Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jó-e a zenebölcsi? fórum

Jó-e a zenebölcsi? (tudásbázis kérdés)


26. Vicanyó (válaszként erre: 25. - Nayloon)
2007. okt. 5. 10:09
Hát tényleg messze vagy, azért köszönöm a segítséget! Figyelni fogom a honlapot. Neked sikeres munkát kívánok!
25. nayloon (válaszként erre: 24. - Vicanyó)
2007. okt. 3. 19:23

én Komlón, ill hosszúhetényben fogok.

kissé messze van

a honlapon hirdetni fogják mielőtt elindul, így tudni fogod, azzt hogy mikor, az a fgoallkozás vezetőn múlik.

24. Vicanyó (válaszként erre: 23. - Nayloon)
2007. okt. 3. 13:06
Nagyon jó, akkor várjuk. Figyelem majd a honlapot, azon akkor látni fogom, hogy mikor indul a foglalkozás, ugye? Egyébként jövőre melyik hónapban várható? És Te tulajdonképpen hol tartod a foglalkozásokat? Tök rendi vagy, hogy segítettél és utána érdeklődtél, köszi!
23. nayloon (válaszként erre: 22. - Vicanyó)
2007. okt. 2. 20:08

Nos, most ősszel indul új mdszertani tanfolyam, a ringatón, ott van debreseni, elvileg ha ő elvégzi indulhat jövőre debrecenben ringató!!!

Szurkolok nektek, jó lenne ha itt a közelben lennétek!

22. Vicanyó (válaszként erre: 21. - Nayloon)
2007. okt. 2. 13:20
Rendben, nagyon köszönöm! Bocsi, de valamelyik hozzászólásból gondoltam, hogy még tanulod a módszert, de nyilván félreértettem. Még jobb, hogy már teljesen hozzáértő vagy! Már csak azt sajnálom, hogy nem itt a közelben tartod a foglalkozásokat.
21. nayloon (válaszként erre: 20. - Vicanyó)
2007. szept. 28. 14:34

Én már nem tanulom, hanem már foglalkozás vezető vagyok!azért ajánlottam a ringatót neked, mert Kodály módszeren alapul, igényes zenei anyaggal és szakmailag megalapozott vezetővel.

éN úgy tudsom volt debreceni köztünk,de utána nézek jó?

20. Vicanyó (válaszként erre: 19. - Nayloon)
2007. szept. 28. 11:16
Köszönöm, hogy válaszoltál. Átnéztem az általad megadott honlapot, de sajnos nincs Debrecenben ringató. Ha Neked mégis több infód lenne erről, kérlek írd meg. Egyébként, ha jól értettem te is tanulod a módszert, tehát van némi rálátásod a dologra. Szerinted is jól gondolom, hogy fejlesztenem kellene a kisfiam zenei képességeit? Vagy minden gyerek hasonló érdeklődést mutat a komolyzene iránt és nincs a viselkedésében semmi meglepő? Persze tudom, ha így is van, akkor is érdemes a zenei foglalkozásra hordani.
19. nayloon (válaszként erre: 18. - Vicanyó)
2007. szept. 27. 16:34

www.ringato.hu

ott minden foglalkozást tartó fenn van,úgy tudom debrecenben is van ringatós

nézz körül. jó, nagyon érdemes

2007. szept. 27. 10:59
Sziasztok! Úgy vettem észre, hogy a 2,5 éves kisfiam nagyon vonzódik a zenéhez. Ledermedve hallgatja Mozart-ot vagy Varnus Xavér orgonajátékát, de a könnyűzene is tetszik neki. Azt gondolom, hogy érdemes lenne zenebölcsibe hordani, ha tényleg van érzéke a zenéhez. Sajnos nemtudom, hogy nálunk Debrecenben hol van ilyen lehetőség. Ha tudnátok itt ilyenről, kérem segítsetek. Köszi!
17. nayloon (válaszként erre: 16. - 7934d1ac97)
2007. szept. 18. 19:47
www.ringato.hu
2007. szept. 18. 16:12
nem is hallottam még ilyenről :-o
2007. máj. 31. 18:47
Jó:)))
2007. máj. 31. 18:29

na én amit ajánlani tudok, Ringatóra menjetek, az a legjobb, zeneileg megalapozott, a kodályi elveken alapul, gyermekközpontú, és minőségi foglalkozás!!!

Az országban sok helyen már tartanak!!


www.ringato.hu

13. DODICA (válaszként erre: 12. - Nayloon)
2007. máj. 31. 12:30

:)

Félreérthető a neve. Bbár létezik zeneovi is, s akkor nem egy átlagos óvoda jut az eszünkbe.

12. nayloon (válaszként erre: 11. - Dori79)
2007. máj. 30. 22:15

a zene bölcsi nem bentlakásos

egy fél órás foglalkozás, amin anyuka és gyermeke, játszik énekel, mondókázik, és harmóniába kerül a zenével

11. dori79
2007. máj. 28. 10:12
biztos jo dolog lehet.mondjuk sose adnám a gyerekemet bölcsibe.
2006. nov. 4. 23:21

Hétvégén voltam Ilinél Ringató tanfolyamon, hát azt kell mondjam, hogy nagy hatással volt rám, és nem azért mert egy iskolában végeztünk, komlón a kodály zenei általánosban, Tóth Feri bácsinál, hanem a lényeg. Ezek a ringató foglalkozások, a Kodály módszertan alapján épülnek fel ami a lehető legjobb a gyereknek, és ez a módszer a világon elterjedt, mindenhol jól működik, csak nálunk nem értékelik, elnyomják, pedig a zenei nevelés a gyerekek egyik legfontossabb értékközvetítő eszköze!!!

Nos, jóhír azoknak akik máshol is szeretnének Ringató foglalkozást, Ilike egy tanfolyamot indított , amire az ország sok részéről jöttek pedagógusok, zeneértők, és szeretné kiterjeszteni a Ringatót. Így saját tanitványai révén mindenhová eljut, ezzel a védjeggyel tanitányai egy országos hálózatot hoznak létre, így még debresenben is lesz valószínű Ringató!!!

És aminek a legjobban örülök, hogy Ilike tanítványai közé sorolhatom magam!!!!!!!!!

2006. nov. 4. 10:37
Szeptember óta,heti 1 alkalommal járunk zenés-foglalkozásra.Szerintem nagyon jó!Két csoport van?alig lehet bejutni.Már a 6 hónapos babák is vidáman tapsikolnak a dalokra-mondókákra.A "nagyobbak" meg ügyesen csip-csip csókáznak.A kisfiam lelkesen főzi a borsót.Itt is van zenehallgatás,közös éneklés,mondókázás,körjátékok,ritmushangszerek.Semmi nem kötelező,ha a gyereknek éppen nincs kedve részt venni a játékban,akkor nyugodtan mászhat,nézelődhet.
2006. okt. 9. 13:27
Mi is szivesen kiprobalnank ujra a Ringatot, ha Debrecenben is lenne. Valahogy azokat a foglalkozasokat sokkal jobban elvezte a fiam. Vagy azert mert egyszeruen kisebb volt, vagy azert mert egyszeruen Ili profi szakmailag is.
2006. okt. 8. 11:28
Azért megyek én is ringató tanfolyamra, hogy nálunk is lehessen ilyen!!!!!
2006. okt. 8. 10:12
Vidéken nincs ilyen lehetőség, bár szerintem nagyon jó lehet. Szerencsére apjuk zenész, ráadásul külön gyerekműsora is van gitárral-furulyával-csöri-börikkel, szóval csak alátámaszthatom, hogy már ilyen pici korban is mennyire hatásos a zene. Aztán ovis-isis korban már jóformán saját zenekart alapítanak. :))
5. nayloon (válaszként erre: 2. - 18235c4fc5)
2006. okt. 8. 09:07

Forrai Kati néni ének a bölcsiben nagyon ritkán kapható, de az ÉZÓ Ének az óvodában az kapható, azt újra kiadják!!! Az az ovinénik zenei bibliája!!!

Én zeneóvoda vezető vagyok, nagyon szeretik a gyerekek, most fogok menni ringató tanfolyamra, kell nagyon a muzsika a gyerkeknek!!

2006. okt. 7. 14:33
A Ringató egy misztikus csoda, lágy összefonódás piciny lelkecskék között, harmónikus finom dallamokra.Összhang mely láthatatlan kapocs egy mesés világ felé.
2006. aug. 11. 10:20

Jó! Mi 9 honaposan kezdtunk Ringatoba jarni (www.ringato.hu). A gyerekeket lenyugozte a sok mozgasos jatek, hocogteto, enek, mondoka, es foleg a furulya. Hihetetlen volt mikor a 15 izgo-mozgo gyerek egyszerre egy pillanat alatt nema csondben lett a furulyaszo hallatan.


Most 20 honaposan mar nem annyira lelkesito, sokkal inkabb a mozgas, a rohangalas, motorozas erdekli, igy pihentetjuk. A baba habitusatol fugg elvezi-e vagy nem.

2006. aug. 10. 12:59
Másoktól azt hallottam, hogy jó, de bölcsődéskorú gyermekkel te is játszhatsz, énekelhetsz ilyesmiket. Azt hiszem, Forrai Katalin gyűjteménye az Ének a bölcsődében, ebben nemcsak kis dalocskákat, de a hozzájuk tartozó játékokat, kézzel-lábbal mutogatást is megtalálod hozzá. A kötetnek van folytatása is, Ének az óvodában címmel. Ja, és nem tudok róla, hogy újonnan kiadták-e, de könyvtárban biztos rátalálsz.
2006. aug. 7. 16:55
Jó-e a zenebölcsi?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook