Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fel tudom -e venni a szocpolt olyan használt lakásra, melyre az előző tulajdonosok már igénybe vették azt? fórum

Fel tudom -e venni a szocpolt olyan használt lakásra, melyre az előző tulajdonosok már igénybe vették azt? (tudásbázis kérdés)


10. SF
2008. szept. 26. 10:40
Miért nem tudnád? A félszocpol használt lakásra is jár, és azt te kapod a gyerekeid után, nem az ingatlan. De te csak 1× veheted fel!
2008. szept. 26. 10:15
Én úgy tudom,hogy csak új házra,lakásra lehet szoc.polt igénybe venni.
2008. aug. 7. 21:08
Nos kaptam az infót...10 évig valóban széljegyzetbe kerül az állam, mint kedvezményezett. Ha új tulajdonosa lesz a háznak, akkor a régi vagy átterhelteti az újra azt az x fennmaradó évet az említett 10-ből (ha nem ingatlanba fekteti a pénzt, akkor nyilván vissza kell fizetni a szocpolt vagy annak egy részét, ezt nem tudom), egyébként pedig az új tulajdonosnak töröltetnie kell a széljegyzetből ahhoz, hogy ő is igénybe tudja venni ugyanarra a házra a szocpolt...na ezt jól megaszontam, remélem érthető volt
7. supin (válaszként erre: 3. - Petka)
2008. aug. 7. 06:33
Igazad van! Személyre adják!!
2008. aug. 6. 17:33
helyesbítek, 10 évre
2008. aug. 6. 17:32
Köszi az eddigi hozzászólásokat, úgy tudtam eddig, hogy -mivel a MÁK 20 évre széljegyzetben felkerül a tulajdoni lapra- ezért nem lehet egy ingatlanra többször szocpolt felvenni. Igazából mi építeni fogunk, így tiszta sor a dolog, viszont ismerősömék most terveznek használt házat venni, és ezek szerint akkor ő tudta jól, hogy nem gond, ha az előző tulaj már igénybe vette.
2008. aug. 6. 16:39
Új lakásra/házra az egészet igényelheted!
2008. aug. 6. 16:39
A szocpolt tudomásom szerint személyeknek adják, nem lakásnak. Tehát igen.
2008. aug. 6. 16:38
Persze! Azt nem a házra kapod hanem te,a gyerekek után de csak a felét használt háznál!
2008. aug. 6. 16:36
Fel tudom -e venni a szocpolt olyan használt lakásra, melyre az előző tulajdonosok már igénybe vették azt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook