 28. 00:35
Az őzek legalább aranyosak és nem tépnek szét ha kimész éjjel ( vagy akár nappal is) :D vagyis gondolom :DD
40. 70a5a27405 (válaszként erre: 26. - *trust_us_we_lie*)
2008. aug. 27. 23:26
Nálunk meg őzek jönnek a kertünkbe, enni, de leszoktattuk őket, erről a szenvedélyükről..:)
39. *trust_us_we_lie* (válaszként erre: 37. - Andland)
2008. aug. 26. 23:40

:))

Hátha a zaj miatt megijednek és elmennek máshová... örökre csak nem maradnak nálatok :D


"Majd hétvégén jön egy vadász ismim, majd megkérdezem vaddísznó írtás ötletet tud-e adni:))"

Nagyon köszönöm előre is.

2008. aug. 25. 21:53

Diagonált nem is moond hüéyeséget,szerintem a tv.-sekkel jobban járnátok.

Hát nem lennék a helyedben.

Majd hétvégén jön egy vadász ismim,majd megkérdezem vaddísznó írtás ötletet tud-e adni:))

37. andland (válaszként erre: 32. - *trust_us_we_lie*)
2008. aug. 25. 21:50

Hát sajna a kutyulik még megvannak,de most vettem mérget,hátha ...

Ősszel ha rotálunk akkor pár kiugrik a zaj miatt és akkor találkoznak a kapával:))

De sajna így sem lehet az egész családot kiírtani.

36. *trust_us_we_lie* (válaszként erre: 35. - Diagonalt)
2008. aug. 25. 18:13

Hát... itt sajnos a szomszédok nem valami összetartóak.

Értem, köszi a hasznos javaslatokat :) Most kicsit nyugi van de szerintem ősszel majd megint jönnek. Lehet megpróbálkozunk majd ezzel a tv-s dologgal.

35. diagonalt (válaszként erre: 34. - *trust_us_we_lie*)
2008. aug. 25. 06:40

Ha nem jelentős a kár,akkor szedjetek össze mndenkit,akit háborgatnak a vaddisznók,és csoportosan indítsatok pert.Vagy esetleg meg lehetne keresni olyanokat,mint TV ügyvédje az M1en,vagy az Aktív a TV2n és Fókusz az RTLen.Bár szerintem a TV ügyvédje a legjobb.Ott is szépen megszorongatják őket,és akkor látják,h komolyan gondoljátok, és tesznek érte valamit.

A haj meg azért nem vált be,mert túlzottan megszokták már az emberszagot.Tény,h lakott területen nem lehet kilőni őket,de az ő tulajdonukban lévő vadak által okozott kárt nekik kell megfizetni.

34. *trust_us_we_lie* (válaszként erre: 33. - Diagonalt)
2008. aug. 24. 22:53

Köszi a tanácsokat. A hajat próbáltuk mi is és mások is semmit nem ért sajnos :(

Jönnek sokan, legtöbbször a koca a kismalacaival. Nagyon lazán veszik már mintha csak övék lenne az egész kert :) :s

Tavaly bejelentettük de aztmondták nem jelentős és nem igazán foglalkoztak vele...

Szóltunk a vadásztársaságnak is de azt mondják lakott területen nem lőhetik le meg semmi. Magyarán lesz*rják, hogy velünk mi van nem ők élnek itt. A perelés jó ötlet! :D megérdemelné az egész banda, mert nem vesznek komolyan.

33. diagonalt (válaszként erre: 30. - *trust_us_we_lie*)
2008. aug. 24. 06:36

Menj egy fodrászhoz és kérj egy zacsi hajat.A vadászok is ezt csinálják,ha meg akarnak védeni egy kukoricást.Ideig jó,érdemes havonta cserélni.

Amúgy ha nem malacos koca jön,akkor nem fog rád támadani.De a maéacos koca is csak akkor bánt ha a csemetéit fenyegeted.Akkor viszont jobb,ha komoly búvóhelyet keresel,mert abban nem ismert tréfát.Meg a sebzett veszélyes,de nem hiszem,h friss sebbel a ti kerteteket túrná.

Esetleg bejelentheted a vadkárt az ott illetések vadásztársaságnál,ők kötelesek kártéríteni,és vigyázni,h ne a vadak túrják szét.Ha nagyon nem akaródznak megtenni,akkor a nakukra kell ugrasztani egy ügyvédet és a szart is kepereli belőlük.Persze ez függ az okozott kár mértékétől,meg nem tudom,h mekkora és milyen a kertetek,de a vadásztársaságnak kötelessége cselekedni.

32. *trust_us_we_lie* (válaszként erre: 31. - Andland)
2008. aug. 24. 04:34

Jah értem. Hát nemtudom mert a kutyát még csak el tudnánk zárni de van pár cicánk is és ha őket fogja meg akkor...

nem tudom, hülyék ezek túrnak mindent lassan kimennek az útra már stoppolni :D rajtunk csak átmennek, mert a mi kertünkben nem nagyon találnak maguknak kaját. Betonból kéne kerítés de kinek van pénze ennyi betonra... :)

na, hogy ne off-oljak annyira: Mi a helyzet a kutyulikkal?

2008. aug. 21. 09:51

Én olyan csabdára gondoltam ami magfogja a lábát:))

Igaz visítás az lenne de akkor tuti nem mennének vissza.Meg bíztos van ott nálatok valami ami odavonza őket.De valyon mi?

30. *trust_us_we_lie* (válaszként erre: 28. - Andland)
2008. aug. 20. 23:22

Ne haragudj hogy eltérek a témától de már félünk kimenni a házból a disznók miatt és a kutyát is nagyon féltjük...

Milyen csapdára gondolsz??? Semmi nem válik be ellenük. Kitettünk valami keveréket, zacskókban kell kiakasztgatni az elűzi őket állítólag, de nálunk MEGETTÉK! Kirágták a zacskót! :)))

29. andland (válaszként erre: 24. - NOA)
2008. aug. 20. 21:14

Köszi jó tudni:)

De a víz úgylátszik seholsem válik be.

28. andland (válaszként erre: 26. - *trust_us_we_lie*)
2008. aug. 20. 21:12

Megoldás az még sajna nincsen .

De a vaddisznónak jobban örülnék,akkor cserálhetünk:))Annak könyebb csabdát csinálni,úgyis rég ettünk vadhúst:))

27. andland (válaszként erre: 25. - Gerna)
2008. aug. 20. 21:10

Már olvastam könyvben is sok csapdáról,de egyik sem vált be már egy jópárat kipróbáltunk.

Gondoltam veszek az obi-ba egy olyan ketreceset hátha abba melemegy,és bent is marad:)

2008. aug. 20. 17:17

Gondoltam hogy már láttad az oldalt... remélem azért sikerül valami megoldást találni.


Hozzánk vaddisznók járnak be (családostul egészen az ajtóig :O), én szivesen lecserélném őket erre a kiskutyára :DDD

25. gerna
2008. aug. 20. 10:59
Földikutyacsapda? bár ahogy olvasom, "nem szívesen jön ki a felszínre"
24. NOA
2008. aug. 20. 10:50

Párom is bevezette a salgot a járatukba..de beleunt .,minden víz eltünk de nem jöttek elő.Rezervátumból nem szállnak kik, hogy összeszedjék őket..csak ha beszállítjátok akkor fogadják a kutyulikat.

Ezek kerti vizilovak akkorák:)

23. gerna (válaszként erre: 22. - Andland)
2008. aug. 20. 10:30
Lehet, hogy vízikutyák!
2008. aug. 20. 10:09
Na... én már annyi vízet locsoltam be slaggal,hogy még jó ,hogy tó nem képzödőtt:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook