Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Művi meddővé tétel nőknél. Mik a feltételei? fórum

Művi meddővé tétel nőknél. Mik a feltételei? (tudásbázis kérdés)


1 2
2013. nov. 22. 16:40

Beírom ide is.

Újabb változást akarnak. 40 évre emelni, 3 élő gyerek, de e.ü okból is megcsinálják.

Figyeljen oda, aki ezen gondolkodik.

2013. máj. 15. 14:24

Angliaban elek.

Itt szerencsere ingyenes, es nem kell a 3 gyerek.

Konkretan a mi esetunk : 4 hete SMAban elvesztettuk a kislanyunkat.

Mivel ez genetikai betegseg, beszeltem a family planning reszleggel, ha a genetikai teszt megerositi, hogy nem delecio altal lett beteg, hanem altalunk, akkor keresre megcsinaljak az elkotest. Nalam mar csak egy petefeszek jatszik amugy is.

43. zebike11 (válaszként erre: 34. - D93e9356ab)
2013. máj. 15. 10:01
Könnyített feltételek vannak, azaz nagykorúság és 3 hónap után ismételt szándéknyilatkozat, DE!!! Vigyázzatok lányok, mert nem 100%- os. Mint már irtam korábban én éppen babát várok, pedig átestem a sterilzáción...
42. 17aadc1082 (válaszként erre: 27. - Jázminka)
2013. máj. 9. 08:24
Nem vonták vissza a törvényt, 2006-tól hatályos, és még él. Eütv. 187. § a.
41. csgybzs (válaszként erre: 36. - VEE1)
2013. máj. 9. 08:04

Egyetértek. Sokkal kisebb beavatkozás, ambulánsan elvégezhető, a férfiasság nem csorbul, csak elmaradnak belőle az aktív katonák.

Egyszerű, gyors, érzéstelenítés alatt végzett eljárás. Ráadásul ha előtte fagyaszt valaki spermát, akkor később saját gyerek is lehet még.

2013. máj. 8. 21:56
Sziasztok! Nekem keresztapám nőgyógyász. Azt mondta az elkötésre, hogy ha megcsináljàk akkor elvileg nem eshet teherbe az ember, de előre sosem lehet tudni, hogy kinél regenerálódik a szövet. Esett olyan páciense is teherbe akinél azt mondta , hogy semmi esély nincs a terhességre!
39. zebike11 (válaszként erre: 38. - Zebike11)
2013. máj. 8. 14:28
Az új tötvény értelmében, bárki, bármikor kérheti az elkötést, csak nagykorúnak kell lennie és 3 hónap után meg kell erősítenie a szándékát.
38. zebike11 (válaszként erre: 35. - Kicsikincs72)
2013. máj. 8. 14:26
Én is terhes vagyok, pedig lekötettem magam. Pontosabban a második császármetszés után, kivettek pár cm-t a petevezékeimből és el is kötötték.....erről ennyit....
2013. febr. 22. 14:19

Sziasztok!


Én úgy tudom hogy 30 év, de minimum 3 élő gyerek után kötik le az embert! Én 2,5 éve szültem a harmadik gyerkőcömet akkor 29 éves voltam, ő is és az előző 2-ő is császáros lett.Én akkor lekötettem magam és hála isetnnek azóta sem vagyok terhes :(

36. VEE1
2013. febr. 22. 13:38

Ha a férjed annyira nem szerewtne gyereket, menjen el a nőik műtétjénél sokkal egyszerűbb és vessélytelenebb vasectomia műtétre.


Lásd erről az alábbi testvértopikot:

[link]

2012. jan. 22. 13:23

szio mindenkinek!

nekem patt a helyzetem.

leköthetettem magam de ha ebből terhesség lessz nem tarthatom meg egy az egybe a férjem ellenzi a terhességet.már van 2 gyermekem. épp ezért gondolkodok a sterilizácion.a gyogyszereket nem birom,de abortusz ellenes vagyok.nem egy forumon találtam olyan kismamákat akik biza lekötés ide vagy oda biza terhesek lettek.és biza ott volt ami most is a riziko %.

2009. jan. 28. 20:11
2 élő gyermek és/vagy betöltött 35 év.Nekem 35 éves koromban csinálták meg, mert semmilyen fogalmazásgátlót :) nem bírtam szedni, a hurkot sem bírtam.Ennek 6 éve, nem tudom most mi a helyzet.Nekem nem kellett fizetnem.
33. jevi76
2008. okt. 27. 23:46
Sziasztok!Én is meg szerettem volna csináltatni a 3-ik gyerek születésénél de az mondták,hogy jogi útra kell vinni a dolgot.Én azt mondtam akkor inkább nem van elég dolgom a gyerekekkel is nem szeretnék mé ügyvédhez is járni.De nemrég hallottam egy ismerőstől,hogy megcsinálják nem kell hozzá semmi jogi papír aki tud segíteni kérem segítsen.Köszönöm!
32. jevi76
2008. okt. 27. 23:43
Sziasztok!
31. Jázminka (válaszként erre: 30. - 4282d8f4c9)
2008. okt. 19. 16:21
Nekm is mondta a dokim,1 éve 54000 kellett volna fizetni a TB-nek!!!!!
30. 4282d8f4c9 (válaszként erre: 29. - Csacskamacska?)
2008. okt. 19. 16:16

szia és mennyibe került?

ha gondolod írd meg privátban.

2008. okt. 19. 14:35
Most jöttem ki a kórházból (3 nap). Ne hagyjátok ki a feltételek közül a pénzt sem. Az én "kedves" fogadott orvosom elfelejtett tájékoztatni, hogy - bár eü. okból történt a beavatkozás - keményen fizetős!!! Így történt, hogy ott álltam fürdőköpenyben a betegfelvételnél, ahol az adminisztrációs hölgy megkérdezte, hogy: "Befizette a műtéti díjat?" Köpni-nyelni nem tudtam (a sok várakozási idő, tipródás, döntés, végleges elhatározás, időpont egyeztetés orvossal, munkahelyi dolgok előre elrendezése, stb.)után. Következő kérdés: "A csatolandó dokumentumokat elkérhetem?" Tessééék? Mit? Hogyan? Álltam ott és néztem, mint Iván a moziban. Én úgy mentem be a kórházba, hogy minden ok, megbeszélve, egyeztetve. Mindezek után visszavontam az eü. indokot és családtervezési indokká alakítottam. Így nem kellett zárójelentéseknek utánajárni 10-15 perc alatt(több évre visszamenőleg), hanem befizettem azt az összeget a kórház pénztárába, amit a dokinak szántam. Amikor elbocsátottak, fapofával megköszöntem és kisétáltam az ajtón. Lehet, hogy balek vagyok, tudatlan, tájékozatlan, de mindezek előzetes kiküszöbölése a FOGADOTT orvos dolga lett volna. Bocs, ha hosszú volt, de nem kívánom senkinek, hogy így járjon! Tájékozódjatok, kérdezzetek, mert lehet, hogy nem minden kórház ill. orvos ilyen!
28. 4282d8f4c9 (válaszként erre: 27. - Jázminka)
2008. okt. 19. 07:40
majd ha 40ven leszek megcsináltatom - az jövőre lesz.....
27. Jázminka (válaszként erre: 26. - 4282d8f4c9)
2008. okt. 18. 19:40

Nem csinálják meg! Visszavonták!Tavaly szept.28.-án szültem a lányom és hiába volt már két élő fiú, a pocakban volt a harmadik (gyakorlatilag nem vették élőnek) és még csak 28 voltam,elutasították a kérelmet!!!

De megoldottam...vagyis a doki.Császár lett,és egyébként is problémás volt a beavatkozás,de így jól jött nekem,mert lekötött.A dokinak ment zsebbe a pénz...

2008. okt. 18. 19:24

[link]


közben utána néztem. már lehet minden 18év felettinek megcsináltatni.


hát nagyon elgondolkodom rajta.

2008. okt. 18. 19:10

ha 40éves leszek akkor megcsinálják?

mert én nem akarok gyerek egyáltalán!!

24. 14775640c4 (válaszként erre: 23. - Cucus7)
2008. aug. 5. 15:27
amúgy abszolút okosan döntöttél.
23. Cucus7 (válaszként erre: 22. - 14775640c4)
2008. aug. 5. 15:25

Biztosan, és meg van oldva egy életre. Most megnéztem a köldökömet, nem is látszik, pedig kétszer uo. vágták meg, de ez csak egy akkora bemetszés, hogy a cső ami vékony beférjen. Hamar gyógyulsz, nem érzel semmit, nem fáj, utána sem, bátran vállald be. Én azért csináltattam meg, mert 36 évesen szültem, és veszélyeztetett voltam, és anyukám állandóan negyven felett esett teherbe, ugy hogy nem is tudta - mensi volt neki - és állandó kaparásra járt.Én sosem voltam kapin és nem is akartam ezért csináltattam meg többek között és a fent emlitett okból. Bátran lányok, aki nem szeretne gyereket az menjen.

Bár most eszembe jutottak azok a hölgyek, akik mit meg nem adnának, hogy teherbe essenek, mi meg arról beszélgetünk, mit csináljunk, hogy végleg nem. Furcsa ez az élet, én velük is érzek, mert nagyon nehéz ehet nekik.

Bocs az eltévelygésért. Éva

22. 14775640c4 (válaszként erre: 20. - Hpkati)
2008. aug. 5. 15:21

hát mert nekem már volt két császárom, igy nem rajongok egy ujabb műtűtért, de hát ki tudja..

még mindig jobb mint véletlen terhesnek lenni. én nem szedek gyógyszert,nem bizom benne.

ugyanis egyszer régen amellett lettem terhes.igy erősen gondolkozom hogy érdemes lenne

21. Cucus7 (válaszként erre: 15. - A5e77950a3)
2008. aug. 5. 15:15

Ha valaki nem császár közben csináltatja meg, akkor sem kell fizetni érte, és egy nagyon egyszerű műtét. Mint irtam, a nőgyógyásszal kell megbeszélni, ezt akarom és kész, erre ő valamit reagál, de ha kitart mellette a páciens, akkor meg lehet csináltatni, mint emlitettem már könnyitettek ezen is. Valahol biztos benne van az egészségügyi törvényben, vagy utasitásban, nem tudom. A nőgyógyász profi ebben. Megbeszélitek a műtét napját, előtte altató orvos, vérvétel, majd műtét előtt egy nappal befekvés. Az ilyen "könnyű" műtéteket előre szokták veni reggel, nálunk ez volt, és a köldöködnél metszenek be és kész, ott dugják be a lézeres lámpás kis műszert, amit kintről egy karral irányitanak és monitoron nézik, az egész kb. 15-20 percig tart, te alszol, nem érzel semmit. Mikor felébredsz, pofozás után ugy sem vagy teljesen észnél, hanem az ágyban, akkor le van kötve a köldököd. Ennyi. Engem harmadnap már haza is engedtek, jók voltak az eredmények, és már mentem is a suli elé a gyerekemért. Mindkét petevezetékedet elkötik, attól még menstruálsz, ár lehet a mennyisége és ideje egy kicsit csökken, mindenkinél máshogy van.

Nem kell félni, még a vakbél műtétnél is egyszerűbb. Engem ilyen módszerrel műtöttek epehólyag eltávolitásánál, ott négy napig voltam bent, műtét előtti és plusz három napig. A legrosszabb az egészben a cső kihúzása volt, de a sterilizálásnál nincs cső - a folyadék elvezetésére - mert nem vágnak ki belőled semmit, csak elkötnek.

Sok sikert, mindenki menjen a doktorbácsihoz, és nem lesz baj. Évi

20. hpkati (válaszként erre: 19. - 14775640c4)
2008. aug. 5. 15:14
Nagyon kicsit! Akinek nem császárral együtt csinálják meg, annak egy pici "endoszkóppal" mennek be! Pici lyuk az egész!
2008. aug. 5. 15:10
értem. tehát vágnak..
18. hpkati (válaszként erre: 8. - A5e77950a3)
2008. aug. 5. 15:08
1,5 éve, eddig nem lettem terhes! Én sem vagyok az abortusz híve, de ha véletlenül terhes lennék mellete, nekem el kellene vetetnem, mert a méhem nem bírna el még egy babát!
2008. aug. 5. 14:38

Sziasztok!


Attól hogy el kötnek még lehet gyereked csak lombik progival beültetéssel! Ha császárnál végzik a baba kivétele után kb 15 perc alatt meg van! Mivel császár miatt így is úgy is vágnak nem kell fizetni, csak ha azért mész be hogy elkössenek! A díját nem tudom! Formanyomtatványt kell kitölteni és általános vizsgálatokat csinálnak! Ha három gyerek meg van és kéred megcsinálják, nem nézik a kort!

16. 14775640c4 (válaszként erre: 15. - A5e77950a3)
2008. aug. 5. 14:23
igen meg azt sem hogy vágnak -e
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook