Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Végeztek valakinek altatásban bölcsességfog eltávolítást? fórum

Végeztek valakinek altatásban bölcsességfog eltávolítást? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
2016. máj. 2. 21:14
Meg is van az időpontom. Május 9-én altatásban kiveszik mind a 4-et. :-s
295. sylviaro (válaszként erre: 294. - Szilvike1982)
2016. ápr. 5. 11:01
Szia! Megkérdezhetem, hogy mennyit kellett fizetned a műtétért? Én is altatásban szeretném kiszedetni a bölcsesség fogaimat, mert nagyon félek :-/
2016. jan. 27. 14:37

Végül Dr. Lászlófy Csaba szájsebész szedte ki a bölcsességfogaimat altatásban. Nem mondom, hogy jó volt, de végül simán túléltem. Az első két napban a műtét után tényleg fájt, úgy, ahogy leírtátok, de egyébként semmi különös. A doktor szuper volt, mondtam is neki...

Most a fogszabályozásom kezdődik.

2015. dec. 9. 16:01

Rettent félek, megmondom őszintén, nekem is ki kell szedni. Én csak altatásban vállalom. Nézegettem a neten, erre itt van egy egész fotósorozat, hát nem tudom. Jesszus)

[link]

2015. jún. 12. 22:31
Sziasztok! Én a Pados rendelőben szedettem ki egyszerre mind a 4 bölcssségfogam, éber szedációban. A műtét előtt kaptam valami kék nyugtatóbogyót is, amitől úgy beálltam, hogy mikor ültem volna be a székbe, még a lámpát is lefejeltem :D utána rámtették a maszkot, megkaptam a szurikat és így műtét közben totál máshol járt az eszem:) Szóval maga a műtét teljesen rendben volt. Utána viszont volt minden: szájzár, hörcsögpofa, fájdalom, bedagadt torok. Múlt hét szerdán volt a műtét, pénteken mentem utógondozásra, ami nem volt kellemes, mert a mindenféle fertőtlenítő és sebgyógyító kezelésen felül, ott kellett 4ujjnyira szétfeszítenem a szájzáras számat is, illetve kaptam puha fogkefét, amivel a sebeket kell tisztítanom. Ezt csináltam is lelkiismeretesen minden étkezés után (erősen bele kell nyomni a sebbe és 90fokkal elforgatni, hogy mindent kiszedjen), viszont most a jobb alsó sebemet záró varrat szétszakadt és a helyén hatalmas lyuk tátong. Telement kajával, tisztításkor vettem észre, hogy valami nem stimmel. Amit tudtam, kipiszkáltam egy fogpiszkálóval, de nem merek nagyon mélyen turkálni benne. Írtam gyorsan a rendelőnek is, de nem reménykedek benne, hogy péntek este vagy hétvégén válaszolni fognak. Majdnem 1,5 hete volt a műtét, szerintetek ennyi idő alatt begyógyult a seb? Nem fáj és nem vérzik igazából, csak durva hogy olyan feneketlen mély és tele tud menni mindenfélével.. Esetleg járt már így valaki, vagy ez normális? Köszi a segítséget előre is:)
2014. jún. 19. 11:57

Sziasztok!

Altatásban szeretném kiszedetni a bal alsó és felső bölcsességfogamat. Erős garatreflexem van (konkrétan 2-3 percnél ha többet kotorásznak a számban lehányom az orvost...), rettegek az ébren való beavatkozástól. Be van gyulladva, részleges szájzáram lett a gyulladástól, ami miatt az arcom is szépen fel van dagadva. Ma reggel felhívtam a Mária utcai szájsebészeti klinika ambulanciáját, ahol rövid úton közölték, hogy a bölcsességfog eltávolítása nem indokolja az altatást, szépen ki lehet azt szedni helyi érzéstelenítésben. Úgy nincs az az isten, hogy bevállaljam. Állítólag csak fogyatékossággal élőket altatnak. Tudtok mondani közelebbi infot, kihez menjek-hova forduljak stb.


Köszönöm!


Üdv: Szilvi

290. szorsolya (válaszként erre: 284. - 0052fe96cc)
2014. márc. 9. 01:08
Szia Pillecukor, kérlek küldd meg te hol voltál. Köszi!
289. 0052fe96cc (válaszként erre: 288. - Nyuff)
2014. febr. 8. 11:51

A férjem volt egyszer a Szentkirályi utcába, mikor az itteni körzeti fogorvos sikeresen beletörte a húzandó fogát...neki egy nő véste ki, a nevét sajnos nem tudom, de azt mondta hogy normális volt.

Talán fórumokon érdeklődj utána, hátha tud valaki nevet mondani.

288. Nyuff (válaszként erre: 287. - 0052fe96cc)
2014. febr. 8. 11:26
A környékünkön már mindenkit kilőttem.... A Szentkirályiba is voltam, de csak van ott is normális doki... legalább egy, aki tutira profi. :) :(
287. 0052fe96cc (válaszként erre: 286. - Nyuff)
2014. febr. 8. 11:08

És ha keresnél egy sima magán fogorvost? Az nem olyan drága, mint ez a hely.

A Szentkirályi utcát sajnos nem ismerem.

286. Nyuff (válaszként erre: 283. - 0052fe96cc)
2014. febr. 8. 08:34

Köszönöm a privit, megnéztem, de egyenlőre nekem nagyon drága a mostani helyzetem tekintve :(

Viszont a Szentkirályi utcában kit tudnátok ajánlani?

285. nbandus (válaszként erre: 282. - Nyuff)
2014. febr. 6. 14:35

Pillecukornak igaza van, a bölcsességfog elég sok bajt okozhat. Eleve sokkal gyorsabban romlik, és nekem több doki mondta, hogy igazából "jobb kint, mint bent". Nekem 3 van össze-vissza nőve vagy félig kinőve, de egyszerre, altatásban vagyok csak hajlandó megszabadulni tőlük :)


Pillec., kélrlek írd meg a részleteket priviben (kliika, altatás ára, húzás stb. ). Köszi :)

284. 0052fe96cc (válaszként erre: 282. - Nyuff)
2014. febr. 6. 14:30

Nekem is az egyik azt mondta hogy mind a 4-et ki kell szedni, a másik szerint semmi bajuk sincs azoknak... voltam egy pár helyen, mire találtam normális fogorvost :D

Sajnos a bölcsességfog sok rosszat tud okozni, akkor is ha egészséges.

Keress egy jó dokit, biztos hogy fog segíteni.

283. 0052fe96cc (válaszként erre: 281. - Nbandus)
2014. febr. 6. 14:25

Egy nagyon jó klinikán, ahol az orvosok nagyon-nagyon kedvesek :D Sajnos igénylem, elég problémás eset vagyok. Nem akarom reklámozni, ha érdekel privátban megírom.

És kb. 2-3 hét múlva, én mennék előbb, csak sajnos most más probléma is van, előbb azt kell megoldani, hogy altatni tudjanak.

282. Nyuff (válaszként erre: 280. - 0052fe96cc)
2014. febr. 6. 14:21
Nekem azt mondta a doki, hogy nem kell kiszedni, semmi bajuk. Max a felsőt, mert az kifele áll, de nem kell vele annyit sz...kodni mert nagyon be van nőve nehéz lenne kiszedni így hagyjuk.... De ez a folytonos gyulladás.... mert tudom, hogy az, de hülyének néznek, hallom az "állkapcsom" ahogy mozog....a fülem meg mindig fáj...Érdekes amit írtál, nekem is fele torkom szokott begyulladni.. Már csak egy normális orvost kéne találnom, de a Szentkirályitől elment a kedvem :(
281. nbandus (válaszként erre: 279. - 0052fe96cc)
2014. febr. 6. 14:15

Mert az elhatározás megvan, csak még nem jutottam el odáig. Időhiányban szenvedek...:)


Melyik klinikánál mikor csináltatod? :)

280. 0052fe96cc (válaszként erre: 278. - Nyuff)
2014. febr. 6. 14:14

Szia!

Nekem is a bölcsességfogakkal van gond, az egyiknek nincs hely, a másik rossz irányba nő, a harmadik félig kinőtt, de vágja a pofahúsomat, a negyedik pedig még csak picit van kint, de már szuvasodik :(

És nekem is fáj a fülem, a torkom is szokott az egyik oldalon. Be is szokott gyulladni, ezért ki kell őket szedni.

279. 0052fe96cc (válaszként erre: 277. - Nbandus)
2014. febr. 6. 14:10

Budapestre megyek egy fogászati klinikára.

Hogy-hogy hónapok óta készülsz?

278. Nyuff
2014. febr. 6. 13:56

Sziasztok!

Én tanácsot kérnék... Nekem egy gyulladás lehet a szájnyálkahártyámon... egy dudort találtam a pofa résznél. Voltam már mindenhol gnathológus,szájsebész,p.röntgen, citológia,uh minden volt. A problémám a következő: azon az oldalon alul és felül is van bölcsességfogam. Biztos vagyok benne, hogy gyulladás, mert a kamillás ecsetelésre ill. antibiotikumra elmúlik. De időről időre fellobban. Ilyenkor fáj a fülem... bár sosincs begyulladva, és hallom ahogy sistereg az állkapcsom... Egy normális dokival sem találkoztam még aki megtudta volna mondani mi lehet ez. Én a b.fogaimra gondolok, tapasztalt már valaki ilyesmit?

277. nbandus (válaszként erre: 276. - 0052fe96cc)
2014. febr. 6. 13:51
Én hónapok óta készülök a Mária utcába, de még nem jutottam el sajna. Most megyek beutalóért, márciusban meg kivárom a soromat egy reggel. Te hova készülsz? :)
2014. febr. 6. 13:47

Sziasztok!

Volt valaki mostanában altatásos fogászaton? Vagy esetleg készül oda? :)

275. nbandus (válaszként erre: 274. - Nizza82)
2014. jan. 25. 14:14
Hol mutottek? Remelem hamar felepulsz...
274. nizza82
2014. jan. 24. 23:35
Sziasztok, nekem ket napja mutottek ki a ket also bolcsessegfogamat, altatasban 30 perc alatt. A bal oldalon az allkapcsom sajnos eltort a mutet kozben, de mivel baleseti szajsebesz vegezte a mutetet, egybol helyrehozta a serulest: ket platinacsavart epitett be.Ebredes utan az egyeduli fajdalmat az intubalas soran megsertett torok, gege, garatnyalkahartya gyulladasa okozta. A nyeles pokoli volt, igy a nyalamat is inkabb kikoptem es beszelni sem nagyon tudok, gondolom a hangszalak is ugyanugy serultek. Ma viszont beszereztem mezes, melaszos landzsas utifu szirupot, ami belulrol olajozza at az egesz rendszert es par ora elteltevel erzem a jotekony hatasat.(Tenyleg erdemes kiprobalni, ha valaki ettol szenved!) Mellette zsalya es kamilla teat iszok.Fajdalomcsillapitokent paracetamolt szedek, amoxicilint es gyulladascsokkentot.A bal oldali `pofazacskom` osszedagadt a nyakammal..a jobb oldalon kisebb puffadas.Ha nem lett volna a tores, osszessegeben az intubalas okozta volna a legnagyobb gondot. A lenyeg, hogy minden rendben menjen az altatas soran es ne legyenek maradando serulesek. Remelem egyszer a zsibbadas is elmulik. Kitartas mindenkinek, aki belevag!
273. nbandus
2013. nov. 13. 13:28

Sziasztok,


A Mária utcai klínikán volt mostanában valakinek altatásos műtéte? Én most tervezem, és infókat gyűjtök. Most hívtam őket, mondták, hogy kell beutaló, és mehetek, kivárni a sorom. 2-3 bölcsességfogat szeretnék kiszedetni (a 3. még nincs is egyáltalán kinőve, azért feltételes.) Ha bemegyek, konzultálok, akkor várhatóan mikorra adnka időpontot? hetek? Hónapok?


Köszi előre!

272. d4747860fa (válaszként erre: 270. - D4747860fa)
2013. okt. 29. 15:43
Nem jövő év,hanem kb. 2 hét múlva :(
271. Zsana81
2013. szept. 25. 09:13
Sziasztok ! Nekem itt csinálták altatásban 2 hónapja :www.drborzasi.hu/‎ . Nagyon meg voltam elégedve velük ,profik . Egy alsó és egy felső bölcsességfogat távolítottak el feltárásban és volt több tömés .Egy bő 1,5 órát voltam altatva .Nem a legolcsóbb hely,de nekem megérte ...ezentúl is hozzájuk megyek ha szükséges . Elég sok pénzt ott hagytam ,de ez van .Ha tanácsolhatok valamit ,érdemes nézegetni a fogászati kuponokat .Én is úgy találtam rá az orvosomra .Egy kupont vettem,ami hozzájuk szólt .Az altatás (+ első konzultáció ;panorámaröntgen;teljes szájhigiénés kezelés )volt 40000.- 70000.-helyett .A teljes ár végül a szükséges beavatkozásoktól függően tevődött össze .Egyáltalán nem bántam meg ,hogy altatás alatt csináltattam .Semmilyen rossz tapasztalatom nem volt + nagyon király ,hogy egy "ülésben " letudtam mindent . Csak javasolni tudom az altatásos fogászatot :-)))) !
270. d4747860fa (válaszként erre: 269. - Pera0322)
2013. szept. 18. 14:37
Még erre az évre terveztem,de lehet hogy jövő év eleje lesz belőle.
269. Pera0322 (válaszként erre: 268. - D4747860fa)
2013. szept. 18. 14:34
Te mikor mész?
268. d4747860fa (válaszként erre: 267. - Pera0322)
2013. szept. 18. 14:32

Igen,a tűtől engem is elővesz minden jó dolog :D

Köszönöm szépen hogy mindezt leírtad :)

Mielőbbi gyógyulást kívánok!

2013. szept. 18. 14:27

Hát benyomták az infúziót és utána abba nyomták bele az altatót külön. Ez fájt. Mára be is lilult a kézfejem. Szinte rögtön elaludtam, semmire nem emlékszem, és úgy ébresztettek fel a végén. Nem kaptam előtte nyugtatót. Annyira nem izgultam, mert tudtam h nem fogok semmit se érezni.

Magánklinikán voltam és össz.100ezer Ft volt, ennek a fele az altatás volt. Nekem a dokim mondta h csináljuk altatásban, mert nagyon komplikált volt, és így is 2 óráig tartott, nem bírtam volna ki ha végig kell néznem. Én amúgy a tűtől meg a vértől is elájulok.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook