Skizofrénia (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... ❯❯
2009. nov. 9. 00:08

Vagy nézd meg valamelyik linket, innen...


[link]

2009. nov. 9. 00:07

A Kisfiam édes, a többire majd válaszolok...


Nézz be ide:


Tízmilliószoros nap

311. eb5c1063c1 (válaszként erre: 310. - D4464aaf8a)
2009. nov. 9. 00:06
Szia Hajni!!Régen futottuk össze itt.Megszoktad már a munkát?Tudsz rendesen pihenni?A kisfiaddal jól telt a hétvége?Velem minden rendben.
2009. nov. 8. 23:58

Sziasztok!!


Szia Böbi!!


Ez így igaz, mint írtam, az Autista Kisfiamnál évekig szenvedett Ő is, a környezete is, mármint mi, hogy dühöngött, verekedett, őrjöngött, és Senki nem hitte el nekem, hogy hallucinációk irányítják-, és motíválják agresszív cselekedeteit, és csak tömték sok felesleges nyugtatóval, de egyik sem volt jó, a legtöbb csak ellentétes hatást váltott ki belőle...


aztán a helyi psychiátria főorvosasszonyának sikerült beállítani, és megfigyelése alapján le is írta, hogy valóban skizofrén Autista a Kisfiam, és évekig mit szenvedtünk mellette, most meg 2007 óta ugyanaz a gyógyszere, olyan jól beállította, és azóta kezesbárány, és édes kis Tündérbogár...


Nagyon fontos a jó gyógyszerezés, és az is, hogy nem szabad abbahagyni...


Én évekig depresszióval és pánikbetegséggel küzdöttem, és ahányszor próbát tettünk arra, hogy leálljunk-e az antidepresszánsokkal, mindig visszaestem...

Szedni kell a tablettákat, csak az tartja az agyunk biokémiai folyamatait egyensúlyban...


SENKI nem tehet arról, ha az agyában anyagcsere-zavar van, mert minden létező psychikai problémát agyi anyagcsere-zavar okoz...


Csak sajnos sok a tudatlan ember, Aki ezt nem tudja, és úgy nevezi pl. a depit is, hogy luxusbetegség, miközben ezzel beletapos a betegek lelkivilágába, és honnan is tudná, ha nem szenvedett még bármelyiktől is...

309. eb5c1063c1 (válaszként erre: 307. - Davidsa4)
2009. nov. 8. 23:51
Szia!Hogyha 3hőnapja jöttek elő a tünetek,és máris kórházban van,az jó.Legalábbis úgy tudom,hogy a korai felismerés nagyonfontos.Skizofrén vagyok én is.Amikor elöször kórházba kerültem 3hónapot töltöttem ott.Ha szedi a gyógyszert rendesen tünetmentessé tehető.5éve nem voltam kórházban.De tényleg fontos a gyógyszer,mert elötte visszajáró beteg voltam kórházba,ha abbahagytam,2hét és már bent is voltam.A gyógyszert nehéz eltalálni,de ha beválik valamelyik,ne hagyjátok abba,és akkor rendben lesz minden.Nem omlott össze minden,ha kitartasz mellette,teljes életet is élhettek.Szia!
2009. nov. 8. 20:37
elöre is köszönöm!
2009. nov. 8. 20:36
Sziasztok!Új vagyok itt,és örülök hogy ide találtam.Sajnos nincs kihez fordulnom.Nem én vagyok beteg hanem a párom.3 honapja kezdödött és 2 honapja van pszichiátrián.ugy néz ki skizofrén. a tünetek ráillenek,de a teszt azt mutatta ki hogy hajlamos rá.100%-ban nem mondják ki.Az orvos azt mondja ez csak rajta mulik mennyire esik bele.Sokat olvastam erröl a betegségröl.valoszinü ti is voltatok korházba.Meddig tart egy ilyen bentlévöség?nagyon nehezen birom,de annál jobban szeretem.tényleg eltudnak mulni ezek a dolgok ha szedi a gyogyszert rendesen?már sokkal jobb állapotban van, csak 1-2 téveszme maradt de az mellett teljes mértékben kitart.Már sok gyogyszert probáltak és félek nincs több.....én 25 ö 23 évesek vagyunk 8 éve vagyunk együtt.A házasságot és a gyereket terveztük.Lesz még belöle valami?vagy teljesen összedölt minden??segitsetek mert nagyon magam alatt vagyok.....
2009. nov. 8. 08:29
Sziasztok!Hogy vagytok,hol vagytok?Ma nem leszek gépközelbe,de este visszanézek.Velem minden rendben,most keltem fel.
305. 88f8f5dc4a (válaszként erre: 302. - Eb5c1063c1)
2009. nov. 4. 22:35
Megértőek velem is,csak bosszantó,mikor elmegy a nap vagy Totál Padlóval,vagy épp Totál Bambasággal.Na,utóbbit könnyebb kiheverni:)Pláne,ha most szépen elvonulok csicsiskálni.
304. eb5c1063c1 (válaszként erre: 303. - D4464aaf8a)
2009. nov. 4. 19:19
Most már biztos sikerülni fog.Az volt a baj,hogy dupla adagot csináltam,és nem tudtam összekeverni rendesen.
2009. nov. 4. 19:10

Ha a pudingot folyamatosan kevergetjük, akkor nem lesz csomós...


VAgy: ha mégis, akkor, ha van botmixere Valakinek, akkor azzal lehet csomómentesre mixelni...

2009. nov. 4. 18:45
Voltam már úgy én is,hogy kb.6órát voltam fent egy nap.Még jó,hogy a szüleim megértőek,és ilyenkor békén hagynak.Kár,hogy kikapcsoltam a gépet az imént.Remélem még itt vagy.
301. 88f8f5dc4a (válaszként erre: 300. - Eb5c1063c1)
2009. nov. 4. 18:22
Okés lennék,de hogy kivédjem a zuhanást,megy reggel is az esemény utáni bogyesz.Ma úgy kiütött,hogy egész nap nem csináltam semmit.Tegnap,tegnapelőtt semmi bajom nem volt.Nyilván,majd csak akkor veszem be reggel is,ha sejtem a bajt.Nem vagyok rosszul,semmi bajom,csak lenyomott a vacak annyira,hogy semmi aktivitás,max. betettem a gépbe a ruhákat,és a tüzelés.Basszus!Ruhák...Nem vettem ki őket a gépből...Majd most!
300. eb5c1063c1 (válaszként erre: 299. - 88f8f5dc4a)
2009. nov. 4. 18:13
A receptre jól emlékszel,általában sikerül nekem is.De a tegnapi,hát arra nem lennék büszke.Jó,hogy helyre jött a neted.A pszichiáterem most javasolta terápia ként ,hogy tanuljak főzni.Hogy lekössem magam.Nem tudok egy helyben maradni,állandóan mehetnékem van.Remélem veled minden rendben.Puszi,Böbi.
299. 88f8f5dc4a (válaszként erre: 298. - Eb5c1063c1)
2009. nov. 4. 11:37

A puding...?Néztem egy időben...Mi is a neve...Benke Laci bácsi...?A Benke nem biztos,de az igen,hogy így csinálta a pudingot:A pudingport a csomagoláson feltüntetett cukormennyiséggel elkeverte és az ajánlott tejmennyiséggel(Amit a 1/2 literből vett el).Tejet felforralta,levette a tűzről,és gyorsan elkeverte benne a tejjel,cukorral simára kevert pudingport,majd visszatette a tűzre,és sűrűre főzte.Mióta láttam ezt,alig volt rá példa,hogy csomós legyen a puding.Na,azért előfordul,de olyankor általában azért,mert kapkodok...

Ha nem puding volt,hanem valami krémnek az alapja...Lehet,de a módszer bevált:)

298. eb5c1063c1 (válaszként erre: 297. - 88f8f5dc4a)
2009. nov. 4. 07:00
Vicsorgó fogsort?Talán így lehet :@.De jobban örülnék,ha így néznél :} .Mondjuk tegnap én sem örültem mikor a pudingom csomós lett,ráadásul a cukor is kevés lett bele.Remélem hamar megnyugodtál,s mára jó lesz a neted is.Várom,hogy tudjál írni,bár délelőtt nem leszek itthon.Szia!!
2009. nov. 3. 21:29

Szét fo-gok rob-ban-ni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Net volt,aztán nem volt...Hiába pöttyintettem ide magam,eltűntem...

Hogy kell a vicsorgó fogsort ábrázolni???

296. eb5c1063c1 (válaszként erre: 295. - D4464aaf8a)
2009. nov. 3. 17:46
Szia Hajni!Próbáld magad kipihenni.Könnyű ezt mondani nekem,de tudom milyen megterhelő össze vissza dolgozni.A kertben más.Nincs annyira időhöz kötve.Minden elismerésem a tiéd.Minden jót!Böbi.
2009. nov. 3. 17:16

Sziasztok!!



Igen, én minden nap legkésőbb este hétkor már fekszem, mert reggel 02h-kor kelek, ezen a héten minden nap, mert 3/4h-kor már indulnom kell a buszhoz, ami viszi a dolgozókat Egerszegre...


Hulla fáradt vagyok, égnek a szemeim, kimerült vagyok, akár-milyen korán fekszem, hogy meglegyen az alvási időm, mégsem tudom magam kialudni, mert annyira korán kell kelni, hogy akkor lehet a legmélyebben aludni, amikor kelni kell...


Délután 1x benézek ide, aztán ennyi, mindjárt megyek zuhanyozni,és feküdni, mert olyan vagyok, mint a mosogatórongy...


Majd, jövő héten ismét 3 nap délután, és 4 nap éjjel leszek, majd akkor jobban ráérek, és kevésbé leszek fáradt...

2009. nov. 3. 10:36
Sziasztok!Van itt valamelyikőtök?Most kint fogok dolgozni a kertben,csak bejöttem melegedni.Velem minden rendben,jól vagyok.Móni,hogy vagy?Böbi.
2009. nov. 2. 23:36
Az ígéret szép szó,ha megtartják,úgy jó!Azt ígértem mostantól minden nap itt leszek.Ma még nem írtam.Szerintem alvás problémáim vannak.Ti /H.,M./biztos alszotok,szép álmokat nektek.B.
292. c1e9612cd3 (válaszként erre: 269. - D4464aaf8a)
2009. nov. 2. 22:38

én úgy tudom, nem 100%, hogy átadja az utódnak a betegséget. Bnőm apját is skizofrénnek diagnosztizálták, és egyenlőre egyik gyereknél sem jött ki.

Sztem a gyógyszerek magzatkárosító hatása van annak hátterében, hogy a gyógyszer miatt nem lehet gyerek.

291. c1e9612cd3 (válaszként erre: 249. - D4464aaf8a)
2009. nov. 2. 22:34

sajna az ilyen intézeti dolgozók sokszor aluliskolázottak (nem feltétlen rossz értelemben! Csupán nincs megfelelő eü ismeretük), és mellé okosabbnak hiszik magukat mindenkinél...

1ik kolleganőm egy idősek otthonában volt vezető nővér. 6 hónapnál tovább nem bírta. A hasonló "szaktudással", "okossággal" megáldott kollegái miatt otthagyta az egészet. Náluk is előfordult az, hogy az orvos gyógyszerezését megpróbálta felülbírálni nem elég, hogy az ápolási asszisztens, de még a gazdaságis is. Betelt nála a pohár, és visszajött hozzánk...

Azt meg szeméylesen tapasztalom, hogy az ilyen bentlakásos otthonaokban, ahol "sérült" gyerekekkel "foglalkoznak", előszeretettel használják a nyugtatókat, meg a gyerekek zabáltatását arra, hogy lecsillapítsák őket. Pár hete került vissza hozzánk 1 kisfiú, aki már eleve fogyókúra miatt jött tavasszal, de az intézetben nemhogy fogyott volna (pedig mi beállítottunk neki 1 diétát), hanem még 10 kg-ot gyarapodott. Képzelheted! 6 éves fiúcska, 73 kg-al vettük vissza... És az intézetet, mikor megkerestük, még meg is mondták, hogy nem bírnak másképp velük, muszály majdhogynem tömni őket...

290. c1e9612cd3 (válaszként erre: 242. - 88f8f5dc4a)
2009. nov. 2. 22:23

Az a legszörnyűbb, hogy rengeteg buta ember van, aki úgy gondolja, hogy mindenki, aki pszich. beteg, elég, ha összeszedi magát. Konkrétan fellengzősen, szinte lenézőn (mert gyengének tartják az embert) odadobnak egy "nem igaz, hogy nem tudod összeszedni magad" felszólítást. Aztán meg csak a fejüket ingatják, hogy mennyire nem hiszik el azt, hogy komoly betegségek állnak dolgok mögött. Nekem egyszer az egyik volt kollegám mondta, mit mondta, kijelentette (!), hogy a depresszió az hülyeség, nincs olyan. Az anyja meg egy senki, mert nem szedi össze magát...

(Amúgy nem orvos vagyok, csak dipl. ápoló.)

289. c1e9612cd3 (válaszként erre: 241. - E407ba76c7)
2009. nov. 2. 22:16

hidd el, jobban látom az embert a dolgok mögött, mint sokan mások. Az empátiás quociensem alapján a pszichológus majdhogynem eltanácsolt a pályától annó. A sulival már végeztem, pár éve már gyakorlom ezt a dolgot. Most is sérültekkel dolgozok.

Nem állt szándékomban megbántani senkit. Személyes tapasztalatom az, hogy ilyen helyzetben sokszor jól jön az embereknek, ha optimista hangvitelt is hallanak, és valamilyen vidámság veszi körül őket. A sajnálkodásnak, szánalomnak nem hiszem, hogy örülnél. Sztem abból a buta, tudatlan emberektől bőven elég kijár a hétköznapokban.

Nem vagyok kutató, nem áll szándékomban "kísérletezni" rajtad, rajtatok.

Élmény nekem ez a dolog? Vhol lehet igazad van, de nem olyan értelemben, mint gondolod. Élmény pedig lehet sokminden.

2009. nov. 1. 18:50
Sziasztok!A sógorom megcsinálta a gépem.Itt vagyok.Móni,örülök neki,hogy meglátogatott a lányod,remélem sűrűn megteszi a jövőben.Hajni,bízom benne,hogy befejeződött a lakásfelújítás,és nyugodtan tudsz pihenni.Most már minden nap itt leszek.Minden jót nektek!Böbi.
2009. okt. 31. 17:51
Nekem meg tegnaptól van itthon a Kisfiam, de holnap már le kell vinnem a Szüleimhez, mert hétfő hajnalban megyek dolgozni, és nem is leszek itthon, amikor viszi vissza az Intézet kocsija...
2009. okt. 30. 23:39

Nem tudom merre jártok...Ma én is hanyagoltam ezt a fórumot.Még ma van,de megyek aludni.

Ma csak jó dolgok történtek velem.A legjobb:Volt nálam a kisebbik lányom:)

285. 88f8f5dc4a (válaszként erre: 284. - Eb5c1063c1)
2009. okt. 30. 18:25
Böbi...A Dobozod minél hamarabb jöjjön rendbe...Basszus,ha nem lenne ez a Doboz...Akkor Titeket sem ismernélek.Jó,hogy kitalálták ez a csoda mizét:)
2009. okt. 30. 17:33
Sziasztok!Elromlott a gépem.Kölcsöngépről irok.Minden rendben.Ha tudok irok.Minden jót mindkettőtöknek!Böbi.
❮❮ ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook