Skizofrénia (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... ❯❯
493. Orr56
2010. ápr. 2. 21:22

Szia Mária

Lehet hogy csak viccel veled.Ha tartósan ilyen zöldségeket beszél és főleg cselekszik,akkor beszélni kéne(vagy kihívni) a körzeti dokival.Majd ő tudja ki a területileg illetékes pszichiátria.Ha ilyen állapotba van kerüljétek vele a konfliktust az ellentmondást.

492. Mari62
2010. ápr. 2. 12:35

Sziasztok!


Barátnőm pár hónapja azt mesélte, h tévén, számítógépen keresztül a szomszédok figyelik az életét, és használják a testét. A villanyvezetékeken keresztül letapogatják és meztelenül nézik őt, leolvassák a szájáról a gondolatait. Akik ezt csinálják pénzért árulják a látottakat és a házukba tömegesen érkeznek emberek, h nézzék mit csinál a mindennapokban. Hogy segíthetnék rajta? Van köztetek olyan aki szintén átélt már ilyeneket?

491. Meslato (válaszként erre: 490. - Orr56)
2010. ápr. 1. 17:52

Szia Orr!


Voltak paranoid vonások, de inkább a téveszmék gyártása, "ki vagyok én vajon? Lehet, Jézus?" volt a jellemző. Ezzel együtt mélységesen bizalmatlan vagyok, de ezt még inkább pocsék családból hoztam.

Ami a kunyhót illeti, felhasználok sok mindent, amit ingyen kaptam. Sajnos alkalmatlan anyagot is, mint pl. a pozdorja lemez. (Nem vizálló) A telek feltöltése során jött egy csomó agyag, van egy-két un. paticsfalam, favázra tapasztott agyagréteg meszes vakolattal bevonva. A folytatás, ami most lesz, könnyűszerkezetes technika ötvözve a paticsfallal. utobbi ugyanis lélegző, ellentétben az OSB-hőszigetelő-gipszkarton fallal. Az agyagfalra, ami csak 10 cetni, kerül idővel dryvit, külső hőszigetelő. A kályhát is én építtem, félbevágott fürdőkádból s téglából. Ez próbakályha, kicsit jobban meg kell csinálni.

Bocsi a többiektől, legközelebb priviben irok.

Hi

itt láthatod a kunyhót meg telket:


[link]

490. Orr56
2010. márc. 29. 22:57

Szia Józsi!

Én kettő éve kezdtem ki egy kertel.Szóval ki volt írva a lépcsőházunkba hogy bértelek átadó 20eFt-ért.Nem tudom milyen skizofrén vagy de én paranoiás.Az-az gyanakvó, hogy becsapják.Hát becsaptak.Azóta a kert mellet mindig volt amit nem műveltek és lasszóval kereset rá a gazdi ingyen bérlőt. Csak ne keljen a tulajnak a gyomtalanítást megoldani.Ez is egy tüske, milyen balek voltam má megint.Persze más örülne hogy vissza a talált a benne élő paraszthoz.Ja meg cirka 200 ember haverságához.Na szóval az benne a király azóta kertes tömblakásom van.Na meg ujj rögeszméim(doximáim),ezek szó szoros értelembe rögösek végre.Pl vegyszeres dudvát kapni a bódba is ocsó ért,tehát nem permetezek ha valami kukacos max húst is eszem kő a protein.A 10diken lakunk első nyáron eszembe jutott tipit kéne építeni.Tudod olyan indiánosat pár hosszabb akác karó meg szőnyeg borítás.(lakótelep Kukáinál korlátlan számba található szőnyeg).Hát a terület tulajdonosa nem engedte mert hogy mit szólnának az ismerősei hozzá.Neki ilyen agya ment ötletei sose voltak.Maradt a diófa árnyékába szundikálás nyáron még mindig jobb mint a 10emeletes csirke ketrec teteje.A tizediken lakunk.Azóta örököltem nem sokat pont annyit hogy vettem egy mini telket kis kunyhóval alatta pincével szóval azzal csak dogozni kell á nincs mesze. Csak biciglivel 20 perc oda. 40 vissza mert akkor már nem vagyok lelkes.Ami a számítógépet illeti online a gépem enyém a családban a szerver a net felé.Pedig én vagyok nálunk a legnagyobb csavargó.Ha a művházba jársz írhatná kunyhó építés rejtelmeiről.

489. Meslato (válaszként erre: 485. - Orr56)
2010. márc. 29. 17:55

Bizony most nagyon vártam a tavaszt, nekem is van kertem, helyesebben telkem, melyet alakítok, még nagyon az elején vagyok, de füvesítem, terepet rendezek, kunyhót építek. Igen, ez nagyon jó elfoglaltság, sokkal jobb, mint télen a számítógép előtt görnyedezni.

Viszont ott nincsen számítógép, hetente kétszer, háromszor bejövök Esztergomba a műv. házba, itt tudok netezni.

Üdv

488. Meslato (válaszként erre: 486. - 052c295741)
2010. márc. 29. 17:53

hi-hi, ilyen volt nekem is. főleg akkor volt izgalmas, mikor alvás közben rándult görcsbe a lábikrám, pattantam fel egyből, s álltam vigyázba ágyikóm mellett:)))) csak az segített.

Viszont nem tudom, mitől múlott el. Mostanában hátam fáj, ha feszült vagyok, talán arra cseréltem le a görcsöket?

487. Praktikati (válaszként erre: 486. - 052c295741)
2010. márc. 27. 11:27
Próbáljatok magnézium és kalcium pezsgő tablettát szedni a görcsre....azonnal hatnia kell és csak akkor kell bevenni ,ha újra jelentkezik a görcs!!
2010. márc. 27. 08:40
érdekes, a vádlimmal én is így vagyok! Sőt a talpammal is... kinyújtom, aztán ügyeskedhetek, hogy elmúljon a görcs belőlük. :-D
485. Orr56 (válaszként erre: 484. - Meslato)
2010. márc. 26. 19:12

Szia Maslato

A szitu nálam is hasonló 10 kor találkozom morfeusszal de ha felébredek(sajna majd mindig) is nem kellek fel hajnal negyed ötig oszt akkor sipirc újságot hordani. A cigi nem téma 4éve nem gyujtokrá.Van kettő kertem ott harcolok napközbe(ha nincs más pénz szerzésre lehetőség)ebédet én főzők, jövés-menés közben én szerzem be a hozzávalókat is.

Van még egy nyűgöm nem merek pihenés után se nyújtózkodni mert rém könnyen görcsbe rándul a vádlim vagy a talpam.Azzal áltattak nyomelem hiány,hiába mondtam eszek én elég dudvát.Válasz érkezett mindegy mit csak egyek sokat.Szóval ez nem nagyon akar múlni.Az a tapasztalatom legjobb ha úgy elfoglalom magam még a napközbeni szunditól is sajnáljam az időt.Míg nem volt kertem, vagy ha nem jó az idő akkor honfoglalózom vagy vagy valamit játszok a számító gépen.

484. Meslato (válaszként erre: 483. - Orr56)
2010. márc. 26. 17:44
Azt, hogy lefekszem 10 körül, s négy-öt óra múlva felkelek vizelni, majd nem tudok már aludni. sok kávé, cigi, álmodozás, fantáziálás, vonatkoztatási rögeszmém gyakorlása után elfáradok, s hat felé, esetleg reggeli után alszom még egy órát. Napközben is kétszer minimum lefekszem 20 percre, egy órára.
483. Orr56 (válaszként erre: 481. - Meslato)
2010. márc. 25. 21:43
Szintén hat éve nem volt subom.Terápiás gyógyszereket nem szedtem.Az első pszichiátria kezelés óta van alvászavarom.Ezért úgy gondolom a kikapcsolt tudat állapotban elszenvedett kezelés eredménye a nyugtalan alvás.A 11 év alatt nem volt egy éjszaka amin végig aludtam többet mint 4-5 órát,ha erőltettem a folytatást az még 1,5 óra.De napközbe elég egy uncsifilm focimeccs vagy bármi ami nem köt le sunyom a 20percet.Ezért aztán salátává ugrálom magam minden nap hátha holnaptól tudok ismét jót aludni Ami az ön ismeretet illeti a para mindig velem van.Örvendek, hogy válaszoltál és hogy megosztod a tapasztalataidat.Ami a családot illeti még hál istenek mindig meg van.Persze kihasználnak meg a világ is de hát végül is ezért élünk.Lelkiismeret furdalásom van a fel nem használt gyógyszerek meg semmisíthetetlensége miatt.Kuka lefolyó mind a vízbázishoz juttatja.Legközelebbi kontrollnál ha az orvossal is találkozok megpróbálom szüntetni ezt a gyakorlatot.Érdekelne neked az alvászavar mit is jelent.
482. Orr56 (válaszként erre: 480. - B0d85590ce)
2010. márc. 25. 20:30
Nem.Kezdettől fogva nem.Amikor első esetben zavart állapotba beszállítottak belém ügyeskedtek egy injekciót.Onnan se kép se hang(semmi emlék) csak másfél nap múlva az ébredés.Egyik kezem lekötve másik a kötésből kiszabadítva.Mivel elég rossz állapotba ébredtem(nyálam folyt nyelvem logót)rögtön felkeltem persze szédültem.Menni akartam, nem engedtek csak a folyosóra ottjártam le fel mint egy mérgezett. Azt hamar észrevettem hogy a gyógyszertől szenvedek ez ért aztán nem szedtem. Azt nem tudhatom hogy mások is elhagyhatják a gyógyszereiket de olvashatod Meslató írását neki is sikerült.DE tudnám javasolni hogy írd be a gugliba Szendi Gábor nevet nála sok érdekeset olvashatsz a pszichotikus állapotok kezeléséről.Őszesen négyszer vittek be a pszichiátriára 1999-2004 között az óta viszont egyszer se. Azt hiszem egyre kevésbé drasztikus kezelésbe részesítettek.Harmadik negyedik esetben el se különítettek.Viszont az szabadulás, emberszámbavétel ára az együtt működés.Azaz elkellet játszani azt hogy a gyógyszert beszedem.
481. Meslato (válaszként erre: 455. - Orr56)
2010. márc. 25. 06:23

Szia Orr!


Szerintem a felépülésben a lényeg nem a pirulák meg csodás intézetek, hanem a közösségi élet, szolgálatvállalás, másokért végzett munka, ami kimozdít az egocentrizmusból. Ez, ami kifelé irányul, a belső munka pedig, amit röviden úgy hívnak: önismeret.

Teljesen egyetértek azzal, hogy kizárólag sub idején kellene a beteget megfigyelés alatt tartani és minimális dózisú enyhe nyugtatóval, altatóval kezelni.

92-ben lettem beteg, amikor már nem voltak annyira durvák a módszerek. Családom sosem hívott rám mentőt, mert nem volt már családom - elittam.

Kb. hat éve nem szedek semmiféle antipszichotikus gyógyszert, van is egy elég súlyos alvászavarom. Ám így van esélyem az érzelmi gyógyulásra, ami gyógyszerrel teletömve aligha lenne.

Szóval nem támogatok semmit, nem vagyok semmi ellen:). Leírtam a tapasztalataim. Történetem az Anonim Alkoholistáknál a legkelendőbb, amikor bemegy hozzájuk egy józanodni vágyó "kettős" beteg, tehát akinek van még valami pszichés diagnózisa is.


Üdv, Józsi

480. b0d85590ce (válaszként erre: 475. - Orr56)
2010. márc. 25. 02:56
Orr! Te a skizofréniára semmi gyógyszert nem szedsz? Akkor ezekszerint nem is kén senkinek se szednie? Vagy ezt most nem értem!
479. b0d85590ce (válaszként erre: 61. - Eatua)
2010. márc. 25. 00:45
Igazi jó barát vagy. Most kezdtem el olvasgatni ezt a topikot és érdekelne, hogy van azóta a barátnöd?
478. Meslato (válaszként erre: 457. - Orr56)
2010. márc. 24. 19:57

Segített az írásban egy bölcsészhallgató, hogy olvasmányosabb legyen. Kihagytam minden, családot terhelő részletet, hiszen nem akartam velük megszakítani a kapcsolatot. Persze nem írtam bele szalonképtelen élményeimet sem.

Így sikerült. Bizonyára néhol az emlékezetem is megcsalt. De igyekeztem tőlem telhető maximális őszinteségre. S saját tíz ujjammal írtam bizony, csak ezért tanultam meg gépelni. És sokszor átírtam, most a 4.4-es verziónál tartok:))), de nem vagyok teljesen megelégedve:((


Üdv, Meslato

2010. márc. 20. 19:20
Hát voltam ma pszichológusnál, és azt mondta hogy ez depresszió, abból is csak enyhe, és még a gyógyszert sem ajánlja csak gyógyhatású készítményeket. Valahol megnyugodtam, valahol nem. Mert attól függetlenül még mindig szarul vagyok. Sokszor úgy érzem, hogy meg vagyok butulva, vagy hogy nincsenek érzéseim. És ez továbbra is aggaszt.
476. Orr56 (válaszként erre: 472. - 052c295741)
2010. márc. 20. 10:40
Majd ha lesz itt közel rajtam kívül kettő(vagy akár egy is) szívesen csatlakozom.Nem a civilekre(fórumozókra) gondoltam az ész osztókon, ha nem a tudományos megjelenés gyártókra.Ha a www bura-án kívül tudsz másikat azt megköszönném.Köszönöm az írásra buzdítást csak ne, hogy szárnyakat kapjak mert nem birtok majd velem.
475. Orr56 (válaszként erre: 473. - Petrikek)
2010. márc. 20. 10:19

Úff.Igen neked teljesen igazad van.Én kontrolra is csak azért járok hogy a rokkant nyugdíjam megmaradjon.A betegség tudatom is lassan alakult ki és inkább egy fajta személyiség zavarnak fogom fel.

Gyógyszereket én kezdettől nem szedtem, mert a szedálás utáni igen rossz állapotomat még rontották is(mentális+fizikai).Utána meg azért mert tájékozódtam a várható mellékhatásokról.A betegtársaktól, ill beírtam a gyógyszer neveket

gugliba azt az összes panaszt dicséretet elolvastam és rágyűtem nekem nem kellenek.(ja és hivatalosan nem vállalnám a gyógyszerkerülést). Ja és amikor először bevittek fennen hangoztattam hogy megakarnak mérgezni.Gyártott kajákkal a vegyi környezettel és az ipari ivóvízzel.Szóval nem volt csoda hogy oda kerültem.

2010. márc. 20. 09:35
az alkoholbetegség is úgy működik, hogy akkor indul a gyógyulás, amikor az alkoholbetegnek halvány betegségtudata kezd lenni. az meg elég nehéz ügy. de nem reménytelen :-)
473. petrikek (válaszként erre: 471. - Breeeeee)
2010. márc. 20. 05:28

Én úgy tudom, hogy egy skizofrén emberben nem is igen merül fel a lehetőség, hogy ő beteg lehet. Én még gyerek voltam, amikor a nagynénémnél kezdődött, de úgy emlékszem, hogy nem ő kezdett gyanakodni, hogy baj lehet, hanem anyumék.

Az elején még viszonylag "normális" volt, de az utolsó pár év pokoli volt a családnak is és neki is (ezt csak gondolom, mert kommunikálni nem nagyon lehetett vele már értelmesen, több volt időben a nem normális állapot, mint a normális). Ehhez hozzá tartozik, hogy nem szedte a végén a gyógyszereket egyáltalán.

472. 052c295741 (válaszként erre: 466. - Orr56)
2010. márc. 19. 21:08

csoportot már két ember alkothat.


ha van egy ismerősöd, akit találsz, hogy betegségtudata van, az elég.


a csoport a kedvencem, valóban. :D

látom, hogy a kevésbé emberszerű orvosok hogy tesznek tönkre életeket a tudatlanságukkal. Kaptam belőlük én is.


Persze vannak kivételek, és nyitott, humánus szakemeberk is.


reménytelen betegségből kilábaló embereket láttam.

magam is olyan helyzetből jöttem ki, ami soha nem sikerült volna egyedül.


A csoportban az a jó, hogy senki nem mondja meg, hogy mit tégy. Más, magamhoz hasonló emberek beszámolóit hallgatva pedig megszűnik a magányérzésem.

Visszautalva, hogy ti CSAK 80.000en vagytok, arra azt tudom mondani, hogy magyarországi GA önsegítő csoportot egyetlenegy ember alapította Magyarországon (gyógyuló szerencsejátékosok), és akkoriban ők nem voltak annyian, mint ma ti.


Az alkoholbetegek több tízmillióan voltak Amerikában, mégiscsak 1935ben alapította meg 2 db ember. Ma, 75 évvel később, kb 20millió tagja van.


Minden elindul valahol. :-)


Nem tudom, rám céloztál-e megmondó emberként a NET-en. Még ha igen, akkor is úgy érzem, fontos, hogy átadjam, amit tudok.

És még magamról is beszélek, hogy ne csak a nagy elefántcsonttoronyból ereszkedjek alá a jótanácsaimmal. Mert én is jártam hadak útját.


Másrészt, találtam én is egy-két fórumot, ahol a skizofréniások egymásra találtak, és még a betűk között is lehetett érezni az örömüket, hogy megérti őket valaki.

Az önsi is így működik.


Egyébként meg szeretem olvasni, amiket írsz, én is tanulok belőle.

ÜDv: Cila

471. Breeeeee (válaszként erre: 470. - Orr56)
2010. márc. 19. 20:51

Nagyon remélem. Holnap azért elmegyek a dokihoz, csak hogy megnyugtasson, hogy nem skizó. (remélem tényleg nem az)

De bogyókat nem fogok szedni. Amíg csak lehet. Életemben egy szem xanaxot vettem be, 3 napra kiütött. Csak Valerianát szedek az alvászavaromra.

470. Orr56 (válaszként erre: 469. - Breeeeee)
2010. márc. 19. 20:16
Az tuti ez nem skizó.Dokikat első körbe nem javasolnám mert biztos beteget csinálnak belőled.Modern ember élete tök uncsi mindig ugyan azt a környezetet kell lesni.Próbálj ezekbe a király tavaszi napokba mindig egy jó félórát sétálni lehetőleg mindig ujj helyekre és csak úgy körül nézni szóval mást látni.Már jobb lesz. Meglásd többet ér mint a pótszerek.Főleg ha van beállítasz hozzá valami szolgát kutyát palit uzv.
2010. márc. 19. 17:39
Köszi. Máris kicsit megnyugodtam, de el fogok menni orvoshoz, mert szükségem van egy szakember véleményére, ugyanis hipochonder is vagyok. És mindig egyből a legrosszabbra gondolok.
468. petrikek (válaszként erre: 467. - Breeeeee)
2010. márc. 19. 17:15

Szia!

Nem hinném, hogy ez skizofrénia (nekem a nagynéném skizofrén volt), inkább "jó kis" depresszió. Szerintem irány az orvos, a napfény....

2010. márc. 19. 16:42

Sziasztok!


Én a segítségeteket szeretném kérni. Kb. egy hónapja kezdődött, hogy feszültséget, idegességet, nyugtalanságot kezdtem érezni. Rámjött egy fáradtság, fejfájás, és olyan érzés minta megbutultam volna. Azóta ezek folyamatosan vannak, csak még hozzájött egy-két dolog. Mostanában nincs kedvem semmihez, nem érdekel semmi, nem köt le semmi, nehezen koncentrálok, nehezen gondolkodom, alig várom, hogy hazaérjek a munkából, nem járok tanfolyamra, nincs kedvem találkozni a barátaimmal, sokat vagyok itthon, ingerültebb vagyok és még sorolhatnám... Viszont, ami a legjobban idegesít. hogy nincsenek érzéseim. (pl. tudom, hogy szeretem a párom, mégsem érzem)

És az lenne a kérdésem, hogy ez még lehet-e depresszió vagy ez már skizofrénia?

Hallucinációim, téveszméim nincsenek, de a többi tünet alapján akár az is lehet, És ettől nagyon félek. Mit gondoltok?

466. Orr56 (válaszként erre: 462. - 052c295741)
2010. márc. 17. 19:04
Annak örülök hogy segíteni akarsz a gondjainkon.Mi előtt elkezdtem ide írogatni végig olvastam az összes hozászolást.Látom neked az önsegítő csoport a kedvenced. Nekünk nehéz csoportokat alkotnunk mert összesen cirka 80ezren vagyunk Magyarországon.Nem millióan mint az alkoholbetegek.Ráadásul ezalatt a gyűjtőfogalom alatt ötféle betegség szerepel.Tizenkettő év során összesen 5 emberrel találkoztam aki bevállalta beszélgetés közben hogy kezelték vagy kezelik skizofréniával.Na jó én egy Paranoiás skizofrénnek diagnosztizál ember vagyok aki személyiségéből fakadóan rosszul kommunikál. kicsit logoorhiás(bármiről sok minden jut eszembe).De nem akarok parttalanná válni az "akarat" nálunk nem probléma pl a dohányzásról is simán leszoktam.Vagy amikor másodszor kényszer kezeltek az egész osztály üldözött.Ajánlom írd be a "gugliba" skizofrénia szót ezen kívül nem sok élő civil fórumot nem fogsz találni ahol betegek vagy volt betegek(személyiség zavar egy életre szól)találsz.Megmondó, na az sok van a netten.Persze akad rendes is mint a Szendi Gábor vagy a Dr Kovács.
465. 88f8f5dc4a (válaszként erre: 464. - 88f8f5dc4a)
2010. márc. 17. 14:39

Hirtelen felindulásból írni sem nyerő:)Te szenvedélybetegről írsz,de a felesleges babusgatás az stimmel...

A hirtelen felindulás nem ellened van,mielőtt félreértenél.

464. 88f8f5dc4a (válaszként erre: 460. - 052c295741)
2010. márc. 17. 14:34

Sokat...Nagyon sokat lehet ártani,ha hülyének,elmebetegnek,kiskorúnak,stb. nézik a skizofréniást.Képes a skizofréniás teljes életet élni.

Amíg a krízis tart,addig valóban kell a segítség,megértés.Elmúlik a krízis,"csak" a megértés kell.

Elkezdtem anyáskodni a barátom felett,akiből rögtön kijött a "Ti",vagyis,egyből besorolt a családtagjai közé.Először nem értettem.Majd nagyon is értettem:Nincs saját akarata.Van,de úgy kell kiharcolnia...

❮❮ ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook