Skizofrénia (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... ❯❯
2010. márc. 17. 08:28

hmm

[link]

2010. márc. 17. 08:25

bocs, nem tengek túl, eszembe jutott két kötet, ami nekem azt erősítette meg, hogy van skizofréniás gyógyulás, karbantartással


Járó Katalin: Játszmák nélkül - leírás skizophréniások terápiájáról, akik egymásnak segítenek megismerni, felismerni magukat


www.sanonymous.org : van skizophreniás önsegítőcsoport - egyenlőre sajnos csak angolul, de ideje magyart is csinálni - nagyon hasznos!


Ronald David Laing: Bölcsek balgák bolondok


ő egy "reform" pszichiáter, Feldmár szellemi atyja

őnála is gyógyultak skizophreniások, türelemmel, szeretettel állt hozzájuk, és ők is csinálták a csoportos beszélgetést.


vannak alternatívák


Meslato, aki az elmetáncot írta, olyan baromi szerencsé volt, hogy az alkohol fedte a skizophréniáját, ezen keresztül pedig találkozott az Anonim Alkoholistákkal, és tulképp az segített neki kijönni a skizophreniájából


az önsegítő csoportosdiban óriási erő van

én is köztük gyógyulok, csak én "sima" társfüggő vagyok

2010. márc. 17. 08:14

nekem csak egy ajándék volt, hogy az alkoholizmussal találkoztam,


mert azon kereszül tudtam megismerni az egymás békénhagyásának művészetét - ami meglehetősen nehéz...


biztosan sok felesleges szörnyűségen mentél át


és ezt a tapasztalatot most átadtad pl nekem is - hogy a skizofréniást sem kell halálra gyötörni hülye módon: a szubjával megbirkózik majd ő. Nekünk természetesen szörnyű fájdalmas végignézni, megtapasztalni, de nektek csak az hosszú távon az előrevivő, igaz?


köszönöm szépen!

460. 052c295741 (válaszként erre: 457. - Orr56)
2010. márc. 17. 08:07

közben rájöttem, hogy "szubbal-t" akartál írni, nem "szubal-t" :-)


hát igen...


a szenvedélybetegeknél is úgy van, hogy a család gyakran nem engedi őket, hogy a saját életüket éljék, kiveszik a felelősséget a kezükből, mert nem tudják mennyit ártanak vele


nagy úr a tudatlanság


nekem is a saját bőrömön kellett tapasztalnom, milyen fontos, hogy a beteg családtagok kezét el kell engedni a gyógyuláshoz, nekem is ez volt az óriási feladatom. jelentem: folyamatban a teljesítés :-)

és az eredmény is, gyógyul az alkoholbeteg szerencsejátékosom


nem gondoltam volna, hogy a kényszeres "más emberek kezét fogom" mentalitás is beteg - ez vagyok én

:-)))

459. Orr56 (válaszként erre: 458. - 052c295741)
2010. márc. 16. 17:52
Akkor te biztos megtudod ítélni,hogy személyesen és őszintén írta meg az élményeit.Ha nem voltam érthető biztos bennem van a hiba.(bocsi)
2010. márc. 16. 16:41

nem igazán értem, mit mondasz


az illetőt pedig ismerem, aki írta

457. Orr56 (válaszként erre: 456. - 052c295741)
2010. márc. 16. 08:15
Persze elolvastam én nagyon rajta vagyok minden ez kapcsolatos íráson.Szerintem valaki más írta meg meg a mesélt storít nagyon megszépítve a lekerekítve.Engem szubal nem hagytak egyet se lépni.Család hív -körzeti doki-mentő-területi pszihiátria durva agymészárlás vegyszerrel vagy árammal.(nem voltam agresszív nem bántottam senkit) Ameddig nem játszottam el a szerepem nem lehettem a magam ura.Rám mindig reggel (rosszul aludt éjszaka)után jött a hoppáré(heuréka)uzv stb.Még mindig úgy gondolom elég lett volna egy sima altatás.Ha valaki mesélhetne arról.Mért szükséges ez a durvaság, türelmetlenség.
2010. márc. 16. 06:47

egyébként nem játszom a hülyét tovább, tudom, miről beszélsz.

úgy csinálnak, mintha csak ők lennének az atyaúristen, és csak ők tudnának erről valamit...


lényeg a bogyó, meg az, hogy ők irányítanak, kontrollálnak.


ha van kedved, töltsd le az elmetáncot


amikor elolvastam, azt hittem, eldobom az agyam.

455. Orr56 (válaszként erre: 454. - 052c295741)
2010. márc. 15. 22:35

Nekem csak az jött le a történetből hogy a lényeg a vacak pirulák beszedése meg a csodás intézeteik.Most is hat éve nem voltam pszihótikus folyamatosan dolgozok mert a rokkant nyugdíj kevés a családnak.A szakrendelés kéthavonta 5 perc vagy

rögtön kezem be nyomják az a receptet amivel úgy csinálok mintha beszedném.Persze félnap rámegy nekem.Tán az első esetnél adhattak volna egy altatót.Az ha maradt volna a szubb utána is kezdhették volna a kezelést.

454. 052c295741 (válaszként erre: 453. - Orr56)
2010. márc. 15. 10:23

most arról beszélsz, hogy egy ingyen letölthető könyvet ajánlottam?


meg arról, hogy az önsegítőcsoportokat ajánlom, amik egy kanyi vasadba nem kerülnek, és mégis tudnak segíteni?

453. Orr56 (válaszként erre: 451. - 052c295741)
2010. márc. 14. 22:54
Ez szerintem egy közönséges marketing oldal.Nekem mint betegnek az a tapasztalatom hogy jól élnek belőlünk.
452. Orr56 (válaszként erre: 450. - E704490810)
2010. márc. 14. 22:49
Ha rendeződik a viszonya a gyerekeivel tán nem fog zaklatni.
451. 052c295741 (válaszként erre: 430. - Eb5c1063c1)
2010. márc. 14. 17:31

akit érdekel egy alkoholbetegségből és skizofréniából egyránt tiszta, gyógyuló ember története, gondolatai, az a google-ban keresse meg az Elmetánc című írást.


nekem a könyv megnyitotta a hetedik érzékemet


minden benne van

450. e704490810 (válaszként erre: 446. - Orr56)
2010. márc. 9. 10:57
Nem bosszúból teszem.Élem a magam életét,de ő is hagyjon békén,legyen normális emberi viszony,de hagyjon élni.
449. e704490810 (válaszként erre: 447. - Pipőci)
2010. márc. 9. 10:55

Szia Pipőci!!


Ez a pszichológus már találkozott vele,17 éve.Akkor azért fordultam hozzá,mert a lányunk picike volt,elzavart folyton,aztán egyzser azt mondta,szépen kérlek,menj el,mert ha nem,olyant kell tennem,amit nem akarok.Az anyja folyamatosan szította a tüzet,be is vallotta,hogy folyton súgott a fülébe,(csinálta nyiltan is) ott volt a 32 éves ember a családja és anyja között,én akkor 17 éves voltam.Ez a pszichológus akkor megmondts,hogy zavarai vannak az anyjával kapcsolatban.

Ugyanezt a pszichológust kerestem fel,hogy segítsen,mit tegyek,mert zalkat,nem hagy békén,járkál utánam,bujdos,figyel,utánam ordíbálja,hogy melíroztassam a hajamat(sosem volt festve,csak vágatni szoktam,nem tudom,honnan jön neki)...zaklatja az ügyvédemet,vagy az ablakunk alatt szaladozik,vagy a munkahelyemnél.A gyerekeket is megijeszti a viselkedése,a kisfiam átéli,mert ha ketten vagyunk,akkor is csinálja.Már úgy jön ki a suliból,hogy mondja,hogy látta az ablakból ,hogy jön fel a lépcsőn az apja,aztán nincs a suli előtt,mure leérünk pár métert,már szembe jön velünk.

NEm ÉN TILTOM,MAGUKTÓL NEM MENNEK A GYEREKEK.Én nyesegetem a lányomat is,hívd fel ha megígérted neki,ne várja!

A nagylányom úgy mondja,"belebújik a gonosz".Egyszer kedves,aranyos,a következő pillanatban már gyanakvó ,fölényes.

A pszichológusnál nem lehordtam őt,hanem tényeket mondtam.Azt,hogy mit csinál,hogyan viselkedik.

Kérdezed,milyen apa volt?

Akit a gyerekek szerettek,legyen az tanár,ismerős,családtag,azokat mindíg becsmérelte,"hol jöhet az hozzám? "

Elvolt mellettük,az ápolás,gondozás,a lecke mindíg rám maradt.,de agresszív nem volt sosem.,csak értett hozzá,hog lehet valakit megbántani.,vagy épp a migrénes kisfiú kérésére sem volt hajlandó leoltani a villanyt,vagy lehalkítani a tv-t,mert az az ő háza,és nehogy már én megmondjam,hogy ő ott mit csináljon!Szerette őket,csak talán nem jól.A "piszkál a férjem",és az én problémám között van némi különbség.

Lassan egy éve könyörögtem neki,váljunk el szépen,tavaly kétszer költöztünk tőle külön(akkor rendszeresen,minden hétvégén jártak a gyerekek,akkor is azt híresztelte,hogy nem engedem őket),nem akarom a gyerekeket eltiltani tőle,nem lehet célom,vele is szeretnék jó kapcsolatot,de ez nem miattam nem működik.

Meg is mondta,ha elválunk,nem lesz még a gyerekek miatt sem jó viszony.

A gyerekek kérték őt,menjen bele a válásba,ne kellejen szakértőhöz,a bíróságra járni( a nagylány még nem nagykorú,de mire a köv tárgyalás lesz,betölti,neki már nem kell),nugodjon meg minél előbb mindneki,nem hajlandó.Akkoriban mondta azt a kisfiú,hogy ő nem megy,,nem hallgatja,hogy engem hogyan szid,a testvére meg nélküle nem ment.

Aztán ment a cirkusz, a zaklatás,mászkált az ablakunk alatt reggel-este...ez nem abizalmat erősítette a gyerekekben.

Azt nem tudom,direkt csinálja,amit csinál(le is tagadja),a bosszú miatt,vagy nem is tudom,vagy tényleg beteg? Lehet az,hogy valakit ennyire megzakkant a válás ? Magának kereste.Én tudnám még most is szeretni,ha nem lett volna a 18 év alatt,olyan amilyen.

448. Pipőci (válaszként erre: 446. - Orr56)
2010. márc. 9. 08:01
Hát azt semmiképpen sem! De az éremnek két oldala van... mi történik, ha valóban a férj pszichés gondokkal kűzd? Szüksége van segítségre és a családjának is a biztonságra.
447. Pipőci (válaszként erre: 445. - E704490810)
2010. márc. 9. 08:00

Először is az, hogy mások milyennek látják, vagy hogy a pszichológus a Te laikus elmondásod alapján milyen diagnózist állított fel (azt sem tudom, milyen jogon tette ezt, egy másik emberről alkotott nem is akármilyen fajsúlyú véleményt, ráadásul nem is az érintettnek, én felháborodnék nagyon a férjed helyében), az nem számít sokat. Ha mesélnék magamról egy pszichológusnak, néhány tulajdonságom alapján tuti diagnosztizálna...

De most jön a lényeg... mi van, ha igazad van és a férjednek valóban vannak pszichés problémái? Egy másik fórumon azt olvastam, hogy elrendelték az elmeszakértői vizsgálatát... ez megvolt már?

Ha a gyermeket eltiltod tőle, az fokozni fogja a gondot, bármi is az. Ha valóban van pszichés gondja, akkor is, de ha csak a válás tényére reagál ilyen hevesen, akkor is... Egyébként bántotta a gyermeket valamikor is? Milyen apa volt? Erről nem írtál, csak arról, hozzád hogyan viszonyult, de emiatt a gyermekkel való kapcsolatát megszakítani nem túl korrekt. Ha engem piszkál a férjem, nem válaszolhatok rá úgy, hogy nem engedem hozzá a gyerkőcöket...

Ha tényleg tanácsra vársz, mondj több konkrétumot, de ha azt nem akarsz, akkor bizony csak annyit tehetsz, hogy megvárod az elmeszakértői vizsgálatot.

Egyébként még együtt éltek?

446. Orr56 (válaszként erre: 445. - E704490810)
2010. márc. 8. 21:54
Nem kéne a szerencsétlent mindjárt karóba is húzatni ha a viszonyotok megromlott.
2010. márc. 8. 12:55

Kedves fórumozók!


Szeretném kérni a segítségeteket!

Válófélben vagyok,18 év házassság után.

A férjemre mindíg is mondták,hogy furcsa,valami nincs rendben nála,kilógott a sorból,mindíg felhívta magára a figyelmet...világ életében szeretett uralkodni rajtam,a nyomomban volt,mindíg hangoztatta is,hogy bárhová megyek,ő mindneütt ott van. Most már több mint fél éve nem élünk együtt,mert állandó uralkodása,az állandó eltavarása,követése,telefonom ellopása....lehetetlenné tette az életet mellette.

A mai napig szemmel tart,követ,bujdos az utcán,már a lányával is csinálja,sokáig zaklatott telefonon..Ami a legrosszabb,hazudik rengeteget,és azt el is hiszi. Elmentem otthonról a gyerekkel.Hazamentünk,ő állította,hogy engem elvittek kocsival.HIába magyarázta neki a gyerek,hogy ő is ott volt,együtt voltunk...most azt mondta,azért nem egyezik bele a válásba,mert én zalkatom,(holott én járok úgy az utcán,hogy ugyan,hol bukkan majd fel) zsarnokoskodok vele,és ő ezt be fogja bizonyítani.

Mindent kivetít rám,amit ő tesz.

Most már úgy vettem észre,menekül előlem.Szerintem én lehetek a félelem képe,és elhiszi,hogy vele történik,vagy nem tudom.

Pszicholoógus azonnal a paranoid skizofrénia dignózist ráadta,de ő persze,nem jött volna el soha velem.

A gyerekeket nem tudom engedjem-e hozzá,félek,mi lesz,ha belegondol abba,hogy válunk, a vélt sérelmekbe kiszámíthatatlan,labilis bekattan,és bajuk lesz.

Egyik nap még szépen beszél velük,aztán hirtelen vált,és fölényes,ideges,hazudik.

Megmondom őszintén,a pszichiáter,és apszichológus is megijesztett,hogy vigyázzak.

A bíróság most elrendelte az elme vizsgálatát.

Fogalmam nincs,mit tegyek.Akik látják,ismerik,mindenki ijesztőnek látja az arcát,a szemeit.

Tud valaki segíteni?

444. eb5c1063c1 (válaszként erre: 443. - Realbrigitte)
2010. márc. 6. 17:57
Tudom kezelni,mert tudom,hogy csak fel akarom hívni magamra a figyelmet....Meghát hiányoznak a sikeres öngyilkosságot elkövető barátaim.Nem szeretnék fájdalmat okozni másoknak.De ha bekattanok....akkor mindezt elfejeltem,s van egypár rossz napom .Ilyenkor telefonálok az orvosomnak.Minden jót neked ,szia!
443. realbrigitte (válaszként erre: 440. - Eb5c1063c1)
2010. márc. 1. 08:26

öngyilkossági gondolatod van még?

tudod így magatól kezelni? le a kalappal előtted...

442. realbrigitte (válaszként erre: 441. - Pipőci)
2010. márc. 1. 08:24
mi szomszédok kontrolláljuk néha, de nem mindig szedi be. elmenni nem lehet vele sehova, mert 1 percig nem ül el sehol. "megyek porszívózni, rakodni stb...)" ezt mondja. mindig csinálni kell vmit. amióta szerelmes a főnökébe, aki most rúgta ki pár napja,azóta meg akar halni. (szerelmes sms-ket írt a főnöknek, de eléggé furcsákat)
441. Pipőci (válaszként erre: 438. - Realbrigitte)
2010. febr. 28. 13:36
Szedje a gyógyszereit (ellenőrzi valaki?), járjon a kontrollokra, csináljatok közös szabadidős tevékenységet (kávézó, sütizés, nézelődés, séta).
440. eb5c1063c1 (válaszként erre: 438. - Realbrigitte)
2010. febr. 27. 20:29
Nem tudom,pedig nekem gyakorlatból tudnom kéne.....Minden elismerésem a tiéd,hogy kitartasz mellette..
439. saca78
2010. febr. 27. 15:24
Sajnos nem tehetsz semmit, ez a betegség ilyen. Szerintem a legnagyobb jó szándékod ellenére sem tudsz többet tenni az ölelésnél és a nyugtatásnál. Szegény...
2010. febr. 27. 14:46
valaki válaszoljon, mit lehet mondani neki, amitől nem borul ki.
437. realbrigitte (válaszként erre: 430. - Eb5c1063c1)
2010. febr. 27. 14:45
ja, igen neki s szerelmibánata van és azóta akar öngyilkos lenni. mit mondjak neki? akit szeret az nem szereti. konkrétan tudom. a volt férje meg szereti, de ő meg nem kell neki.
436. realbrigitte (válaszként erre: 430. - Eb5c1063c1)
2010. febr. 27. 14:43
szia! szomszédomat kiengedték a klinikáról. régebben írtam neked róla. inkább rosszabb lett mint javult volna. ma már behívtam a lakásomba beszélgetni, ő is öngyilkos akar lenni. remeg, erős szívdobogása van bőg és azt hajtogatja "meg akarok halni". mit lehet ilyenkor neki mondani? ölelgetem, nyugtatom. fülében állandóan zene szól fülhallgatóról (disco) közben a nappaliban hangosan bömbölteti a cigányzenét. a ház már nem bírja ezt a hangerőt, remegnek az ablakok is.
435. eb5c1063c1 (válaszként erre: 433. - Saca78)
2010. febr. 27. 08:55
Szia Sanyi! Félelmetes,de én már hozzászoktam..Szerelem jön ,megy,öngyilkosság jön...De tényleg "tudjuk" kezelni az orvosommal,már fel is hívtam "este6-kor"Köszönöm ,hogy válaszoltál.Böbi.
434. eb5c1063c1 (válaszként erre: 432. - 88f8f5dc4a)
2010. febr. 27. 08:49
Így már biztos megtalálom..
❮❮ ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook