Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítsetek!Hogyan tudnám a fiam beszédfejlődését segiteni? fórum

Segítsetek!Hogyan tudnám a fiam beszédfejlődését segiteni? (beszélgetős fórum)


1 2
2011. aug. 1. 13:31

Sziasztok!


Akik régebben írtatok!


Hogyan álltok a beszédfejlődéssel? Az én kisfiam 34 hónapos és csak 1-1 szótagot ismétel, de kettőt már nem. Néhány (10-12 szava van, ami több szótagos), de nem akar bővülni a szókincse.


Kiváncsi lennék, hogy nektek mi vált be, és kellett-e szakember segítsége, vagy csak türelmesen kellett foglalkozni vele?


Köszi!

44. alfoldi13 (válaszként erre: 39. - Morcosmanó)
2010. aug. 31. 13:32
tegyél a kezedre bábot vagy valami olyat találj ki ami őt is érdekli... sok olyan dolog van teszel fel egy mesesapkát stb...
43. Morcosmanó (válaszként erre: 40. - 0d717b184a)
2010. aug. 31. 10:16
Hát nem az ezeregyéjszakai meséit meséltem:)) Korosztályának megfelelő mesét.Legalábbis a könyv szerint megfelelő az életkor.Próbáltam a mondókákat is, meg van egy énekes mondókás dvd.Azt szereti hallgatni.Csak jó lenne ha nem örökösen a TV kötné le...:(Régebben még ha mentem egyből hozta a papírt ,hogy rajzoljunk, játszunk vmit.Most semmi.Csak bámulja a tévét ha meg kimegy a szobából akkor a szülei rázendítenek ,hogy akkor kikapcsolom a mesét ha nem nézed...
42. 0d717b184a (válaszként erre: 41. - Morcosmanó)
2010. aug. 31. 10:13

igen

ez tipikus rossz hozzáállás

41. Morcosmanó (válaszként erre: 37. - 0d717b184a)
2010. aug. 31. 10:13
Á igen.Mikor voltak pár hónapja ezen a képességfelmérésen ,hát ott is mindenki hülye volt persze de ők mindent jól csinálnak meg a gyerek is egy szuper gyerek.
40. 0d717b184a (válaszként erre: 39. - Morcosmanó)
2010. aug. 31. 10:12

mert még pici

lehet, hogy nem neki való mesét olvastál

39. Morcosmanó (válaszként erre: 38. - Alfoldi13)
2010. aug. 31. 10:11
Az az egyik gondom,hogy hiába próbálok a gyereknek mesélni, egyszerűen nem érdekli.Nem adom fel a próbálkozást ,majd én leszek a szigorú nagynéni aki mesél ha akarja ha nem:))) na csak vicceltem azért :)
2010. aug. 31. 10:07
nagy türelemmel,mindig tiszta beszéddel,meséléssel sokat foglalkozz vele..és eredmény nem marad el...
37. 0d717b184a (válaszként erre: 36. - Morcosmanó)
2010. aug. 31. 10:05

elhiszem

sajnos olyankor szoktak észbe kapni amikor már a gyereket logopédushoz illetve nevelési tanácsadóhoz küldik

és ilyenkor jön az Anna Freudi tagadó elhárító mechanizmusa

tagadás, hogy az ő gyereke nem ....

de ez tévedés ez nem azt jelenti, hanem azt, hogy nem volt megfelelően tanítgatva

2010. aug. 31. 09:53
Igen,de oviba csak jövőre fog menni.Most még bölcsis egy darabig.Nem tudom,hogy mikor döbbennek rá a nővéremék ,hogy ez nem jó így.A gyerek késői gyerek, a nővéremék 40 évesek.El van kapatva.Az apja majmolja ,a nővérem szigorú vele.Amit az egyik megenged a másik nem.Ezek sem normális dolgok:(Ha vmi nem úgy van ahogy a gyerek akarja,lefekszik a földre,úgy kell felszedni,hisztériázik.Szóval vannak gondok,vannak.
2010. aug. 31. 09:50

majd az oviba megmondják mit kell csinálni

remélem a kollegák felismerik ha baj van

és ha van akkor ők tuti fogják mondani a szülőknek

34. Morcosmanó (válaszként erre: 33. - 0d717b184a)
2010. aug. 31. 09:46

A hallásával nincs gond:)

Egyszerűen nem vesz tudomást dolgokról,el van kapatva a gyerek...Mond azért dolgokat ha akar vmit,de általában nem lehet érteni amit akar.Meg mondatokba egyáltalán nem fűzi a szavakat.Ha kér vmit mondja ,hogy segíts vagy pl. tegnap elvittem a tányérját közölte neked ,hogy elvette:)Szerintem itt nagy százalékban arról van szó ,hogy nincs megfelelően foglalkozva a gyerekkel.

33. 0d717b184a (válaszként erre: 32. - Morcosmanó)
2010. aug. 31. 09:41

Hajjaj

ezek nem túl jók ám

a járása?

hát akkor mindenképp el kellene vinni hallásvizsgálatra

szerintem mindenképp

az lehet oka "bukdácsolásnak" és a nem beszélésnek

bár ha sok tv-t néz akkor biztos, hogy az is közre játszik

egyébként bölcsibe is meg van tiltva az, hogy csak élőzenét(anyu vagy más énekel, dalol) lehet a gyerekeknek hallgatni

szóval énekelni kellene neki nagyon sokat

hidd el egyszer fel fogja kelteni az érdeklődését, vannak játékos mondókák kifejezetten kicsiknek

nyugodtam meg lehet mondani a tesódnak, hogy ne csodálkozzon ha a gyerkőcnek tanulási nehézségei lesznek

ezzel a kreativitását teszi tönkre

nincs ösztönözve, hogy beszéljen

muszáj ösztönözni

ha kell neki valami ne add neki oda ha mondjuk csak mutogatja

mondja ki és akkor megkaphatja

de a hallásvizsgálatot mindenképp javaslom


ha gondolod írj privit és átküldök pár olyan mondókát és mesécskét

a lényeg, hogy rövid legyen

32. Morcosmanó (válaszként erre: 30. - 0d717b184a)
2010. aug. 31. 09:32

Szia!


Az a helyzet,hogy a gyerekkel meglátásom szerint nem sokat foglalkoznak a kedves nővéremék.Hazahozzák a bölcsiből és a gyerek egész este csak a tévét(meséket) bámulja...Nem is figyel az emberre csak egyfolytában a tévét nézi a gyerek:(Próbáltam neki mondókázni ,énekelni de nem nagyon érdekli.Csak a sok hülyeség.Ha hozzánk is hátrajön akkor is egyből a tévét nyomogatja,a gombokat.Ha rászól az ember mintha nem is hallaná meg.Igazából csodálkozom rajta ,hogy a bölcsődében nem szóltak nekik.Bár ahogy észrevettem ott se sokat foglalkoznak a gyerekekkel:(Voltak fél éve képességfelmérésen.Ott kifogásolták a beszédet meg a járását.Egyébiránt a járása sem teljesen tökéletes,sokszor bukdácsol még.Nem tudom,vhogy a nővéreméket észhez kéne téríteni:(

31. 0d717b184a (válaszként erre: 1. - Wanda8)
2010. aug. 30. 16:29

mondókák, versek, dalocskák sok sok mennyiségbe

mesélj neki, beszélj hozzá

rengeteget:)

30. 0d717b184a (válaszként erre: 29. - Morcosmanó)
2010. aug. 30. 16:27

meg kell vizsgálni nincs e beszédészlelés beszédmegértés problémája

sokat kellene neki mondókázni, rengeteget beszélni hozz

milyen a környezete?

ingerekben gazdag?

2010. aug. 30. 16:25

Sziasztok!


Unokaöcsém decemberben lesz 3 éves.A gyerkőc egyáltalán nem beszél rendesen,sőt az esetek 90%ban nem lehet érteni amit mond. Például az Az helyett azt mondja ,hogy acs ,stb.Szerintem logopédus kéne neki.Mit gondoltok? El kéne vinni a gyereket vmi beszédfejlesztésre?

2009. febr. 26. 00:30
gyógypedagógus segítsége?
27. 223cf40dc0 (válaszként erre: 21. - Betti0501)
2009. febr. 26. 00:26

nálunk amit néztek rögtön, hogy nincs-e letapadva a nyelve, nem küzd-e hallásproblémával, nincsenek-e gondok a mandulájával, esetleg valahány százalékban nincs-e valami rejtett betegsége, ami gátolná .... szóval egy csomó mindent - de most a logopédussal sokkal jobb :)

sőt ajánlották a biciklit, tornát, táncot a motorikus mozgás javítására, ami nagyban összefügg a nyelvvel is ..... ??? ehhez nem értek, de ha a szakemberek mondják, akkor lehet benne valami!! :))

26. duck
2009. febr. 26. 00:18

Hello Mindenki


Az én családomban csak logopédiai probléma volt. Viszont Szegeden találkoztam ezzel a programmal, amit ott használnak is. Itt találjátok a leírást róla:


[link]


Sajnos valamit most fejlesztenek rajta, de napokon belül biztos elérhető lesz...


[link]


Remélem tudtam segíteni!

D

25. jelena
2009. febr. 23. 17:49

sziasztok:) az én fiam már egy kicsit idösebb

( 23 éves) nálam ami igazán bevált, a kazettás

magnó. együtt használtuk, ö is rá bezsélt én is az apukálya is. vissza hallgatva mindig érdekes volt. igy jobban látod a fejlödést! és szép emlék is. probáld ki.D

2009. febr. 23. 16:37

Az én kisfiam pedig 26 hónapos. (2év,2hó)

Ő sem beszél.

Mindent tud ha mondom a szót akkor mutatja de nem mondja. Csak azt hogy ana és hogy ne ha valami nem tetszik nekipl. Én állandóan dumálok neki és be nem áll a szám. Mindent megmagyarázok neki és mégsem beszél. Nem vagyok elkeseredve mert hallottam olyat hogy a kisfiú csak 4 évesen kezdett el beszélni.

A múltkor kérdezem tőle hogy nem akarsz beszélni?

És ő aranyosan mosolyogva csóválta a fejét.

Most akkor mit tegyen az ember jól megpuszikáltam és mondtam neki hogy nem baj majd fogsz :)))

2009. febr. 13. 17:12
Mi most járunk éppen ezért ( meg másért is) Pszhiológushoz. Elküldött logopédushoz is,de a logopédus azt mondta,hogy nem kell a fiamnak járnia,teljesen meg van elégedve a beszédével. Pedig nem sok szót mond,és azt sem tisztán.
2009. febr. 13. 17:04
beszédmegértés és beszédészlelés gondunk van(sajna)
2009. febr. 13. 17:03
logopédiai óvis csoportba jár de a beszéde nagyon el van maradva a kortársaiétól
2009. febr. 13. 17:02
5-éves elmúlt
2009. febr. 13. 16:59
Hány éves a kisfiad?
2009. febr. 13. 16:58
Megkésett beszédfejlödéssel küszködünk a fiammal!Tapasztalatok sokat segitenének!
2008. szept. 16. 10:14
a fiam 4és fél éves....hasonló koru tehát nagyobb és efféle gondal küszködő gyereke anyukáit keresném...
2008. szept. 16. 10:01

Szia. Az én fiam 2 és fél éves. Csak pár hónapja kezdett el beszélni. Minden nap mond 2-3 új szót, de elsőre még nem tisztán, aztán szépen csiszolgatja.

Szerintem sem vagy még elkésve, főleg ha fiú a gyermeked. Ők lustábbak.


Nézegessetek képeket, diavetítővel mesélj neki és próbáld te is meséltetni őt.

Én is volt, hogy direkt nem értettem meg, hogy mit mond. Sajnos nem jött be. Addig mondta, míg fel nem adtam. Pedig türelmes voltam.:)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook