Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Házi májkrémet szeretnék csinálni valakinek van rá receptje, vagy ötlete. fórum

Házi májkrémet szeretnék csinálni valakinek van rá receptje, vagy ötlete. (tudásbázis kérdés)


2008. aug. 5. 07:07

Pirított májat csinálsz (legjobb a csirkemáj) hagymával, kis pirospaprikával, ledarálod és kész a májkrém.

Aki pirított (resztelt) májként is szereti, megeheti darálás előtt ;-)

2008. aug. 5. 06:30
Én szalonnát szoktam megsütni,erre rakok még zsírt,ezen párolok apróra vágott hagymát,majd megsütöm benne a májat.Aztán az egészet ledarálom,főtt tojást is darálok bele,és így rakom a hűtőbe.Amikor esszük,csak akkor szoktam megsózni.
2008. aug. 4. 19:21

A legegyszerűbb, amit még a nagymamámtól tanultam, veszel bármilyen májat, de nem sokat, inkább kevesebbet, fél kg elég, hogy mindig friss legyen. Ehhez teszel egy kevés füstöltszalonnát, de gyerekről lévén szó, tényleg keveset és hozzá lereszelt hagymát, ezeket összesütöd, majd ráteszed az kisebb kockára vágott májat, de nem szabad nagyon szárazra sütni, még legyen alatta szaft, amikor kiveszed, bors helyett kis majoránna jöhet, majd ha langyosra hült, turmixolod, kevés általatok használt vajjal.

Végül az egészet beleteszed egy üvegbe és úgy a hűtőbe.

Pár napig eláll, ha felnőttekről lenne szó, egy hétig is.

Jó étvágyat a kicsinek :)

6. lizabella (válaszként erre: 5. - Zsuzskaboszi)
2008. aug. 4. 18:47

köszönöm elfogadom.Érdekel minden finomság.

Igazából azért szeretnék májkrémet csinálni,mert a 3 éves kislányom csak azt eszik szinte.És az orvos ajánlotta,hogy akkor legalább minőségi legyen.

2008. aug. 4. 18:44
Nekem májpástétom receptem van ,szívesen megosztom veled,nem kell hozzá sok minden és nagyon finom.
2008. aug. 4. 18:38
ha diszno majjal csinalod ugyan igy csak 40 dkg szalona kell mert a diszno maj szarazabb
2008. aug. 4. 18:37

ha baromfit akkor a kovetk;

1.minden kg csirkemajhoz szamolsz 30dkg feherszalonat,so ,bors,hagyma,es ha szeretitek szerecsendio.

2.megfozod a majat ,

3 megfozod a feherszalonat,hagyod kihulni ledaralod mindketott,

4 a hagymat megdisztolod es osze turmiszolod a majal es a szalonaval utana izesited izles szerint

2008. aug. 4. 18:16
milyet baromfi vagy sertes ?
2008. aug. 4. 18:13
Házi májkrémet szeretnék csinálni valakinek van rá receptje, vagy ötlete.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook