Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Aludjunk jól, kisdedem! fórum

Aludjunk jól, kisdedem! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Aludjunk jól, kisdedem!

1 2 3
61. ukibaby (válaszként erre: 60. - Csibefalat2008)
2010. júl. 12. 19:37

Szia csibe :)

ma adtam neki tápszert,100g mert szivta volna a cicit de nem sok minden volt,ma még ilyet nem csinált oránként kellt,és csak a cici.teljesen kiszivott :(

saját ágyában alszik,csak hajnalban kerül mellém ha etetem,és elalszom. olyan jó gyerek volt eddig 3-4 orákat aludt.És ma elöször keservesen elkezdett sirni,ugy megijedtem.

60. csibefalat2008 (válaszként erre: 59. - Ukibaby)
2010. júl. 11. 11:04
Szia, annak idején én is igy voltam a fiammal azóta is rossz alvó. Hiába volt annnyi tejem hogy 1 kg-kat hizott havonta nem volt elég laktató. Egy pici tápszer ráadásnak? Melletted alszik, vagy saját ágyában?
2010. jún. 24. 19:03

Sziasztok valaki valami tanácsot adna?,ma vagyunk 20 naposak,és Noel 2.és fél óránként kell enni.ezzel nincs is gond,csak az éjszaka az kemény!

eljön a 10 óra és utána hajnal 1 ig csak nyöszörög,meg sir.huuu már mindenre gondoltam,kevés lenne neki a tej??vagy passz nme tudom." 2 gyermekem,mert már van 1 4 éves lányom.ö teljesen más volt.

Azt hiszem ez a baba mama barát korház 1 naagy 0

58. Qbogizmo (válaszként erre: 5. - Gyopár)
2010. ápr. 7. 18:05
Örülök, hogy olvastalak, mert én ugyanígy vagyok. Szintén nem értek egyet azon könyv ezen részeivel, és én is állandóan a kendőben hordozgatom a picurt, amit külső anyaméhnek, időnként púpnak nevezek:)
2009. ápr. 14. 14:42
Szeretném tanácsotokat kérni. Bíztunk benne, hogy lányunk, aki most 5 hónapos, talán már kevésbé fog a pukikra felébredni, de sajnos hajnalban 1-2 alkalommal még mindig felkel rá és nyöszörög, forgolódik, néha keservesen sír, és csak a cicin tudom megnyugtatni, hogy visszaaludjon. Számomra ez nem teher, bár már régen aludtam ki magam igazán, csak neki szeretnék valahogy segíteni, próbálkoztunk már, teával, vízzel, cukorral cukor nélkül, de nem kéri, a cumisüveg számára inkább csak játék (na ez meg egy másik probléma). Ráadásul, már lassan 2 hete, hogy elköltöztünk, és azóta rosszabb a helyzet, hajnalban 3 óránként is felkel, és már nem vidáman mosolyogva ébred reggelente hanem szintén sírva, aztán egy kis nyugtatás után már mosolygósan indul a napja.Segítségeket és a tanácsokat előre is köszönöm.
2009. jan. 30. 10:53

Sziasztok!

Nekem 9,5 hónapos a kisfiam, Kristóf. Ő 5,5 hónapos koráig gyakorlatilag átaludta az éjszakát, viszont akkor elkezdtek jönni a fogai, és onnantól kezdve egyedül cicin lehetett elaltatni, és éjszaka egyre gyakrabban ébredt fel. 2 hete odáig jutottunk, hogy már éjjel 10-szer is fel kellett kelnem hozzá és cicit adni neki. Délután pedig egyáltalán nem volt hajlandó aludni (többször volt olyan, hogy délután 2-től este 11-ig nem bírt elaludni).

Aztán jött a váltás, a védőnőm azt mondta, legyek drasztikus, hiába sír, akkor is aludnia kell, mégpedig a saját ágyában. Legfeljebb üljek mellé, olvassak neki mesét, de ne vegyem őt ki az ágyból.

50 perc ordítás után úgy döntöttem, hogy ez a módszer nekem nem jön be.

Ekkortájt hallottam az interneten a Suttogó módszerről: kiveszem-megnyugtatom-visszateszem, ami eleinte nagyon jól bevált. Az első éjszakától kezdve egyszer, max. kétszer ébred éjszaka, de cicit csak 6 óra alvás után kap. A nappali alvásai is sokkal rendezettebbek lettek (korábban legfeljebb kétszer aludt fél órát, max. 1 órát, most viszont egyszer alszik 1 órát, egyszer pedig 2-2,5-et).

Idáig nem is lenne gond, csak egy hét után eljutottunk oda, hogy a 35-45 perces alatatási idő helyett másfél-2 órát is képes ordítani, mire elalszik. De többnyire addigra már meg is éhezik, és már azért kell őt kivennem, mert evésidő van.

Az lenne a kérdésem, hogy ez a Suttogó módszer mennyi idő alatt kell, hogy meghozza a hatását. És el fogjuk azt valaha érni, hogy sírás nélkül aludjon el? Mert az önmagában nem gond, hogy 30-40 percig is eltart, mire álomba szenderül, csak az a baj, hogy ez az idő gyakorlatilag végig ordítással telik.

A másik kérdés, van-e ettől szelídebb módszer arra, hogy sírás nélkül elaltassam a kicsikémet.

Előre is köszi mindenkinek a válaszát.

2008. okt. 8. 09:49

Sziasztok!

Szia szurgo!

Tegnap nekünk csak egy alvás volt ithon, kettő a babakocsiban, ezek kb 1 órásak voltak. este viszont az 5 órás szopi után megint elálmosodott (kb 7kor szoktuk fürdetni), gondoltam, leteszem még fürdés előtt, de megint nem bírtam vele.:( folyamatosan sírt, olyan nyávogósan, mint amikor már tök fáradt, de nem akart megnyugodni, sem a kezemben, sem az ágyban... apa persze csak 7 után ért haza, szóval most ő sem volt ott, hogy segítsen, végül kivártam az esti fürdetést, utána a szokásos időben, 8 kor szopi, majd rögtön elaludt.

ma reggel viszont ugyanez volt:(, de most rátettem cicire (ez a tejcinek is jót tesz...), hátha attól megnyugszik, és most lekopogom, alszik!:) úgy látszik hiányzik neki a szopizás, mivel éjszaka 12 órát alszik, így min. 1 szopi kimarad. furcsa, hogy így változnak a szokásaik, 2 hete még teljesen máshogy kellett elaltatni.

ma megyek anyuékhoz,ott jól szokott aludni, de most kíváncsi vagyok, hogyan fog viselkedni

54. szurgo
2008. okt. 8. 08:15

Képzeljétek, átaludtuk az éjszakát! Legalábbis én ezt már ennek hívom, este 1/2 9-től reggel 6-ig aludt. Ez csak fél órával hosszabb alvás, mint szokott lenni, de a reggel 6 barátságosabb, mint a hajnali 5. Este mondjuk alig tudam lerakni, eddig mindig azonnal elaludt szopi után, most viszont háromszor is felébredt és nagyon sokat evett, két cici + cumisüveg...

Kíváncsi vagyok, ezek után hogyan alakul majd a napunk :).

53. szurgo (válaszként erre: 49. - Pici04)
2008. okt. 8. 08:11

Szia Pici!

Köszönöm. Áron két és fél hónapos és az elmúlt másfél hét kitartó altatásainak köszönhetően már viszonylag könnyen elalszik. Szerintem lassan kezdi megszokni, hogy redőny leengedés, éneklés és rövid ringatás után az ágyikó következik és elalszik.

A gondom az, hogy ez nem tart soká, ágyban 45 perc, maximum egy óra, de lehet, hogy ez éppen a napirend változása miatt van, így alakítja ki magának. Azt már írtam, hogy ezek mellett van egy hosszú alvása, amivel viszont anyát tartja karban, mert másfél óráig tologatni kell. Nem baj, ez is be fog állni majd.

Nálatok nincsenek/ nem voltak ilyen túl korai ébredésből eredő gondok?

52. szurgo (válaszként erre: 51. - Szofi28)
2008. okt. 8. 08:06

Sziasztok!

Úgy látszik a minialvások megmaradnak nekünk, bár úgy tűnik kezd ezekkel is békésen eljátszani, már nem annyira fáradt utána. Háromszor van nappali alvás, reggel ágyikóban, aztán babakocsiban a levegőn, majd ebéd után szintén ágyikóban. Jó lett volna, ha ebéd után ágyikóban alszik egy nagyot, ahogyan volt is rá példa többször már, azonban úgy tűnik, hogy ebből lesz majd a délutáni rövid alvása. A babakocsiban sajnos tologatni kell, viszont már két napja másfél óra tologatás után még békésen aludt tovább a kocsiban itthon. Szóval most van két rövid és egy hosszú nappali alvásunk, hosszú távon szerintem tök jó lesz.

A kitartó fejéseknek köszönhetően nekem este is van bőven tejcike, úgy tűnik kezd tényleg megtérülni a sok macera.

Milyenek voltak a tegnapi alvásaitok?

51. szofi28 (válaszként erre: 47. - Szurgo)
2008. okt. 7. 10:34

én sem tudom este megtömni, hiszen már alig van tejcsim addigra. viszont mégsem kel fel éjjel szopizni, valószínűleg nappal annyit eszik, hogy elég neki. különben a tejcsi osszetétele is változik a nap folyamán, az esti tejből kisebb mennyiség is elég nekik.


viszont tegnap megint kész szenvedés volt a nappali altatás, ma lehet, hogy megpróbálom többször levinni levegőzni, úgyis olyan szép idő van, hátha jót tesz neki!

50. Pici04
2008. okt. 6. 20:09

Bocsi!:)

Sziasztok Lanyok nem is koszontem.

49. Pici04 (válaszként erre: 31. - Szurgo)
2008. okt. 6. 20:07

Szio Szurgo!

Eloszoris gratulalok a Babadhoz!:)

Syofinak igaza van,be fog allni a Babad napirendje.(Na meg a Tied is)

Bizalomeljatszasrol szerintem meg szo sincs,egyszeruen vannak kulonbozo fejlodesi fazisok es ez hozzatartozik.Az en Kisfiam 3 honapos es kb.4 es 8 hetesen voltak ilyen fazisai.

Probalj ki mindent,hogy milyen trukkoket hasznalj.

Sok turelmet hozza!:D

Augy pl.a kb.8 hetes "egesz nap cicin es karban fuggo"korszakban mi a sajat agyunkba vettuk a kis lurkot es komoly harcokat vivtunk vele estenkent elalvasnal.Eyik este egyszeruen betettuk a kisagyaba es vszinu ez hianyzott neki,mert aranylag bekesen elaludt a helyen.:)

48. szurgo
2008. okt. 6. 10:22
Ami a páromat illeti, rá sajnos nem nagyon számíthatok. Külföldön dolgozik a lelkem, péntek este jön (amikor Áron már alszik) és kedden reggelente megy el, vagyis csak a hétvégék közösek. Szegény babácska meg azt sem tudja ilyenkor, hogy mi van, olykor-olykor megjelenik életében anyán kívül egy pasi is, aki még ilyenkor sem viszi túlzásba a babázást :(.
47. szurgo
2008. okt. 6. 10:11

A szopik időpontja nem ilyen szigorú ám, csúszkál fél, akár egy órákat is előre, hátra. Ma is hamarabb kelt, mivel éjjel is hamarabb ébredt nagyjából 1 órával, már fél háromkor szopizott.

Az okos könyvek azt mondják, hogy tömjem meg este, hogy éjjel ne legyen éhes, de hiába akarom én megtömni, ha köpködi ki a cicit, illetve a cumisüveget is...

46. szurgo
2008. okt. 6. 10:07

Szia Szofi!

Hasonló a napirend mint nálatok, vagyis igyekszem tartani: ébredés után szopi, majd játék, utána alvás, próbálom mindezt háromóránként ismételni (szopi 8, 11, 15, 17 és 19.30 körül). Persze olykor nem sikerül az ilyen mini alvások miatt. Este viszont én már csak 2,5 órás szünetet tartok a két etetés között, ilyenkor már egyáltalán nem alszik. Nagyjából 5-kor uzsonnázik, majd játék, attól függően, hogy mennyit aludt ebéd után elvan egyedül egy 20 percig, majd szórakoztatni, cipelni kell, 7-kor fürcsi, majd vacsi. Ilyenkor nekem már annyira fáradt részben a fürcsitől (+masszázstól) illetve attól, hogy nem aludt 5 óta, hogy cicin elalszik és simán beteszem az ágyába.

A levegőztetést én is hasonlóképpen élem meg, nem merek messzire indulni, hiába akarok vele 1,5 órát lent lenni, mert 45-50 perc után rizikós, hogy visszaalszik-e vagy végigüvölti az utat hazafelé. Ezért itt keringek a házak körül, ahonnan max 10 perc alatt itthon vagyunk, már ismerek minden fűszálat :). A babakocsiban azonban folyamatosan tolni kell, azonnal megérzi, ha megáll a kocsi, függetlenül attól, hogy melyik alvási fázisban van, szóval szó szerint keringek vele. Ha megpróbálok egy padra leülni max. 5 perc múlva már látom, hogy sírásra áll a szája és ugrok és tologatom. Ha ülve oda-vissza tologatom, azt is megérzi persze :).

A Ti esetetekből azt látom, hogy hiába is tanul meg egyedül elaludni, visszaaludni már nem biztos, hogy fog egyedül...

Hogy csináltátok, hogy az éjszaka ilyen sokat alszik? Magától alakította ki?

Te méred, hogy mennyiket szopizik napközben?

2008. okt. 6. 09:01

Az éjszakai alvás viszont már beállt a szokásos 10-12 órára, persze előfordul néha, hogy felébred hajnalban, 1-2 körül (pl legutóbb oltás után), de akkor szopi után rögtön visszaalszik.

Sajnos a napközbeni nézelődés sem nagyon megy még neki. Állandóan igényli, hogy foglalkozzunk vele.

Nálatok hogy megy a levegőztetés? Én mikor leviszem a babakocsival, akkor sem alszik túl sokat, pedig mások erre esküsznek! Sőt kezdetben, mikor még a hasa is fájt, volt, hogy 10 perc után vissza kellett jönnöm, mert úgy sírt.

2008. okt. 6. 08:53

Szia, hát naálunk ugyanez a helyzet!

Háromnegyed óra alvás után felébred, de látom hogy álmos, mert ásítozik folyamatosan... Ilyenkor általában én is megetetem korábban, viszont nálunk az elalvást még megelőzi a "játszás", ilyenkor próbálok vele foglalkozni, mer egyedül még nem nagyon megy neki.:( aztán ha látom, hogy kezd nyűgössé válni, viszem a kiságyba és elaltatom, vagyis inkább magától alszik el, már nem ringatom, mint régen, hanem az ujját szopja azzal nyugtatja magát. A legérdekesebb, hogy este nekem már nem megy az altatás, valamiért csak Apánál nyugszik meg. Nálatok ez hogy zajlik?

43. szurgo
2008. okt. 4. 10:43
Időközben megnéztem, korban alig két-három hét van Laura és Áron között Laura javára :).
42. szurgo (válaszként erre: 41. - Szofi28)
2008. okt. 4. 10:40

Három napja erőt vettem magamon és úgy döntöttem, hogy megtanulunk ágyban elaludni. Mivel nem bírom a drasztikus módszereket (szóval szinte semmilyen komoly, hosszas sírással járó módokat) ezért lépésről-lépésre haladtunk, mindig csak egy dolgot vontam meg tőle. Először az alvás előtti szopit, maradt a cumi, ringatás és ágyba csempészés. Most pedig rövid összebújás, éneklés, ringatás után még ébren beteszem az ágyába. Persze általában sír így is, de már nem olyan nagyon, mint régebben és el is alszik viszonylag hamar. A lényeg, hogy nem hagyom magára, ott vagyok vele, míg el nem alszik, fogom a cumit, hogy ki ne essen :), mert akkor felébred. Ha ellazult a drágám, akkor már ki tudom venni a kis szájából.

A baj az, hogy hiába "ismerős helyen" ébred fel 45 perc után, sírva fakad és teljesen felébreszti magát, már nem alszik vissza. Most mondjuk hallgatóztam és az első nyögésre beszaladtam, beletuszkoltam a cumit a szájába, így visszaaludt. Ha nem, akkor ő is ugyanúgy mint a Te babád nagyon nyűgösen ébred és nem lehet letenni nézelődni, még 10 percre sem. Bőgve, nyűgösködve csík szemmel kivárjuk a következő szopit (20-30 perc), utána viszont szinte ájultan elalszik és minden kezdődik előről. Így nagyon nehéz a 3, vagy annál hosszabb periódusokat tartani, pedig nem etetem meg hamarabb, mert tudom, hogy nem éhes, főleg ha egyébként nagyon szépeket szopizik. Ha nagyon nyűgös persze megetetem, de meg is látszik, mert nagyjából a felét eszi annak, amit rendesen, igazán éhesen. Áron most 2,5 hónapos, éjjel 8-9 órát alszik (ha szerencsém van), mondjuk már este 8kor ágyban van, így egyszer, hajnali 3 és 5 között szokott enni kérni. Ez így teljesen jó, a nappali minialvások okozzák a gondot.

A Te babád mennyi idős és milyen hosszan alszik nap közben? Nem lehet, hogy ő is idő előtt ébred fel?

41. szofi28 (válaszként erre: 40. - Szurgo)
2008. okt. 2. 15:19

Szia, a nappali alvások nálunk is egyre nehézkesebbek. Most már én nem nagyon tudom elringatni, csak a férjem. Beteszem az ágyba, kicsit nyafog, aztán elkezdi szopizni a hüvelykujját, és végül álomba cumizza magát. Viszont mikor ébren van, mégis nyűgös, olyan, mintha nem aludt volna eleget, pedig most már éjszaka is 10-12 órákat alszik egyhuzamban.

Nekem inkább azzal van bajom, hogy nem tudom lerakni, hogy majd nézeget, mert kb 10 perc játék után nyűgös lesz, szóval én sem tudom, mit tegyek.

40. szurgo
2008. szept. 30. 11:29

Sziasztok!

Ismét gondom van a nappali alvásokkal. Az elalvás már egész jól megy, cici nélkül rövid cumizással a karomban alszik el, majd becsempészem az ágyába (kb. 15 perc alatt). Naponta egyszer babakocsiban alszik, így a levegőztetés is megvan. A gondom az, hogy újabban az első alvási fázis után, kb. 45 perc, egy óra elteltével felébred. Előfordult már, hogy magától, vagy velem visszaaludt, de az esetek nagy többségében felébred. Mivel nem piheni ki magát nagyon nyűgös lesz és a szopi sem megy túl jól. Felborul a jól bevált napirend (5ször eszik nappal, egyszer éjjel)és letenni is alig lehet, mert folyton sír ilyenkor. Gondolom, hogy az a baj, hogy nem tud egyedül elaludni, így visszaaludni sem, de még nem érzem magamban az erőt egyik elalvást tanító módszer alkalmazásához sem. Van valakinek hasonló gondja és esetleg megoldási javaslata?

39. Hajnalka12 (válaszként erre: 38. - Mandula71)
2008. szept. 4. 21:02
praktikus. Érdekes, de én mindenre használtam/használom, de arra, amire eredetileg való, arra nem. Mostanában épp Virág ül benne, és így nem dől el, ha éppen borulna:-))
38. Mandula71 (válaszként erre: 36. - Szurgo)
2008. szept. 4. 20:31
Ja, még tudod, mi jutott eszembe? Nekem nagyon bevált a szoptatóspárna, amíg kicsi volt Norbi. Sokan nem szeretik, mert "zörgős", de én nagyon sokszor kötöttem magamra és úgy szoptattam a picit. Jó, én abban a szerencsé helyzetben vagyok, hogy kicsik a melleim, így a szoptatásnál sem kellett tartanom, ergo mindkét kezem szabad volt. Így az előre odakészített kaját a fiam szoptatásával egyidőben meg tudtam enni, ráadásul sokszor a számítógéphez is úgy ültem le, hogy közben Norbi a rajtam lévő szopipárnán aludt.
37. Mandula71 (válaszként erre: 36. - Szurgo)
2008. szept. 4. 20:25

Ügyes vagy! Fog ez menni, kitartás! Az az ebéd rendelés nagyon jó ötlet volt!

Azt nem tudom, hogy milyen nehéz egyedül, mert nekem a párom itthon van, de vannak azért sejtéseim. Reggel 6-7 között elmegy itthonról, este 6 körül jön haza. És hogy megnyugtassalak, csak mostanában foglalkozik a fiával, amíg kisebb volt, nem tudott igazán mit kezdeni vele, úgyhogy tulajdonképpen majdnem olyan volt az első fél évem, mintha egyedül lennék.Ráadásul ő nagy horgász, úgyhogy tavasz óta természetesen ő kijár horgászni. Az ő életében nem hozott akkora változást a baba megszületése, mint az enyémben, ő szinte mindent ugyanúgy csinál, mint előtte. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy ő nem szereti a gyereket, vagy nem foglalkozik velünk, de azért a mi (mármint az anyák)élete 180 fokos fordulatot vett a babával...

Az a lényeg, hogy ha néha úgy érzed, hogy eleged van, akkor merj segítséget kérni. Sokszor az is elég, ha csak itt leírja az ember, ami az eszébe jut, a válaszok után máris színesebb lesz újra a világ:)

36. szurgo
2008. szept. 4. 18:13

Nem akarom elkiabálni, de jó úton haladunk. Tegnap is meg ma is egész nap szertgettem, nem hagytam magára egy pillanatra sem, minden jelzésére reagáltam. Az eredmény az, hogy az ébrenlétek kisebb hányadában sírt, voltak egészen békés pillanatai még úgy is, hogy nem a karomban volt. Pont ma mentünk tanácsadásra pucérmérésre és még ez sem zavarta meg...

Az elalvások még mindig nehézkesek voltak, de már alakul, 20-30 perc dédelgetés és elalszik, bár változó, hogy ebből mennyit tölt "komfortcicizéssel" (tetszik a kifejezés). Engem sem érdekel a háztartás, már azért sem, mert egyedül vagyok és engem nem zavar, ha szalad a lakás. A kaja dolgot is rövidre zártam, jövő héttől rendeltem ebéd házhozszállítást, szóval tényleg csak Áronnal kell majd foglalkoznom.

Jaj lányok, tudnádok mennyire nehéz egyedül :(.

35. szofi28 (válaszként erre: 30. - Szurgo)
2008. szept. 4. 14:32

Szia, mi a felvesz-leteszt pár hete kezdtük, akkor lehetett pont 2 hónapos, Laura is hajlamos rá, hogy túlpörgesse magát, úgyhogy abbab a pillanatban, ahogy letettem, már vehettem is fel, mert ismét rázendített, aztán fokozatosan, egyre több ideig maradt meg a kiságyban, bár még most is ritkán van el benne, de az elalvástól legalább már nem fél.

Én is egyetértek a lányokkal, szeretettel, törődéssel egy babát sem lehet elrontani, főleg ilyen piciket nem. Nagyon nehéz lehet neked egyedül nekem itt van a párom (dolgozik 8tól 5ig), de nekem sem sok időm van másra egyelőre, édesanyám hoz nekem ebédet, de még néha megmelegíteni sem tudom, mert nem rakom le úgy, hogy sír, megvárom, míg elalszik, és a helyzet most már sokkal jobb.

Tudom, nehéz belátni, mert az ember fárdt, és a hormonális részt is átérzem, én is depis voltam kicsit az elején, de hidd el, türelem kell és napról napra jobb lesz. Nehézségek mindig lesznek ugyan, de azok idővel eltörpülnek majd a sok csodás dolog mellett, amivel a gyermekünk megajándékozott minket.

34. Mandula71 (válaszként erre: 33. - Mandula71)
2008. szept. 3. 22:22
A hordozókendőt nem próbáltad? Elméletileg, ha nálad már megnyugszik a pici, kipróbálhatnád (én nagyon szerettem volna, de nem bírtam megkötni...), hátha úgy több mindent el tudsz intézni a háztartásban is. Ja, a zuhanyzást, WC-zést, stb én úgy oldottam meg, hogy a hordozóban vagy a pihenőszékben magammal vittem mindenhova.
33. Mandula71 (válaszként erre: 31. - Szurgo)
2008. szept. 3. 22:18

Szia!


Az okosok szerint 6 hónapos korig nem lehet elkényeztetni a babákat. Egyébként egyrészt a következetlenségeddel "ronthattál" el valamit, de valószínűbb, hogy a kisfiad most egy intenzívebb növekedési fázisban van, ami megzavarta a nappali alvását. Azt se felejtsd el, hogy az időjárás is elég változékony volt mostanában, frontok voltak, akár erre is reagálhatott így kicsi (na meg még az általad említett hasfájás is ott van a palettán).

Szerintem sok szopival (jó lenne, ha hagynád komfortszopizni) vissza tudod szerezni a bizalmát, és helyre fog állni minden. Lehet, hogy most sokan megszólnak, de a háztartás megvár, úgyse csinálja meg senki helyetted, a babádnak viszont most van szüksége rád...

32. Hajnalka12 (válaszként erre: 31. - Szurgo)
2008. szept. 3. 21:57
egy 6 hetes gyereknél még biztosan nem ez a helyzet, szerintem ott más baj van. (pl az említett hasfájás) sokszor nehéz rájönni az okokra, de ki fogod találni mi a jó mindkettőtöknek
1 2 3

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook