Skizofrénia (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... ❯❯
2011. jan. 11. 01:37
Szia Sotetmancs! Képzeld itt vagyok,nem tudok aludni én sem:-(.Az az igazság,hogy a leveled majd mégegyszer el kell olvasnom nyugodt de élék fejjel.Most azért írok gyorsan ,hogy tudjunk beszélni.Egyébként nem hibáztatok senkit,hogy ilyen lettem .Ha itt vagy írj!
2011. jan. 11. 01:28

szia! na most engem dobott ki az ágy... itthon volt a férjem este, én meg szó szerint elájultam a fáradtságtól most meg felébredtem, pörög az agyam.

és akkor egyidősek vagyunk!:) ez a két év már nem számít:) (igazából bátyámmal vagy egyidős)

allergia? és ezekszerint még nem találták meg, hogy mire. milyen allergiás tüneteid vannak? a légutiak? vagy az ilyen kiütéses, szemviszketős, stb? én kopogjam le, megúsztam eddig az allergiát (tesóm szerint mindenki az vmire, csak aki mázlista, nem jön ki rajta sose súlyos tünet, mert nem találkozik az allergén dologgal)

20 évesen leszázalákoltak? hát, nem tudom ez jó e vagy nem. nekem egyik problémás ember anyum. (nem tudom máshogy nevezni, minthogy problémás. méh ez a legjobb szó az egész szitura) de ő nem így ennyire fiatalon, hanem én születésem után lett az. de ő azt kell mondjam, ahogy ásom bele magam a dolgokba, mázlista. olyan erős volt körülötte a családi háló, hogy nem lett sose leszázalékolt, még a legrosszabb időszakokban sem. viszont ő dolkhoz nem ment sose, így nincsenek rendben az idegei. vannak nyugisabb, meg rosszabb időszakok. de nagyon rosszak már nincsenek. végül valahogy talált célt, meg most sokat javult, hogy lettek unokák ugye pár éve.

de tudod, ez nekem nagyon szépnek hangzik, hogy elfogadtad, hogy a nővéred gyerekei a tieid is. biztos jó nagynéni vagy! pláne ha a 14 éves lányka megy veled kondizni:)

a másik ember sajnos a családban nem ilyen pozitív. meg nincs is az a háló, mint anyum körül. férjem tesója. és én meg kétszer ugyanabba a folyóba léptem, mert valahogy én lettem az ősgonosz. sajnos még a halujaiban is bennevagyok időnként, így csinálhatok bármit, más élményei vannak:( anyukám is haluzott, mikor nagyon vacakul volt, és ott is sokszor bennevoltam. csak mint írom, erős volt a családi háló, így azért nekem is segítettek. ill az, hogy ha nem is tudtak, de elfogadtak minket, sose neveztek hazugnak, megha volt vmi, és látták, nem magyarázták azt, hogy nem is így van.

most meg sajnos igen..:( és ezért jötem ide, hogy van kétféle tapasztalaotm, és nehezen fogadom el, hogy a másodiknak így kell lennei, mivel láttam már, hogy azért lehet máshogy is.

jó zavaros vagyok igaz? de tudod, itt legalább beszélhetetk az egészről. és sajnos nálunk nincs elfogadva a család. a gyerekek se:(:( és tudod, valahogy sikerült elrendezgetni a dolgokat, anyu boldogul egyedül is végere, stb, erre én lettem a főgonosz megint. és igazából azt akartam kideríteni, hogy ez tünet e, vagy csak kivetítés. (mármint a részükről). de azthiszem ez már kiderült. csak attól még tehetelen vagyok. és férjem testvérének lesz gyereke, most babát vár, így se dokihoz nem jár ép erre hivatkozva (nőgyógyász, védőnő igen, de terápia, stb nem), a család meg mégjobban elkezdett problémakerülni.

na jó, nem akarom tovább írni. azt se tudom miről szabad beszélni, miről nem. ez ugye annak köszönhető, hogy én vagyok mindkt esetben az életük elrontója. egyikben mert megszülettem, a másikban, mert ottmaradtam a tesó mellett.

ha kérdezhetek ilyet, te okolsz valakit azért ami lett? hogy pl leszázaláékoltak. vagy más lettél picit? bár hogy anyu okol azt valahogy könnyebb elfogadni, mert mégis megszült, szoptatott kilenc hónapot, stb, mégha ezekre nem is emlékszem.

de férjem tesójával nehéz. mert már a gyerekekre is kivetíti, hogy velem baja van. illetve hogy hozzám köti a problémáit. szóval jó olvasni, hogy te tesőd gyerekeit szereted! lehet ez hülyén fog hangzani, de én ilyenekbe tudok kapaszkodni, hogy lám, lehet nekkem nem sikerül, de másnál csak ok, és akkor mégiscsak szép a világ.

na, befejezem, szerintem már nagyon zavaros vagyok. eleve nem vagyok egy remek az emberek közti kommunikációban ha érzelmekről van szó (mondhatjuk úgy is elég nulla vagyok, de igyekszem). de mivel matekos vagyok, így a környezetem, meg bárki könnyen elfogadja. tudod, a metekosok olyan dilisek mindenki szerint. abban van is igazság, hogy túlracionalizál mindent az ember, meg logikázik. és nem nagyon lehet ezt kikapcsolni.

701. eb5c1063c1 (válaszként erre: 699. - Sotetmancs)
2011. jan. 10. 19:23
Szia! Úgy keveredtem ide,hogy skizofrén vagyok én magam.:-(.Nagyon jó a kapcsolatom az orvosommal.Mindent megbeszélünk,így tünetmentes vagyok.Viszont allergiás vagyok valamire,s mennem kell kivizsgálásra 3 napra a korházba ,holnap telefonálnak,hogy pontosan mikor.Az idegeim rendben vannak,leszámítva egy kis álmatlanságot.20 éves koromban százalékoltak le ,most36 leszek.Elfogadtam,hogy nekem a nővérem gyerekei a gyerekeim.Most a legnagyobb gondom az allergiám .Hát én így kerültem ide....
2011. jan. 10. 13:04
az az tök jó után felkiáltójel van... csak elkalapáltam...
2011. jan. 10. 12:46

14? az tök jó? ilyenkor kell csajkén rászokni a sportra, és úgymarad:) téeged meg majd hajd egy fiatalka lendülete. menni idős vagy? én 34. nekem két kicsi van itthon 3 múlt, egy múlt.. melettük dolgozom. néha kubukok a túlterlheltségtől, de ennyi. a családban van skizo, kettő. így keveredtem ide. mert én is csak egy ember vagyok, és látva, hogy igenis, lehet ezt emberien is, jobb. sajnos a két ember közül az egyik most nagyon rossz állapotban van. és sajnos sokszor rajtam csattan. nagyon sokszor. na erre a túlterheltség... hát jöttem ide, hogy megértő tudjak maradni. és itt lehet beszélgetni. nekem meg szószátyárnak ez segít.


te hogy kerültél ide? mi a gondod? vagy neked sincs nagy gond, csak a környezetedben?

vagyis nekem az a "gondom, hogy kóros segítőkész vagyok pl tesóm szerint. mindig mondja, nem menthetek meg mindenkit, én meg rendszeresen elfelejtem, hogy ez így van, és megpróbálom mégis:)

698. eb5c1063c1 (válaszként erre: 697. - Sotetmancs)
2011. jan. 10. 12:33
Szia Sotetmancs!Nővérem lánya 14 éves ,és igen,jó a viszonyunk.Nekem nincs saját családom,még nem mentem férjhez.Kérdezz nyugodtam,nyitott vagyok ,elmondom mi a helyzet.
2011. jan. 10. 06:29

szia síküveg!


végül mindegy mit sportolsz, ha hatásos, meg edzésben tart. én az erősítőedzéseket nem szeretem annyira. bár most semmilyenre nem járok, itthon max, meg ha szép az idő kocogok.


nővéred lánya mennyi idős? és ezekszerint jóban vagytok:) ez jó. neked van családod? már ha nem túl indiszkkrét felőled így érdeklődni. nem vagyok nagyon otthon hogy miről szabad beszélgetni személyes kérdésekben , miről nem. még társaságban is társadalmi, meg tudományos témákra korlátozom magam, így nem nyúlok bele semmibe. illetve nem leszek tolakodó a kíváncsiságommal, ami minden területemn jelentkezik. én az egész világra kíváncs vagyok. a részletekdre, és az egyes emberekre is, ha megismertem őket. csak olyan fura távolságtartó a társadalom (vagy lehet mindig ilyen volt, csak az én mentalitásom nem illesszkedik be)

696. eb5c1063c1 (válaszként erre: 695. - Sotetmancs)
2011. jan. 9. 00:31
Szia! Szerintem most alszol...Mondtam én,hogy felébredek mindennap:-{.Mondjuk elég nagy baj lenne ha nem tenném meg!:-} Ugrabugrára nem megyek,mert csak kiröhögnének.. Voltam már régebben,csak nem bírtam szusszal s olyan kellemetlen volt.Ha netán itt vagy írj ,üdvözöl:síküveg
695. Sotetmancs (válaszként erre: 694. - Eb5c1063c1)
2011. jan. 8. 22:51

most pont ittvagyok:)

nem vagyokvalami jó alvó. mostanában meg annyi a dolog, hogyyha nem pörgök, nem bírom a strapát... ha pörgök, akkor visznt aludni nem alszom túl sokat, mert mindig akkor aludnék el, mikor épp nem lehet, átlendítem amga, aztán uténa órákig esélytelen.

így most is ébren vagyok.

fitneszbérlet, az jó.vagy és ilyen edzőternmi kizárólag? vagy mentek valami ugrabugrára is?

694. eb5c1063c1 (válaszként erre: 693. - Sotetmancs)
2011. jan. 8. 19:01
Szia!A plusz 5 kiló az azt jelenti,hogy 68 helyett 73 kb.Ma vásároltam bérletet a fitnessz terembe,s a nővérem lányával járok majd.Ma pedig szaunáztam .Mindent megteszek a cél érdekébe.Bár csak 5 percet tudtam futni utána kidőltem.Utána sikerült elaludnom ,de minden éjszaka felébredek.Majd ha nem tudok aludni írok hátha pont itt leszel.Nyugodalmas jó éjszakát kíván :síküveg
2011. jan. 8. 07:43

szia!


pont akkor íírtál, amikor már épp elmentem aludni. addig én se tudtam.

sok sikert a fogyókúrához! mit jelent a plusz 5 kiló? és hogy tervezed leadni?

remélem végül sikerült aludni, és épp durmolsz. engem meg már kidobott az ágy.

2011. jan. 5. 23:58
Azért ennyire ne tolongjatok....:-).Holnaptól fogyókúrázom 5kg -ot szedtem fel:-(.Sose kötöm semmihez mikor változom .Pl a kávérol december 2-án szoktam le stb .Jön az érzés,hogy elég s akkor kell lépni.Még mindig várok rátok.
2011. jan. 5. 23:44
Sziasztok!Van itt valaki?Nem tudok aludni...
690. Sotetmancs (válaszként erre: 689. - Ff272e3b54)
2010. nov. 15. 15:36
nekem fogalmam sincs. de azért neki a szenvedélybetegségek a fő profilja, úgy tudom. nem biztos, hogy evvel is foglalkozik, ami neked kell. előbb kérdezz utána. egy telefont mondjuk megér.
2010. nov. 3. 11:56
Lehet, hogy a Csernus doktorhoz megpróbálok bejelentkezni Budapesten. Szerintetek jó orvos?
688. 88f8f5dc4a (válaszként erre: 687. - Sotetmancs)
2010. okt. 29. 23:34

Az éjjel megsajnáltam szegény Gombóckát,beengedtem.A konyhában is van egy ágy,azon szabad feküdnie.Nem is konyha...Ahol főzök,az külön van,oda nem szabad bemennie.Egy helyiség,ami olyan nappali-ebédlő volt.Lényegtelen,ott aludhat.Aludhat a szobában is...Csak ne az én ágyamon!

Na,de...Bejött és ugatott.Jól lecsesztem,mire mellém feküdt.Egyszer tapogatom,a kutyám sehol.A "szabad" ágyon volt reggel.Sanda gyanúm,nem tudta elviselni a horkolásom,inkább kivonult a szobából...

687. Sotetmancs (válaszként erre: 680. - 88f8f5dc4a)
2010. okt. 29. 22:18
de a barátok se helyettesíthetik a kutyát:) jajj, nekem úgy hiányzik a kutya meg a macska. annyira más, ha van háziállat az ember körül. valahogy nyugodtabb a világ.
686. Sotetmancs (válaszként erre: 684. - Ff272e3b54)
2010. okt. 29. 22:14
hát,el kell menni a szimpatikus dokihoz, megkérdezni vállal e körzeten kívülieket is. (most azt feltételezem azért jársz a helyihez, mert az van legközelebb, ergo hivatalosan oda tartozol ha nem keresel mást) szóval ha válal bárkit a kinézett doki, akkor egyszerűen hozzá kell járni. meg kell adni a régi dokit nevét, stb, és az új doki hivatalosan kikérheti a kezelésed dokumentációját. és innentől ő kezel papíron is.
685. 88f8f5dc4a (válaszként erre: 683. - Ff272e3b54)
2010. okt. 29. 20:09

Mivel Sanyit már Sanyinak nevezem...

Hogyan szólíthatlak?:)Te engem nyugodtan Móninak,igazi névvel könnyebb a kommunikáció.

Szóval,nem lehet kutyád...

Basszus,én akarok tanácsot adni,amikor a kisebb lányom azt mondta a nyáron,rosszabb vagyok,mint a vámpírok...?Mivel alig mozdulok ki,akkor is inkább sötétben,hogy ne találkozzam senkivel.

Jársz valahová szórakozni?:)Még csak 25 éves vagy.

684. ff272e3b54 (válaszként erre: 682. - Sotetmancs)
2010. okt. 29. 15:45
Értem Most jött pár napja egy új orvos a városunkba és nem igazán tetszik. Nevet nem írhatok.
2010. okt. 29. 15:43
22-es. Nincsen kutyám. Emeletes házban lakom és itt gondot okoz a tartása.
682. Sotetmancs (válaszként erre: 679. - Ff272e3b54)
2010. okt. 28. 22:30
sándor: elméletileg semmibe, ha az a doki jelent le mint állandó beteget. szabad orvosválasztás van. szóval simán lejelenthet ha nincs totál fullon, vagyis van még "hely" hogy vállaljon "beteget"
681. 88f8f5dc4a (válaszként erre: 680. - 88f8f5dc4a)
2010. okt. 27. 22:13

Nincs kutyás jel,ezért küldtem egy Sünt Neked,mert van benn szív.Ha nem sün,akkor...Talán nem vakond...?

Na,lényeg,hogy aranyos és van benne szív:)

680. 88f8f5dc4a (válaszként erre: 677. - Ff272e3b54)
2010. okt. 27. 22:07

No!:)A barátom is skizofréniás és mégis kell valakinek.Az a valaki éppen egy lökött tyúk(én),de hát...Ez van.

Kül,szerintem én is magányosan(legalábbis egyedül) fogok élni,szerintem.Úgy tervezem,hanem lesz senki,aki néha rám nyissa az ajtót,meg ha rám is nyissa,lesz kutyám,akivel beszélgetek.Bár még vannak szüleim,kutyám most is van.

Neked van kutyád...?Okés,nem helyettesíti a barátokat,barátnőket,de baromira jól el lehet vele beszélgetni.Nem dilultam be még egészen:)Csak...Olyan jó valakihez szólni,még ha az a valaki egy kutya,akkor is.Fajtiszta korcs,nagyon aranyos,Gombóc a neve.

Nagyon komolyan mondom,hogy egy kutya társasága jótékonyan hat.

A problémád megértem és épp az előítéletek miatt határoztam el,csakis "hülyék" jöhetnek szóba,mint barátok,vagy olyanok,akik képesek a megértésre.

Mint már többször is mondtam,én nem vagyok skizofréniás,de a meglévő nyavalyáimnak "köszönhetőleg" megtapasztaltam,megtapasztalom azt,hogy távol tőlem,mert mintha fertőző lennék.Lehet a jellemem is ok a távolságtartásra,nem tudom.-A jellemet nem fedi a betegség.Szerintem...

Kül,a hozzászólásaid alapján inkább a félénkség a szembetűnő,nem a betegséged."Élőben" is félénk vagy?

679. ff272e3b54 (válaszként erre: 674. - Ff272e3b54)
2010. okt. 27. 16:51
Rosszul írtam le. Mennyibe kerül ha nem ahoz az orvoshoz megyek mint amelyikhez tartozok?
678. ff272e3b54 (válaszként erre: 676. - Orr56)
2010. okt. 27. 16:50
Köszönöm.Nem zárhatnak akkor ezek szerint intézetbe. Közveszélyes nem vagyok.
677. ff272e3b54 (válaszként erre: 675. - 88f8f5dc4a)
2010. okt. 27. 16:49
Mert nincsen barátnőm és ilyen ember mint én, ha kitudódik akkor nem kell senkinek. Feltéve ha nem javul jelentősen az állapotom vagy meggyógyulok.
676. Orr56 (válaszként erre: 674. - Ff272e3b54)
2010. okt. 27. 15:22

Szia sándor999.


Szerintem az attól függ hogy milyen az állapota.

Tehát ha nem ön- és/vagy közveszélyes akkor nem kényszeríthetik intézetben lakásra.Ismertem is egy öregúrt aki jó sokáig egyedül élt, azt úgy 70évesen becsajozót azóta azzal a nővel él.

675. 88f8f5dc4a (válaszként erre: 673. - Ff272e3b54)
2010. okt. 26. 20:26
Miből gondolod,hogy magányosan fogsz élni...?
2010. okt. 26. 15:22
Nem tudjátok, hogy abban az esetben mi van ha nem ahoz a városhoz tartozó rendelőbe megyek amelyikhez tartozok? Ha átmegyek egy másik városba más orvoshoz mert az szimpatikusabb.
❮❮ ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook