Skizofrénia (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... ❯❯
2010. jún. 2. 23:19
Mostanába nem fogok írogatni, mer épp megyek Magyarba megint a lányomhoz. Habár nála is van email, de sok egyebet próbálok intézni pár nap alatt. Csak a hónap közepén gyüvök vissza... Ja és tudok ám rendesen is magyarul, csak hülyéskedek. Mindig igyekszem feldobni magam, na...
2010. jún. 2. 22:50

492 Mari62 és Orr56

Először azt jegyzem meg, hogy én is "továbbtanulni" akarok a konkrét sztorikból.

Másodszor azt, hogy a Mari62 által említett sztori biztosan skizofrénia esete.

*

A legjobb volna feldeíteni, hogy mik ott a valóságos problémái az illetőnek, amiktől már sok éve befászolt (mert nekem az a véleményem, hogy a legtöbb skizofrénia mögött valóságos és idült, sok éves életproblémák vannak...).

De ezek feldeítésére kívülállónak kb. nulla az esélye.

Leállítani ezt (de csak a tüneteket) aktuálisan és legmegbízhatóbban (80% valószínűséggel, a többi nem reagál a gyogyóra) ma Risperdállal lehet. Ettől azonban az illetőnek semmiféle valós problémája nem fog megoldódni. Csak valszag abbahagyja mondogatni a hülyeségeit. Egyelőre hagyja abba! Aztán már azt sem...

*

Most jön a neheze. Azzal, hogy sk.-nek nyilvánítják, elindul vele a lavina és ő gördül lefelé:

1. az orvostud. (hogy az I. tegye valahova) mai álláspontja szerint ez soha nem "gyógyulhat" meg (nem igaz). Persze, hogy nem, mert a kezelés csak tüneti, a stigma meg, hogy skizofrén lett belőle, örök. S még a "modern, ú.n. újgenerációs" gyógyszerelés is lelassít (munkaképtelenné, vagy legalább csökk. munkaképessé tesz és plusz még ez a modern szir-szar is garantáltan egészségkárosító. Kevésbé mint a szenny Halidol? Tényleg kevésbé, de ez csekély vigasz.

Jó, nézzük, hogy mi van a gyogyó nélkül? Nélküle semmi nincs, vagyis további leromlás lesz és kész.


Azt kellene elérni, hogy olyan cihiáterhez kerüljön, aki NEM tartja gyógyíthatatlannak a skizót. Ilyet én egyet ismerek ma Magyarországon: dr. Botond Gyulát. (Van honlapja.) Talán van még kettő? Talán...

Másik prablem: ha a család secpec cselekvőképtelenné erőszakolja nyilvánítani az illetőt (ez egy jogi procedúra), onnantól nincs számára többé kiút. Az én lányom NÉGY éve NOR-MÁ-LIS, vagyis teljesen tünetmentes, teccik érteni?

Négy éve költöm erre a gatyámat is, de még mindig nem biztos, hogy ki fogom tudni menteni a pokolból... pedig én már rég feldeítettem, hogy mitől frászolt be. Megváltozatattam az egész életét, sok pénzzel és értelmes szellemi munkával, mint munkáltató, plusz igazi szeretettel. És így ki is rángattam ebből sikerrel... De mégis, még ma is "korlátozott cselekvőképtelen", vagyis 90%-osan JOGHALOTT.

*

Szedjük össze az eszünket és gondolkozzunk. Mert NINCS semmiféle szakember, Gyerekek, aki okosabb volna, mint mi.

521. mamma2 (válaszként erre: 519. - 88f8f5dc4a)
2010. jún. 1. 16:07
Szia Mónika!-igen én is ezt mondom, hogy csak óvatosan a mindenféle "útmutató" spirituálisan segíteni akaró emberektől, mert alaposan felkavarhatja az amúgy is labilis érzékű embereket! -és ha látják az emberen a bizonytalanságot,hogy "hinne is meg nem is" akkor olyan erőszakosak,hogy nem lehet őket lerázni!!!!Soha ne kérjetek segítséget és ne dőljetek be az ilyen "nagytudású" szélhámosoknak! Pussz GIZUS
2010. jún. 1. 14:12

Háj Orr56:-)

Ezt írtad: "Van még egy nyűgöm nem merek pihenés után nyújtózkodni mert rém könnyen görcsbe rándul a vádlim vagy a talpam. Azzal áltattak nyomelem hiány, hiába mondtam eszek én elég dudvát."


Ja, ez ismerős, de csak felébredéskor. Nekem biztos, hogy kalciumhiány, mert ha bekapok 1-től 3 kálciumos pezsegőt, mindig el lehet felejteni egy időre. És ez már jó 50 éve működik. De három napnál tovább sose emlékszek erre a macerára, így a tablettákat se szedegetem tovább. Nem cigike az, hogy arra is rászokjak.

Aki eredetileg is paranoiás vót, azt az élettapasztalatok hamar meggyőzik, hogy milyen igaza van.

Most ez úgy néz ki, hogy biztosan állandó mészhiányom lehet. De a tények ellentmondanak. Még sose tört el semmim, a hátam, satöbbi se fáj. Negyven kilo meg se kottyan. Pedig csajszi vagyok, abból is elég kicsike. És már hatvankodok. Akkor mégis kalcijum lehet? Igen. De csak valami éppen most hiányzás. Mér? Azér. Minden én se tudok. De ha két bogyó elég, minek a többi, nemigaz?

2010. máj. 31. 22:44

Fiúk és lányok...Rossz a tapasztalatom az olyan emberekkel,akik majd megmutatják a kivezető utat a nyavalyámból,tudják a megoldást,Ők azért vannak itt,hogy segítsenek...A rossz tapasztalat lehetett volna rosszabb is,ha valaki nem figyelmeztet,vagy másik alkalommal nem működik a vészjelzőm...Majdnem megvezettek.

Mocsok dolog mások elesettségét kihasználni.Kell a Kapaszkodó,hinni valamiben,valakiben,mert egyedül nem megy,de...Csak távol az olyanoktól,akik...Táltosok,meg a mittomén milyen Hókuszok meg Pókuszok...

518. Orr56 (válaszként erre: 517. - Ilyensincs)
2010. máj. 31. 07:44
Háj ilyensincs kösz.Melik kinti országba ülsz.
2010. máj. 30. 21:17

511, Orr56

Lyó vót!!! Na, ugye, hogy ez egy kicsit más j ? Attól vicces. Nehéz "hallani" a különbséget, de azért lehet egy kicsit. A "hejesírást", ami a j és ly-t illeti, a Vas megyeiek tuggyák csak igazuan mekkülömbösz-tetnya. Nekem a nagyszülék voutak Vazs megyejjök. Ott mindent l-lel mondanak, ami ly. Foló, goló. Megyüttek ám a gólák. És aki ezt sokat hallotta, annak csak bele kő gondúanya (gondolnia): lehet ezt l-lel is mondani? Milyen, olyan... az millen, ollan. Lehet. Gereblye - grábla. Ezt is lehet. Akkor ez is ly.

De a helyesírástól nem függ ám, hogy ki milyen okos. Az csak attól függ, hogy hallás után tanult-e írni (akkor lehetnek helyesírási hibái), vagy a szavakat mint kis képeket látja-e maga előtt és akkor mindig helyesen fog írni. Nem is tud másképp. Vagyis aki a szóképeket jegyezte meg kiskorában, azt nem érdekli, hogy mit hall.


Ebből csak azt akartam kihozni, hogy ne zavartasd magad a helyesírással, mert az eszed így is a helyén van:-).

2010. máj. 30. 20:30
Sziasztok!Régen jártam erre,el voltam foglalva.Nem vagyok képben ,amiről beszéltek...Lassan semmiben nem leszek képben.majdnem hányingerem van az idegtől.Pedig nem vagyok ideges.Hajni,mi nagyon régen "beszéltünk".Az a baj,hogy mindenkinek meg akarok felelni,s felemésztem magam.Ha azt várják el,hogy azt mondjam jól vagyok ,azt mondom,közben arra gondolok Te vak vagy b.....Mindegy majd elmúlik..Mindenkinek jó éjszakát ,sziasztok.
515. mamma2 (válaszként erre: 513. - D4464aaf8a)
2010. máj. 30. 17:45
Szia Hajnika!-teljesen elvagyok képedve és nem hiszem el,hogy csalódnom kell benned? Csak nem bedőlsz a kedves Miszti által összehordott katyvasznak??? Szegény Miszti "összeollóz" innen-onnan idézget jól-rosszul, még SZELLEMEKET is "idéz" és sajnos milyen sokan bedőlnek neki, és ő el is hiszi, hogy amiket leir az úgy is van.Csak sajnálni tudom szegényt /vagy lehet,hogy nem is szegény, mert a hiszékenység-butaság jól jövedelmező üzletág/ Orr-nak van igaza, és hiszem a "bizonyított" tételeket-hogy a Föld gömbölyű-mert a többi csak szemfényvesztés! Hajnika!-remélem nem "csalódok" Benned??? GIZUS
514. Orr56
2010. máj. 30. 15:44
RH 24. a szomorú állításom te csak egy meg vezettet ember vagy. A szegények csak ilyen olcsón nem dőlnek be te túl gazdag vagy hozzám.Nekem elég a megmaradás törvénye (anyag,energia).Nem kell szellem megmaradás.Hidd el a világhoz túl sok az első kettő.
2010. máj. 30. 15:11

Ez 24. bejgyzése Misztinek:



24. Téged is megszálltak??? 2010-04-17 18:09


Ha úgy érzed, Téged is megszálltak, akkor most különösen hozzád szólok.


Elkelne ebben az országban is egy profi „szellemírtó”…, lenne bőven munkája!!! :-( Hihetetlen, mennyi szerencsétlen, megszállt ember fordul hozzám, segítségért kiáltva…

Nem gondoltam volna, mikor belekezdtem a naplóírásba. Igazából csak a saját élményeimet akartam összegyűjteni, rögzíteni, magamnak is, hogy ne vesszenek el fontos tapasztalataim, emlékeim.

De szinte nem tudom írni a naplót, mert már majd’ minden gépnél töltött időmet kitölti a segítséget kérő levelek megválaszolása. Néha bizony elég nagy tájékozatlanságot is tapasztalok szellem ügyben, azért írogatok, illetve ollózok be ilyen asztrál-világbeli ismereteket is mostanában.


A hasonlóan kétségbesett - megszállt - jövőbeni kedves naplóolvasóimnak fogok írni ebben a bejegyzésben. A szellemektől -és a hozzájuk fűződő félelmeiktől- való végleges megszabadulásukhoz összegyűjtöttem egy csomó segítő eljárást, olyanokat, melyekben hiszek. Nagyjából ennyi, amit tudok segíteni, ezt viszont nagyon szívesen teszem. Reményeim szerint, sokaknak gyógyulásul is szolgál.


Jönnek a tanácsok:


--- Tegyél be a szobádba egy feszületet, lehetőleg a fejedhez közel. (Akár a párnád alá.) Lehet valamilyen szentképet is elhelyezni.


--- Amikor csak teheted, esténként gyújts egy fehér gyertyát, és mond el akár magadban, de jobb fennhangon, hogy: „Krisztus nevében, a gyertya tisztító tüze és lángja által megkérlek téged, bárki is vagy, menj a saját helyedre! Hagyj engem békén, barátsággal maradok irántad, és kérlek, hogy barátsággal távozz tőlem." - Nem kell így szóról szóra, csak ilyesmi legyen, akár saját szavaiddal is jó.


--- Amikor teheted, Robert Coxon tisztító, gyógyító zenéjére aludj el, illetve hallgasd elalvás előtt. (De akár nappal is nagyon hatékony lenne, a félelmeidtől való megszabaduláshoz is.) Ez a lelkedet is gyógyítja. (Küldhetek a CD-imről másolatot, mp3-ban is meg van nekem mind a 8 CD-je, ami Magyarországon megjelent. Önköltséges áron adom, nem akarok ezen sem keresni.) Hogy ki az a Coxon, a www.kryon.hu oldalon, a bal oldali menűben találsz róla infókat.


--- Próbáld meg a nap minden percében, amikor csak előjön, elterelni a gondolataidat a szellemekről. Amint megjelenik az agyadban a gondolat, kapcsold be a rádiót egy szöveges adóra, és figyeld mit mondanak, vagy tegyél a füledbe egy Mp3-at, vagy keress magadnak egy olyan elfoglaltságot, ami leköti a figyelmedet. (gyerek, állat, könyv, keresztrejtvény, bármi)


--- Ha éjszaka mégis megjelenne, és "birizgálna", "piszkálna", vagy zavarna szellem, azonnal mormolj el egy imát (magadban, vagy fennhangon, mindegy, ahogy lehetőséged van rá.) és akkor is Krisztus nevében szólítsd fel, hogy azonnal távozzon. (Erélyesen, de udvariasan szólj hozzá mindig.)


--- A lakás megtisztítására én is csak olvastam valahol, hogy sót szoktak használni. A bejárati ajtó küszöbére szórj egy kis sót. (Nem kell teljesen befednie).


--- Ha vallásos vagy, templombajáró, akkor egy lakásszentelésre is kihívhatod a papot. Nem egy nagy költség, nálunk ingyen csinálta, mikor ideköltöztünk. (Bár én megjegyzem, magam nem vagyok templomjáró). Ez is hatékony lehet.


--- A gyakori gyertyagyújtás is hasznos, a démonok –rosszindulatú lények- utálják a tüzet, na attól meg ők félnek.


--- Nagyon erősen tudatosítsd magadban végiggondolva, vagy fennhangon, hogy

„Senki nem tud ártani nekem!!!!” „Vigyáz rám az örzőangyalom, és mindig velem van Krisztus..../helyettesíthető, akiben hiszel...” „Semmi dolgom a szellemvilággal, ezennel teljesen feledésbe merítem!” Meg ilyen hasonlókat. Te is kitalálhatod, nem kell szóról szóra ezeket. Ami a kivánságod, azt fejezd ki. Tudod, a gondolatnak és a szónak meg pláne, nagyon nagy teremtőereje van!!!


--- a házban/lakásban, ahol szeretet uralkodik, békesség és harmónia van, ott meg sem tud maradni ártó szellem. Apró, kis lépésekben mindig törekedj arra, hogy mentől jobban megközelítsd ezt az állapotot.


--- Ha van lehetőséged, tarts háziállatot. Egy kiskutyát is pl.nagyon meg lehet szeretni, a vele tartott kapcsolat is remek elterelő hadművelet a szellemek ellen is, + az odaadó gondoskodás, szeretet megnyilvánulása iránta is javít a ház harmóniájában, szeretetteli, békés légkörének kialakulásában. (Amit nem szeretnek a gonosz lények).


--- Madarat is tarthatsz egy kis kalitkában, a madárdal is kellemesen letereli a gondolatokat. Kellemes érzést kelt fülben, lélekben.


--- A kötődő szellemektől való megszabadulás egy nagyon hatékony módja még a tűzönjárás. (Én már csináltam ezt, a Táltos Magyar András szokott minden évben szervezni ilyent. www.taltos7.hu, itt tájékozódhatsz.) Nincs az a szellem, amelyiket örökre ne űzné ki a tűztől való rettegés miatt a tüzönjárás. Egyébként a legnagyobb segítség az lenne, ha egy Táltos tanfolyamra is elmész. Huhhh, abból aztán nagyon sokat lehet meríteni!!!


--- Addig tud egy szellem rajtad élősködni, félelmeidből táplálkozni, és Tőled életerőt elvonni, amíg megengeded. Hidd el, hogy ez csak és kizárólag rajtad múlik!!!! Ezek nem tudnak Neked ártani! Tedd félre az összes kételkedésedet ezzel kapcsolatban!


--- Ha megváltoztatod a körülményeket magad körül, -fentieket felhasználva - akkor a "szellemeid" is szelidülni fognak, és odébb is állnak. Elfogy számukra a táplálék…


--- Tűzd ki a célt, és higgyél benne, hogy le tudod győzni a kis „görcsöt”, illetve a kis „görcsöket”... Magabiztosan előre!

2010. máj. 30. 15:09

[link]


Ez miszti naplója, Ő ilyesmivel foglalkozik, ami a naplójában le van írva, és a 30. bejegyzésében az alábbi olvasható:



30. Emberhez kapcsolódó szellemek 2010-04-30 10:36


Léteznek a földi síkon „megrekedt” szellemek. Közülük tehető néhány felelőssé emberhez kapcsolódás miatt, megszállásért, „tapadásért”. Erről fogok most írni pár sort, a táltosiskolai jegyzeteimet is felhasználva. Kik-mik ezek a lények, jó, vagy rosszindulatúak?


- vannak közöttük olyanok, akiknek tudásából hiányzik a földi lét utáni szabályok ismerete. („Odaát” létező szellemektől, -tanítóktól, mesterektől, angyaloktól- megkapják a kellő segítséget, és akkor továbbhaladnak)


- Vagy a szellem azért nem megy el, mert nem tudja, hogy mi az a fényes alagút, fényes folyosó, ami várja. (Idővel ők is megkapják a kellő segítséget, -amint erre felébred az igényük- és akkor eltávoznak) Itt jegyzem meg, hogy odaát sem rohannak le senkit erőszakkal a tudás átadására, viszont ha valaki segítséget kér, akkor minden pillanatban készen állnak a tanítására, eligazítására.


- Vannak, akiket a hozzátartozók „nem engednek el”, mert nem tudnak belenyugodni hozzátartozójuk elvesztésébe, sírnak, szenvednek. Amíg ugyanis a szellem nem látja az itt maradottak megnyugvását, addig nem tud eltávozni a túlvilágra. Húzza a lelkét az itt maradottak fájdalma, lelkiismeret furdalásuk van. Nehéz a lelkük, nem tudnak emelkedni a túlvilági létsíkok felé. Amikor több hónap, vagy év múlva megnyugodtak az itt maradottak, addigra –sok esetben- már késő. A halott szellem nem tud távozni, mert a fénykapuja, ami mindig saját személyre szóló, addigra bezárul előtte.

Ilyenkor az is előfordulhat, hogy az itt rekedt szellem hozzákötődik az őt marasztaló földi emberhez.


- Aztán vannak az öngyilkosok, akik szintén megrekednek ezen a síkon. Legfőbb oka, hogy tele vannak még „felhasználatlan” életenergiával, -amit leszületésük előtt felvettek a betervezett életükhöz mért mennyiségben- és ezt nem olyan egyszerű odaát leadni.

Haláluk bekövetkeztekor igen nagy megdöbbenés éri őket, hiszen Ők maguk akarják a végüket, és leírhatatlan fájdalommal hasít beléjük a tudat, hogy öngyilkosságukat követően is örökké élnek. Rádöbbennek, hogy bármikor újra leszületnek, és akkor újból abba az élethelyzetbe kerülnek, amiért véget akartak vetni életüknek. Egy jó darabig nem kívánnak újra leszületni. Ha rátapadnak valamely személyre, -előfordul- akkor saját beteg gondolataikkal itatják át Őket.


- A meggyilkoltak szellemei is gyakorta itt maradnak. Ők azért, mert tudatni kívánják a gyilkosaik kilétét. (intiuciókat, ihleteket adnak). Nagyon nagy energiákkal bírnak, képesek tárgyakat is mozgatni.


Azok a szellemek, akik emberekhez tapadnak/kapcsolódnak, azok számukra idegen élő embert is választhatnak, akiket soha addig nem ismertek. Néhány hónap után kiismerik gazdájuk gondolkodását, érzelemvilágát és gyenge pillanataiban elkezdik vezérelni. Átruházzák rá saját érzéseiket, tulajdonságaikat, gondolataikat, szokásaikat, szenvedélyeiket. Az az ember, akivel szellem van, gyakorta meg is jegyzi: egy ideje nem vagyok önmagam.


A kapcsolódó szellem mérhető, érzékelhető is - pl. lengyel pálcával, ingával, szenzibillel -, olykor még látható is.

Megfigyelés, hogy házi állataink, a kutya és a macska jól látják a szellemeket és kísérik őket a tekintetükkel, amerre járnak.

A gyerekek is kb. 0-tól kb. 3-5 éves korukig átláthatnak az asztrálvilágba, legalábbis egy egy kép-mozzanat előugorhat számukra. De vannak már "látó" gyerekek is, -magyarországon is- ezzel a képességgel megáldva, ők bármikor látják a szellemvilágot is.

A képet a taltos7.hu-ról ollóztam, a buborékszerü körök a fotón szellemek leképeződése.



Azért ezen el lehetne gondolkodni... :))

511. Orr56 (válaszként erre: 510. - Ilyensincs)
2010. máj. 30. 14:59
Jó hogy ki írjátok magatokból.Hidd el nekem bármit le írni tudomány.Mi családunkba írás nélkül érvényesülnek emberek vagy nem érvényesülnek.Nekem az is probléma ha le kell írni a szót helyesírás.De szivembő aztat irnám hejesírás.
2010. máj. 29. 19:41

Na, én meg kiírom magamból és még a skizo lányommal is együtt írunk. Most egy új könyvet. Arról, hogy mi minden van egészen máskép, mint ahogy beetetik. És mi az, ami nem tetszik. Kb. semmi se tetszik.


Az én életemben én vagyok a norma és nem a többiek. Szerintem nem kell mélyre tenni, inkább mélyre lenézni:-). Felőlem lehetnek annyian is (teljesen más véleményen), mint a sáskák. Parázzon az erőszakos többség. Mér pont én? A többség unalmas és céltalan robotmajom.

Persze én könnyen pofázok - engem még sose kaptak el. Persze nem is megyek arrafelé:-).

*

Tényleg kerted van? Én meg újabban kertészkedéssel keresek pluszt pénzeket. Saját kertem is van ugyan.

Lényegében az egészet, amennyivel támogatnom kell a lánykámat, így keresem meg. Mert az sok. Magánszakértők, ügyvéd, számítógépes felszerelés, megsatöbbi. Hogy kihúzzam a "véglegesnek" szánt elintézésből.


A bezárt tér fóbiám (nem pánik), az főleg elakadó lift volt. De csak először ájultam el, azóta már csak szédülök, plusz nagyon rossz érzés. Már mindenki tudja, hogy még véletlenül se szabad rámzárni az ajtót. Érdekes, hogy a nagy magasságból lenézés, meg satöbbi csak "gyalogosan" zavar. Repülni direkt szeretek.

Szal te skizo vagy/voltál? Van balkezes felmenőd?

Szerintem teljesen normális agy a skizó agy is... de ez hosszú. Hosszú, hogy én miket gondolok erről. Sokmindent. Meg elég sokféle is a skizo. Pl. azt gondolom, hogy ha "kevert kezesek" (jobb és bal) a felmenők, a legtöbb attól lehet. De ezt csak feltételezem, statisztikát még egyetlen túlokos se csinált erről. Pedig régen tudják, hogy a kevert kezesség sokféle extraságot okoz. Szal egész röviden én azt gondolom, hogy a skizo, amikor éppen "fenn van", az csak egy spéci ronda bepánikolás. Amit eltérő működésű (de teljesen normális) két agyfélteke csinál. Ha a "jó kezes", vagyis az ügyes agyfélteke befrászol és leáll. Ilyenkor a másik meg fantáziálhat... vagy egyszerre mind a kettő műkszik és zavarják egymást. Szerintem az ilyen emberek teljesen egészségesek lehetnének újra. Ha nem azt ismételgetnék az orvosok, mint a papagáj, hogy ez agykárosodás. Habár nem tudjuk, hogy mi ez, de nem is kell tudni, mert biztos, hogy agykárosodás.

Akkor meg nem is kell segíteni nekik semmit. Elég a vegyszerezés. Elég, hogy csendben legyen. Pláne a szar régi Halidoltól, attól még mozogni se tudjon.

Szóval ezek miatt értek egyet veled, orr56:-).

509. Orr56 (válaszként erre: 508. - Ilyensincs)
2010. máj. 29. 08:34
Tudod ez a pánik izéd a mgasággal meg a bezárt térrel.Szerintem engem meg az zavar hogy mindig minden hol sokan vagyunk.Na rögtőn a legerőszakosabb az átlagnál is enyhén egy szerűbb dolog gondolat megoldás érvényesül.Ezért van, hogy a para mindig velem lesz.Meg amit gondolok egyre mélyebb re teszem.
2010. máj. 27. 20:15

Le ne álljatok már miattam! Akkor inkább kiszállok és csak olvaslak benneteket. Habár jó volna csevegni veletek. Főleg a skizóról. Azt gondoltam, hogy mivel ez egy skizo fórum, azt ti tudjátok, hogy a többi "elmebetegség" ehhez képest könnyű kategória.

Persze hogy nagyon nagy szenvedés a depi. Még az a rövid is, ami nekem volt. Pedig én, gyógyszervegyészként, pár nap alatt fel is ismertem, hogy miújság. És hogy egyszerűen csak várni kell, amíg magától elmúlik. De még így is borzasztó volt.

Hehe... pánikom is volt (szerintem minden élőlénynek van valamikor, valamennyi ezen a földgolyón:-). De arra is csak tojtam. Ez ugyan nem hamar, hanem csak kb. 2 és fél év mulva múlt el. Szintén magától és örökre.

Na,persze, még fóbiám is VAN (bezárt tér, plusz magasságfóbia). Ami viszont sose múlt el. Mert szerintem ez egy velünk született és tök normális dolog. Uralni ugyan hamar lehet, de teljesen akkor se múlik el és annyi.


Szóval bocsika, ha valakit megbántottam volna, hogy ezek nem igazán valamik. Hogy szerintem ezeket tényleg csak a gyógyszeripar profitéhsége futtatta fel "betegségnek", azért, hogy a hülye bogyóikat (kivétel nélkül mind valódi kábítószer) milliárdos haszonnal lehessen eladni az egész világon.

Ezért fáj, hogy még most sem merem kiírni az egyetlen Magyarországon forgalmazott könyvem címét, stb, ami ilyesmikről szól. Meg a persze a fő témáról, skizóról is.

Ami nekem sose volt. Senkinek nem volt eddig a sokgyerekes, rengeteg unokás családunkban. Az én számos az unokám között sem. Csak az egyik lányomnak... Volt? Szerintem már annak is csak volt. De mivel hamar kizáró cselekvőképtelenné tették - innentől a pokol...

S bár gyenge kis anyagi erőmből (azé én külhoni vók:-) még az egész rokkantnyugdíjat is pótolni tudnám, egyelőre nem látszik a kiút ebből a szörnyűségből.

*

Szóval marad a skizo, ami szerintem is keményebb dolog. Na, akkor írogassatok, mert most úgy érzem, mintha elijesztettelek volna benneteket. Puszika minden résztvevónek:-).

2010. máj. 25. 15:17

Tisztelet a családodnak, Orr56. Mert másoknak meg másmilyen a családjuk... és attól hamar megvan a kizáró cselekvőképtelenség.

Hát én csak elkezdtem itt írni, nem is gondoltam arra, hogy konkrétan kihez szólok. De nagyon jó, hogy pont Te válaszoltál, mert akkor már megnéztem egy pár hozzászólásodat és innentől a tisztelet neked még inkább szól:-). Klassz vagy. Szendit és Kovácsot látom, hogy már ti is ismeritek. Van még Botond Gyula, aki szintén ír (is). Amúgy egy nagyon rendes pszichiáter. Csak kevés van belőle (egy). Meg én is írtam már egy könyvet, amit Magyarországon lehet kapni, de nem merem ám "reklámozni", nehogy kihajítsanak innen. Mindegy, dumálni is tudok. Szóval a te felfogásod az ideális, szerintem.

A depiseknek meg azt szeretném mondani, hogy depije mindenkinek van, volt, vagy lesz. A depi magától múlik el! Ennek időtartama 1-3 hónap. Több csak akkor lehet, ha az illető nem képes felderíteni (vagy beismerni), hogy valami nagyon nem megy, illetve nagyon nem felel meg neki. És akkor ahelyett, hogy a saját kezébe venne a sorsát, nyafogni megy a "szakemberhez". S a depi összehasonlíthatatlanul enyhébb dolog is, mint a skizo. Nekem is volt depim az egyik szülés után, de eszembe se jutott volna orvoshoz menni. Még az hiányzik! Nyomtalanul múlt el, sose jött vissza. A pánik ugyanilyen semmiség, a fóbia még annyi se. Csak a skizo kemény dolog, mert amikor "zajlik", azalatt sajnos tényleg nem (vagy nem teljesen) tiszta a tudat.

506. Orr56 (válaszként erre: 505. - Ilyensincs)
2010. máj. 25. 09:05
Szia ilyenincs esetem nem volt oly súlyú ,hogy cselekvő képtelenségemet a családom vagy a társadalom írásba adja.Még is amikor vissza akartam illeszkedni éreztem hogy hátrányos megkülömbböztetés ér.Marad a rokkant nyugdíj és a szürke munkavégzés.Az előtt egy remetét elfogadott a világ.Sőt a hely hónan származom annyira megszerette a írásos történetébe foglalta,mert segítette a letelepedést a helyi ismeretek átadásával.Sőt ő odvas fája lett a templomhelye.Ma tehát az általános hogy az a személy aki a környezetének normáit meghaladó módon eltérő az vagy tegyen úgy mintha se vagy bizonyos értelemben kirekesztődik.
2010. máj. 25. 06:49

Na jó, hogy érthető legyek, én állandóra, közel 30 éve külföldön élek (kettős állampolgár vagyok). Emiatt nem teszik lehetővé, hogy én lehessek a lányom gyámja. Hogyan dolgozik velem a lányom? Emailen keresztül. A könyvkiadó szakmában foglalkoztatom és mindennapos kapcsolatban vagyok vele. Az egész iszonyú és leírhatatlan...

Máshol, az interneten már leírtam: "Képtelelenségek a cselekvőképtelenség körül" - ez Szendi Gábor honlapján van és ugyanott: "Jogtiprás felsőfokon" Keresés, beütöd: "Képtelenségek a celekvőképtelenség körül." Ha te is skizó vagy, ne add fel! Igenis teljesen megyógyulhatsz! Mert ez NEM agykárosodás, hanem csak egy befrászolás! De azt én sem tudom, hogy Te hogyan segíthetsz magadon.

A skizofrén tünetek valóságosak. És komolyan zavarják a környezetedet, tehát nincs könyörület... A cselekevőképtelenség azonban teljes joghalál. Érted???

2010. máj. 25. 06:12

Szisztok

Új vagyok, egy skizofrén anyuja. Megnéztem, hogy milyen fórumokat találok skizo témában (nem sokat), na akkor skizofrén cselekvőképtelen témában: semmit. Korlátozott cselekvőképtelen: semmit. Hát ez baj. Még nagyon sok baj van. A lányom sok éve tünetmentes (orvosilag, ig. szakétő szerint is, nemcsak énszerintem, stb). Ma már nem kizáró, hanem korlátozott cs. képtelen. Mert tavaly megnyert egy minden érdekelt által pofátlanul ellenzett pert. Éppenhogy nyerte meg -jó, ez is valami. Rehabilitációs lehetőség - bár valójában évek óta dolgozik is - egyelőre nem létezik a számára. A munkavállalás bejelentése lehetetlen. (Pedig van neki. Ja, pont velem van. Izé... színvonalas, szellemi munkában. Naná, hogy fizetek is érte.

A skizofrénia NEM gyógyíthatatlan betegség. Annyira nem, hogy még kezelés nélkül is elmúlhat magától. Friss esetekben gyakran eltűnik örökre, hosszabb betegség esetén... höhö... hát azt nem hagyják, hogy elmúljon. Habár az "aktív" korszakokban és utána meddig?... szerintem is hasznos a kezelés (csakis Risperdállal).

Ki meri felvállalni, hogy ő valamilyen szinten cselekvőképtelen?

Puszika minden résztvevőnek:-).

2010. máj. 22. 23:45

Ma a pszhiátriai irányitás alatt nincs mentális gyógyitás. Orvosi gyógymodok léteznek - megingathatatlan igazság,hogy a nem diagnosztizált testi betegségek, vagy sérülések allergiák,virusok érzelmi problémat válthatnak ki. Olvassátok el Dr. Wiliam Crook rejtett allergiák kideritése c.könyv.

Azok akik depressziotól, fáradságtól,idegességtől szenvednek,valamint vizionálnak, jönnek a különféle üldözések, üldözik őket a valóság, és a valótlan keveredése. Hangok hallása,hallucinállás.

Azonnali teljes kivizsgálás és nem mindjárt a pszihiátriára vinni, mert számos oka lehet a tünetének, illetve okozója, és nem feltétlen szükséges kezelni mélytompitókkal, azaz altatókkal, nyugtatókkal, mert lehet más mód és más ut is a kimenekülésből.Alapos az alatt értem mégha nevetséges is, de egy átfogó ételallergiákat

vizsgáló tesztre is terjedjen ki. Nőknél egy női virusfertőzésből is bekövetkezhet, hogy megváltozik a viselkedés és hasonló tüneteket produkál mint a skizofrénia....

502. trapiti (válaszként erre: 500. - Rasztapredátor)
2010. máj. 5. 20:50

CCHR Alapítvány = Állampolgári Bizottság az Emberi Jogokért Alapítvány


Szcientológus szervezet.


Én a magam részéről szt sem hinném el, amit kérdeznek.


Bővebb info, ha még nem találkoztál szcientológusokkal:

[link]


Ezekkel NE ÁLLJATOK SZÓBA! mert csak a bajt hozzák Rátok!

2010. ápr. 27. 19:34
Szaiasztok! Van egy érdeklödö klubom! Mindenkit szívesen látok!
2010. ápr. 21. 14:40

SÉRELMEK A PSZICHIÁTRIÁN


Ha úgy érzi, hogy Önt, családtagját vagy ismerősét pszichiátriai kezelése során sérelem érte (kényszerbeszállítás, gyógyszer-túladagolás, bántalmazás, stb.) írja meg panaszát a következő címre, vagy hívja az alábbi telefonszámot:


Állampolgári Bizottság az Emberi Jogokért Alapítvány

Cím: 1461 Budapest, Pf.: 182.

Telefon: 06 (1) 342-63-55

E-mail: info@cchr.hu

Weboldal: www.emberijogok.hu

499. Meslato (válaszként erre: 498. - 88f8f5dc4a)
2010. ápr. 20. 18:55

Hát ja, amíg csak részegeskedtem, volt, hogy verekedtem (kocsmai bunyók). Szkizofrénként kétszer volt garázdasági ügyem, ebből egyik alkoholos dolog volt.

Amint abbahagytam a piálást, "csak" szkizofrén voltam, abbamaradtak az erőszakos jelenetek. Mégcsak nem is láttam olyant, kivéve, amikor belekeveredtem egy majdnem lopási dologba.


Józsi

2010. ápr. 19. 19:45

Kerestem valamit,olvasgattam,és ezt találtam többek közt(A többek közt nem a lenti szöveg ellenkezőjét bizonyítja,más témában keresgéltem,keresgélek.):


A média gyakran társítja a mentális zavart az erőszakos magatartással. Ennek ellenére hacsak nem tanúsítottak erőszakos magatartást már a betegség kialakulasa előtt is, vagy nem szenvedtek szenvedélybetegségben vagy alkoholproblémákkal, a szkizofrén emberek alapvetően nem hajlamosak az erőszakos viselkedésre. A legtöbb szkizofrén egyáltalán nem erőszakos, inkább elzárkózó, szereti, ha békénhagyják.


Bár a szenvedélybetegség növeli a szkizofrén betegben az erőszakra való hajlandóságot, ez ugyanúgy elmondható azokról, akik nem szenvednek mentális betegségben.

497. Orr56 (válaszként erre: 495. - Mari62)
2010. ápr. 5. 20:20
Csak csatlakozni tudok a Zsókához.Amit mond technikailag megvalósítható amit mond, bár kevéssé valószínű hogy valaki pont rá kíváncsi.Általában az ilyen típusú gondolatok akkor kerülnek előtérbe ha egyéb nehézségei is vannak valakink.Nem úgy tud teljesíteni az életben ahogy ezt önmagától elvárná.Ezért külső körülményekbe keresi a hibát,a hibást.Ameddig dolgait eltudja látni, másokat nem zavar, sok mindent nem tudtok és talán nem is szabad tenni.Hisz minden nap egy másik fejel kelünk fel megváltozhat lehet jobb és rosszabb.Új hobbi kevesebb munka bármi amitől neki jobb lesz kizökkentheti.Bármi pozitívat tapasztaltok azt finoman támogassátok.Ne lelkesen mer az riasztó lehet.
2010. ápr. 5. 19:17
Sajnálom... akkor nem tudtok mást csinálni, mint figyelni jobban rá.
495. Mari62 (válaszként erre: 493. - Orr56)
2010. ápr. 5. 19:12
Köszönöm. Nem cselekszik semmi rosszat és orvoshoz nem hajlandó elmenni, hiába mondja neki az egész családja, h menjen el. Szerinte ő nem beteg és sincs szüksége orvosra, csak ezek a történetek aggasztóak... A pszichiáterekről hallani sem akar. Ezért nehéz neki segíteni.
494. Orr56
2010. ápr. 5. 08:55

Még .... se vagyok

ezért mi se mondok

majd jőnek azok

kik mondanak nagyot.

❮❮ ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook