Skizofrénia (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... ❯❯
2012. jan. 3. 20:16
Remélem azért szép öregkorod lesz....(megyek aludni)
2012. jan. 3. 20:10

nem is tudhatod mi van az élet után. senki sem tudhatja. lehet neked lesz igazad, lehet az orvostudománynak, hogy ha leálltak a szervek, akkor vége.szóval nagyon ne éljük bele magunkat, de ki tudja mi lesz. szerintem hagyd a témát, mert tényleg semmi értelme...., tartsd meg mint egy hitet, de ne filózz rajta, és vége a betegségednek :).

az én téveszmém, pedig hogy öreg koromra nehéz sorsom lesz, egyedül, mert sok a sz.ar pasi. ezért beteg lennék én is??? mert sokan szépnek tartják öregkorukat és a pasikat normálisnak...én is téveszmés lennék, csak mert hiszek valamiben??:)

2012. jan. 3. 19:54
Nem térítek ,hisz tudom nem hinne nekem senki..
2012. jan. 3. 19:50

hát, ezt senki sem tudja igazán...:), szóval lehet nem is téveszme..., és ezáltal valójában boldogan is élhetnél, hogy nem lesz vége semminek és senkit sem veszitesz el. szóval ez egy optimista szemlélet inkább, egy hit, mert a hivök meg a mennyországban hisznek.


a tér odö utazás... hmmmmm... azt cáfolnám, az szerintem nem lehet. de élet a haláűl után...valahol azt is nehéz elhinni, de miért ne lehetne??? amúgy korábban nekem is volt ilyen, hittem benne, hogy a kozmoszban kötünk ki, a lelkünk és ott találkozunk mindenkivel. szerintem ez még nem gáz...., nem is értem a te diagnózisodat. ez nem skizofrénia szerintem. és betegnek sem kéne tituálni téged emiatt, hacsak nem téritesz:), de gondolom ez nem áll fenn.

2012. jan. 3. 19:42
Az a téveszmén ,hogy van élet a földi élet után,s hogy egyszer létezett már tér-idő utazás .
2012. jan. 3. 19:41
nem tudom mi az a téveszme. hogyan képzeljem el?
847. a7b6e313fb (válaszként erre: 846. - Csúcshatás1)
2012. jan. 3. 19:15
Nekem téveszméim vannak.. de tudom ,hogy csak téveszmék... havonta járok pszichiáterhez:-) ... S meggyőzött ,hogy csak téveszmék..Szedek gyógyszereket is .
846. csúcshatás1 (válaszként erre: 845. - A7b6e313fb)
2012. jan. 3. 19:12
én is úgy tudtam, hogy valósnak hiszik sokáig, van hogy meg se lehet gyözni a beteget, hogy az nem valós. a csodálatos elme cimü filmben kb láttam miröl is szólhat...hát tényleg nehéz lehet együtt élni vele...:(, de bizonyos gyógyszerektöl eltünnek, ugye??? mert a filmeben is ez volt, csak nagyon le volt ütve a pasi, és inkább nem szedte. te mit észlelsz amúgy??hangokat, vagy képeket is?
845. a7b6e313fb (válaszként erre: 844. - Csúcshatás1)
2012. jan. 3. 19:04
Nem ,én mindig is hittem sőt hiszem is ,hogy a téveszméim nem téveszmék :-(
844. csúcshatás1 (válaszként erre: 843. - A7b6e313fb)
2012. jan. 3. 18:58
én azzal nyugtattam, lehet csak téves diagnózis. mert az, ha nem érzi valósnak. valami más lehet. esetleg valami skizoid zavar. nálad hogyan jött elö, és mit tapasztaltál? és érzékelted, hogy ez nem valós?
843. a7b6e313fb (válaszként erre: 842. - Csúcshatás1)
2012. jan. 3. 18:43
Az jó,ha tudja az ismerősöd ,hogy csak hangok...de ha már megállapították nála a kezdődő skizofréniát komolyan kell venni .
2012. jan. 3. 18:33
sziasztok! érdeklödni szeretnék, hogy van-e a skizofréniának valami elöjele, hogy mitöl jön ez ki? van egy csetes ismerösöm, személyesen nem ismerem, de néha levelezünk,irta, hogy hangokat hall, kezdödö skizofréniát állapitottak meg nála, de nem akar közremüködni. ugye hogy rosszat tesz magával?? amugy a skizofrén beteg én ugy tudtam, hogy valosnak hiszi a hangokat, ö viszont tudja, hogy ezek hangok ... fura. segitenétek??? szerintetek?? meg amugy is érdekel a téma, a pszichiátria.
841. a7b6e313fb (válaszként erre: 840. - Piris)
2012. jan. 3. 18:18
Szia ! De híztam én is ... 50 kg-ról 65-re ... most 75 vagyok .A családom elfogadta ,hogy beteg vagyok .Nagyon elfogadták ,hogy beteg vagyok . Ha tudsz írj ! Üdv : hidrogén .
840. Piris
2012. jan. 3. 08:09

Én azt még el is fogadnám, hogy beteg vagyok, de azt hogy 52kg-ról 80kg-ra híztam fel ezt már nem tudom..

Ithon is álandoan cseszegetnek a súlyom miatt...

Egyáltalán nem fogadnak el így a betegségemmel...

Neked elfogadták? Te nem híztál meg a gyógyszerektől?

2012. jan. 2. 17:30
Szia ! Tegezz nyugodtan ,én is megteszem ..Ahoz,hogy kezelni tudd ,el kell fogadnod .Kell hozzá egy egészséges betegségbelátás ,s ha felismered a betegséged tüneteit ,tudnod kell ,hogy igazábol nincs semmi baj ,csak a betegséged tünetei ...Üdv : hidrogén .
838. Piris
2012. jan. 2. 12:12

Hát nem is tudom...

Jó lett volna tudni hogy, hogy kezelhető ez a betegség? Meg hogy ha nem segít a gyógyszer akkor mit tegyek...?Már több mint egy éve szedek bogyokat, de sok hasznát nem látok...

Ha tudsz nekem ebbe tanácsot adni, akkor te is jó leszel...

Bár de bunkó vagyok, letegeztelek, közbe azt sem tudom hány éves vagy....

2012. jan. 2. 11:17
Egy egyszerű ,light-os skizó nem lesz jó???
836. Piris
2012. jan. 2. 09:45

Sziasztok!

Van olyan valaki itt akinek paranoid skizofrenia a betegsége?

835. a7b6e313fb (válaszként erre: 831. - Tunditta)
2011. dec. 17. 20:21
Jó estét! azért nem tegezem mertr úgy érzem ez így fer .Hiszen a lánya lehetnék ..én is 20 voltam mikor kiderült skizofrén vagyok .Túl lehet élni ha valaki szedi a gyógyszereket... fontos : HA VALAKI NEM SZEDI BE A GYÓGYSZEREIT ATTÓL MÉG NEM LESZ EGÉSZSÉGES!!!
2011. okt. 20. 16:55

érdekes!

[link]

2011. okt. 17. 13:48
köszönöm jelentekezni fogok. olvastam.
2011. okt. 17. 12:29
privit kaptál
2011. okt. 17. 12:20
nem tudom mit irjak neked. tegnap elfogyott a gyogyszere.éjjel már nem aludt.eddig legalább aludt éjjel jo mélyen. megnéztem. nantaridot szedett. most mást fog. még nem tudom mi lesz az..majd megirom.reggel már megint nevetett a semmin is.ilyen volt amig nem szedte a gyogyszert. nem nagyon tudok most vele beszélgetni.becsukja a szobája ajtaját és meséket néz. egész nap.ha megkapja az ujat megirom.de köszönök mindent. ugy érzem nagyon egyedül vagyok ezzel az egésszel.
830. e32d76b828 (válaszként erre: 825. - Tunditta)
2011. okt. 17. 12:10
Aprócska észrevételek:Nos a dolog részedről mint a legközelebb álló személy r.betegnek érzed a fiad avagy sem?Tedd ezt a helyére mert ez a legfontosabb.Ztán kezdj el vizsgálódni,nézd őt kívülről,milyennek látod...beszélget egyedül?mutogat?hogy alszik éjszaka?alszik v csak úgy csinál?tudsz-e vele kommunikáli?ha nem,vannak tiszta pillanatai?dobálja a cuccait?tör,zúz esetleg?ha glod végigsegítem saját tapasztalatokkal az utad h könnyebb legyen de!csak akkor ha nem ragaszkodsz a sizo szóhoz ill.gyógyszerekről hallani sem akarsz!Mégvalami,jól gondold át a dolgot mert ha belevágsz nem lesz könnyű sőt eltart akár kettő évig is a felépülés ami hullámzik napról óráról órára!Nem kell azonnal válaszolnod mert erre sajnos felelőtlenségnek tartanám,hát ennyi.
829. Macskanita (válaszként erre: 826. - 763c1a87a1)
2011. okt. 17. 11:42
igazat adok.
2011. okt. 17. 11:40

Na és hol a sok ezós nézet? Szellemeket látni meg aurát meg hullákkal beszélgetni normális? De ha hallucinációról van szó az már beteg?


Ez kb olyan, mint a vicc: "alkoholista, az aki annyit iszik mint mi, csak nem szimpatikus."

2011. okt. 17. 10:41
köszönöm. meg fogom nézni. irjatok ha tudtok még bármiben segiteni. idegroncs vagyok.tönkre fogok menni..köszi mindent.
826. 763c1a87a1 (válaszként erre: 825. - Tunditta)
2011. okt. 17. 09:26

Szia!

Emberileg nulla lehet az a doki, aki ilyeneket mond egy édesanyának. Keressetek másikat!

Neked sokat segíthet, ha elolvasod a következő blogot az elejétől a végéig. Igenis érdemes harcolni, mert van lehetőség a javulásra, csak nagyon küzdelmes.

Kitartást és jobbulást kívánok Nektek!


[link]

2011. okt. 17. 09:06
sziasztok mindenki.mult héten csütörtökön voltunk kontroll vizsgálaton a fiammal.azt mondta az orvosa, ö már soha nem lesz normális ember, sose gyogyul meg,,,egyszerüen, skizofrén. sosem lesz családja, sosem lesz javulás..könyörgöm...20 éves..egy joképü fiatal fiu..tudtok tanácsot adni?estleg természet gyogyász? vagy valami más terápiát? segitsetek ha tudtok. nagyon köszönöm.
2011. okt. 16. 11:34
Örömmel látom h itt senki sem szenved skizoizében azaz tök egészségesek vtok,hurrá!
❮❮ ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook