Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Rákóczi Hadnagya c.könyv olvasmány naplója - ezt keresem!!! Megvan nektek? fórum

Rákóczi Hadnagya c.könyv olvasmány naplója - ezt keresem!!! Megvan nektek? (tudásbázis kérdés)

2008. dec. 5. 06:17

RÁKÓCZI HADNAGYA

1953, színes, 114 perc, Bán Frigyes

Bornemissza Jánost bátorsága és hazaszeretete vezérli, és a legszebb réthai lány, Bíró Anna iránt érzett szerelme. Hamar előre jut a ranglétrán, portyázó kurucból hamarosan Vak Bottyán strázsamestere lesz, a labanc generális, gróf Starhemberg elfogása után pedig Rákóczi hadnagya. János szülőfaluját elárulják, és labanc kézre jut. Annát börtönbe vetik, Suhajda, az áruló hajdú úgy gondolja, most megszerezheti magának a lányt. Rákóczi serege megindul a rabok kiszabadítására. Kurucok és labancok a vág mentén ütköznek meg egymással. A győzelmi ünnepet és a szerelmesek lakodalmát egy füst alatt ülik meg a hazafiak.

STÁBLISTA

Rendező: Bán Frigyes

Forgatókönyv: Barabás Tibor

Operatőr: Badal János

Vágó: Zákonyi Sándor

Zene: Farkas Ferenc

Gyártó: Magyar Filmgyártó Nemzeti Vállalat

Szereplők: Bitskey Tibor, Vass Éva, Gyárfás Endre, Zenthe Ferenc, Pethes Ferenc, Raksányi Gellért, Deák Sándor, Mádi Szabó Gábor, Tímár József, Sármássy Miklós, Szabó Sándor, Egri István

2008. okt. 10. 07:26
Sajnos nem találtam. Nálunk még fel sem vetődik, mint kötelező olvasmány:(((((((
6. petiandi (válaszként erre: 5. - A7a90ace89)
2008. aug. 11. 13:05
Aranyos vagy hogy segíteni próbálsz. igen, a kisfiú azt gondolta, hogy ez egy jó kis érdekes könyv, ezért erre iratkozott fel. Azt mondjuk csodálom, hogy a tanárnő nem figyelmeztette őket, hogy melyik könyv nehezebben olvasható és érthető. A mi időnkben egy könyv volt kötelező, szeptemberben vinni kellett az olvasónaplót és kész. most olyan irók könyvei voltak felsorolva, hogy még sose hallottam róluk. Hát ennyit változott a világ 20-25 év alatt.....
5. a7a90ace89 (válaszként erre: 4. - Petiandi)
2008. aug. 11. 10:00

Szerintem szegény a címből azt gondolta, hogy könnyű lesz. Itthon kerestem a könyvesboltban, de eddig nem találtam.


A könyvesboltban érdeklődj és rendeld meg, ha létezik. Nézni néztem ugyan, de nem kérdeztem. Ezt még pótolni fogom.

4. petiandi (válaszként erre: 3. - A7a90ace89)
2008. aug. 9. 19:11
Az igazság az, hogy egy 10 könyvből álló listából kellett választani úgy, hogy kettő kötelező, egy "szorgalmi". A Rab ember fiai az egyik, a Szeleburdi család a másik, és mivel szorgalmas a gyermek, úgy gondolta hogy ez tetszeni fog neki, és ezt iratta fel magának év végén a tannéninél. Ötödikes volt a rokon kisfiu. megpróbáltam elolvasni. bevallom hogy nem ment. szerintem borzalmas, érthetetlen. a neten semmit se találtam. azért köszi.
2008. aug. 7. 06:07

Szia!

Tannéni vagyok, de még nem hallottam, hogy ez lenne a kötelező. Emiatt nem is tudom, hogy lenne valami szövegfeldolgozás hozzá.

Interneten kerested már?


A Kötelező olvasmányok sorozatban nincs meg a könyvesboltotokban? Mert ha létezik, nekik "be kell" szerezni. De azért, ha megyek könyvesboltba, megnézhetem.

2008. aug. 7. 05:03
Keresem a Rákóczi Hadnagya c. könyv olvasmány naplóját. Ötödikesek kötelező olvasmánya, de bevallom még nekem is nehéz olvasnom. Akinek esetleg van belőle valami kivonat, vagy leirás, légyszives küldje el nekem!!!! Köszi előre is.
2008. aug. 7. 05:01
Rákóczi Hadnagya c.könyv olvasmány naplója - ezt keresem!!! Megvan nektek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook