Skizofrénia (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
2016. okt. 30. 16:27

A black sabbath paranoid-ját eleddig csak hallgattam, istentelenül jó zene. De csak most esett le miről szól... De itt pont van betegségtudat, ha jól értelmezem a szövegét.


"Finished with my woman 'cause she couldn't help me with my mind

People think I am insane because I'm frowning all the time

All day long I think of things but nothing seems to satisfy

Think I'll lose my mind if I don't find something to pacify

Can you help me, occupy my brain?"

2016. okt. 29. 22:30

Ezt a könyvet a topicleírásba kéne tenni. Ezt kerestem. "Nem nekem van bajom, hanem neked"

Nagyon köszönöm a segítségeteket!!!!!

1331. e9aeb5fb70 (válaszként erre: 1330. - Csikil4ny)
2016. okt. 29. 20:05

Köszi!

Hirtelen nagyot villámlott nekem itt belül valami. Az egyik rokonommal nagyon sokat szeretnék beszélgetni réges régi családi dolgokról, mert csak ő az egyetlen hiteles tanú. De ha ezzel a dologgal nem vagyok tisztában, akkor nem is tudom mi lenne, semmit se értettem volna.


Most már tképpen nem is a kollégámmal kapcsolatosan vagyok itt, hanem vele.

1330. csikil4ny (válaszként erre: 1328. - E9aeb5fb70)
2016. okt. 29. 19:58
Van egy rovid osszefoglalo is, az is nagyon jo, de nem engedte a rendszer belimkelni, amikor bekapcsolom a gepet privatban atkuldom.
2016. okt. 29. 19:57
Sok sikert
1328. e9aeb5fb70 (válaszként erre: 1323. - Csikil4ny)
2016. okt. 29. 19:55

Megtaláltam.

Egyébként a családban is van aki érintett, csak nekem soha senki nem mondta, ellenben folyamatosan ködösítettek, mismásoltak, olyan reakciókat tapasztaltam amiből pontosan tudtam, hogy valamit nagyon titkolnak előlem. Most ez a rejtély is megoldódott én sem értetlenkedek többet. A könyv ott is pont jól jön. Meg úgy általában, azt hiszem a rokonommal kapcsolatosan fogom igazán hasznát venni annak, hogy most hirtelen képbe rázódtam valamennyire, és itthon is tudunk végre beszélgetni.

2016. okt. 29. 19:40
Tudom. Nem fogom :)
1326. csikil4ny (válaszként erre: 1324. - 8bb93a72a9)
2016. okt. 29. 19:37
Ne is hagyd el, minden sokkal rosszabb lenne, nem eri meg!
1325. e9aeb5fb70 (válaszként erre: 1323. - Csikil4ny)
2016. okt. 29. 19:29
Köszi, megkeresem!
2016. okt. 29. 19:29
Meg nem volt hogy elhagytam
1323. csikil4ny (válaszként erre: 1321. - E9aeb5fb70)
2016. okt. 29. 19:23

Irtam neked, hogy olyan, mintha hozzad odamenne valaki rs azt mondana, hogy baj van veled. Te erre a masikat elhajtanad, hogy elment az esze. A skizofren is igy reagal.


Ha ennyire erdekel, keress ra a Nem vagyok beteg, nincs szuksegem segitsegre! c. konyvre, nekem az segitett megertenem.

1322. csikil4ny (válaszként erre: 1320. - 8bb93a72a9)
2016. okt. 29. 19:17

Ertem. Koszonom a valaszod.


Meg annyit kerdeznek, hogy volt olyan idoszakod amikor elhagytad a gyogyszert? S ha igen, hogy sikerult ujra orvoshoz kerulnod? (Bocsanat, hogy ilyen kerdeseket teszek fel, de nem volt eddig akitol megkerdezzem es eleg fontos kerdesek.)

1321. e9aeb5fb70 (válaszként erre: 1317. - 8bb93a72a9)
2016. okt. 29. 19:14

HA ott tartanék, már nem fájna a fejem, akkor tiszta lappal lennénk egymás előtt és ide se írtam volna. Nem valami hátsó szándékkal kedveltettem meg magam csak azért, hogy a közelébe férkőzzek, hanem ez úgy az első pillanattól, magától alakult ki, teljesen kölcsönös volt. Ezt sem szeretném elveszíteni, hát nem lesz könnyű. Nyilván azért is mert látta, hogy tényleg tudok dolgozni. A családját mégis hogyan kérdezhetném??? Nem akarom. Nem tehetem. Tőle szabad szerintem senki mástól, pont ez az egyik kulcspont, nem szabad senkinek a háta mögött ügyködni, én is rühellem az ilyet. Utálom ha helyettem csinálnak meg valamit, utálom, ha megkerülnek, ha levegőnek néznek, ha utánfutónak, tehernek tekintenek. Megérzem.


A betegségtudat és az, hogy valakinek van papírja az két teljesen külön dolog lenne? Itt a betegségtudat alatt az állapot elfogadását értitek, vagy ez is valami spec. dolog ebben a körben?

2016. okt. 29. 19:11
Gyogyszerrel :( Aripripazol Sandoz 15 mg.. Es csak 42kg vagyok. Magas dozisu gyogyszer kitorli a nem valos lenyeket az eletembol.
1319. csikil4ny (válaszként erre: 1317. - 8bb93a72a9)
2016. okt. 29. 18:50

Elenike, most mar van betegsegtudatod? Hogyan lett? Hogyan tudtad elfogadni?


Nekunk meg ez hatra van, s fogalmam sincs, hogy a csaladtagomnak lesz-e valaha....

2016. okt. 29. 18:43
Ui: En is lattam az "Egy csodálatos elme" cimu filmet es utana mentem el orvoshoz ...
2016. okt. 29. 18:40
Szerintem felrekezelik, vagy alacsony a gyogyszeradagja -vagy ha tenyleg skizofren- nem szedi a gyogyszereit. Ez is elofordulhat, hiszen nincs betegsegtudata. Nekem se volt. De gyogyszerszedeselteljes eletettudok elni, es valoszinu o is. Eleinte megkene kedveltetned magad vele, a kozelebe ferkozni, aztan erdeklodni, ha mar bizik benned, pl. mitmondott neked azorvosod? kaptalgyogyszert? mire kaptad? stb... ha azt mondja, skizorakapta, de nem szedi, akkor kell tajekoztatni a csaladjat, semmikepp se a fonokot, nehogy kirugjak szegenyt. Hidd el, nehez nekielfogadni,hogy beteg, barmi is legyen a baja.Ha sehogy se tud bizni benned, es beszelni rola, kerdezd akkor ezeket a csaladjatol, es hivatkozz a munkahelyi problemakra. Ok biztos segitenek, ha problema all fenn.
1316. e9aeb5fb70 (válaszként erre: 1313. - Csikil4ny)
2016. okt. 29. 18:15

Nyilván azért is érzem fontosnak, mert én mindig elmondom, és bárki akivel beszéltem, bármilyen problémával, mindenki rájött, hogy akkor a legkönnyebb, ha ezen a gáton át tud lépni.


Segítséget szeretnék valahogyan kérni tőle, hozzá.

1315. csikil4ny (válaszként erre: 1314. - E9aeb5fb70)
2016. okt. 29. 18:12

Abban igazad van, hogy egy érzelmileg instabil emberhez nagyon nehéz alkalmazkodni, s az is kérdés, hogy milyen szintig kell alkalmazkodni?


Nehéz kérdések ezek...

1314. e9aeb5fb70 (válaszként erre: 1310. - Habszivacska12)
2016. okt. 29. 18:06
Én alkalmazkodnék, ha tudnám, hogy mihez kell. Én elmondtam a magamét mi van velem, sőt látta a papíromat is, mindent pontosan tudhat. Tudhatja mihez és hogyan alkalmazkodjon, mire figyeljen. Ha nem tudom, nem tudok mihez, hiszen én vagyok az új, és nem ismerem. Ördögi kör. De tisztában vagyok azzal is, hogy sokan nem tudnak magukról beszélni, mert nem dolgozták még fel a dolgot. Évek, évtizedek is kellhetnek hozzá, van akinek az is kevés lenne.
1313. csikil4ny (válaszként erre: 1312. - E9aeb5fb70)
2016. okt. 29. 18:05

Nem tudom, teljesen az egyéntől függ.


Csak azt nem értem, miért fontos neked, hogy beavasson? Azt látod, hogy valami gond van. Ha egy addig nem beteg kollégának megváltozik a viselkedése, akkor az is reagálhat úgy, hogy semmi közöd, de reagálhat úgy is, hogy azt mondja köszönöm, hogy megkérdeztél ez és ez a bajom.


Itt is nem az a kérdés, hogy neki milyen betegsége van, hanem az, hogy hogyan lehet segíteni neki - ha kér a segítségből, mert aki nem kér, annak inkább teher egy alkalmatlankodó kolléga.

1312. e9aeb5fb70 (válaszként erre: 1311. - Csikil4ny)
2016. okt. 29. 17:59

Köszi! Na ez is jó ötlet. Csak nagyon nehéz ilyen higgadtan válaszolni amikor üvöltöznek veled. :(


Semmiképpen sem optimális helyzetben vagyunk. A takargatás nem jó se neki, se nekem (nekünk), ezen szembeállítósdi elkerülésén dolgozom már jó pár napja-hete, ehhez keresek itt is valamit.


De ez amit most írtál, ez egy nagyon jó eszköz. Az az érdekes, hogy érzem azt is, hogy előbb-utóbb magától is beavatna, csak még nem mer. Létezhet?

1311. csikil4ny (válaszként erre: 1309. - E9aeb5fb70)
2016. okt. 29. 17:46

Igen, de te egy optimális? helyzetet írsz le, de a betegnek is vannak jogai, sok esetben ha kiderül a betegsége elbocsájtják így maga az egzisztenciája i sérül.


Ha nem támad rá a családtagra, akkor még a családtag sem tehet semmit a beteg tudta és beleegyezése nélkül, nemhogy egy kolléga.


Próbáld meg beleképzelni magad a helyébe, hogy éreznéd magad, ha valamelyik kollégád szembeállna veled, s azt mondaná, hogy szerintem skizofrén vagy, akarsz róla beszélni?


Ezért mondom, hogy a problémák megoldási kísérlete lehet a kulcs: Pl."Ha nem adod időben át nekem a dokumentumokat, nem tudom rendesen végezni a munkám, s ettől kellemetlenül érzem magam". Egy nagyon dühös embert is le lehet nyugtatni, ha elmagyarázod neki, hogy számodra milyen érzés, amikor ő üvöltözik. Na de, mi van akkor ha ő, alapból kötözködő?

1310. habszivacska12 (válaszként erre: 1306. - E9aeb5fb70)
2016. okt. 29. 17:41

Szerintem hagyd békén, nem hinném hogy bárkinek is tájékoztatni kellene a kollégáit, hogy milyen betegségben szenved.

Próbálj meg alkalmazkodni, elvileg te vagy új munkahelyen.

1309. e9aeb5fb70 (válaszként erre: 1308. - Csikil4ny)
2016. okt. 29. 17:37

Értem én, de mindenki emberből van. Nekem az a tapasztalatom, hogy akkor nincs gond, vagy minimalizálható, (ezt szolgálják a különféle érzékenyítések is) ha tudunk a másikról, ha fel van világosítva, ha nem előítéletes, ha nem gondol mást mint ami a konkrét eset. Akkor lehet figyelembe venni, és nem a hajat tépni, meg olyannak nyugtatót bevenni akinek semmi szüksége nincs rá. A másiknak pont ezzel a "bújkálással" tud kárt okozni, nincs meg a kölcsönösség.


Hülye helyzet annyi szent. Külső ember menekülne ebből a helyzetből, távol tartaná magát. Kintről könnyű is ezt mondani. Valameddig kibírható, de sokáig nem. Családban sem.


Én ott látom a megoldás lehetőségének elindulását, ha tiszta lappal lennénk egymás előtt. A feljebbvalói tudhatják, a mellette levők, akikkel közvetlen érintkezik ők nem??? Nagyon nem fair. Ez olyan dolog ami pont a személyközi kapcsolatot befolyásolja. Ehhez nem kell jogszabályi tiltás-kötelezettség sem.

1308. csikil4ny (válaszként erre: 1307. - E9aeb5fb70)
2016. okt. 29. 17:25

Aki skizofrén (ne diagnosztizáljuk a kollégádat, mert nem vagyunk pszichiáterek), annak egyrészt nagyon nehéz elfogadni - a legtöbben nem is tudják, hogy azok, mert egy bizonyos fokon nekik a számunkra elfogadott világ a rendellenes. Tehát ha ő nem is tudja, teszem fel, akkor nagyon érdekes helyzet alakulhat ki.


Szerintem ebben a helyzetben nem az ő betegségét kellene firtatni, hanem konkrétan azokat a problémákat megoldani, amelyek ellehetetlenítik a közös munkátokat. Nincs olyan jogszabály sincs, amely kötelezővé tenné, hogy a munkatársaknak tudniuk kell az egyén betegségeiről.

1307. e9aeb5fb70 (válaszként erre: 1305. - Habszivacska12)
2016. okt. 29. 17:18
Nekem is ugyanúgy kell dolgoznom valahol, engem sem tartanak el. Egyelőre még mindig csak feltételezem, hogy ez lehet vele, biztosra nem mehetek, de ha ez, akkor hogyan közelítsek? Ami bajaim vannak, azt első perctől tudja, illett volna neki is "bemutatkozni", de lehet, hogy nem tudja miként kell ezt megtenni az ő esetében. Az elhallgatás mindenesetre a legrosszabb amit tehet az aki hasonló helyzetben van. Önmagának árt a legtöbbet.
1306. e9aeb5fb70 (válaszként erre: 1305. - Habszivacska12)
2016. okt. 29. 17:10

Nem látod jól. Gondold végig.


Közvetlen munkatársként az én dolgom is "lett". Nekem is van egészségem, nem csak körülötte forog a világ. Ha nem tudok róla semmit, akkor mégis hogy a picsába ne ártsak neki? Ha nem mond semmit, akkor honnan tudja meg a többi szerencsétlen, hogy miért olyan amilyen? Ez az ő felelőssége, nem a másiké. Neki kell tudnia erről beszélni. A másik emberre nem is gondolnál? Annak nem lehet soha semmi baja? De amíg nem tudok meg tőle semmit, addig csak tapogatózok, és mégis hogyan alkalmazkodjak? És urambocsá, ne felejtsük el azt sem, hogy nem csak nekem kell alkalmazkodnom, hanem kőkeményen neki is.

1305. habszivacska12 (válaszként erre: 1301. - E9aeb5fb70)
2016. okt. 29. 16:41

Nem, nem lett a te dolgod, neki kell megküzdenie vele.

Ha pszichés eredetű problémája van, nem szervi, többet ártasz, mint használsz neki vele. Ne csak magadra gondolj, nekik is dolgozni kell valahol, őket sem fogja senki eltartani.

Biztos vagyok benne, hogy nem kell félni tőle, különben nem dolgozhatna ott.

1304. csikil4ny (válaszként erre: 1303. - E9aeb5fb70)
2016. okt. 29. 14:38
Igen, elso a sajat egeszsegunk es a lelki bekenk.
❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook