Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tej- tojás Allergia- RECETGYÜJTEMÉNY! fórum

Tej- tojás Allergia- RECETGYÜJTEMÉNY! (beszélgetős fórum)


1 2 3
63. Pdia85
2013. ápr. 7. 19:24

Palacsintát mi simám liszt, víz, olajból csináljuk!


19 hós a lányom és súlyos tojás allergiája van!


Most keresek tavaszra nyárra nasikat amiket eltudunk vinni magunkkal! Ma Sinlac kekszet sütöttem neki

62. a fodrász (válaszként erre: 59. - 9f98008a3b)
2013. jan. 28. 19:48
gondoltam! :)
61. Panni58 (válaszként erre: 58. - A fodrász)
2013. jan. 28. 19:46

Jó ez a palacsinta, én a felnőtt fiamnak készítek hasonlót, mert ő sem iszik tejet, és még a tojást is kerüli, én egy kis cukrot szoktam a tésztába is tenni.

Tej helyett szója-, rizs-, vagy mandulatejet iszik, a rizs különösen finom, kakaónak és tejeskávénak, karamellás tejnek is finomak. Azt nem tudom, hogy másfél évesnek szabad-e adni ezeket, de szerintem ebben a gyerekorvos tud tanácsot adni.

A főzelékeket sem kell feltétlenül tejjel felengedni, anélkül is finomak, egy-egy fasírttal (tojás nélkül is összeáll), kis csirkemájjal nagyon változatosan lehet adni a gyerkőcnek.

Leveseket is próbálhatsz, tésztát is lehet kapni tojás nálkül.

Nyugodtan bízz saját fantáziádban, próbálj ki többfélét, mi ízlik neki.

Én már tudom, lehet változatosan főzni olyan családnak is, ahol van cukorbeteg, vega és húsimádó is. :)

2013. jan. 28. 19:39

Vannak ilyen allergia boltok ahol vannak ilyen speciális termékek. Egyik ismerősöm kislányának is ott vettek mindent. kekeszek, sütik, stb.

A tojás allergia szerencsére már nincs (3éves a kislánya) a tej maradt, meg szója ilyesmi van neki. Azt tudom hogy pl lehet kapni olyan kiflit a lipótiban amiben se tojás se tej nincs.

2013. jan. 28. 19:33
Nem bántani akarlak.
2013. jan. 28. 19:30
Azért ide írtam,hátha valaki még megosztana vmi. jó kis receptet,ugyanis igen nehéz eben az esetben a változatos ételek kitalálása! Pláne,hogy az én kisfiam is másfél éves,és még nehezen fogad el új dolgokat!
2013. jan. 28. 19:23

:)))


Ez talán a receptek között is elfért volna....


Köszke! :)

2013. jan. 28. 19:22

Kisfiam tej és tojás érzékeny! Ahogy olvasgattam vannak még így páran! Kitaláltam,kipróbáltam egy jó palacsinta tészta receptet! Megosztom veletek: Hozzávalók: 4 db.-hoz (én csak a gyereknek csináltam!) kb. 4 kanál liszt

2 kanál tejmentes tejpép por (milumil sinemil)

Szénsavas ásványvíz annyi,hogy palacsinta tészta állagú legyen!


Kikevertem és szokásos módon megsütöttem! Kakaóval és lekvárral töltöttem!

2011. jún. 6. 13:33

Üdv Mindenkinek!

6 éves Keresztfiam,fűfélékre,állatszőrre,pollenre,zellerre,gombára és még ki tudja mi mindenre allergiás! Ha tud valaki,valamit javasolni,kérem,írjon. Már szedett Zeriust,de semmit sem ér! 6 év után most vettek vért Tőle,de pontos vizsgálatot majd csak szeptemberben fognak elvégezni rajta. Azért ez is jó! Nem? Állandóan folyik az orra és fullad is! Az orvosa egy kicsit ráérős! Sajnos...

54. gliadin (válaszként erre: 52. - Vikijoci2)
2011. febr. 22. 07:53

vikijoci


Nos amennyiben tavasztól-őszig tart az orr dugulás az nem pollen.


Inkább táplálék allergia vagy intolerancia.


Az intoleranciát az Ige vérből nem lehet kimutatni, ezért kell továbbra is tartani a diétát.

53. gliadin (válaszként erre: 31. - Vikijoci2)
2011. febr. 21. 19:19

Budafoki élesztő tejet sem tartalmaz:


Az utóbbi időben számtalan e-mailt kaptunk, melyekben afelől érdeklődnek,

hogy milyen allergén összetevőket tartalmazhat az élesztő. Az alábbi táblázatban megtalálhatja a hivatalos allergén összetevők listáját a (19/2004. (II. 26.) FVM-ESZCSM-GKM együttes rendelet 4 sz. melléklete alapján), továbbá nyilatkozatunkat, hogy a BUDAFOK élesztő tartalmazza-e ezen termékeket.

Allergén összetevők Tartalmazza-e a BUDAFOK élesztő

Glutént tartalmazó gabona

(búza, rozs, árpa, zab, tönköly, kamut-búza, vagy ezek hibrid változatai) NEM

Rákfélék és azokból készült termékek NEM

Tojás és abból készült termékek NEM

Halak és azokból készült termékek NEM

Földimogyoró és abból készült termékek NEM

Szójabab és abból készült termékek NEM

Tej és abból készült termékek (beleértve a laktózt is) NEM

Diófélék, azaz mandula (Amygdalus communis L.), mogyoró (Corylus avellana),

dió (Juglans regia), kesudió (Anacardium occidentale), pekándió (Carya ilinoiesis (Wangenh.) K.Koch), brazil dió (Bertholletia excelsa), pisztácia (Pistacia vera), makadámia és queenslandi dió (Macadamia ternifolia) és azokból készült termékek NEM

Zeller és abból készült termékek NEM

Mustár és abból készült termékek NEM

Szezámmag és abból készült termékek NEM

Kén-dioxid és SO2-ben kifejezett szulfitok 10 mg/kg, illetve 10 mg/liter koncentrációt meghaladó mennyiségben

2009. aug. 19. 07:03

Üdv Mindenkinek!

Kiderült ,hogy a fiamnak nincsen tej-tojás allergiája hanem pollen,ja de a diétát továbbra is tartanunk kell mintha az lenne.Vajon miért?A szigorú diéta mellet visszatért az orrdugulása a tavasszal,pedig tavaly november óta tisztán vette a levegőt.Ja az eredményekre mindig sokat kell várni.Mostanában túl sok rosszat hallottam erről a diétáról ha nem az a baja a gyereknek akkor az immunrendszerét tönkre teszed a neki.Az óvodába készülünk így több anyukával is beszéltem és nagyon sokan átestek ugyan ezen problémán.Minta ez lenne a divat "A gyereke tej-tojás allergiás anyuka.".

Bocsi a felháborodásomért de nekem és szerintem mindenki másnak a gyereke fontos és senki nem akarja tönkre tenni a saját gyerekét.

Ha semmi jelek nincsenek a gyereken csak az esti alvásnál dugul el az orra talán tényleg nem tej-tojás allergiás és ha tavasztól tél kezdetéig tart a dugulás hát.........

51. vikijoci2 (válaszként erre: 49. - Levendula)
2009. júl. 21. 13:02

Szia levendula!

Mostanában olvasta,hogy a tojáspótlóport lehet helyettesíteni keményítővel.Én nem próbáltam ki igaz,de az is hogy igen nehezen de vettem a tojásport.Az első alkalommal kicsattogott tőle de azóta semmi baja,igaz ritkán használom,mert ha ki lehet hagyni kihagyom.Így is kapnak sok más helyesítőt és valami műt.

2009. júl. 21. 12:52

Helló mindenkinek ,

Igaz már régen jártam erre,de nem rég csinálta kókuszgolyót.Én mindent beleraktam,így most már nem hagyományosan készítem el a fiúknak.

Van benne meggybefőtt leve,kávé,barack lekvár,kekszdara,porcukor ,kakaó,vaj(lira,liga),A közepében meggy de nem fontos.A kevés kókuszreszelék miatt csak meghempergettem benne.Hát a 1/2kg-os keksz kevés lett.Arányokat nem tudom mert érzésre ment.Ha nem túl érzékeny a gyerek akkor a kókusz helyet lehet használni a színes egér püpüt azt a csoki reszeléket.

2009. jún. 4. 07:16

Sziasztok!


Az én kislányom 21 hónapos és tej + tojás allergiás. Azt olvastam valahol, hogy a tojást lehet helyettesíteni keményítővel. Van valakinek tapasztalata ezzel? 1 tojást mennyi keményítővel kell helyettesíteni, vagy csak úgy érzésre tegyem az ételhez. Láttam a tojáspotlóporokat, de nagyon drágák,aAzért gondoltam, hogy esetleg megpróbálok helyette valami mást. Persze ha nagyon kihagyhatatlan megveszem.

Segítségeteket előre is köszönöm!


Üdv mindenkinek

Móni

48. topis (válaszként erre: 45. - M.mariann3)
2009. máj. 30. 14:01
47. topis (válaszként erre: 45. - M.mariann3)
2009. máj. 30. 13:58
46. topis (válaszként erre: 45. - M.mariann3)
2009. máj. 30. 13:43
2009. máj. 20. 11:03

Sziasztok.

Segítséget szeretnék kérni.

Most derült ki,hogy a 3éves kislányomnak tej és tojás allergiája van. Recepteket hol találhatok?

Előre is köszönöm.

44. Mókicaaaa (válaszként erre: 43. - Vikijoci2)
2009. márc. 31. 21:23

Köszönöm, nagyon aranyos vagy!!!

Megnézem majd!

43. vikijoci2 (válaszként erre: 42. - Mókicaaaa)
2009. márc. 31. 07:10

Szia Mókicaaaa!

Tudom miről beszélsz mert nekünk most volt a 3. szülinapja és nálunk februárban lett hivatalos ez az allergia.Javaslataim a tortára:

Piskóta

Hozzávalók:

• 2, 5 dl almalé

• 12 dkg cukor (ha édes az almaital lehet 1 kicsivel kevesebb,hogy ne legyen túl édes )

• 0, 5 citrom héja és leve

• 1 cs. van. cukor

• 25 dkg liszt

• 1 cs. sütőpor

• 1 csipet só

• 1 kk szódabikarbóna

• 4 ek étolaj


Ízlés szerint rakható a nyers tésztába kakaó, fahéj, gyömbér, aszalt vagy friss gyümölcsök.

Az elkészítés menete:

Az almalevet a cukorral, a vanília cukorral, a fél citrom héjával és levével összeturmixolom. A fehéres színű léhez hozzáadom a lisztet, sütőport, sót, szódabikarbónát és az olajat is. A hozzávalókat alaposan összedolgozom. Kivajazott, kilisztezett formában, közepes lángon 15-20 percig sütöm.

Csokimáz:Közben megtaláltam a kókuszos tej csoki receptjét. Lehet, hogy sokan már ismerik, de azért leírom hátha valaki mégsem.

10 dk kókusztejpor, 4 ek. cukor, 2 ek. norm. kakaópor, 1 van. cukor, 4 dk liga marg. 4 ek víz. A vizet és a cukrokat sziruppá kell főzni és ha már sűrűsödik beletenni a margarint és egy kicsit még lassú tűzön forralni. Egy edényben elkeverni a kókusztejport a kakaóval. A szirup alatt lezárjuk a gázt, beledolgozzuk a kakaós kókusztejport és jól elkeverjük. Gyorsan kell vele dolgozni, mert gyorsan dermed. Ne túl sűrűre mert hamar meg dermed ne túl hígra mert akkor folyós lesz.Igaz a puffasztott rizs nélkül kicsit kemény,de használhatód a hagyományost is amit az előtted író is írt.

Puding krémet pedig rizsitalból készítettem, de legjobb a kókusztejporból vagy kókusz tejből amit konzerv dobozban árulnak,sűrű és hígítani kell finomabb az ára csak 490ft volt, Dr. Oetker puding+ liga vaj. Én a sablont raktam rá és porcukorral csináltam a mintát rá.

Ha iwiw tag vagy megnézheted Gál József (Joci) alatt,tegnap raktam fel a képeket.

2009. márc. 30. 21:42
Sziasztok! Tudna valaki segíteni, hogy mit süssek a kisfiam 1. szülinapjára? Eddig úgy néz ki ekcémás, vélhetően másra is allergiás lesz, így még nem kapott se tejet, liszets dolgot és tojást. Szerintem egy darabig még nem is adok neki.Légyszíves segítsetek!
2009. márc. 30. 21:30

Sziasztok.

Most derült ki, hogy a kislányom 3,5 évesen lett tojás és tej érzékeny. Állandóan fáj a hasa és tele van kiütéssel. Na gondolom mondanom sem kell, hogy teljesen kétségbe estünk. Kedvenc étele a palacsinta. Hát én abba nem törődtem bele, hogy többet nem ehet. Elkezdtem böngészni a neten. Most már ott tartok, hogy rengeteg sütireceptet találtam. Azóta már ki is próbáltam őket. Na nekem a a piskóta ízlik a legjobban.

Ha valakinek valamilyen recept kell akkor nyugodtan szóljon.

A kedvencem a következő

Ananászon krémes süti:

30 dkg cukrot 12 evőkanál olajjal kikeverni, majd hozzátenni 6 evőkanál ecetet és fél liter vizet.

Egy másik tálba 50 dkg lisztet összekeverni 2 csomag sütőporral és 2 kávéskanál szódabikarbónával és 1 csipet sóval.

A lisztes keverékhez hozzákavarni a cukrosat.

Kb fél doboz kockára vágott ananászt. Előmelegített sütőbe megsütni.

A vaniliás pudingport kikeverem vízzel és felöntöm kb 3 deci vízzel. megfőzöm és ha kihűlt kikavarom margarinnal. Ráteszem a sült tésztára. A tetejére csokit főzök cukorból, kakaóporból, rum aromából egy kis vízzel. Isteni finom.

Mindenkinek tudom ajánlani.

Nem lehet róla megmondani, hogy hogy készült.

A tésztába a cukor mellé egy kis kurkumát teszek. Attól lesz szép sárga.

40. vikijoci2 (válaszként erre: 39. - K.tünde78)
2009. márc. 25. 13:38
Igen a sáfránynak köszönhetően szép sárga színű.
39. k.tünde78 (válaszként erre: 37. - Vikijoci2)
2009. márc. 25. 11:43

Beszerzem hamarosan és akkor kipróbálom,mert az én lánykám is imádja a rántottát,persze kéri is minden reggel szegénykém.

Egyébként milyen a szine ha kikevered vizzel.Én azt találtam valahol,hogy egy kis kurkumával vagy sáfránnyal sárgithatjuk meg a port.

2009. márc. 25. 08:14

Tegnap bagel/croissant készítettem reggelire isteni lett lekvárt+vajat kentünk rá.

Hozzávalok:

250ml víz,460g liszt, 2ek. cukor,2ek. vaj,1kisk. só,2kisk. élesztő.

A tészta nyújtásánál 250g,de én kevesebbet raktam bele.Helyezze a vajat 2 folpack rétege közé.A sodrófa segítségével addig sodorja a vajat,amíg 1 2,5cm vastagságú,téglalap alakú szelet nem formál belőle.Helyezze a hűtőbe.

Ha a tészta elkészült,vegye ki a gépből és enyhén lisztezett felületen nyújtsa ki.Formáljon belőle 1 25x30cm méretű téglalapot.Próbálja meg a vajat a lehető legegyenletesebben eloszlatni a tésztában.Vegye ki a lehűtött vajat a hűtőből,vegye ki a folpackból és helyezze a tészta közepére úgy,hogy rá tudja hajtani,mint 1 szendvicset,közepén a vajjal.Ismét formáljon 1 25x30 cm-es téglalapot a tésztából(én ezt a műveletet 3x ism. meg).8 egyenlő részre osztottam a háromszög alapjánál kezdve tekerje fel a darabokat.A 8 croissant helyezze 1 vajas sütőlapra a lehető legmesszebb egymástól.Meleg helyen hagyja 60 percet megkelni.

Melegítse elő a sütőt 200¤C-ra,majd kenje át a tetejüket na itt a változás Én cukros risztejet/rizsitalt használtam.10-12 percig süsse,vagy amíg aranybarna színűek nem lesznek.

37. vikijoci2 (válaszként erre: 36. - K.tünde78)
2009. márc. 25. 07:48
Szia én azt vettem Loprofint,de 2. és a3. alkalommal már nem jött ki rajta pöttyök.A rántotta nekem nem jött össze,de lehet hogy azért mert rosszul csináltam nem kellet volna zsír.Valahol olvastam hogy lehet belőle,de hogyan azt nem.Ha tudod meg írnád nekem? Köszike előre is.
2009. márc. 24. 10:45

Úgylátom csak a drágább Loprofin tojáspótló port kell megvennem(3100 körül van az 500gr)

Itt az infó róla,a dr nőnk is ezt ajánlotta csak én balga sokaltam az árát .

"Tojáshelyettesítő-por. Sütéshez és főzéshez egyaránt javasolható. Készíthetsz belőle rántottát, használhatod sós és édes sütemények készítéséhez, bárhol ahol tojásra lenne szükséged. Az 500 g-os dobozból körülbelül 100 tojást készíthetsz el. Bármilyen alacsony fehérjetartalmú diétában alkalmazható. Nem tartalmaz glutént, tejfehérjét és tejcukrot, búzakeményítőt, tojást, szóját és diót.

100 g termékben < 2 mg a fenilalanin

Nátrium tartalma: 600 mg / 100 g termék

Kálium tartalma: 169 mg / 100 g termék"

35. k.tünde78 (válaszként erre: 33. - Vikijoci2)
2009. márc. 24. 10:32
Én is most próbáltam ki a tojáspótló port.Fe-mini a neve,A neten az találtam róla,hogy tej-tojás-glutén-szója ,mentes.Az én gyerkőcöm is csupa kiütés lett tőle,aztán csak megnéztem a dobozon az összetevőket-hát bizony tartalmaz tejet.
2009. márc. 11. 13:41
A 3 ÉVES KIS FIAMMAL GYESEN VAGYOK AMI HAMAROSAN LETELIK,DE AZ ÉTELALLERGIÁJA MIATT MEGHOSSZABBÍTHATOM ÍGY NYERTEM MÉG 1 ÉVET.AKINEK SÚLYOSABB A TÜNETEI ANNAK A GYERMEKÉNEK 10 ÉVES KORÁIG ADJÁK A GYEST.HA NINCS AKKOR IGÉNYELHETI.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook