Skizofrénia (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯
1003. 2220c66439 (válaszként erre: 1001. - 0f3cd90393)
2014. júl. 8. 14:50

Vannak így ezzel páran...

Csak másoknál a felismerés általában nincs meg...

2014. júl. 8. 14:49
zselé ia abban szenved.
2014. júl. 8. 14:48
Egész életemet feltettem egy olyan dologra , ami kideült semmit nem jelent ....
1000. 2220c66439 (válaszként erre: 997. - 0f3cd90393)
2014. júl. 8. 14:46

Sosem hallottam még olyat, hogy valaki hülyét csinálna magából. Vagyis de, de amúgy nincs olyan, mert ha olyat teszel, amit a többség nem, akkor csak egyedi vagy. Általában a többiek csinálnak hülyét másokból.


Ha leírod meghallgatlak.

Nem ígérhetem, hogy egyet fogok veled érteni, de a véleményemet leírhatom.

2014. júl. 8. 14:45
Ki szeretnék lenni ? Önmagam , bár klónozni nem kéne :-)
998. 2220c66439 (válaszként erre: 996. - 0f3cd90393)
2014. júl. 8. 14:43

Nem feltétlen azzal van a baj, aki beismeri a bűnösségét. Nézd meg a világot mennyi öltönyös szalagdál boldogan és sosem ismernék be, hogy pszichopaták, nincsenek belső értékeik és hazugok, vagy kizsákmányolnak másokat és tényeket ferdítenek.


Tök mindegy ki mit gondol rólad, a lényeg te ki szeretnél lenni.

2014. júl. 8. 14:40
Hülyét csináltam magamból
2014. júl. 8. 14:40
A fél életemet .... skizofrén vagyok . A téveszméimről kiderült , tiszta hülye vagyok .
2014. júl. 8. 14:38

Feldmár Andrásnak nagyon jó videói vannak a te tubéden és konkrétan a skizofréniáról is szól, hogy mi is az valójában. Sokan persze azt hiszik el, amit a többség elhitet velük.

Hinni kevés. Tudni már több.


Lökjed kicsim!:)

Kit kell elásni?:D

2014. júl. 8. 14:34
Van itt valaki ??
993. Riccs
2014. márc. 26. 21:00

Sziasztok.


A segítségeteket kérném. Elég nagy pszichés problémám van, valószinü, h skizofrénia. Ha valaki ismer egy jó pszichiátert,illetve olyat aki főként ezzel foglalkozik ajánlhatna nekem.

Előre is köszönöm.

2014. márc. 13. 03:32

Sziasztok!


Van itt valaki? lehet kerdezni valakitol?

991. saca78 (válaszként erre: 990. - Krtek07)
2014. jan. 24. 04:38

Szia!


Amit leírtál, úgy tűnik, mint egy pszichotikus epizód (ha úgy jobb, akkor roham). Úgy tudom nem jelent feltétlenül nagy problémát maga a történés, sőt ha túlhajtotta magát akkor ez is okozhatta. Persze a túlhajtást is okozhatja valami mélyen bújkáló szomorúság, lelki trauma.


Semmi képp nem szabad elmenni szó nélkül mellette, ugyanis ha nem kezelik vele, többször, sőt gyakrabban elő fordulhat, és komoly probléma lehet belőle.


Sajnos nem tudom hogyan lehetne pszichológushoz elcsalni, én magam önként mentem mikor velem is elkezddtek ezek a dolgok.

990. krtek07
2014. jan. 20. 16:06
Hali. Látom, annyira nem aktív már ez a fórum, de hátha valaki olvassa. Egy rokonomról lenne szó. Kb 1,5 hónapja úgy egy heti alig alvás után (napi 2-3 órát aludt csak, közben járt dolgozni) összeomlott. Nem volt hajlandó enni, inni és aludni sem. Hallucinált (emberek a szobában, mozgatják a tárgyakat), téveszméi voltak (furcsa emberek követik az utcán), egy éjjel hangokkal is beszélgetett. Ez kb 3 napig tartott, majd másik kb 3 nap alatt kijött belőle fokozatosan. A durva szakaszban még hajlandó lett volna pszichiáterhez is menni, csak a remek magyar egészségügy miatt ez nem jött össze. Amint jobban lett, azt mondta, neki semmi baja, csak nem tudott aludni... Aztán kb 3 hétig - szinte - a régi volt. Aztán megint történt vele valami, most már nem hallucinált (legalábbis nem mondta), de megint összeomlott, összefüggéstelenül beszélt, alig evett és alig aludt. Szintén kb 3-4 napig tartott, enyhébb volt, mint az előző, de hát nyilván nem oké... Erre is azt mondta, h csak alvászavar. Azt, hogy olyanokat látott-hallott, ami nem volt ott, tagadja. Neki semmi baja, akkor kellett volna orvoshoz mennie, most már mindegy - ilyeneket mond. Nyilván nem diagnózist várok itt, inkább arra lennék kíváncsi, hogy nincs valami ötletetek, hogyan lehetne rávenni, hogy legalább pszichológushoz elmenjen? Azóta nagyon figyelem a viselkedését, jelenleg nagyon vidám, jó kedélyű, semmi gond nincs vele, illetve azt megfigyeltem, hogy néha 5-6 mp-re "lefagy", nem figyel rám, ha beszélek hozzá, és magában furcsán mosolyog... De lehet, hogy már régebben is csinált ilyeneket, csak akkor még nyilván nem figyeltem ilyen tudatosan... Köszi, ha elolvassa valaki, ha válaszol, azt meg még inkább.
989. saca78
2014. jan. 1. 06:41
Kedves betegtársak és hozzátartozók! Kívánok nektek boldog új évet, tünetektől és visszaesésektől menteset!!!
988. grizus (válaszként erre: 984. - B59d50028c)
2013. nov. 22. 03:37
Így van. Mindkettő becses érték, amiért meg kell dolgozni és lehet, hogy szenvedni is.
2013. nov. 20. 00:59
Szerencsére jobban vagyok .. nem tudom miért voltam rosszul . De azért köszi szépen .
986. b59d50028c (válaszként erre: 985. - 0f3cd90393)
2013. nov. 19. 23:26
Mi a probléma?
2013. nov. 18. 21:41
Sziasztok , van itt valaki szakértő féle ???
984. b59d50028c (válaszként erre: 983. - Wizard01)
2013. nov. 3. 01:27

Szia!

Képzeld csak most olvastalak.

Az ember létfeladatának egyik alapvető pillére a nyugalom és a megértés.

(Hű, ilyen éjjel milyen költői tudok lenni!!:))

983. Wizard01 (válaszként erre: 982. - B59d50028c)
2013. nov. 1. 10:26
Részemről a vita lezárva. Nincs erről több mondanivalóm.
982. b59d50028c (válaszként erre: 978. - Wizard01)
2013. nov. 1. 00:53

Szia Wizard!

Köszi, deklasszáltabb pacienseim is voltak már, tehát semmi meglepő és megrendítő nincs a hozzászólásodban számomra.

A skizofréniáról írsz. Még ha te is vagy a beteg, akkor is csak részben ismerheted.

Teljesen jellemző a kifakadásod, ebben az esetben ez a reakció.

Én ismerem ezt a betegséget, több száz tapasztalati kezelésem van.

Ennek okán nyugodtan mondok véleményt.

A te indulatos hozzászólásodnak mi volt a célja?

Szívesen olvasom a válaszod.

Üdv: Őszi

981. Wizard01 (válaszként erre: 979. - Grizus)
2013. okt. 31. 21:26
Nem igazán érdekel, hogy mit gondolsz, ha visszaolvasod a beszélgetést, akkor rájössz, hogy a reakciómat mi váltotta ki, de ha nem jössz rá, nekem úgy is jó.
980. grizus (válaszként erre: 979. - Grizus)
2013. okt. 31. 06:04
Amit az 5-10 évről írtál, az igaz is lehet, egy kórházi kezeléssel meg a gyógyszerrel szerintem semmi nincs elintézve, a szembesülést nem lehet megspórolni egy intelligens ember esetében. De Őszikék utalt erre, amikor azt mondta, ők nem varázslók, varázsló az Isten. Nem lehet csodát várni a pszichiátriától, mert arra nem alkalmas.
979. grizus (válaszként erre: 978. - Wizard01)
2013. okt. 31. 06:01
Ne haragudj Wizard, de nagyon bunkó vagy. Szerintem Őszikék nem érdemli meg, hogy így beszélj vele, egyáltalán nem ostoba és segítőkész. A Te egód pedig nagyságrendekkel nagyobb és rondább. Bocs. És Jung sokkal nagyobb forma volt, mint Freud. Na most akkor belém is belémrughatsz.(:
978. Wizard01 (válaszként erre: 974. - B59d50028c)
2013. okt. 29. 10:39

Mi van tanultál valamit az iskolában? A saját gondolataid viszont ritkák. Mi köze ennek a fórumnak Jung-hoz? Semmi. Amúgy: Jung egy ostoba fickó volt. Vitatkozott is Freud-al...és persze hogy Freud-nak volt/van igaza. Ezek a tudatalatti kivetülések, perverziók, hajlamok valóban sok emberben ott vannak, Jung felmagasztalta ezeket, Freud szerint pedig nem kellene, hogy ott legyenek, létezzenek. Mondjuk sok ostoba női lényben vannak főleg Jungi perverziók, hajlamok, akik amúgy is "teremtésileg" úgynevezett "vágy-testek", férfiakban az ilyen lényegesebben kevesebb. Olvasd el Erich Fromm, D.T Suzuki: Zen és a pszichonalaízis c. könyvét, talán megértesz valamit a nagy egészből, amit az iskolában nem tanítottak meg, még kékharisnyás korodban.

Másodsorban az első reagálásomat fenntartom, azért 5-10 év amíg egy skizofrén betegnél minden leüllepszik, mert az egy dolog, hogy pár hónap után kiengedik a kórházból, még számos olyan dolog áll fent, amihez évek kellenek: betegség-tudat, hízás, érzelmi elsivárosodás, energia-hiány, tünetek csillapodása, munkahely, életvitel, stb. Az csak egy dolog, hogy kijön a kórházból, utána még sok minden történhet.

Végül: én nem ítélek és tisztában vagyok önmagammal, a felháborodásom azért volt, mert nem szeretem, ha osztják az észt, ha osztani akarod az észt, menj és oszd a körülötted lévőknek, másrészt feljöttél erre a fórumra és csattogtatod a baromi nagy egódat, mintha te szartad volna a spanyol viaszt, holott én is szartam. Ennyit akartam csak mondani.

2013. okt. 29. 09:23
Tegnap este meglátogattam. Nagyon örült nekem. :-) 2 hete van benn a kórházban . Elmondása szerint csütörtökön hazaengedik az ünnepekre. Még mindig téveszméi vannak. Meddig tartják benn, amíg a téveszmék el nem múlnak ? (Remélem ! ).
976. grizus (válaszként erre: 971. - B59d50028c)
2013. okt. 29. 03:50
Egyébként az utolsó mondatodat nem értem, hogyhogy a kérők felé? Ezt elmagyaráznád?
975. grizus (válaszként erre: 971. - B59d50028c)
2013. okt. 29. 03:48

Tudod, én eléggé pszichiátriaellenes vagyok, mert megjártam velük, voltam kórházban és egy nagyon erős gyógyszert adtak, amitől zombi lettem, aztán az itthoni elég normális gyógyszeremtől mellékhatások lettek, pl. elmaradt a menzeszem és meghíztam, most ezekkel küzdök. Szeretnék leállni a gyógyszerrel és halad is a dolog, de ez kevés, mert helyettem nem fog az orvosom lefogyni! Szóval sok sértettség és harag van bennem, de már eljutottam oda, hogy ez igazából csak nekem rossz. A haragot nem véletlen tartják az egyik főbűnnek. Szóval meg kellene bocsátanom, fel kéne dolgozni a dolgot, mert akár előnyöket is származtathatok abból, hogy bent voltam, mert hiszen a dolgoknak nemcsak oka van, de célja is lehet, amit még a jövő rejt. És itt jön be, amit szépen megfogalmaztál, hogy varázsló az isten. És én az ő kezébe teszem a sorsomat. Ha ilyeneket írsz és Jungra hivatkozol, akit nagy koponyának tartok, akkor elhiszem, hogy nem minden pszichiáter egy humortalan kártékony idióta. Szóval csak azt akarom jelezni most, hogy úgy érzem, amivel nem értek egyet, ami ártott nekem, azt sem gyűlölhetem. Hogy is van? "És bocsásd meg a mi vétkeinket, ahogy mi is megbocsátunk az ellenünk vétkezőknek." Hát igen - ez bizony nehéz. Nagyon nehéz.

Hát, most ez kívánkozott ki belőlem.

974. b59d50028c (válaszként erre: 972. - Wizard01)
2013. okt. 28. 21:54

Wizard01!

"nyilván minden ember más és más és minden betegség egyedi"

Ezt írtad 06.08-án.

Akkor, hogy is van ez?:)))

Ne ítélj, még nem vagy képben és tisztában önmagaddal!

Én nem haragszom...

❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook