Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan szoktassam vissza gyermekemet a saját ágyában való alvásra? fórum

Hogyan szoktassam vissza gyermekemet a saját ágyában való alvásra? (beszélgetős fórum)


1 2 3
89. 9bbc382386 (válaszként erre: 88. - 470abc56d9)
2012. máj. 3. 22:05
Azért írtam hogy menj át hozzá,aludj vele egy darabig,aztán van jelzőkészülék ha gond lenne.
88. 470abc56d9 (válaszként erre: 85. - Bea1988)
2012. máj. 3. 20:46

Szia!


Miket próbáltál már ki? Sokszor ébred a kicsi, vagy miért nem tudjátok kipihenni magatokat?


Ha alapból az zavar "csak" hogy köztetek van, akkor én is azt javaslom, hogy szerezzetek be vmit az ágyatok mellé! Egy ekkora csecsemőnek még létszükséglete, hogy érezzen Téged, az illatodat, a szívverésed!


Ha meg esetleg az zavar, hogy sokszor ébred, ezt nem tudod kivédeni azzal sem ha külön teszed sztem! Sőőt sztem még fárasztóbb külön szobába rohangálni hozzá...


A sírni hagyással én sem értek egyet egy ilyen csöppségnél!

87. istibébi (válaszként erre: 85. - Bea1988)
2012. máj. 3. 20:11
Semmiképp ne hagyd sírni, az egyik kisgyermeknek sem tesz jót, ha erőszakkal elválasztják az édesanyjától. Ha nem tudjátok már megoldani az együtt alvást, próbáljátok meg, hogy a kiságyat, mint egy oldalkocsit teszitek az ágyatok mellé. Így veletek van, de mégis külön. A külön szoba pedig sok szempontból sem ajánlott az ennyire pici babánál, nem hallod meg a jelzéseit, nem tudsz rá időben reagálni, ő sem hallja a ti "zajaitokat", amikre szüksége van a biztonságos alváshoz.
86. 9bbc382386 (válaszként erre: 85. - Bea1988)
2012. máj. 3. 16:27

Visszateszed a saját ágyába-szobájába,és kénytelen lesztek kibírni hogy sír.

Befekszel a földre,vagy zene szól neki,pl sógornőm halkan halász juditra altatja a bébit,ma már 2,5 éves és soha nem aludt köztük.

A kapcsolat is rámehet az ilyen együtt alvástól,hisz elfelejt mindkét fél nőnek és férfinak maradni.

2012. máj. 3. 15:36

sziasztok


van egy 8 hetes kis lányom és velünk alszik, de eleinte a mozeskosárban aludt de már lassan 4 hete hogy velünk alszik. És nem tudom hogy szoktassam vissza pedig már szinte mindent kipróbáltam kérlek adjatok valami tippet hogy hogyan tudom könnyen és gyorsan vissza szokatni, mert se a párom sem pedig én nem tudjuk magunkat kipiheni.


előre is köszönöm.

2012. ápr. 25. 11:43
Nem kellett volna saját ágyba szoktatni....
83. 9bbc382386 (válaszként erre: 82. - Bogancs71)
2010. szept. 30. 13:53
Így van :) Ámen.
2010. szept. 30. 13:05
Olvasva a hozzászólásokat elgondolkoztam azon, hogy mennyire megváltozott a világ. Két felnőtt és egy kamasz gyerekem van. Két hetesek voltak (!), mikor végig aludták az éjszakát (este 10-től reggel 6-ig). Az első napokban persze sírtak, de nem vettem fel őket, ott virrasztottam mellettük, figyeltem őket, de ki nem vettem a bölcsőből. Pár napig így volt, majd átaludták az éjszakát. Születésüktől fogva saját ágyukban aludtak. Ezt fontosnak tartottuk, hiszen ha a gyerek a felnőttek ágyában alszik, annak előbb utóbb az a következménye, hogy megszűnik az intimitás a szülők között (van aki bevallja - ő másik fórumon kér segítséget ez miatt, van aki tagadja - ő önmagát csapja be). Nyugodt, kiegyensúlyozott gyerekek voltak - egy éves korukig délelőtt aludtak egy órát, délután kettőt-hármat - és felnőttként is azok maradtak. Mind e közben a párkapcsolatom is jól működött, az anyaság mellett a férjemre is jutott idő. Mivel mindig kipihentem magam, helyt tudtam állni mindenhol. Fontos, hogy az anya ne felejtsen el nő maradni!
2010. szept. 29. 05:30
a fiam most 3,5éves. tavaly ilyenkor szoktattuk át az ágyába, és úgy, hogy eleinte megvártuk hogy elaludjon köztünk, majd az apja átvitte a helyére és reggel ott ébredt. egy idő után már magától aludt ott
2010. szept. 28. 20:11
Mi a mai napi együtt alszunk a lányunkkal. 10 éves elmúlt. Soha nem is akartuk külön ágyba szoktatni. Nekünk jó így. Nem mondom, hogy követendő, de nekünk nagyon jó. :-)
2010. szept. 28. 18:24

Mindenképpen szoktasd vissza,magyarázd el,ha kell menj vele vissza az ágyához annyiszor , amennyiszer csak átmegy hozzátok.

Persze babakorától kezdve úgy kellene szoktatni.

2010. szept. 28. 18:10
Szerintem az elején menj vele vissza a szobájában és aludj vele el, aztán visszalopózhatsz Apához :D
2010. szept. 28. 18:04
Nem baj..mire érettségizik, már nem fog átjárkálni. Most meg szüksége van a közelségedre, hagy kapja meg.
2010. szept. 28. 18:02
Nem akar elaludni a saját ágyában, és éjjelente is átjön közénk
2010. szept. 28. 18:00
Hogy szoktassam a saját ágyában alvásra a 2, 5 éves lánykámat?
2009. ápr. 11. 23:55

Sziasztok.


Az en babam is 11 honapos, es szopizik ejjelente, valtozo ,hogy hanyszor.En ugy vagyok vele ,hogy adom neki szivesen amig csak keri, nem hallgatok se vedonore, se masra. Mi is egyuttalszunk meg, en is kenyelmes vagyok, es oszinten szolva nem is probaltam sokszor a kisagyba szoktatni, mert ejjelente felkell szopizni, neha sokszor is, gondolom a foga miatt.Igy nem kell hogy felkelljek , kivegyem, lehet hogy nem is tudnam visszaaltatni. Kivarom mig elmaradnak az ejjeli szopik, akkor megprobalom attenni. Amugy ha delutan alszik, akkor is felkell egyszer legalabb szopizni , majd vissza is alszik.

73. Mandula71 (válaszként erre: 72. - Ivett73)
2009. ápr. 1. 13:15

Őszinte leszek, fogalmam sincs. Az én fiam most lesz 15 hónapos, és kb. 2 héttel ezelőttig minden éjjel többször ébredt. Most teljesen magától leszokott erről, általában este 8-tól reggel 5-ig ébredés nélkül alszik, akkor megiszik 1 dl teát, aztán visszaalszik 7-8 óráig. Azért még előfordul, hogy éjjel egyszer felébred.

Ki mondja azt, hogy nagy már a gyereked ahhoz, hogy ennyiszer szopizzon éjszaka? Én ezt egy nagy baromságnak tartom. Ha neked ez fárasztó, akkor keresd a megoldást, de ne azért mert mások (orvos, védőnő, ismerősök)szerint már végig kellene aludnia az éjszakát. Van olyan baba, aki már 2 hónapos korában átalussza az éjszakát, a mieink nem ilyenek. SZerintem ezt el kell fogadni.

A másik, hogy véleméynem szerint a legrosszabbat tetted a babáddal. Ha eldöntötted, hogy éjjel nem szopizhat, akármennyire sír is, ehhez kell tartanod magad. Ha nem éhség miatt ébred, akkor pár éjszaka alatt megérti és megnyugszik. Persze ez a pár éjszaka szörnyű lesz számodra is (na én ezért nem alkalmaztam), nem sokat fogtok aludni. De ha te meggondolod magad és az erőteljes sírás után mégis szopizhat, akkor csak azt tanítod meg neki, hogy hisztivel, sírással eléri amit akar. Ezzel szerintem többet ártasz, mint azzal, hogy még hagysz neki időt, lehet, hogy pár hét múlbva már magától elhagyja az éjszakai szopit.

Az ágyra visszatérve, én a helyedben lehet, hogy vennék egy vastagabb szivacsot, amit közvetlenül a mi ágyunk mellé tennék a földre.Ott ágyaznék meg a babának, este (napközben is) ugyanúgy elaludhatna szopival, utána te meg szépen felmászhatsz a saját ágyadba. Az is lehet, hogy jobban aludna éjjel, kevesebb ébredéssel, mert nem riadna fel minden egyes moccanásotokra. Napközben pedig összetekered a matracot, így nem foglalja el a helyet. Ha a matrac így beválik, akkor már van értelme ágyat venni neki:)

72. Ivett73 (válaszként erre: 71. - Mandula71)
2009. ápr. 1. 08:19

Szia!

Sajnos nekünk a fa kiságy régi fajta, ezt nem tudom szétszedni. Most este is próbáltam az ágyunk mellé rakni. Mikor már elaludt, megpróbáltam átrakni, de felébredt. Aztán keservesen sírt, nem volt szívem ott hagyni.Mit csináljak? Hagyjam, hagy sírjon? Éjszaka is sokszor fenn vagyunk, és csak tejcsit fogad el.Próbáltam vízzel kínálni, mivel azt szereti, de nem akarta, csak a tejet. Addig sírt míg nem adtam tejet. Hogy szoktassam le erről? Már nagy ahhoz, hogy ennyiszer fenn legyünk és ennyiszer szopjon éjszaka.

71. Mandula71 (válaszként erre: 70. - Ivett73)
2009. márc. 31. 20:53

Szia!


Bár az én fiam most is mellettem alszik a nagyágyban, de ez inkább azért van, mert én kényelmes vagyok... Szóval mi kivettük a kiságynak az első rácsos oldalát, amikor Norbi 11 hónapos volt. (Azért ekkor, mert eddigre tanult meg relatív biztonságosan le- és felmászni is ennél magasabb ágyra, székre, stb.) Így amikor este letettem aludni, akkor simán mellé tudtam feküdni, és ugyanúgy szopival aludt el. Mivel ő még éjjelente többször felkelt, így az első ébredés után már magam mellé vettem. Mostanában már csak egyszer ébred, néha egyszer sem, úgyhogy én ezt a módszert fogom megint alkalmazni. Egyébként a kicsinek még tetszett is, hogy így egyedül is fel-le tud mászni a saját ágyában.

2009. márc. 31. 20:27

Sziasztok!

Hédike már 11 hónapos, még van tejem, cicin szoktunk elaludni. Az a gondom, hogy már 6 hónapos kora óta velünk alszik a nagy ágyban. A kiságyra szeretném visszaszoktatni. Ma is megpróbáltam, hogy amikor elalszik átrakom, csak felébredt és keservesen sír, felhergeli magát. Volt olyan is, hogy kihányta a vacsoráját. Hagytuk már sírni is(doktornő, védődnő javaslatára) 1 óráig sírt, aztán már nem volt szívem hallgatni. Tudtok e nekem valami jó megoldást erre? Esetleg vegyek neki egy ágyat? Aki tud segítsen! Előre is köszi.

2008. dec. 4. 18:12
:)Mellette adsz neki mas innivalot?Engem kicsi kora ota nem hagytak hogy vizet adjak,Ugy idegesitett mar.
2008. dec. 4. 14:50
13 hónapos múlt és még mindig nagyon intenzíven szopizik, nagyfiam is kétéves koráig cicizett:)..apa velünk, van egy jó nagy ágyunk:)))
67. Carmen23 (válaszként erre: 66. - Jandrea)
2008. dec. 3. 22:54

Szia!


Mennyi idos a picur? Bocsi, de nem olvastam vissza.Szopizik ejszakankent?Parod hol alszik? :)

66. jandrea (válaszként erre: 59. - Gabriellaxp)
2008. dec. 3. 21:15
Ha elrontottam akkor elrontottam, nekem, nekünk jó így....most már úgy vagyok vele, hogy kevés az idő, annyira gyorsan megnőnek ezek a lurkók, most még babusgathatom egy picit...és érdekes apának is jó így, jó volt az első gyereknél is, és most sem panaszkodik...egy szónak is száz a vége, még marad a gyerek:))))
2008. dec. 3. 19:37
En is latok egy szep kutyust :)Neked van kisbabad?
64. Carmen23 (válaszként erre: 63. - Gabriellaxp)
2008. dec. 3. 19:36
Most volt 6 :) Koszi a dicseretet!
63. Gabriellaxp (válaszként erre: 62. - Carmen23)
2008. dec. 3. 19:21
Hány hónapos ez a gyönyörű nagy szemű baba?
62. Carmen23 (válaszként erre: 61. - Gabriellaxp)
2008. dec. 3. 17:31

Megerti.Mondjuk nalunk a lakas sincs jol elrendezve, a gyerekszoba nagyon pici, nem fert el a babaagy, meg amugy sem akartam kulon szobab tenni az elejen.O meg olyan rossz alvo ,ezert nem alszik velunk.

Na meg addig mig ejjel is eszik ilyen gyakran, addig nem is szeretnem kulontenni, ha elmarad az ejjeli szopi, majd akkor. Amugy este mindig egyutt vagyunk,ugyanolyan mindne mint regen, csak mashol alszunk el.Neha meg jol is johet,:)

61. Gabriellaxp (válaszként erre: 60. - Carmen23)
2008. dec. 3. 16:55

Helló!

A férjed mit szól hozzá? Örül?

2008. dec. 2. 23:53
Az enyem is mellettem alszik, megsem bantam meg, es nincs elrontva.Sot. Szerintem mindekinek mas megoldas jon be, minden baba mas,es hulyeseg egy szabalyhoz alkalmazkodni mer tmasok azt mondjak.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook