Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Dolgozott már valaki a Lidlben vagy Pennyben? Mik a tapasztalatok? fórum

Dolgozott már valaki a Lidlben vagy Pennyben? Mik a tapasztalatok? (beszélgetős fórum)

1 2
47. Pocok4 (válaszként erre: 20. - E7d58500d8)
2020. júl. 31. 16:59

Szia

Csak segitsèget szeretnek kerni,hogy hogyan lehet * felturbozni* a pozicio számot. Köszi

2020. jan. 30. 19:27
Mindegy,hogy melyik cégnél dolgozol ,ha ki akarnak rúgni kiprovokoljak..én gy kis diszkontban dolgoztam .A főnök ,mindenki előtt azt mondta a beosztottak ,hogy nem tudja a férje hova tette a szemét amikor elvette.Persze sirogorcsot kapott..
2020. jan. 30. 14:09
Mit a hogy le írtam jan.18-an a vezetőnek és a vásárlónak mindig igaza van.Engem ma bocsátottak el mert kiálltam az igazamért,hát ez a penny market,pénzért mindent el kell viselni csak nem őket alázzák meg hanem a dolgozót.Tehát neked tűrnöd kell ha nem akkor lapátra tesznek.
2020. jan. 18. 10:21

Igazad van Gigi,a szó a meg torláson van!A vezetőnek mindig igaza van,ezt mondják a területesek.És a másik dolog,hogy a vásárló is úgy beszél a dolgozóval mint a kutyával és

sajnos mindig nekik adnak igazat,ezzel lovat adnak alájuk.És így vissza élnek vele a dolgozókat meg alázzák és lehordják mindennek, ezért egyre kevesebb ember megy el dolgozni a kereskedelembe!

43. gigi> (válaszként erre: 42. - 4477403e12)
2019. dec. 11. 17:11
Teljesen igazad van.Csak sajnos,senki nem mer vissza szólni a további megtorlástól tartva.
42. 4477403e12 (válaszként erre: 39. - Gigi>)
2019. dec. 11. 16:04

Ilyenkor a beosztott is kinyithatna a száját,na nem ugyanabban a stílusban,de higgadtan és fegyelmezetten ott a vásárló előtt felvilágosítani a főnököt,hogy ezt a hangnemet nem tűri el semmilyen körülmények között,ha probléma van a munkájával,négyszemközt,emberhez méltó módon meg lehet beszélni.

Nekem ilyenék volták a főnökeim,egyrészt majd felrobban a fejük mikor a beosztott vissza mer szólni,másrészt meg sokszor észbe kapnak és legközelebb megválogatják a szavaikat.

Nem rabszolga egyik alkalmazott sem,ezt sok minősíthetetlenül viselkedő vezető beosztásban lévőnek nem ártana végig gondolni,mielőtt kinyitja a száját.

41. gigi> (válaszként erre: 40. - Törpilla)
2019. dec. 11. 15:56
Nyilván máshol is előfordul sajnos. Csak azt nem látja mindenki,az nem nyilvános mint ez.Ismerem a hölgyet akivel az ominózus eset történt.Azóta felmondott! Megértem! Mert dolgozni kell de nem minden áron,és nem minden körülmény között.
40. Törpilla (válaszként erre: 39. - Gigi>)
2019. dec. 11. 14:18
Nem semmi.. Én nekem is volt sajnos ilyen főnök tapasztalatom. Igaz nem Penny és nem Lidlbe.
39. gigi> (válaszként erre: 38. - Pilangó)
2019. dec. 11. 11:55
Nekem is ez a tapasztalatom. Pár hete voltam a Pennyben,és szinte szóról szóra ugyan ezt tudom elmondani amit te is leírtál. A vásárlók előtt,embertelen hangnemben megalázóan beszélt a beosztottal a főnök.Nem érdekelte,hogy teli az üzlet.Az ilyen embernek munkát nem adnék, nem hogy még vezető beosztásban dolgozzon.Igaz a mondás miszerint: "Adj hatalmat az ember kezébe,és megismered az igazi arcát!"
2019. dec. 11. 10:32
A Pennybe ugyan így beszélnek a dolgozóval.Nem rég vásárlóként voltam a boltban és fül tanúja voltam mikor a vezető a sorokból kiabált a kasszásnak meg alázó stílusban, ez nem az első eset volt. A biztonsági őr a vásárlóval a kasszánál vetette le a ruháját és a cipőjét jel szóval, hogy lopott,természetesen nem volt a vevőnél semmi.Nem tudom de ez amit csinálnak az személyi jog sértés,engem nagyon fel háborít az ilyen dolog.Remélem az illetékesek is olvassák.
37. 81móni (válaszként erre: 19. - Flyer32)
2018. okt. 26. 22:00

Szia

Mi a trukk hogy gyors legyen a kasszázás???

2014. okt. 21. 05:35

Tapasztalatok, a lidl boltvezető helyettesi állásról?

Most nekem aktuális.

2014. aug. 4. 13:34
Köszönöm a válaszokat, kitartást.
34. zseska (válaszként erre: 23. - Flyer32)
2013. szept. 17. 14:58
Biztosan pofán vágtam volna! A corában dolgoztam,és volt egy osztály vezetőnk,hasonló stílussal... a vevők előtt 3szor leégetett a minősítgetéseivel,mire legközelebb én szintén a vevők előtt mondtam neki,ha legközelebb így mer beszélni velem,beépítem a fejét a polcok közé! Nem vagyok sem a kutyája,sem a qrvája! Csak hápogott,nagyot röhögtem később,amikor eszembe jutott az arca! :D utána tiszta lappal indultunk,és próbálta visszanyelni a megjegyzéseit.
33. grizus
2013. máj. 5. 04:01
Sziasztok, nem tudtok Lidl-be vagy bárhova négyórás árufeltöltői munkát?
32. Dita
2013. máj. 2. 13:49

Sziasztok!

Minden érdekel, főleg a trükkök. Engem 4 órásnak vettek fel, nemsokára kezdek. Help!!!

2013. márc. 17. 21:47

Sziasztok!

Engem a LIDL érdekelne. Két hét a betanulási idő, és már az első héten betennének a kasszába. Ezzel nincs is gondom. Amitől lámpalázas vagyok, az a kb 100 3jegyű kód, amit meg kell tanulni pékáru, gyümölcs, zöldséghez. Nem tudjátok, van a kasszánál lista erről? Tescoban, Sparban láttam gyönyörű hajtogatós mappában, képpel ellátva. Meg tudom tanulni, de ha izgulok, és hirtelen nem jut szembe, nincs, akit megkérdezzek??? Segítsetek, nagyon fontos lenne!! Köszi!:)

30. lumenup (válaszként erre: 25. - Dolgozó04)
2012. dec. 27. 19:52

Sziasztok!

A fizetés az egyetlen ami jó mást nem is tudnék említeni ami jól működik a Pennynél. Iskolailag képzetlen emberek,(férfi, nő)középvezetői beosztásban oktatnak ki minket képzett eladó- pénztárosokat a pénzkezelés szabályiról, holott a hanyagság az ő részükről ezen a téren a legszembetűnőbb jelenség.(zárható kassza közös használata, pénz átadás és átvételnél felmerülő szabálytalanságok idő és emberhiány miatt, és az ebből fakadó hiányok visszaellenőrizhetetlensége) Írom ezt 10 év eladói tapasztalattal, megannyi bolthálózat ismeretében. A főnöki visszaélés példájára: nem egyszer halottam pl: a Pennyben hogy nem bízom a kollégáimban és vezetőimben, mikor a jelenlétem nélkül a kasszámat kezelték és ezt meglátva, nehezményeztem. Sérelmezem a mai kereskedelmi szférában a fent említett pénzkezelési szabályok hiányosságait szinte majd minden boltban, a munkafolyamatok gördülékenysége őszerintük az elsődleges bizalmon alapul munkavállaló és munkáltató között. Szerintem ez nincs így, egy olyan munkahelyen ahol pénzzel foglalkozunk. A munkaerőn való spórolás és az ebből adódó időhiány és feszültség nem oldható alapvető pénzkezelési biztonsági előírások betartásának elhanyagolásával. A túlóra és az előírtakon kívüli plusz munkanapok mindenkinek kiveszik még jobban az erejét nem kell ezt még tetőzni hiányokkal hanyagságokkal és szakmai nem hozzá értéssel. Minden boltvezető akkor jó boltvezető a felettesei szemében ha minél kevesebb emberrel oldja meg azt amit már szinte lehetetlen kevesebbel. Kíváncsi lennék a Ti tapasztalataitokra is , megnyugtató érzés lenne ha tudnám , hogy nem csak azokban a boltokban működött így a vezetés, ahol én dolgoztam.

Köszi, Sziasztok

29. gllevente (válaszként erre: 28. - Polopka)
2012. dec. 1. 13:24
Szia! Még nem, hívtak állásinterjúra, de abban egyeztünk meg, hogy várok még vele 1-2 hónapot. Tudsz valami infót adni ? :)
28. polopka (válaszként erre: 27. - Gllevente)
2012. nov. 27. 13:42

Szia!


Felvettek a boltvezetői állásra?

2012. okt. 31. 09:02

Sziasztok!

Én most jelentkezem a LIDL boltvezetői állásra, kérlek bennetek, ha tudok valami hasznos infót a felvétellel, munkakörrel kapcsolatban kérlek írjátok le nekem. Bármi információ fontos lehet! Köszönöm előre is !!

26. nadry
2012. máj. 21. 18:32
én a lidl-be dolizok. hááát hajtós!
2012. máj. 17. 09:40
Szia. Én jelenleg a Pennyben dolgozom. Hát nem könnyű,nagyon nagy az elvárás,de a pénz sem rossz. Nekem a társasággal illetve csak egy-két emberrel van gondom. ( Vagy inkább csak engem nem tudnak elfogadni) A munka része elég nehéz és összetett. Szóval gyorsan meg kell tanulnod mindent. Nagyon függ attól,hogy ki a területi vezetőd! Az enyém egy nagyon korrekt,megértő,és profi ember akinek,bár keveset van ott,de van szeme a dolgozóhoz. Szóval csak kívánni tudok mindenkinek ilyet,mert a feletteseden nagyon sok múlik.
2011. ápr. 6. 10:02

Szia.

Én anno 2008-ban dolgoztam a Pennyben. Pont akkor vettek fel amikor egy mocskos, aljas, szemét társaság volt ott. 2 hetet dolgoztam ott, mindenféle megaláztatások miatt otthagytam már másnap. Most januárba adtam be az önéletrajzomat (most már új főnök, új helyettesek, új területi vezető, új személyzet van)és épp ma szóltak hogy menjek be a főnökhöz mert keresett.

Nem tudom hogy eladó pénztáros, vagy műszakvezető munkakörbe keresnek, mert a műszakvezetőt láttam csak kitéve az üzletben.

23. flyer32 (válaszként erre: 20. - E7d58500d8)
2011. márc. 5. 09:03

Szia!


Neked biztos normális a területised, nálunk azonnal szólt, ha valaki 32 alatt volt és minden alkalommal, mikor látta az illetőt gúnyos megjegyzéseket tett a pozíciószámára és aztán az illetőre is. Nekem ebből lett elegem. Ha egy dolgot elrontottál, akkor mindig gúnyos megjegyzések céltáblája lettél, akkor is, ha többet nem hibáztál. Ezek után persze nehéz hibátlanul dolgozni. (Még az árurakodást is megkritizálta és az ember magánéletét is megjegyzések alá vonta. Ha szóltam, hogy ehhez végképp semmi köze, akkor azt válaszolta, hogy tudjam hol a helyem és ne szóljak vissza.)

22. flyer32 (válaszként erre: 21. - Freya82)
2011. márc. 5. 08:59

Szia!


Nekem 2 héten belül szóltak és már kezdhettem is. Nem abba a boltba tanul be az ember, amelyikbe felvették, ezt meg kell kérdezni. Az első és az utolsó hónapra nem jár kajajegy, a próbaidő végén fogod megkapni a próbaidő alatt felhalmozódott összeget. Én Csütörtökön búcsút intettem nekik, mert ennyit nem ért az, ahogy a főnök beszélt velem. Nem vagyok a királyi család sarja, de mint egy nőt megillet a tisztelet. Fellélegeztem, hogy többet nem kell mennem. Az én területi vezetőm erősen kifogásolható, máshol több pluszt adnak és normálisak. Nekem nem akarta kifizetni a 20 ezer +költséget, mert 2 hétre átrakott egy másik boltba. Megígérte, de mégsem, ez volt az utolsó csepp. Mindenkinek sok sikert, aki náluk dolgozik.

21. Freya82 (válaszként erre: 17. - Flyer32)
2011. febr. 28. 20:54

Szia flyer32!

Engem a héten fognak interjúztatni bv.helyettesi pozícióra. Tudnál tanácsot adni nekem a leendő állásinterjúval kapcsolatban? Miket kérdeztek? Mennyi idő után tudtad meg, hogy felvettek? Milyen a képzés? Hol, mennyi ideig tart?

Minden információ NAGYON érdekel!

Segítségedet előre is köszönöm!

20. e7d58500d8 (válaszként erre: 18. - Emily32)
2011. febr. 19. 23:54

Szia!

Én Lidl-ben dolgozom, már 1 éve. De még soha nem szóltak a pozíció miatt. Nekem a legjobb pozícióm a 46 volt, de ennek semmi köze ahoz, hogy te mennyire vagy gyors!

Ezt csak a vezetés hiszi, hogy minél több a pozíciód te annál gyrosabb vagy, pedig egy nagy szart!

Nekem van egy nagyon jó trükköm, ami felnyomja a pozícióm;)

Mondjuk alapból nem vagyok lassu, de ha ezt nem csinálnám, akkor max 36-37 körül lenne.

19. flyer32 (válaszként erre: 18. - Emily32)
2011. jan. 18. 09:30
Igen, aki lassú annak először csak szólnak aztán kapja az a4-est. (búcsúlevelet) Valóban nézik, pozíciószámnak hívják. Egy átlag eladó 32-37 közötti poz.számmal dolgozik. Egyébként nem nehéz, csak tudni kell a trükköket. Ha belegondolunk ez nem lehetetlen, hiszem mindene vonalkód van és csak át kell húzni a leolvasón. Ha valaki nem teljesen hülye, akkor nagyon hamar belejön. Ha valakit érdekelnek a trükkök, akkor szívesen megírom.
18. emily32 (válaszként erre: 15. - MelisUK)
2011. jan. 14. 21:19
"A Lidl-ben meg úgy hallottam hogy a managerek minden nap megnézik, hogy átlagban egy percen belül hány terméket húz be a pénztáros és bizonyos darabnak meg kell lennie, ezért húzzák be olyan gyorsan." Ezt úgy érted,hogy elő van írva,mennyi terméket kell lehúzniuk?De miért,függ tőle a fizetés?Vagy ha lassabb,akkor repül?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook