Skizofrénia (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... ❯❯
223. 88f8f5dc4a (válaszként erre: 222. - 88f8f5dc4a)
2009. okt. 21. 10:14
A mereszgeti az nyilván meresztgeti...A franc essen ebbe a helyesírásba!Na,a többit már meg se nézem...
222. 88f8f5dc4a (válaszként erre: 219. - C1e9612cd3)
2009. okt. 21. 10:12

A barátom is megérzi.A baj ott van,hogy mikor jobban van,eltűnik a betegségtudat,és nem akarja beszedni a bogyóit.Nagyon nehezen viseli,hogy gyógyszeren kell élnie.Na,ezt nagyon is megértem,de ha egyszer ez van...Határozottan emlékszik a legelső szétesés kezdetére.És mikor nagy a baj,akkor kórház,injekció,kezelés.

Nem bánt Ő senkit.Biztosan vannak,akik igen,de szerintem azok vagy súlyosabb "kategóriában" vannak,vagy nem kezelték addig Őket.

Tudod,jó hogy nem Hitler idejében élünk.Épp nemrég írtam ezt állandó levelezőtársamnak-barátnőmnak.Tutira megnézette volna a Mengeléjével,hogy mi van a koponyánkban akár a barátnőmnek és nekem,akár skizofrén sorstársainkanak.Lehet,hogy meg is csinált ilyen dolgokat,csak még nem olvastam róla.

Túlzok én,mikor mérlegre állítom a depressziót,pánikbetegséget,szorongást,személyiségzavart a skizofréniával szemben vagy párhuzamot vonok,de...Nem értettem,hogy miért tudom átérezni,megérteni az ebben szenvedő emberek érzéseit,gondolatait.Engem nem hogy taszítanak, hanem határozottan vonzanak.Nem rettegek,nincsenek előítéleteim,nem nézem hülyének a skizofréniában szenvedőket.

Sanyinak tettem fel néhány kérdést ezzel kapcsolatban.Nem fogom kiírni ide a kapott válaszokat,bár nagyon hasznos lenne "mások"(Akik nem tudják és nem is akarják megérteni,amit nem ismernek.) számára.

És akkor jöjjönek a vegyes érzelmek...Dühös vagyok és elkeseredett,mikor azzal találom magam szemben,hogy csak a szemüket mereszgetik azok a "mások",akik annyira félnek,hogy szinte a rémület is látszik rajtuk,mikor mesélem,voltam látogatóban a skizofrén barátomnál.Ember!Én nem tudom idejét megmondani,mikor nevettem ennyit,mint amikor Hozzá elmegyek...A minap azért kerültem ide éjjel,mert elmentem hozzá estefelé,és éjjel jöttem haza.Rengeteget beszélgettünk,nevettünk.Legszívesebben ott lógnék nála állandóan:)

Nem "Tőlük" kell félni,hanem az előítéletes embertársainktól.Azoktól félek én is...

221. 88f8f5dc4a (válaszként erre: 218. - Eb5c1063c1)
2009. okt. 21. 09:36

:)A versnek csak a címe lett meg:)

Motorozni...?Te,Böbi...Annyi balesetem volt motorral is,kocsival is,hogy mikor mesélem valahol,a vendéglátóm fél attól,mi lesz velem,mikor jövök hazafelé.Komolyan mondom.Anno azt modták Apukának,a lánya nem természetes halállal fog meghalni.Túl nagy motorom nem volt.A legnagyobb akkora volt,hogy csak a lábujjal értem a földet,mikor ültem rajta,de ez nem a motor nagysága miatt,hanem az én 158 centim...

Mentem gyakorlatra,mikor tanultam,és...Később lehiggadtam én,de abban az időben félhatkor keltem,mosdás,fogmosás,hacuka fel,és gyerünk.Lemérték,100-zal hajtottam.Nálam csak 95-öt mutatott az óra...Hatkor ott álltam a mesterem mellett.És a baleseteim nem azzal a motorral történtek(Bár azzal is pottyantam párszor.),hanem kismotorral.Úgy leszedett egy autó,hogy felnyaltam az aszfaltot,de előtte repültem métereket.Volt egy "Polszkim"(Nálunk "Péglicának" nevezik,ami vasalócskát jelent.).Azt meg fejtetőre állítottam a befagyott Ludason.Mármint,a tavon.Szerencsére felfogott a nád,kül,tutira összecsinálom magam.Nem kötöttem be magam,és a felfordulás után térdeltem a kocsi tetején,csak épp belül.Hááát,az az enyhe íve a kocsi tetejének kisímult...És egy karcolás nem volt rajtam!Én meg mindíg az Istent emlegetem,nagyon sokszor haraggal...

Volt itt a nyáron is egy kicsi balesetem.Nem vészes,csak az én hibámból összatlálkoztam egy nagyon szép autóval,ami szerencsére nem haladt túl gyorsan.Nem ütött el,inkább elnyomott.És képzeld!Nem kapott be a szép kocsi sofőrje!Sőt!Míg én azt nézegettem beszorult lábbal,hogy csináltam-e kárt,addig Ő miattam aggódott.Meglepődtem,mert többnynire anyázni szoktak az emberek ilyen helyzetekben.Hááát,van kivétel is:)

220. eb5c1063c1 (válaszként erre: 219. - C1e9612cd3)
2009. okt. 21. 07:21
Szia bubó bubó !A 14 év alatt amióta kezelnek ,volt minden..De általában a szüleim figyelnek,és ha baj van visznek.Ettől függetlenül kerültem nagyon rossz állapotba is,szinte egyik hétről a másikra.Ha jobban bele gondolok a kezelőorvosom mindent megtesz annak érdekében,hogy ne kerüljek kórházba.Ha kell kéthetene találkozunk,és telefonon is szinte állandó kapcsolatban vagyok vele.Szerencsém van,hogy Ő a kezelőorvosom.Téveszmém van nekem is,csak én tudom,hogy téveszme,és ha eszembe jut:"egyik fülemen be a másikon ki"Azt hiszem megtanultam kezelni a betegséget ,de néha előjönnek a negatív tünetek nálam is.A kérdésedre a konkrét válasz,igen én megérzem ha baj van.De most mennem kell időre megyek 8-ra ,de majd még beszélünk,ha gondolod.Minden jót!
2009. okt. 21. 04:50

Sziasztok!

Nagyon érdekes ez a téma! Akkoriban, amikor indították ezt a fórumot, végzős voltam a fősulin, és ha emlékeim nem csalnak, pont a pszichiátriai gyakorlatomat töltöttem az orientációban. Ekkor találkoztam életemben először skizofrén beteggel. Mindig is érdekeltek az ilyen dolgok, imádtam a pszichiátriát! Szerettem volna ott dolgozni államvizsga után, de az élet más területre sodort. Pont ezért örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra! Legalább első kézből olvashatok róla.

Nem tudom, ki hogyan éli meg a dolgot, de nekem olyan skizofréniáshoz volt szerencsém, aki érezte azt, amikor csúszott bele a subba. Pont ezért önként vonult be kórházba. Ti is megérzitek? Vagy ez egyedi volt?

A másik, akivel találkoztam, az már mire én oda kerültem, nagyon méllyen benne volt a subban. A gondolatrohanás, a szociális dolgok szétesése, a téveszmék, a képzelgések, minden megvolt, és hetekig benne volt. Járni nem tudott, annyira szétcsúszott.

Megint másnál én meg nem mondtam volna, hogy skizofrén. Megalomán doxazmái voltak, de nem akármilyen szinten. Olyan rajzokat készített, hogy hihetetlen! Tátott szájjal ámultunk!

Önveszélyessel 1el sikerült találkoznom.

Nagyon szerettem ott lenni. Jó volt velük beszélgetni, megtudni, hogy hogyan élik meg ezt az egészet. Egy mezei ember el se tudja képzelni, hogy valójában mi is ez, mivel jár, milyen élete van egy ilyen betegnek. Azt hiszem, ebben az amerikai sikerfilmek is ludasak...

2009. okt. 21. 04:11
Szia Moni!Remélem sikerült elaludnod.De arra a versre kíváncsi lennék:}Ma nem vettem be altatót,forgolódtam egész éjjel.Olyan jó,hogy itt vagy,és írsz.Egy hónapja szedek hangulatjavítót is,híztam vagy3kg-ot,de sokkal jobban vagyok.Moni!Te szeretsz motorozni?Nekem van egy régi babettám ,csak most a rossz idő miatt nem használom.De feszültség levezetésnek tökéletes a motorozás.Jaj de összevisszaságokat írok,lehet,hogy félig még alszom.Megyek is az ágyamba vissza .Várok egy kicsit hátha itt vagy.Ha nem akkor minden jót neked!Szia!
2009. okt. 21. 00:35

Böbi,asszem,hogy módosítok:Óne delelés,sem délben,sem estefelé,még csak zaklatott sem vagyok,oszt' mégis itt bakterolok...

Már azon gondolkodtam,hogy verset írok,pl. olyan címmel,hogy "Óda a bogyóhoz"...

Lefekszem,hátha...

216. 88f8f5dc4a (válaszként erre: 215. - Eb5c1063c1)
2009. okt. 20. 13:47

Nem használok altatót.Nem,mert az egyik bogyeszom olyan hatással van,hogy szépen elernyedek tőle,de egy-kettőre ki is üt.Ez a tulajdonsága miatt nevezem "jóccakát" bogyónak.Nem olyan kiütős bogyó az,csak én vagyok valami kifordított akármi,mert...

Mert...Eddig 21 féle bogyeszt próbáltam ki.Vagy nem reagálok egyáltalán rájuk,vagy rosszul,vagy egy ideig jó,és rosszul leszek tőlük.Az orvosom azt mondja,kevés ilyet tud.Kül,amikor nem hallja,Dokinak nevezem,csak úgy egyszerűen,de tud erről a becézésről.Azt mondja nekem az elmúlt hétfőn,fenomenális szervezetem van,be kéne balzsamozni.A lelki mizéria mellett gyógyszeriszony,és akkor tessék valamilyen konbinációt beállítani.

Amit szedek este abrakot,azt a "jóccakát" bogyót csak alvás előtt veszem be.Nappal is kellene szednem,de nem tudok tőle ébren maradni.Hiába mondta a Doki,nem altat az,csak tegyem dolgom,és akkor okés.Okés így,hogy beveszem este,rémálom vagy nincs vagy alig emlékszem rá,de túl korán felébredek.Ha estefelé alszom el,akkor én is bakterolok...

Nagyon unom,hogy a bogyókhoz kell alkalmazkodjam.Tudom,hogy melyik mennyi időre és hogyan fog hatni,és ahhoz kell terveznem,beosztanom az időmet.Most könnyebb,de mikor dolgoztam...Ja!Akkor volt jó,mikor egy mesterem betanított az egyik gépen dolgozni.Az Öreg bevéste délelőtt a 1/2 liter "kerítésszaggató" pálinkáját,én meg adagoltam a bogyómat,oszt' egálban voltunk.

2009. okt. 19. 23:42
Megint éjjel vagyok itt.Elaludtam a Barátok közt-t,most meg nem tudok aludni.Most vettem be az esti gyógyszert,de az altatót kihagytam.Amúgy jól ébredtem.Ti voltatok már így?
2009. okt. 19. 19:49
Kár,hogy sokat kell dolgoznod.Nekem holnap reggel el kell vinnem a nővérem lánya nevében az újságokat a suliba.Hulladék gyűjtés lesz.Utána könyvtár a barátnőmmel.Sajnos ha elmegyek dolgozni,nem bírom sokáig.
2009. okt. 19. 19:22

Hát én csak bekukkantok, aztán majd később megint, mert olyan korán keltem,hogy leragadnak a szemeim,és holnap is nagyon korán kelek...


Rövid munkalehetőségem miatt is holnap reggel 05h-kor kelek, 07h-kor indulok a busszal, és éjfélkor érek haza, mert ott kell maradnom délutánra, nem jöhetek haza...


Persze, erre a holnapi hajnaltól-éjfélig nem kerülne sor, csak a délutánra,ha nem hgytam volna itthon ma az összes papíromat...


Így holnap biztos nem leszek egész nap...

Csak éjjel belépek gyorsan, ha hazaérek, még éjfél előtt, hogy ne legyen pontlevonásom...


De ha éjfélkor érek haza, akkor másnap, és ezen a héten biztos, hogy délután, vagy éjjel fogok dolgozni...


Határozott idejű, egy hónapra szóló munkalehetőség "csak", sajnos...

2009. okt. 19. 18:25
Halihó!Mit csináltok?Van itt valaki?
2009. okt. 18. 22:51
Mire visszajöttem,elmentetek...Jó éjt!:)
2009. okt. 18. 22:28

Én is, most zuhanyoztam, 'oszt megyek is aludni...


Sziasztok!! Jó éjt Nektek is!!

209. d4464aaf8a (válaszként erre: 206. - Eb5c1063c1)
2009. okt. 18. 22:28

Hát képzeld el, hogy éreztem én magam ez után a Pasi után... Úgy voltam vele, hogy ezek után hogy higyjem el Bárkinek, hogy tényleg az-e a neve,a mit mond... Meg kérjem el Mindenkitől a személyijét??

Az meg hogy nézne ki...



Gondolhatod, én hogy bíztam az emberekben...

2009. okt. 18. 22:28
Sziasztok!Elfáradtam,én is,a szemem is.Megyek aludni .Jó éjszakát mindkettőtöknek.
207. 88f8f5dc4a (válaszként erre: 204. - D4464aaf8a)
2009. okt. 18. 22:14

Nem gondoltam komolyan,de megértem azokat,akik ezzel a lehetőséggel próbálnak társat keresni.

Egyenlőre megy társkereső nélkül is...Az anyagiak megoldására a munkahely lenne a megoldás.

206. eb5c1063c1 (válaszként erre: 204. - D4464aaf8a)
2009. okt. 18. 22:13
Pont az ilyen pasik miatt,nincs kapcsolatom.Már ott tartok,hogy azt sem hiszem el ha kérdeznek...
205. d4464aaf8a (válaszként erre: 203. - Eb5c1063c1)
2009. okt. 18. 22:08
DE csak a MOzzilla húzza alá pirossal, az Explorer nem...
2009. okt. 18. 22:07

És a társkeresők tele vannak szélhámosokkal, és börtöntöltelékekkel is...

Én véletlenül összeakadtam egy ilyennek, és amikor rájöttem, már meg is lopott, és még az is kiderült, hogy Őmiatta engem is figyelt a hatóság...


Aztán a bíróságon kötöttünk ki, mert én jelentettem fel, mert engem, a nagy bánatommal akkor, és magányommal, és volt elég bajom a sorsom miatt, majdnem belerángatott valamibe...



Úgyhogy vigyázni kell...


Még a neve sem az volt, amit nekem mondott...

203. eb5c1063c1 (válaszként erre: 199. - 88f8f5dc4a)
2009. okt. 18. 22:04
Jó neked biztos szép lehet az a tó.A nagyvárosi életnél Biztos egészségesebb.Örülök neki,hogy itt vagy.Ludasi tó,Ludasi-tó, mindkettőt elfogadta a gép.Pedig aláhúzza pirossal,ha valamit rosszul írok.
2009. okt. 18. 22:03
Még 2004.-ben kipróbáltam a társkeresőt, de hamar rájöttem, hogy az egész egy fertő, mert ott a férfiak nagy része nem társat keres, hanem szexpartnert, csak ezt nem tudom, hogy Ők miért nem oda mennek, aztán 2 hónap után kiszálltam belőle, de én mindenkinek azt a jellemzést adtam magamról, hogy kopasz vagyok, nagy vízfejem van, és több fülem, mint fogam, és hogy a szélességem megegyezik a magasságommal...
201. 88f8f5dc4a (válaszként erre: 196. - D4464aaf8a)
2009. okt. 18. 21:56

Hajni,mi ilyen társkereső hírdetést kellene feladjunk,ha nem lenne társunk...Na,jó,inkább a magam verzióját írom le:Ronda,42 éves,elvált nő,hatalmas havi hiteltörlesztéssel,sokat beszél,depressziós-pánikos,munkanélküli,olyan társat keres,aki el tudja viselni mindezen tulajdonságait,és fedezné a költségeit.Cserébe főzés, mosás,vasalás.Jelige:"Anyuci kisfiai kíméljenek!".

Na,erre megkérdezhetné valaki,hogy ki lenne ennyire marha...

200. eb5c1063c1 (válaszként erre: 196. - D4464aaf8a)
2009. okt. 18. 21:48
Én teljesen egyedül vagyok a párkapcsolatot illetőleg.Évek óta nem volt kapcsolatom.Remélem mihamarabb sikerül elszakítani azt a Macit.Sajnos az autizmusrol csak annyit tudok,hogy bizonyos dolgokban ,mindenki másban de tehetségesebbek .
199. 88f8f5dc4a (válaszként erre: 189. - Eb5c1063c1)
2009. okt. 18. 21:46

A Böbi szebben hangzik,mint a Síküveg:)

A Móni az...Helyesírás...Magyarul ugyan Mónika a helyes,de Monika néven lettem "törzskönyvezve".Innen hogy hol Monit írok,hol meg Mónit.

Vajdaságban élek,Szabadka mellett egy faluban,Ludas a neve.Szerbül Supljak.Most jön a helyesírási mizéria:Ludasi tó vagy Ludasi-tó...? Odalátok a tóra:)Persze,mikor már leszedték a kukoricát...

Szép hely,de messze van minden tőlem.

A Sorstársad-Barátom falujára meg átlátni,Ő a tó másik felén lakik.Területén,inkább...Akár füstjeleket is adhatnánk,mint az indiánok.

2009. okt. 18. 21:41

Én most megyek zuhanyozni, mert közben tornáztam, és holnap nagyon korán kelek...

Még utána egy perc erejéig visszakukkantok, de utánna lelépek...


Ha esetleg Te is, akkor jó éjt előre is!!

2009. okt. 18. 21:40
Mondjuk nem akkora Maci, csak magas, 185 centi, átlagos testalkatú, csak magas termete miatt állandóan cammog, és ez miatt lett Nagy Mackó, vagy Nagy Medve...
2009. okt. 18. 21:38

Igen, megvan nekem is...

De az a film a valósághoz képes nulla, az csak amolyan előzetesféle azoknak, Akik esetleg nem tudnak az Autizmusról semmit...


DE nekem sokféle filmem van, amik készültek a valóságos autizmusról, és dokumentumfilmeket is gyűjtöttem...


Félig vagyok egyedül, mert van egy párom, egy Nagy Maci, Ő 39 éves, vidéken él, a Szüleivel, csak immár két éve nem tud leszakadni róluk, még akkor sem, ha már az okoz konfliktust, hogy nem áll a sarkára, és szakad le onnan...

195. eb5c1063c1 (válaszként erre: 194. - D4464aaf8a)
2009. okt. 18. 21:34
Sajnálom ,biztos nehéz lehet egyedül.Találtam neked egy könyvet.Leonore Fleischer RAIN MAN /esőember/.Ha szeretsz olvasni,és még nem olvastad szívesen elküldöm.A filmváltozatában Dustin Hoffman egy autista embert alakít.
2009. okt. 18. 21:21

Az én Kisfiamnak az Apja volt azk, Aki bár 2001-ben felkötötte magát, de előtte is, amikor volt öngyilkossági kísérlete, akkor a psychológiai tesztben állapították meg nála, hogy skizoid karakter, Aki törődésképtelen, és tartásnélküli-, etekintetben...


Őt is a gyermekkori traumája tette tönkre, Neki a Szülei voltak alkoholisták, Akik éjjel is kitették még a csupa féltestvérekből álló gyermekiket az utcára,ha bepiáltak, és ez egy életre nyomot hagyott benne, és ez lett a veszte...

Soha nem tudta feldolgozni a gyermekkori traumáját...

❮❮ ... 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook