Skizofrénia (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... ❯❯
253. eb5c1063c1 (válaszként erre: 251. - 88f8f5dc4a)
2009. okt. 26. 23:04
Szia Móni!Jobbulást kívánok.Igazság szerint annak örülnék a legjobban,ha megszokásból lennél jól.Persze örülök veled ennek a 10 napnak is.Az,hogy kimozdulsz otthonról,az jó,az segíteni szokott nekem is.Mondjuk nekem diagnózisom szerint csak enyhe depressziós epizód szerepel.Annak,hogy nem eszel,annak nem örülök,de az érzés ismerős.Nem tudtam,hogy vannak gyerekeid.Az "öngyilok" késztetésről külön levelet tudnék írni..De ne is beszéljünk róla.Ne is legyen egyikőnknek se.Megint elaludtam a Barátok közt-öt ,Most ébredtem fel ,gondoltam megnézem írt-e valamelyikőtök.Nagyon örültem,hogy válaszoltál!Végül nem hímeztem,csak TV-t néztem.Minden jót kívánok!Majd kereslek. Vigyázz magadra!Böbi.
2009. okt. 26. 21:59

Szia Mónika!!


És jól alakult Velük a találkozás?? Már nem nagyon emlékszem, mit írtál ezzel kapcsolatban...

Hogy búcsúztatok el?? Lesz hamarosan találkozás??

251. 88f8f5dc4a (válaszként erre: 250. - Eb5c1063c1)
2009. okt. 26. 21:51

Majdnem kibillentem a tíz napja tartó lelki békémből...Kicsit megfűszerezte egy és más ezt a tíz napot,és...Tudom,hogy bármikor megzuhanhatok.Így megy ez már évek óta.Hullámvasút,míg egyszer ki nem pottyanok...Akkor is...Örülök ennek a tíz napnak is:)Számolok...Tíz nap!

Most nincs öngyilok késztetés,ki is mozdulok itthonról,de továbbra sem eszek.Eszek...Egyszer,esetleg kétszer naponta.Nagyon éhes vagyok,de alig megy le a kaja.

Valamivel pedig meg kell győznöm magam,hogy egyek,mert nagyon gyengülök fizikailag.

És...Tegnap eljöttek a gyerekeim:)

2009. okt. 26. 16:42
Sziasztok!Üdvözlök mindenkit!Be-be szoktam nézni.Olyan furcsa,hogy már sötétedik.Mónika,mi a helyzet veled?Velem semmi extra,most gondolkozok mit kéne csinálnom.Vannak kivarratlan gobelein mintáim...talán.Ha van gépközelben valamelyikőtök írjon valamit.Sziasztok!Böbi.
249. d4464aaf8a (válaszként erre: 240. - C1e9612cd3)
2009. okt. 26. 00:26

Az é Autista Kisfiamnál már kb. 4-5 éve megvolt, de Senki nem hitte el, hogy Skizofrén, az Intézetben, csak tömték nyugtatókkal, közben az intézetvezető okosabbnak hitte magát...


Aztán 2007-ben végre, hála a helyi Felnőtt Psychiátria Főorvos-Asszonyának, voolt olyan kedves, hogy bár nincsenek rá berendezkedve, de egy heves dührohama alkalmával felvette az osztályra, és megfigyelte...


És végre leírta, amit nekem Senki nem hitt el, hogy agresszív cselekedeteit akusztikus hallucinációk irányítják, és motíválják...


Aztán beállította a Skizofrén gyógyszereket Neki, és azóta, 2007. óta kezesbárány...

Azelőtt éveken át - szinte havonta cserélték a gyógyszereit, sokszor a nyála folyt a sok nyugtatótól, amivel teletömték...


Amióta ezek a tabletták be lettek Neki állítva, azóta még fejleszthető is, és a zseniális tudását is megmutatta már a környezetének...

2009. okt. 25. 23:59

Én is úgy gondoltam, csak közben nem vettem észre, hogy elszaladt az idő, amikor írtam, mert éjjel járok haza ezen a héten...

A jövő héten meg éjjel dolgozom...

Aztán Csütörtökön hozza a kocsi a Kisfiam, de péntek délutánig ki kell bírnia Anyáméknál, mert én még aznap is megyek éjjelre...

247. mamma2 (válaszként erre: 246. - D4464aaf8a)
2009. okt. 25. 21:04
Sziasztok, az óraállítás 24-ről 25-re kell hogy legyen! Azaz, szombatról vasárnapra! Hajni, nehogy egy órával korábban induljál, amúgy is fárasztó az utazás, hát még, ha fölösleges várakozással is megtoldod! Pussz GIZUS
2009. okt. 25. 00:41

Az utazástól fáradok el...

Egyenlőre csak nézünk, nem dolgozunk...

Jövő héttől indul a hajtás, élesben...


Ma éjjel óraátállítás, 1-gyel vissza...


Sziasztok!!

2009. okt. 24. 23:32
Sziasztok!Remélem Hajni,nem fáradsz el nagyon a munka miatt.Moni,igazad van,hogy minden nap lehet ünnep,ha azzá tudjuk tenni.Nekem is egyforma minden nap.Most tudtam aludni,csak a bátyámék nem vittek kulcsot magukkal...most keltettek fel,hogy be tudjanak jönni.Nekem mostanában elég jó napjaim vannak.Ha lekötöm magam,akkor nincs nagy gond.Ti,hogy vagytok? Böbi.
244. 88f8f5dc4a (válaszként erre: 243. - D4464aaf8a)
2009. okt. 24. 12:44

Ez nagyszerű!:)Mármint az,hogy dolgozol.Az,hogy szombat és vasárnap...Hajni,nem mindegy már nekünk,hogy milyen nap van...?

Nem tudom Ti hogy vagytok vele,nekem egyforma lett minden nap.Tőlem aztán lehet vasárnap is,attól nem leszek boldogabb,az ünnepeket meg külön utálom.Nincs különösebb okom rá,csak annyi,hogy nem arról szólnak,mint amiért eredetileg kitalálták azokat az ünnepnapokat.A hétfő is lehet ünnep,vagy bármelyik nap,ha azzá tudjuk tenni...

2009. okt. 24. 11:22

Én ma már dolgozom, ma és holnap délután, jövő héten meg éjjel, úgyhogy nem sokat leszek itt...


Sziasztok!!

242. 88f8f5dc4a (válaszként erre: 240. - C1e9612cd3)
2009. okt. 23. 09:21

Az okos tudósok által írt irományok szerint ritkán ugyan,de előfordul gyerekeknél is.

Valóban hihetetlen,hogy mire képes az agy.Valahogy olyan,mintha lenne Ő(mármint az agyam...),és vagyok ÉN.Hol Ő győz,hol ÉN.És ezért útálom,mikor valaki azt mondja,szedjem össze magam.Nem ilyen egyszerű...Amikor Ő kerekedik felül,és spontán dolgozik,akkor hiába hadakozik ÉN.Spontán...Nem spontán az,a fene enné meg!Valami ok mindíg van,ami beindítja,nem spontán kezd "hadjáratba".

Szerintem ez a spontán beindulás a skizofréneknél is nagyon sokszor külső hatásra aktivizálódik,nem csak a depressziós-pánikosoknál.

Nem vagyok orvos,nyilván nem is tudunk ugyanolyan szinten beszélni betegségekről,mintha Te sem lennél orvos,vagy én is az lennék.Ez olyan...Tapasztalat.Vagy az enyém,vagy másé,vagy mindkettő.

241. e407ba76c7 (válaszként erre: 240. - C1e9612cd3)
2009. okt. 22. 21:42
Ne haragudj, de olyan rossz olvasni, ahogy szinte ujjongó örömmel írsz ezen a fórumon épp nekünk...az aktuális élményeidről... Szerencsés vagy, h. csak mindez élmény, felfedezni való élmény számodra, de talán és főleg, ha erre a pályára készülsz, lehetne annyi empátiád, h. ne csak a felfedezésre váró élmény lásd meg az agysérültek osztályán, hanem magát az embert is és a benne élő lelket, aki mindezt az élményt szolgáltatja most a számodra.. És valóban, az agy sok mindenre képes..az empátia megtanulására is, ha nem jön magától, természetesen..További sok sikert a jövőbeni pályádon!
2009. okt. 22. 18:48

:) úgy tűnik, engem a koponyán belüli dolgok kötnek le igazán :)

Ma voltunk az OORI-ban szakmai látogatáson. Hát persze, hogy ott is a koponya és agysérültek osztálya tetszett legjobban! :)

Nagyon érdekesek az agyi dolgok! Számomra legalábbis. Hihetetlen, hogy mire képes az agy! Betegséget okoz, betegséget gyógyít, olyan, mintha egy külön világ lenne odabant a koponyánkban.

Azt tudom, hogy legtöbb embernél 20as éveiben diagnosztizálják a skizofréniát, de ismerek olyat (ismertem), aki szocioterápián mutatta, hogy miket rajzolt a sub alatt (olvastam a felvételi anamnézisét, nagyon durva téveszméi voltak), és akkor mondta, hogy gyerekként a gyerekpszichiátrián kezelték, és akkor is uezeket rajzolta. Találkoztam egy kislánnyal is, aki szintén úgy viselkedett, mint egy skizo. Érdekes, mert azt is tanítják, hogy ygermekkorban nincs ilyen...

2009. okt. 22. 11:26
Fogok dolgozni a jövő héttől, csak az 1. hét oktatás...
238. eb5c1063c1 (válaszként erre: 236. - 88f8f5dc4a)
2009. okt. 22. 10:04
Szia Moni!Azért nem olvasom el,mert nem tudok koncentrálni sokáig. Ha lefekvés előtt olvasom,reggelre nem tiszta,hogy mit olvastam.Inkább újságokat szoktam olvasni.Pedig ha tehetném elolvasnám,az időmbe beleférne.Örülök neki,hogy jobban érzed magad:}
237. 16d1dd6891 (válaszként erre: 227. - 88f8f5dc4a)
2009. okt. 22. 09:13
Móni, feltetlenul olvasd el a konyvet, nagyon jo. nekem az egyik kedvenc...
236. 88f8f5dc4a (válaszként erre: 232. - Eb5c1063c1)
2009. okt. 22. 09:09

:)Köszönöm,de más terveim vannak.Úgy értem,megvárom a januárt,beíratkozom a könyvtárba,és akkor rákényszerülök,hogy kimozduljak itthonról.Még ha találnék munkát,akkor is kell találnom mást,ami kimozdít.Nagyon begubóztam.Csak mostanában kezdtem kimozdulni.Elmegyek én itthonról,de csak ha feltétlen muszáj,és akkor is hivatalos dolgok intézése,bolt...Elvétve más(ok) miatt.

Ez,hogy már egy hete eljárok itthonról...Ez nagy haladás,az meg kicsit sem mellékes,hogy jobban is érzem magam.Remélem,az is,akihez eljárok...Az "az" a Sorstársad-Barátom,akivel órákig tudunk beszélgetni és együtt nevetni.Láthatólag elmozdult Ő is.Tudom én,hogy az ilyen,hogy most jobban vagyok,ez pillanatok alatt átfordulhat Padlóba...De akkor is:Idejét nem tudom,mikor nevettem ennyit,de barátom is így van vele.Azt hittem,megterhelem Őt a panaszommal.Tévedtem.

Böbi...Ha kezedbe fogtad azt a könyvet...Miért nem olvasod el...?

235. eb5c1063c1 (válaszként erre: 233. - D4464aaf8a)
2009. okt. 22. 01:19
Bocsánat azt hittem,dolgozni jársz.Ne haragudj,ha egy kicsit "lassú" vagyok .De azért remélem fárasztó nem vagyok.Leírom miért lettem síküveg..Az jutott először eszembe,hogy síkhülye,de az ugye elég furcsa név lett volna...
2009. okt. 22. 01:18
Elhúztam aludni, jó éjt!!
233. d4464aaf8a (válaszként erre: 229. - Eb5c1063c1)
2009. okt. 22. 01:12

Sokat?? DEcember óta tétlenül csücsültem itthon, mert nem találtam munkát, és most is csak oktatásra járok még, ami kötelező...


Csak a megyeszékhelyre járok, és azért vagyok távol sokáig...


HOgy hogy dolgozom, még nem tudom, még folynak az oktatások...

232. eb5c1063c1 (válaszként erre: 227. - 88f8f5dc4a)
2009. okt. 22. 01:06
Monika!Van egy jó hírem.Emlékeztem a könyv címére,a bátyámnak megvan.Itt van a kezemben.Joseph Heller A 22-es csapdája.Elég hosszú 665 oldal.Ha gyorsan tudsz olvasni,és szeretnéd kölcsön adom.Szia!
2009. okt. 22. 00:26
Köszönöm,hogy leírtad,a lényegét értem.Ha már nem tudsz fennmaradni,jó éjszakát.Szia Moni!
230. 88f8f5dc4a (válaszként erre: 228. - Eb5c1063c1)
2009. okt. 22. 00:21
"jóccakát" bogyó bent,de hátha marad annyi időm,hogy leírjam...Egy katona minden bevetést túlél.Ahányszor bevetik,sérül,de mindent túlél.Hogy ne vessék be többször,csak annyit kéne kérnie a 22-es paragrafus,vagy mi a fene alapján,hogy szereljék le,mert hülye.Na,de ha Ő maga kéri ezt,akkor nem lehet hülye...Tehát:Nem szerelhetik le.Az a 22-es paragrafus(Ebben nem vagyok biztos,hogy paragrafus...) pedig nem is létezik...
229. eb5c1063c1 (válaszként erre: 226. - D4464aaf8a)
2009. okt. 22. 00:15
Kár,hogy ilyen sokat kell dolgoznod.Hétvégén is dolgozol?
2009. okt. 22. 00:11
Moni!itt vagyok.Olyan ritkán vagyunk fenn egyszerre.A regényt én sem olvastam.
227. 88f8f5dc4a (válaszként erre: 225. - Eb5c1063c1)
2009. okt. 22. 00:01

A 22-es csapdája...Ezt nem a balesetek miatt mondta az áterem,hanem a betegség miatt.Mindent túlélek...

Ismered ezt a regényt?Én még nem olvastam,de a lényeget tudom belőle.

2009. okt. 21. 23:54

Sziasztok!!


Böbi, én ilyenkor érek haza, de most is megyek mindjárt zuhanyozni, ha bemelegedett a fürdő, aztán még egy picit visszanézek...


Ezen a héten délután vagyok,és én Kanizsáról járok be Zalaegerszegre...Onnan szerződéses buszok viszik minden környező,és messzi településre a dolgozókat...

225. eb5c1063c1 (válaszként erre: 221. - 88f8f5dc4a)
2009. okt. 21. 18:54
Hát Moni igazán szerencsés embernek mondhatod magad.A leírtak alapján vigyáznak rád,nem kicsit...Remélem megőrzöd ezt a tulajdonságodat,mármint,hogy megúszol mindent.Baráti üdvözlettel:Böbi.
2009. okt. 21. 18:23
Halihó!Moni,bubó bubó,Hajni!Van valamelyikőtök a gép előtt ? Most jöttem haza,és én itt vagyok.A mai napom nagyon jól telt.Délután még strandoltam is.A strandunkat most téliesítik.Nyitva lesz egész télen,legnagyobb örömömre.Írjatok !
❮❮ ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook