Skizofrénia (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯
2011. aug. 5. 20:41

Sziasztok,


szedtem ketileptet, de nálam is az volt, mint a Sacánál, nagyon sok öngyilkossági és sötét gondolatom volt vele. Sacának igaza van, mindenki máshogy reagál a gyógyszerekre, ki tudja, ami nekem jó, az lehet másnál totál más hatást vált ki, nem lehet tudni. Most szomorú vagyok, mert volt egy barátnőm, itt a hoxán is jóban voltunk, meg amúgy már évek óta, és nagyon nem akar velem barátkozni már.... pedig őt akartam az esküvőmön tanúnak... hát az ember elgondolkozik ezen azon, hogy mit hibázott az évekig tartó barátságban, miért nem volt jó. Azt hiszem, hogy önző vagyok... de lehet ezt mások nem így látják. Hm. Na most nagyon filozofikus lettem. Találkoztam egy volt betegtársammal az óriás hambizóban, és nagyon szarul volt, szerintem bevett egy halom gyógyszert már megint. Próbáltam megnyugtatni, de nem hiszem, hogy sikerült. :( Kissé elkeseredtem. Na majd holnap jobb lesz talán.

Sziasztok

Zsuzska

792. saca78
2011. aug. 5. 17:50

Én szedtem Ketileptet, a Leponex után. Nem volt különösebb bajom vele, de akkoriban nagyon ki voltam fordulva magamból, és sajnos rajtam nem segített. 200 mg-al kezdtünk, majd végül 700 mg-ra tornáztuk fel az adagot. Kaptam mellé Haloperidol decaonazt injekciót 4 hetente, és 6-8 mg rivotrilt. Ennyi gyógyszer mellett csak vegetáltam. A testsúlyom valamennyit csökkent, de az üldözéses téveszméim, valamint a hallucinációim (amik voltak akkoriban) sokkal jobban felerősödtek. Sajnos voltak nagyon sötét gondolataim, és majdnem végeztem magammal. Ez persze nem a gyógyszer hibája volt, hanem az elkeseredettség, amiért minden tönkrement körülöttem. Két éve önerőből letettem minden gyógyszert (persze azóta szedek mást) és azóta élek, mozgok, ismerkedek, dolgozok, teljesen új ember lettem.


Mindenkinek más gyógyszer jó. Azt mondják az orvosok, hogy nálam már mindent végig próbáltak, és csak az invegát, vagy a zeldoxot javasolják, ha továbbra is szellemi munkát szeretnék végezni.

791. Macskanita (válaszként erre: 790. - E7a9d373d5)
2011. aug. 4. 17:12
ketilept
790. e7a9d373d5 (válaszként erre: 788. - Macskanita)
2011. aug. 4. 15:34

Sajnos a Nantaridról nincs tapasztalatom, de ha a hatóanyagát megírod, úgy lehet, más gyógyszernéven is forgalomban van.

Zsuzska

789. saca78
2011. aug. 4. 02:15
Már megint álmatlanság... egész éjjel sok gondolat gyötör. Ilyenkor lehet kérni altatót a kórházban, de én még csak azért sem. Egyébként is nemsokára reggel, és végre életre kel mindenki, és minden. Annyi minden történt velem mostanában, amit nem bírok feldolgozni. Kértem, hadd beszéljek a pszichológusommal, de ő túl elfoglalt mostanában, így az éjszaka csendjében önmagammal "beszélem meg" a történteket. Úgy tűnik, itt mindent gyógyszerekkel akarnak megoldani, de azok sajnos csak tüneti kezelést nyújtanak, és a probléma gyökere itt marad legbelül.
788. Macskanita (válaszként erre: 787. - E7a9d373d5)
2011. aug. 3. 20:33

szia Zsuzska!

nantaridról van tapasztalatod???

2011. aug. 3. 19:03

Sziasztok!

És igeen, én is benéztem már a fórumra, régen írtam is, meg a Saca küldött jelet, csak nem reagáltam rá, bocsi.

Szóval lejárt a szerződésem a Pszichotikusok Egyesületénél, most önkéntesként besegítek néha-néha, és reménykedek egy új állásban.

Szeptembertől költözök a páromhoz. Ha minden igaz. Már tervezzük az esküvőt.

A pszichomókusom is azt mondta, hogy a 4 év alatt, mióta nála vagyok, nem látott még ilyen jól engem. :) Szóval ez van velem.

Remélem Saca jobban leszel hamarosan. Sajnos a gyógyszertől nekem is jelentkeztek kínos mellékhatások, de ezekről inkább priviben írnék...ha akarod. Most Abilify-t szedek, és én ezzel is tudok gondolkodni, bár van akire kábító hatással van. hm nem tudok én már a sok gyógyszeren kiigazodni. A Zeldoxtól nekem megfordult a napom, napközben aludtam, éjjel meg fenn voltam. Az invegát nem minősítem, utáltam, mint a sz...-t. A többi 10-15 antipszichotikumról, amit kipróbálgattak velem, arról is írhatok...

LOL

még jó, hogy így fogom fel


Zsuzska

786. saca78
2011. aug. 3. 06:03
Szia Macskanita! Nem akartam bejönni, de megkértek rá, mert az utóbbi időben furcsán viselkedem, ezért bejöttem segítséget kérni. Általában 3 hétig szoktam itt lenni, bár tavaly voltam már 2 és fél hónapot is. Tegnap az új gyógyszertől iszonyú kába voltam, szinte csak percekre tértem magamhoz egészen ma reggelig. Ma fogok beszélni az orvosommal, hogy ha ez ezzel jár, állítsuk vissza a régit, mert nem engedhetem meg magamnak ezt a nagy kábaságot. Persze lehet, hogy idővel megszokom...
785. Macskanita (válaszként erre: 784. - Saca78)
2011. aug. 2. 22:14

Szia! Jobbulást neked!!! Magadtól mentél be? vagy olyan állapotba kerültél, hogy muszáj volt?:-(

Mik a kilátások? meddig kell benn maradnod?

784. saca78
2011. aug. 2. 01:37
Sziasztok! Hogy vagytok? Én kórházban vagyok újra, és az ápolónő megengedte, hogy netezzek annak ellenére, hogy éjszaka van, mert már kialudtam magam. Az utóbbi időben 2-3 órákat alszom éjjel, ez azért van, mert nem szedtem hetek óta semmilyen gyógyszer. Most Zeldoxot fogok kapni. Szedtem már korábban, nem örülök neki. Keserű szájízt, és szorulást okozott, de az invegán kívül csak ezt tudják adni, aminek van memória javító hatása, és tudok mellette dolgozni.
783. saca78 (válaszként erre: 782. - Macskanita)
2011. júl. 22. 21:45
Köszönöm szépen
782. Macskanita (válaszként erre: 776. - Saca78)
2011. júl. 22. 21:33

Saca, végigolvastalak, kitart

ást kívánok neked!!!

781. Macskanita (válaszként erre: 780. - A7b6e313fb)
2011. júl. 22. 21:18

szia Hidrogén!!!:-)

hát, kérdésedre válaszolva...nekem is van papírom róla:-)sorolom:-)

anankasztikus obszesszív- kompulzív személyiségzavar

egyéb kényszeres gondolatok és cselekedetek

deluzív paranoia

kevert affektív bipoláris zavar, kevert fázis

pánikzavar

szóval itt tartok:-)

gyógyszert milliót próbáltak már, most talán a nantarid meg a xanax az, ami szinten tart, meg az hogy elfogadtam, hogy ez van, ilyen vagyok, van kis stikkem, de legalább bevallom:-)s ettől könnyebb és elviselhetőbb az egész:-)

egyébként rólam is az "hiszik" hogy bolond vagyok, holott...ismered a császár új ruhája című mesét gondolom???:-)

üdv:macskanita

szóval itt tarok.

780. a7b6e313fb (válaszként erre: 775. - Macskanita)
2011. júl. 22. 15:53
Szia Macskanita! Tetszik a bemutatkozód! Rólad is azt hiszik ,hogy nem vagy "normális" ?Rólam azt mondják ,sőt még papírt is adtak róla:-).Üdv : hidrogén .
2011. júl. 22. 06:29
Köszi szépen a kávét! Rögtön jobb kedvem lett tőle:-)
778. saca78
2011. júl. 22. 05:50
Napsütéses szép napot kívánok én is. Épp főzöm a kávémat, nagyon szívesen megosztom veletek :)
2011. júl. 22. 05:24
Sziasztok! Napsütötte szép jó napot mindenkinek!Felébredtem én is .Fáradtnak érzem magam ,de nem tudok már aludni.Amúgy szerintem ezt leszámítva tünetmentes vagyok :-).Üdv : hidrogén
776. saca78
2011. júl. 22. 01:21
Én már ki is aludtam magam... 1 órát, és néhány percet tudtam csak pihenni. Így volt ez tegnap is. Egyébként nagyon változó az alvásigényem. Mintha ma jobban lennék, mint tegnap voltam... reggelig még sok idő van. Invegát, mizapint, rivotrilt szedtem. A naplómban leírtam az egész betegségem történetét, ahogy azt is, hogyan és miért hagytam abba újra a gyógyszer szedést.
2011. júl. 21. 22:34

sziasztok!

az alvásról nálam annyi, hogy hajnalig nem alszom el, utána meg délutánig tudnék aludni, ájulásérzetem van...Saca, milyen gyógyszereidről szoksz most le?

fokozatosan amúgy?

774. saca78
2011. júl. 21. 21:40
Én sem tudok aludni, csak éjjel 2, max 3 órát. Ilyenkor este kicsit jobban vagyok, de hajnaltól iszonyúan szenvedek, és csak járkálok fel, s alá a lakásban. Láttatok már alkoholistát, aki remeg az ital után, vagy drogost, akit éppen leszoktatnak? Nekem soha nem voltak ilyen problémáim, de egy pár napja ugyanígy remegek a gyógyszer után. Egy barátom azt mondta, már csak egy hét, és megszokom. Ma van 12 napja, hogy abbahagytam. Egész nap nagyon pörgök, és nehezen tudok lenyugodni.
2011. júl. 21. 21:01
Sziasztok ! Az egy dolog,hogy itt vagyunk..most jelen pillanatban ,hogy vagytok? Nem érzem most betegnek magam .Csak nem tudok aludni .Azért mert valaki más nem biztos ,hogy hülye.Sőt ! Ha valaki itt van ,írjon .Üdv : hidrogén.
2011. júl. 21. 16:44
S ,én is itt vagyok.
771. Macskanita (válaszként erre: 770. - Saca78)
2011. júl. 21. 16:23
itt vagyok
770. saca78
2011. júl. 20. 22:33
Sziasztok... rég jártam erre, látom ti is. Van itt valaki?
769. Macskanita (válaszként erre: 768. - Svaehri)
2011. jún. 15. 23:18

Szia!

itt vagyok, csak dolgoztam pár napot:-)

Szívesen segítek bármiben ha tudok:-)nem semmi dolgaid voltak neked is.Ne félj a szülőknek sokszor csak a szájuk jár, anno nekem is mondták, majd ha 18 leszek..stb...gondolom tudod miről beszélek. Na, annyi lettem, önszántamból leléptem, utána volt a döbbenet...szóval egyiken be, másik füleden ki az ilyen jellegű szöveg, ha van:-)

nekem is a nagymamám halálával jött anno a mélypont, 22 éves voltam akkor.

De! neked továbbra is k,itartást kívánok ám, le ne törjön semmi, de semmi az égvilágon!Itt vagyok, kérdezz nyugodtan, annyi ha dolgozom, ott nincs net, akkor egy-két nap csúszással, de válaszolok!!!

768. Svaehri (válaszként erre: 767. - Macskanita)
2011. jún. 12. 16:05

Szia! :)

A gyerekkorom addig volt jó, amíg 7 éves koromban el nem váltak a szüleim. Addig is elcsattant egy pár pofon, de azt könnyebben vettem, meg persze jogos volt (bár én nem emelném a gyermekemre a kezem soha..) Utána meg mélyrepülés.

A kinez nagyon jó volt tegnap, de 3szor vissza kell még majd mennem, legközelebb 4 hét múlva, félelemoldás miatt. Állítólag 14 éves koromban a nagymamám halálával érte el a mélypontot a dolog, és ott törtem meg végleg. A legfontosabb, amiért odamentem, a bulimiám és a pánikbetegségem volt, azt mondta, a tudatalattim erre 100%-osan pozitívan válaszolt, meglátjuk :) A félelemoldás anyu miatt lesz, és elvileg neki is el kéne mennie, de elég szkeptikusan áll a dolgokhoz. Meg úgy is gondolja, hogy nincs erre szüksége, ami természetes, hisz ő a saját nézőpontjából teljesen normálisnak ítélheti a helyzetet. Bár lehet, ezt is tegnap hallottam, hogy a lelki terrorjával próbál magához láncolni, hisz félne egyedül. De elég paradox, hisz minden nap hangoztatja, hogy már csak fél évem van és utcára rak :D Nem értem. Jajjj, hát amúgy ma sem volt unalmas délelőtt, palacsintát sütöttünk, már azt hittem, megúszom, erre belekötött abba, hogy melyik végébe teszem a kakaót és hogy csavarom fel :D Nagyszerű volt, de szerencsére a tegnapi kinez akkora pozitív löketet adott, hogy szerintem a lendület egy hétig, kettőig simán kitart, és felfele görbül addig a belső száj :)

Elmondhatatlanul köszönöm amúgy ezt a figyelmet és törődést amit tanúsítasz felém, Macskanita, nagyon jólesik :)

767. Macskanita (válaszként erre: 766. - Svaehri)
2011. jún. 11. 20:56

atyavilág!!!

milyen volt a gyerekkorod? tudom, könnyű mondani, de próbálj átsiklani anyukád dolgain...muszáj:-(

Ha gondolod, beszélgethetünk...ha ez könnyít a dolgokon...várom ám majd mi lesza kineziológusnál, akár privátban, de írd ám meg! kitartás!!!

766. Svaehri (válaszként erre: 765. - Macskanita)
2011. jún. 10. 20:41

Nem kezeltetem, sajnos még nem voltam orvosnál, de holnap megyek kineziológushoz, talán tud valamit.. Szakaszosan tudom, tehát vannak időszakok(ált. 1-2 hét, mint most) amikor nagyon bekattanok, napi 6-7 hánytatás, pánikrohamok, de van, hogy szintén ugyanennyi ideig teljesen normálisan viselkedek, eszem, stb.

Ma anyám hazajött, volt a fürdőszobaszőnyegen egy gyűrődés, és azt mondta, kiskoromban kellett volna eltaposni, mint egy férget, és mert elsírtam magam, sírós kis k...vának titulált. Állítólag lopom a kanalait, állítólag hazudok éjjel nappal, és fél évem van itthon. 4,7es átlaggal szerinte egy senki vagyok, egy idióta. Nem én kértem, hogy szüljön meg, nem értem. Nem a kutyája vagyok, de még azzal sem kéne így beszélnie, ahogy velem.

765. Macskanita (válaszként erre: 764. - Svaehri)
2011. jún. 10. 20:27
kezelteted magadat? tudod kontrollálni?
764. Svaehri (válaszként erre: 763. - Macskanita)
2011. jún. 10. 12:52
Lassan másfél éve.
❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook