Skizofrénia (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... ❯❯
343. eb5c1063c1 (válaszként erre: 342. - 88f8f5dc4a)
2009. nov. 16. 23:53
Szép álmokat!
342. 88f8f5dc4a (válaszként erre: 341. - Eb5c1063c1)
2009. nov. 16. 23:52
Bevettem a "jóccakát" bogyómat,már képtelen vagyok értelmesen válaszolni.Ma emelt a Doki az esti abrakomon...Majd pótolom,és azt is,amit már megígértem,hogy írok...Basszus,ez nem semmi!Irány az ágyam...
341. eb5c1063c1 (válaszként erre: 338. - 88f8f5dc4a)
2009. nov. 16. 23:26
Szia!Szia!Ez engem is érdekel,hogy hogyan lehetünk 20 évig is tünetmentesek.Azért voltam elveszve,mert el voltam foglalva ,a saját gondommal,és nem történt velem semmi említésre méltó.Még...De majd holnap 17-én megyek az orvosszakértői bizottság elé.Gondolhatod egy hete a papírokat intézem,tiszta ideg voltam.De már alig várom,kíváncsi vagyok milyen lesz.Veled minden rendben?Holnap délután Írok,hogy mi volt.Szia.
340. 88f8f5dc4a (válaszként erre: 339. - Davidsa4)
2009. nov. 16. 23:08

Jön egy ilyen hullám,mint a párod esetében is.Gyógyszer,pár hónap,míg visszaáll a normál helyzetbe,majd akár húsz évig is lehet tünetmentes.Nem méllyedtünk jobban bele...Miért húzza alá nekem ez pirossal a méllyedtünk szót???Mélyedtünk...Ja!Csak ly...Szóval,nem az orvosság nélküli életről volt szó,hanem a tünetmentességről...A lehet az,ugye,nem garancia,de létezik,mert a barátom is hosszú időn keresztül teljes életet tud élni.Az már más téma,ha olyan bejön,ami az ú.n. normál embereket is megviseli,vagy ha kísérletezik,és nem szedi a bogyókat.Volt olyan is,hogy megszokta a szervezete a gyógyszert,váltás,és okés volt tovább.

Amit beszéltem az orvosommal a betegségről,sokkal nagyobb baj az emberek előítélete,mint maga a betegség.A bogyókkal helyrebillentik,és megy tovább az élet.Tudom,nem ilyen egyszerű ez...Már maga a páciens is el kellene először fogadja,hogy Ő "más",mint a többiek.Na,ezt úgy vettem észre,még a depressziós-pánikosnál is nehéz...Saját tapasztalat...

Nem a skizofréniától fog szenvedni a párod,ha Te mellette vagy:)

Könnyebb lenne privátban,mert a beszélgetés az orvosom és köztem hosszabb volt,és...Megkérdeztem tőle egyet-mást az előítéletek miatt,és...Baszus,a többi privátban megy!

339. davidsa4 (válaszként erre: 338. - 88f8f5dc4a)
2009. nov. 16. 19:54

Ezt a biztato hirt ezt hogy erted?

uj gyogyszer?Mit értesz az alatt hogy pár honap vacakolás?

338. 88f8f5dc4a (válaszként erre: 335. - Davidsa4)
2009. nov. 16. 14:19
Egy biztató hír számodra(És más számára is...):Ma voltam a Dokimnál.Pár hónap vacakolás,és utána akár húsz évig is tünetmentes lehet a páciens.És...Ő nem nevezi betegnek a skizofréniában szenvedőket:)"Más",azt mondja inkább,de semmi előítélet,és még arra is felhívta a figyelmemet,hogy a váróban láthatok egy plakátot,rajta sok híres ember képe,akik közül sokan skizofrének voltak.Mindegyik kép alatt ott van a diagnózis,és nem egy volt közülük depressziós,skizofrén,bipoláris...
337. 617d72f9d1 (válaszként erre: 332. - Saca78)
2009. nov. 16. 13:25

Mondjuk a mély depresszió, a pánik betegség egyszerre is kínzó betegség. Valamikor még Arató Mihály korában, Ő ki merte jelenteni, hogy ezek a betegségek gyilkos betegségek, mert lehet az ember olyan helyzetben, hogy minden józan ítélő képességét elveszíti.

Én is voltam így, de már nem vagyok. Fontosabb az én betegségemnél a családom.

336. 88f8f5dc4a (válaszként erre: 335. - Davidsa4)
2009. nov. 16. 07:27
Az ízületek gyulladása...Az valóban az,vagy...Bír a depresszió olyat csinálni,hogy minden csukló részed fáj.Csak úgy megjegyeztem,és nem ok nélkül.Majd' bekaptam a reumatológust,mikor nem segített semmi,majd'leszakadt mindenem,Ő meg az életmódváltásról "papolt" nekem.Neki volt igaza...
2009. nov. 16. 04:56

Most hétvégén itthon volt.Eléggé változékony volt az állapota.A gondolataira panaszkodik,hogy olyan hülye gondolatai vannak.Mérgezés meg börtön.Vettem egy talán blikket, abba volt egy cikk hogy nincsenek szellemek,ezt britt kutatok bebizonyitották csak a fémek mágneses rezonanciájavált ki az agy egyik lebenyben olyan reakciot ami látomást hallomást okoz.Ezt elolvasta azota nem is beszél a szellemröl.Szombat vasárnap inkább "valos"-nak mondhato dolgoktol fél.

Feltétel nélkül szeretem? ez igy van.Nekem izületi gyulladásom van majdnem mindenhol,ezzel élek.Elég sokszor alig birok felkelni az ágybol, de tudom muszály és harcolok.Sokszor nem használ a gyogyszer.Tudom ez nem olyan, de ö elfogadott igy és ápol amikor tudja hogy szörnyü.Ilyenkor mindent megtesz.ÉÉs én ezt szeretném neki visszaadni.A mérhetetlen törödést.Egyszer remélem teljes életünk lesz.Mert ö is ezt szeretné,mindig mondja.

334. 88f8f5dc4a (válaszként erre: 332. - Saca78)
2009. nov. 13. 22:15
Van két jó mesterem:)Inkább:Két jó tanítóm:)
333. 88f8f5dc4a (válaszként erre: 331. - Davidsa4)
2009. nov. 13. 22:03

Ahogy leírod,társadnak nagy szerencséje van a szerencsétlenségében...Nagy harc lesz ez,ez kétségtelen,de mellette vagy Te,és ahogy értem,mindenki,aki számít.Tudod,hogy hányan egyedül harcolnak,és magukra hagyják Őket...?

Nem mérlegre akarom tenni,hogy kinek mekkora baja van,kié a nagyobb,csak...Nem olyan fekete ez a fekete,mint amilyennek most tűnik:)Szar ügy,az biztos,de ahogy meséled...Ő teljes életet élhet olyan valakivel,aki feltétel nélkül tudja Őt szeretni.Jóban-rosszban...Aki így áll hozzá,annak nem is kéne elmondani azt a hosszú szöveget az anyakönyvvezetőnek,vagy minek :)

332. saca78 (válaszként erre: 330. - 88f8f5dc4a)
2009. nov. 13. 16:53

Köszönöm Mónika!


Nagyon szépen leírtad amit skizofrén-ként minden nap át kell élnem.

331. davidsa4 (válaszként erre: 330. - 88f8f5dc4a)
2009. nov. 13. 12:42

Szia!A barátainak nincs elöitéletei.Elfogadják öt igy,csak család van több müszak és nem tudnak rendszeresen hozzá menni a korházba,a távolság is megvan.Inkább telefon.

A gyogyszer.Ö hál istennek szedi rendesen.Ezzel nincs baj._Megtud nyilni az emberek felé,elmondja bajait a betegségét.Persze nem idegennek,hanem a közelebb álloknak.

A gyerek.Ha nem lehet akkor nem lehet.Ez miatt nem hagynám el.De ha a betegségre kapott gyogyszerre gondolsz, attol még lehet család.úgyanúgy lehet,ugyanugy szoptathat, mint az egészséges ember.Pont ez a cél:egy örömteli család ahol felellösséggel van.Legalábbis a pszichiáter ezt mondta.Nem csak a mostani hanem az elözö is a gondozoban.Örökölni ezt a betegséget nem lehet csak a hajlamot, azt is csak nagyobb eséllyel mint az egészséges embernél.Ugyanis nem lehet tudni kiben mi rejtözik.Ugyhogy szerintem család lesz, persze csak odébb.

330. 88f8f5dc4a (válaszként erre: 329. - Davidsa4)
2009. nov. 13. 10:59

Az emberek előítélete...Ez nagyon negatív irányba befolyásolja a beteg állapotát.Egyszer csak azt veszi észre,nincsenek barátok...Eltűnnek sorra mind...Ez érvényes a depresszió-pánik esetre is,így beszélhetek a saját tapasztalatomról,és a mások tapasztalata alapján is...Maradjunk a skizofréniánál...Amikor jött a baj,eltűntek a barátok,majd a társak is.Ami a társakat illeti(barátnők,feleségek),ahogy értettem,azok a betegség nélkül is leléceltek volna.Ok?Hát,ez az,amit én nem igazán tudok elfogadni,hogy valakinek addig kell a másik,míg pénze van...Az is lehet,hogy nem tudta a feleség elfogadni,elviselni,hogy lépten-nyomon kórház,és azt sem,hogy "az" bizony hosszabb időre elmarad.És megint az előítélet...Akit pszichiáter kezel,azt hülyének tartják.Akár a családtagok is képesek úgy viselkedni a beteggel,mintha hülye lenne,nem beszámítható.Pedig erről szó sincs...

Mikor már mindenki elmarad a beteg mellől,és alig marad valaki,aki támogatja...Nagyon nagy a szeretetéhség,de van aki közeledni sem mer,vagy alig.Marad a tv,a zene,kompjúter,kinek mi van és miben találja örömét.De ezek tárgyak...A kompjúter talán más,mert épp itt lehet barátokat találni,de nincs az érintés.Az ember,ugye,társas lény...Még ha beteg is:)

A szorongás,a depresszió mind a betegségnek tudható be,ha más gond nincs.Ha van még más is,akkor halmozódik minden,és csak rosszabb lesz:(

Szoronganak,mert olyan érzésük van,hogy mások róluk beszélnek,"kibeszélik" Őket,hogy mi lesz velük(Sokakat otthonba raknak vagy intézetbe.)A depresszió...Ki ne lenne az,mikor kiderül,hogy gyógyíthatatlan beteg...?A skizofrénia a jelenlegi tudományos ismeretek alapján csak tünetmentessé tehető,de nem gyógyítható.Hogy mi idézi elő,erről megoszlanak a vélemények.Beszélnek biológiai tényezőkről is,traumákról is.

A gyógyszer...Nincs betegségtudatuk és nem hajlandóak a gyógyszert szedni,pláne,mikor jobban vannak.Úgy beszélek,mintha egy másik fajról lenne szó,pedig én addig sem ítélkeztem felettük,míg nem ismertem a barátomat,sőt:Valamiért határozottan vonzanak...Tulajdonképpen egy személyről kéne beszélnem-Róla-,és az Ő tapasztalatairól.Ha csak Őt veszem példának,akkor:Nagyon nem tudja elfogadni,hogy egy életre társa lett ez a nyavalya,nincsenek barátai,sokan nem tudják elkülöníteni a betegséget a jellemétől(Amikor viccel,félreértik...),a gyógyszereit -amint jobban van-próbálja elsumákolni,hogy beszedje őket.Most lent van.A mindennapjai mással sem telnek,mint alvás és tv,és az öröme annyi,hogy felhívja a fiát,megjelenik egyik-másik rokon,és én.Amikor jobban van:Órákat ad,elmegy fát vágni, otthon kertészkedik(Persze,ezt nem télen teszi...)...Okésan mindent képes megcsinálni,épp úgy él,mint az egészséges embertársaink.Megpróbálta bebizonyítani,hogy tud létezni gyógyszer nélkül...Két évig sikerült kihúznia,majd megzuhant.Kapott három olyan Pofont az Élettől,amit az ú.n. normálisak is nehezen vészelnének át,még ha külön-külön is kapta volna azokat a Pofonokat.Szándékos a nagybetűs Pofon...

Fél az emberektől.Alig van olyan,akinek megnyílik,és tud mesélni az érzéseiről.Tisztán emlékszik az első esetre,amikor észlelte magán a tüneteket,de erről eddig csak két embernek mesélt.21 év alatt két embernek...

Szerintem is onnan ered,hogy az emberek ellene vannak,mert nem kap,csak ad.Nagyon akar adni.

Kül,most leégetem magam,de legyen...Nem először történik meg:)Nem néztem meg az adatlapod,és végig meg vagyok győződve arról,hogy nő vagy...Na,de ez változtat valamit az eddigi tapasztalatcserén...?:)Valamin igen...A mi társadalmunk jobban tudja tolerálni,ha a nő "gyenge".A mi társadalmunk az itt is,Magyarországon is dettó!A Férfi nem lehet pszichésen beteg,nem sírhat,nem szabad "gyengének" lennie.A Nőnek ezt valamivel jobban megengedik az íratlan szabályok.Bocs,de talán ez az egyetlen terület,ahol előnyben vagyunk...Nem sértés!Rossz a tapasztalat...

És ha Te vagy a Férfi...Akkor a párodnak sokkal jobb a helyzete,mint a férfi sorstársainak.A betegség már magában épp elég baj,de nem kell pluszban azon egye magát,hogy nem tud téged eltartani,és majdan az utódokat.Amit eddig olvastam,annak alapján csak a gyógyszer lehet a kizáró ok,hogy ne legyenek utódok,de lehet,hogy arra is van megoldás,de odáig még nem jutottam az olvasásban.Na,de ha nem lehet gyereketek...Akkor elhagyod Őt...?Hülye kérdés,mert valószínűleg nemmel fogsz válaszolni.

Hogy nem is ez a betegsége...Nem szabad elsiklani felette,de valószínűleg az történik veled,mint velem történt,mikor kiderült,hogy Anyukám rákos.Először nem hittem el...És most sem akarom elhinni,holott már három éve,hogy megoperálták.

2009. nov. 13. 09:35

Még egy dolog!Rengeteget olvastam,ovasok a skizofréniárol,magárol a betegségröl ill. az ebben szenvedök tüneteiröl életéröl.Ezek az emberek hogyan élik mindennapjaikat.A korlefolyásrol,stb...

Nagyon elgondolkodok hogy lehet nem is ez a betegsége.Ez a feljelentéses-börtönös téveszme áll fenn "csak". A hallucináciok valojában a betegség kezdetén voltak amikor a gyogyszerszedés probléma volt.Hol bevette hol nem.Sokszor panaszkodik hogy szembe akar nézni azzal a szellemmel de nem tud mert nem jön el hozzá.egyre inkább ugy látom hogy valamin nem tudja magát tul tenni és megprobálja ezzel magyarázni magának a dolgokat..Valoban fél az emberektöl amikor elkapja ez a rosszul lét, de ugyanakkor hiányzik neki a barátai szeretne velük lenni, beszélgetni.Sokszor van neki szorongása de ebbe saját magát kergeti bele.A korházban nála sokkal rosszabb állapotu emberek annak, akik nem nagyon beszélgetnek, és neki ez rosszul esik.Keresi más társaságát, de nem kapja ezt vissza.Szerintem lehet innen ered az hogy az emberek ellene vannak.Nekem is szarul esne ha csak egyoldalú lenne a beszélgetés, valamint hogy csak én keresem a társaságot és a társaság nem keres engem.És én nem vagyok pszichotikus állapotban.Neki még rosszabbul esik ebben a helyzetben.

2009. nov. 13. 09:19

Szia!Nem, a család nincs ellene.Söt ahogyan csak tudják támogatják mindenben.Ez nála csak téveszme.

A sex. amire kitértél.Hát igen.Már 3 hónapja nem voltunk együtt.Amikor hétvégén haza engedik látom nem nagyon "érdekli", én nem is eröltetem,jobban esik az hogy ott van mellettem és átölelhetjük egymást.Volt hogy ö akarta de láttam rajta hogy csak miattam,és megbeszéltük hogy csak akkor ha mind 2-en szeretnénk,én a magam részéröl tudok várni.Férfi vagyok,de nem ez az elsö nekem...akár milyen hülyén is hangzik.Persz hiányzik már nagyon, de egyszer rendben lesz minden és akkor még jobban fog "esni"...Csorbul a hiuság?Felfogom ugy hogy ez csak egy állapot, ami megszünik csak idö kell...

327. 88f8f5dc4a (válaszként erre: 326. - Davidsa4)
2009. nov. 12. 08:19

A családod...Ellene van...?A szülők nagyon tudnak félteni,annyira,hogy mérgeznek.Nem feltétlen a magam szüleiről beszélek,hanem...A barátom kórházban volt,és a volt após akkor lépett "akcióba".Hogy a volt feleség mennyire tudta elviselni "terhét",azt nem tudom,de lehet Ő maga nem lépett volna,ha az apja nem befolyásolja.Akkor hagyta ott,mikor kórházban volt...Intézetbe akarták dugni,a gyerekétől eltiltani.Azóta még jobban fél az emberektől.Az ú.n. normálisaktól...

Jómagam nem éltem senkivel,aki skizofréniában szenved,de ahogy látom,nagyon nehéz,és rengeteg türelemre,megértésre van szükség.És szeretetre...Hónapokig eltarthat,mire alakul valamire az állapota.

Esetemben nem a másik fél akart válni,hanem én.Tehát nem lettem "elhagyva"...Csak a hosszú évek alatt vagy nem akart segíteni,vagy nem tudott,de ha depresszió-pánikbetegség terén én ezt így élem meg,akkor mi van,amikor valakinek a skizofrénia lesz egy életre a "társa"...?Olvastál,hallottál róla,hogy tudd,ez a betegség egyenlőre gyógyíthatatlan.Viszont bogyókkal tünetektől mentesen tud a beteg élni:)A mosoly azért,hogy bátorítsalak:).Te zuhansz...Nem szabad megzuhannod,vele együtt zuhannod,mert úgy nem veszi semmi hasznodat.Együtt rezdülni vele...Azt szabad:)

Sem a Pánikosban,sem itt nem vagy alig esik szó arról,hogy akik szedik a bogyókat...Baj van az ágyban...Egészséges ember ritkán vagy sehogy nem tudja elfogadni,ha a partner hosszabb időre...Ajaj!Azt hittem,erről is nyíltan tudok beszélni...Tudok is,csak "élő" beszédben másképp megy és eléggé vulgárisan...Nálam nem "az" van az első helyen,bár kétségtelen,nagyon fontos része az életünknek.De amikor a másik(Van amikor én vagyok az a másik...)nem alkalmas,képes "úgy" is funkcionálni,akkor az egészséges...Nagyon megalázó,mikor a másik nem veszi figyelembe az épp lent zajló állapotot.Na!Majd csak kinyögöm...Nem tudom,Te hogyan viszonyulsz ehhez a témához,de benne van a pakliban.A férfiaknak igencsak csorbul a férfiúi hiúságuk,kérdés,a partner mennyire megértő...A nők hiúsága is csorbát tud szenvedni,annyira,hogy a Nőt meg lehet ölni...Aztán ember legyen a talpán,aki feltámasztja...

2009. nov. 12. 07:26
Szia! köszönöm szépen,segitett. a videot már láttam,az is biztato.Ott hagyni nem akarom,nem is bornám.Támogatom,segitem csak amikor "rájön" hogy a családom ellene van akkor nagyon rossz és nehéz.Minden közelebb kerülö embert meggyanusit azzal hogy feljelenti és börtönbe dugják.Ez egy szellemtöl ered, akit hallucinálva hallott és ez a szellem megmérgezte az embereket.Hogy miert? azt ö maga sem tudja.Probáltam azt hogy ami nagyon érdekelte öt azzal elfoglalni de sajna a gondolatai teljesen lefoglalják sokszor.
325. 88f8f5dc4a (válaszként erre: 324. - 88f8f5dc4a)
2009. nov. 11. 23:44

Még mindig nem találom amit említettem,de találtam mást: [link]

És csak reménykedem,hogy jól másoltam ki a "lelőhelyet"...

324. 88f8f5dc4a (válaszként erre: 323. - 88f8f5dc4a)
2009. nov. 11. 23:20

Nem találom...De megint találtam olyat,hogy "Tartson ki a beteg mellett!",nem nyomást gyakorolni rá,kritizálni...Amit barátomnál tapasztaltam,az olyan viselkedés a család részéről,hogy eléggé gorombán rendre utasítják...Inkább dacot vált ki.Na,de kiből nem vált ki rossz érzést,mikor jönnek a kritizáló,elmarasztaló szöveggel...?

Kérdeznék valamit...Tudsz-e mászkálni a fejében?Át tudod-e érezni,hogy mi zajlik le benne?

Ez nekem nagyon furcsa volt,hogy tudom mi zajlik benne.Megkérdeztem egyik sorstársamat(depresszióban sorstárs,a skizofréniában+depresszióban a barátommal az),hogyan lehetséges,hogy értem,mi zajlik benne...Mármint a barátom lelkében,fejében.A betegséget nem értem,az érzéseket viszont igen.Egyik-másik pszichés nyavalya hasonló tüneteket tud produkálni...

Egyik alkalommal láttam,hogy szétesik...Tudom,hogy mi érdekli Őt,és...Bejött:)Hogy máskor sikerülni fog-e,azt nem tudom.Rám abban is hallgat,hogy be kell vegye a bogyóit.Hja,csak én nem vagyok mindig vele...Sosem gorombán,hanem nyugodtan magyarázok,semmi szidás,semmi emelt hangszín.

Te egészséges vagy...Ha engem kérdeznél...Próbálj "belebújni" a fejébe.Nem tudom másképp megmagyarázni...

Utólag vicces(Ami egyáltalán nem az...),de pl. egy időben meg voltam róla győződve,hogy nekem agydaganatom van,és tuti attól vannak a nyavalyáim.Naná,hogy az áteremet is megpróbáltam meggyőzni,hogy ez bizony szervi eredetű mizé!

Volt időszak,mikor láttam,kutyák szaladnak felém.Mentem melóra motorral,van is szabadon kutya,de...Nem volt kutya sehol.Csak én láttam őket.

A nyáron jött egy eddig ismeretlen érzés,az öngyilok késztetés.Nem halálvágy!Az más...Hallottam a hangom belül...Ez valami rémísztő.Voltam kórházban is,majd elmúlt pár napra,hogy itthon újra egye a fene.Sms oda meg vissza,de nem egy,hanem sok,és nem emlékszem,hogy mit írt nekem a barátom,de a késztetős mizét mintha elvágták volna.Azt tudom,hogy nagyon kitartóan küldözgette a sms-ket és nyugtatott...

Azt gondolom,a megértés nagyon számít.

Mennyit segít ez neked,ha ezekről mesélek...?

323. 88f8f5dc4a (válaszként erre: 322. - Davidsa4)
2009. nov. 11. 22:30

Türelem:)És ne zuhanj vele...

Gyógyszer van dögivel,és meg fogják találni a számára megfelelőt.Idő kell,mire hat is a bogyesz...Annyit már tudok,hogy mikor egy idő után nem segít amit szed a beteg,akkor lecserélik másikra a bogyeszokat.Azt is tudom már,hogy nagyon szar érzés,mikor valakit akkor hagynak el,mikor a legnagyobb szükség lenne a másik segítségére...A "másik" a Társat jelenti...

A barátom 21 éve vacakol a nyavalyával,közben volt nős,és lett egy fia is:)

Nagy baj az emberek előítélete:( Nem tudom,nem emlékszem,hogy hol találtam keresgélés közben,hogy mit tudnak a társ,család,barátok tenni...A támogatás...Az benne volt a szövegben:)

Beírtam a "gugliba" a skizofrénia szót,és ahogy keresgéltem,úgy akadtam rá arra a...Útmutató...?Nyilván meg kell újra néznem,mert nem jut eszembe,hogy merre jártam...

2009. nov. 11. 20:02
Bocsi! Még egy kérdés-probléma! Már a 6.fajta gyogyszert kapja.Mennyi gyogyszer van? Félek hogy "elfogy" és nem lesz mit tenni....Sziasztok
2009. nov. 11. 19:59
Sziasztok!Talán még emlékeztek rám.A párom uj gyogyszert kapott mert nem multak el teljesen a téveszmék.Most az a baj velem veszekszik mert szerinte a testvérem feljelenti a korházban lévö emberekkel és börtönbe fogják dugni.hiába mondom hogy nem igaz meg azt is hogy najd neglátjuk csak ezt hajtogatja. ma többször is sirt.Ezeket a helyzeteket hogyan tudnám kezelni?Amikor ugy "normális" elmagyarázom hogy erröl szol a betegség(téveszme),és valahogy probálja meg ö is a gondolatait irányitani,másra gondolni.Ezt meg is erti, de amikor rájön akkor hiába...Pedig szerintem neki is rá kellene jönnie hogy ez egy negativ gondolat amin tul kell magát tennie,nem csak a gyogyszertöl várni a csodát.Vagy nem???Sziasztok!
320. eb5c1063c1 (válaszként erre: 319. - Davidsa4)
2009. nov. 9. 17:45
szia!Nyugodtan írj bármikor.Valamelyikönk tud segíteni,beszélni a betegségről ,vagy bármiről.Minden jót nektek,a párodnak jobbulást.
2009. nov. 9. 14:04
Sziasztok!Köszönöm a felvilágositást.A gyógyszerszedéssel az elején voltak problémák, de miota korházban van, van betegségtudata és tudja hogy be kell vennie.Amikor hétvégén is néha itthon van akkor sem kell figyelmeztetni, tudja "mi a dolga".Szerencsére negyon jo orvosa van.köszönöm mégegyszer.Ha nem baj néha azert beirhatok hogy mi a helyzet?Valakivel muszály errör beszélnem.További szép napot!
2009. nov. 9. 00:55

Szia, Neked is jó éjt!!


Én közben órák óta vasalok is, minden ruhadarab után bekukkantok, de még van néhány, mert a héten már nem érek rá órákig vasalgatni, ezért most fejezem be...

Még van kb. 5-6 blúz...

2009. nov. 9. 00:48
Megnéztem.Rendes tőled,hogy szóltál.Ma majd jobban figyelek mit teszek.De most le kell feküdnöm.Minden jót neked,szia!
316. eb5c1063c1 (válaszként erre: 315. - D4464aaf8a)
2009. nov. 9. 00:33
OK.majd jövök vissza,köszi.
2009. nov. 9. 00:28

Lényegében csak írd be a Google-ba, hogy:


Tízmilliószoros nap

314. eb5c1063c1 (válaszként erre: 312. - D4464aaf8a)
2009. nov. 9. 00:27
Hajni,köszönöm,hogy szóltál!Megnéztem.Neked már van is egy jócselekedeted mára!Megpróbálom a linket is megnézni.
❮❮ ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook