Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Dominó-tippelők csevegője fórum

Dominó-tippelők csevegője (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
825. d2d3d8d72d (válaszként erre: 824. - Buci bácsi)
2017. dec. 23. 22:24
😂
2017. dec. 23. 22:22

próba


tube.com/watch?v=jfIZY32euno

2009. márc. 30. 17:21

Hello!

Én is láttam, de senki sincs a közelbe!Így csak leírom a tippeket, és olvasgatok.

822. e2add1f84e (válaszként erre: 819. - Salabakter)
2009. márc. 30. 17:09
:-))) Hát igen! Mindenki leadja csak a tippjeit, aztán már rohan is tovább. Ezek közé tartozom én is....:(
821. PAGI62
2009. márc. 30. 16:45

Sajnos!!

Dobjuk fel!!))DD

2009. márc. 29. 22:17
:)))
2009. márc. 29. 19:14
Jól besz...t ez a fórum:)
818. rózsa45 (válaszként erre: 817. - PAGI62)
2008. dec. 19. 06:19
Igen! Jól érezte magát.
817. PAGI62 (válaszként erre: 816. - Rózsa45)
2008. dec. 18. 14:18
Mit mesélt, jól érezte magát?Olyan csendes mostanában!Remélem nem beteg, csak készülődik a karácsonyra!Pussz!!
816. rózsa45 (válaszként erre: 815. - PAGI62)
2008. dec. 13. 17:27

Én elengedem!

Jó szórakozást!

815. PAGI62
2008. dec. 13. 15:37

Hello Buci Maci!!

Ma együtt bulizunk hármasban!!Remélem Rózsa elenged Miskolcra!!)),

További szép hétvégét Nektek!!

2008. dec. 12. 21:25

Helló szépasszonyok!

Előkerültem!

Sajnos, a ma esti buli, nem igazán váltotta be a hozzáfűzött reményeket. Legalább is szerintem.

Az tény, hogy volt mit enni, inni, de végül is mindig a gyár helyzetére, az ország gondjaira lyukadt ki a beszélgetés fonala. (Ezt a képzavart...!)

Még szerencse, hogy Pálmus nem volt most nálunk!

Neki nem is kell tudni, hogy milyen szarban van a haza! Az Ő álmait ne törje derékba semmi! Talán, mire felnő, rendeződik ez a kesze- kusza helyzet!

Így legyen!

Üdvözlet Hölgyeim!

Legyetek továbbra is jók, mint eddig!

813. PAGI62
2008. dec. 12. 19:44

Jujjjj!!

Hol vagytok?????????,,

812. PAGI62
2008. dec. 11. 20:08
Most mi ez a duzzogás????????????????????
811. PAGI62
2008. dec. 2. 17:47

Drága Buci Bácsi!!

Minden tiszteletem a Tied!!Gratulálok!!Gyönyörűen kifejezted minden érzésed(már nem először), és mindig könnyeket csalsz a szemembe, de most nem a nevetés, hanem a meghatódottságtól!!Maradj ilyen örökké, hisz veled tényleg öröm lehet az élet!!(Ugye Rózsa?)

Nagyon szép hetet kívánok nektek!!Pussz!

810. e2add1f84e (válaszként erre: 809. - Buci bácsi)
2008. dec. 2. 05:49
Inkább köszönöm!!!
809. buci bácsi (válaszként erre: 807. - E2add1f84e)
2008. dec. 2. 00:25

Azt kellene látnia a lányodnak, hogy Misi valóban bőg! De miért? Azért, mert csalódott a világban.

Azt hitte, csak a gyerekek rosszak. A felnőttek jók. Amikor szembesül a valósággal, hogy bizony a felnőttek sokkal rosszabbak, mint a gyerekek, nem tud mást tenni, mint bőg...! Ezt nem is bőgésnek lehet nevezni, sokkal inkább a gyermeki lélek tehetetlensége miatti sírásnak. Kérdezd meg a lányodtól: Vajon hasonló helyzetben mit tenne? Mit tenne, ha igaztalanul megvádolnák? Mit tenne, ha olyanokat kellene gyanúsítania, akik közel állnak hozzá? Mit tenne, ha az egész világ ellene fordulna, bár tudván tudja, hogy ártatlan? Azt hiszem Neki is eltörne a mécses!

Talán ez az Élet első leckéje. Sokszor csalódunk olyanokban, akikben feltétlen megbíztunk.

Ha elolvassuk ezt a könyvet, és megértjük, hogy miről is szól, a saját életünkben kapott első pofonokat könnyebben el tudjuk viselni.

Ez lenne a lényeg. (Legalábbis szerintem.)Ezért kellene ezt a regényt is illetve a többi szépet is elolvasni. Minden regény más más erkölcsi tanítást sugalmaz. A Pál utcai fiúk is mást, az Egri csillagok is mást, az A kőszívű ember fiai is mást, valamennyi klasszikus regény is mást! Ezekből jön össze, az otthonról hozottak, az iskolában tanultak mellett egy olyan jellem, amely felveszi a harcot a viharokkal szemben! Egy olyan jellem, amelyik sohasem "bőg", esetleg csak ha nagyon muszáj, de akkor is csak ott, ahol más nem látja...!

Puszi annak a szép nagy lánynak!

Meg persze Neked is!

(Egyébként meg bocsánat, ha túl bizalmaskodó lettem volna! Átérzem, értem a gondodat. Néha olyan cselekedetre ragadtatná az ember magát, amit természetesen nem lehet...! Nekem viszketett a tenyerem néha...!)

808. buci bácsi (válaszként erre: 807. - E2add1f84e)
2008. dec. 1. 23:13

Nos igen!

Ezt hogy lehetne beléjük "verni", nem is tudom.

Valahogy nem jöttek rá az olvasás ízére! Nem értik, hogy ha olvasok egy könyvet, a szereplők olyan tulajdonságokkal rendelkeznek, úgy néznek ki, ahogy én elképzelem őket!

Sokkal egyszerűbb, hogy a Tv, videó, az internet odavarázsolja filmen, a főhős olyan ahogy látom! De csak a színészt látom, aki megjeleníti a regényhőst! Ez kevés!! Hová tűnt a fantázia?

Sok -általam már olvasott- regényt, ha meglátok filmen, azonnal előveszek, elololvasom. Valami hiányérzetem mindíg van. A film soha nem adja vissza a regény részletességét, a hangulatát.

Én is láttam a múltkor a Légy jó mindhalálig filmet. Ez egy kopott kópia. Sok jelenet hiányzik belőle.

Ezen kívűl, sok leírás is hiányzik . Pl. a hálószoba bemutatása, a filmben, kb 5 másodperc. Móricz a könyvben, rászán 3 oldalt. Ez csak egy példa. A könyvből lehet megismerni az igazi érzelmeket, a szereplők jellemeit.Ezen kívűl, a filmből hiányzik az író, talán ki sem mondott, de mindig éreztetett. de rám nem erőszakolt véleménye.

És éppen itt van a probléma. Aki szeret, és megtanították rá, annak három, négy nap elovasni egy ilyen könyvet. Ekkor jön rá, hogy ez de jó! A fílmhez képest sokkal több, sokkal gazdagabb!

Sajnos ez valahogy már elmúlóban van. Mint ahogy már fentebb is írtam, a mai gyerekek nincsenek megtanítva az olvasás, a könyv szeretetére. Azt hiszik, hogy a net, a cd, a dvd, az mp3, mp4, az RTL klub, a TV-2, a Blikk, a Bors, és a többi szír-szar, mindent megold. Azt hiszik, ez a világ! Amit ezek nem tálalnak bő nyállal, az nincs is...!

Pedig DE!! A világ, ezeken túl kezdődik!


Bocsi, hogy így belemelegedtem, de én így érzem.

Szép napot holnapra!

Puszi!

807. e2add1f84e (válaszként erre: 806. - Buci bácsi)
2008. dec. 1. 20:24

Az én lányom szeret olvasni. De a kötelező irodalmakat nem! Most a Légy jó mindhalálig-ot olvassa. Tegnap itt csapkodott nekem, hogy még 3 fejezet van, de ő úgy unja, mert szerencsétlen ez a gyerek, mindig bőg...

Megváltozott a világ. Én szerettem ezt a regényt.

Régebben még át tudtam verni nyáron ajánlottam 1-2 könyvet (köztük a következő évi kötelezőt is), és azokat szívesen, gyorsan elolvasta. Most már rafináltabb, nem tudom átverni. Pedig mit lát? Apa olvas, anya olvas... De benne azért még bízom, reménykedem, mert olyan kis gondolkodós fajta.

2008. dec. 1. 19:39

Juhhé!

A Pálmuska, most olyan sokat tanul, hogy csudájára fogtok majd járni!

(Jujj! A rossz gondolatok idáig sütnek...!)

Természetesen, szépet és jót!

Olvasok neki, egy csomó mesét.


A mai gyerekek nem ismernek, nem olvasnak mesét. Hogy lehet így felnőni!

Lehet, én vagyok maradi, de a Tv-k. balfasz (bocsánat a fogalmazásért) rajzfilmjeiből, a többiről nem is beszélve, hogy lehet példaképet, normális embertípust találni! A szülői példa lenne nagyon fontos, de az valami módon hátrébb szorul! Első, az a q...rva média! az az isten!(Csak így kis betűvel!)

A fiaim, éppen a rendszerváltáskor voltak elsősök. Jön haza a nagyobbik fiam. Mi van feladva olvasásból, -kérdem én.

-Programot kell írni az -a- betűre, mondja Ő!

Milyen istenverte programot!? Mi ez?

Kiderült, hogy valami új fajta módszer, ami piszkosul megtanítja olvasni a gyerekeket!

Hát mondhatom, piszkosul nem tanította meg őket! A fiaim, ettől szenvednek, még ma is. Tudnak olvasni, de azt, hogy mit olvastak, azt már nem igazán tudják megmondani. Ez az úgynevezett képolvasás, egyszerűen nem működik. Lehet, van akinél igen, ez kb. 20%. A többi szenved!

Amikor olvastam a Nyomorultak című regényt, a fiam megkérdezte, hogy -"Apu, ezt te tényleg elolvasod-?" Igen kisfiam, sőt, már másodjára, és nézd csak, van még egy második része is! Ajánlom neked is, csak nem most, hanem majd egy pár év múlva. Úgy nézett rám, mint E.T. amikor haza akart menni.

Ehh! Nem akarok én ebből nagy gondot csinálni, csak sajnálom, hogy így alakult.

Most, amikor valami hülye felveti, hogy le kellene rövidíteni nemzetünk kincseit, a regényeket, verseket, hogy jobban olvassák a fiatalok? Hát az édes jó.... Majdnem leírtam, hogy mit gondolok!

Bocsi, hogy egy kicsit így eltévelyedtem, de kinek írnám meg, ha nem Nektek!

Sziasztok, és bocsi!

805. PAGI62
2008. nov. 22. 22:28
Akkor most mi újság???????????????????Ki kivel van?
804. buci bácsi (válaszként erre: 803. - Rózsa45)
2008. nov. 22. 18:59

Ez így, ebben a formában...,

na jó ! Igaz!

Már majdnem erotikusba fordult az álmom, amikor Bazsi, -önkéntelenül bár- de felébresztett!

Ez a téli álmot alvó macik, emberei jogaiba való, súlyos bele nem törődés!

Gondolkodom a megfelelő szankción!

Azt hiszem, már tudom is, hogy mi lesz az...!

803. rózsa45 (válaszként erre: 802. - PAGI62)
2008. nov. 22. 18:15

Legszívesebben videóra venném, hogy hogyan horkol és elküldeném nektek, de egy technikai oka van amiért nem megy. De talán leírom szavakban.

A tv szól és ő a fotelben úgy tesz, mintha a tévét nézné, közben úgy durmol, hogy az étkezőben is hallani lehet. Nagyon elfáradt. Ma is sokat dolgozott.

802. PAGI62 (válaszként erre: 801. - Rózsa45)
2008. nov. 22. 18:09

Drága Rózsa!!

Most megérdemelné, ha picit felvennél az atrakciójából, és holnap megnézné magát!!)))DDD

Pálmaággal a kezébe!!))Vagy valahol!Szerinted mit szólna hozzá?Pussz!!

801. rózsa45 (válaszként erre: 800. - PAGI62)
2008. nov. 22. 18:02
Most ő fújja a kását! Én tartom a frontot.
800. PAGI62
2008. nov. 22. 17:07

BUCI MACI!!!

Hol Brummogsz??,,Van miért , ugye??Neked szemöldökcsipesz?Mit mond?Szeretnéd?Pussz!!

799. PAGI62 (válaszként erre: 798. - Buci bácsi)
2008. nov. 20. 18:34

Drága Buci bácsi!!

A könnyem csorog a nevetéstől!!Te képes vagy hajnalba sztorizni?Nem késel el a munkahelyedről?))))DDD

2008. nov. 20. 04:50

Na, erről nekem eszembe jut egy réges régi sztori!

Miért nem érdemes előre vásárolni?

Valamikor, még a múlt században, gondolkoztam hogy mit is vegyek a nejemnek. Egyszer csak megláttam az egyik kirakatban egy -nem minden önös érdek nélküli- csipkés, aranyos női alsónadrágot.(Na jó, bugyit.) Be is mentem a boltba. Arcom piros, lábam remeg!...

-Csókolom!... Ott van a kirakatban az a .. a.. bugyi... azt szeretném megvenni...

-Kinek lesz?

-Hát... a nejemnek !

-És milyen méret?

Erre mit lehet válaszolni?

-Hát... kb.,mintha nekem kéne, csak kisebb...!

No, hát ott már mindenki röhögött rajtam kívül.

Becsomagolták egy kis vacak selyempapírba, én elhoztam. Gyorsan el is dugtam.

Igen ám, de annyira eldugtam, (mindez, még kb. dec. 10-e körül történt, hogy 24-én reggel, még én sem találtam meg.!!

Tudni kell, hogy a műhelyemben, sok apró kütyüt tartok, sok szekrénnyel, fiókkal.

Kerestem, kerestem, de nem találtam meg.

Nincs mit tenni, összes maradék pénz összeszed, irány a bolt, míg be nem zár. Hogy egy képzavarral éljek, szenteste, minden bolt bezár délben...!

-Csókolom! Egy olyan bugyikát kérnék, mint ami a kirakatban van.

-A másik nem lett jó? Kérdezte ugyan az az eladó.

Én hülye, meg megmondtam, hogy nem találom a másikat, amit a múltkor vettem.

Nahát azt a szégyent, nem kívánom senkinek.

Még szerencse, hogy ekkor már más nem volt a boltban rajtunk kívül.

Láttam, hogy az eladó hölgy majd meg pukkan a nevetéstől. De rendes volt. Becsomagolt egy ugyan olyat szépen.

Este a nejem, lehet, hogy egy kissé tetett örömmel elfogadta.

A másikat nem sokkal később, megtaláltam én is. Azt meg szilveszteri ajándékként kapta meg. Bár tudom, hogy év végén nem szokás ajándékozni, de mit csináltam volna vele? Tegyem fel, sapka helyett?

A legszebb a dologban az, hogy sokszor felkerült a rendeltetési helyére mind a kettő. Természetesen ugyanannyiszor le is került, csak a lekerülésben én is sokszor, segítettem...! Úgyhogy az előre vásárlásnál tessék körültekintőnek lenni!

797. PAGI62 (válaszként erre: 796. - E2add1f84e)
2008. nov. 17. 17:50
Majd együtt kapkodunk!!))
796. e2add1f84e (válaszként erre: 794. - Buci bácsi)
2008. nov. 17. 17:05
Nekem ötletem, elképzelésem mindig ezer, de csak halogatom, halogatom és a végén kapkodás lesz.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook