Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Francia bulldog fórum

Francia bulldog (beszélgetős fórum)


3775. noccika
2011. jan. 19. 16:47
Spikey-t mi is úgy hoztuk el, hogy az egyik füle felállt, a másik meg lekonyult :D nagyon cuki volt, egy hónapra rá felállt neki, majd ahogy nőtt a kutyus, úgy elkezdett hátra kunkorodni a füle. kapott kalciumot, meg masszíroztuk neki, aztán most már szépen feláll neki. szerintem ahogy növésben vannak, úgy hátrakonyul egy kicsit, szerintem ez normális
3774. NémethB (válaszként erre: 3760. - H.Ancsi)
2011. jan. 19. 16:25
szerintem, ha lekonyul a füle adjál neki Kálciumot, nem egy drága dolog és napi egy csodákra képes. Én is tudom, mert Basile-t mi úgy hoztuk el a tenyésztőtől, hogy nem állt fel a füle, de aztán kapta 2-3 hónapig a kálciumot és mára szépen áll a füle, mondjuk drukkoltunk is érte, hogy igy legyen :-)
3773. Rencike24 (válaszként erre: 3771. - Drdd)
2011. jan. 19. 15:57

Jajj, szerencsére azért Devilke nem kakil be! Sőőt, igazából nem is nagyon kakilt be akkor sem, mikor még nem volt szobatiszta! Talán ha kétszer-háromszor volt ilyen!

Múlthéten volt olyan, hogy ment a hasa, meg hányt is szegénykém és hát a lásban jött rá, de persze ez nem ugyanaz!

Amúgy igen, Ti adtok nekik konzerves ételt?

Mi december vége óta igen, mert a szárazat nem nagyon eszi (vagyis, hát nem egyből falja be)! De egy ismerős mondta, hogy vszínű ettől lehetett a hasmenése és a hányás is, mármint a konzervtől! :s

Szóval már komolyan nem tudom, hogy akkor mi lenne a legjobb, mivel etessük?

3772. zsanett001 (válaszként erre: 3765. - Krok)
2011. jan. 19. 15:53

Szia! Az én bulikám 8 hónapos múlt és ő is kb. 6 hónaposan lett teljesen szobatiszta. Nálunk szép lassan fokozatosan történt, igaz volt úgy is hogy már szinte elhitette velem hogy szobatiszta és egyszer csak mégis besikerült a lakásba kb. 1 hét szobatisztaság után újra. De aztán leszokott róla, és már véletlen balesetek sincsenek. Pedig én elmegyek itthonról 7-kor és csak du 2-re érkezek haza és (már) nem vár itthon semmi kellemetlen meglepetés.

Olyan még mostanában is van, hogy hajnal 4-kor elkezd ugatni az ajtónál és akkor ki kell engedni. De remélem a hajnali felkelésről is le fog majd szokni.

3771. Drdd
2011. jan. 19. 14:24
Sziasztok! Olvasgatom a véleményeket, és gondoltam én is megosztom a tapasztalataimat. Maja most lesz 8 hónapos. Kb fél éves volt, amikor "szobatiszta" lett.Gondoltuk mi. Hétvégén amikor otthon vagyunk, nem pisil, nem kakil be, napi 3x visszük le, nincsen vele semmi gond. De hétközben mikor nem vagyunk otthon, mindig rak egy kis ajcsit (kicsit és nagyot is) az ágyra. Ezért minden reggel egy szivacsot kell tenni az ágyra, hogy azt piszkolja össze. Múlt hónapban voltunk dokinál, és mondta hogy sajnos akkor bosszúból pisil, kakil be,mivel mikor otthon vagyunk, semmi gond vele. A bosszút nem szó szerint kell érteni, hanem valószínű szorong a kutya hogy egyedül marad otthon, nem tud mit kezdeni magával, és ezért csinálja. Úgyhogy én már kezdem feladni, és beletörődni,hogy sose lesz szobatiszta. Én nem a saját kudarcomnak veszem ezt, mivel felneveltem már egy kutyát, aki 4 hónaposan már szobatiszta volt. A doki is mondta,hogy olyanok mint a gyerekek, ami működni fog az egyiknél, a másiknál nem.... KROK, szerintem sikerülni fog, és ne is gondolkozz azon,hogy valamit nem jól csinálsz! :)
3770. Rencike24 (válaszként erre: 3769. - Krok)
2011. jan. 19. 10:39

Ááá, nem hiszem, hogy azon múlna, hogy lány vagy fiú! :)

Olvastam olyat is, akié kb egy éves koráig folyamatosan bepisilt, vagy van olyan akié, a mai napig néha-néha, pedig már nem kiskutya!

Szerintem ne érezd magad hibásnak ebben! Azt írtad, hogy szinte van, hogy óránként sétáltatod! Mi kb napi öt-hatszor vittük le az elején, aztán fokozatosan csökkentettük, mára már napi 3szor van levéve és nem pisil be!

3769. Krok (válaszként erre: 3768. - Rencike24)
2011. jan. 19. 10:29
Én se tudok,hiszen imádom mind a kettőt. Talán kicsit a magam kudarcának érzem ezt a szobatisztaság dolgot,annak ellenére hogy úgy érzem minden tőlem telhetőt megteszek a siker érdekében. Először nem is volt gondom.. LEhet hogy a fiú kutyik ügyesebbek,mint a kislányok.
3768. Rencike24 (válaszként erre: 3767. - Krok)
2011. jan. 19. 10:22

Az biztos, hogy tudják, hogy kell felhívni magukra a figyelmet! De hát ezért szeretjük Őket! :)

Nem lehet sokáig haragudni rájuk! :D

3767. Krok (válaszként erre: 3766. - Rencike24)
2011. jan. 19. 10:06
Bármilyen hihetetlen de én is azt érzem sokszor hogy direkt csinálja...milyen kis szemetek..:-)
3766. Rencike24 (válaszként erre: 3765. - Krok)
2011. jan. 19. 09:17

Szia!


Szerintem majd egyszer csak leszokik róla! Nekünk is kb 6 és fél, hét hónapos korában volt az, hogy egyik napról a másikra nem pisilt már be! Előfordult utána is egy-kétszer, de ennyi! De szerintem azt bosszúból csinálta! :D Mert éppen nem volt vele foglalkozva, vagy otthon lett hagyva egyedül! Sajnos, nem viheti mindig magával őket az ember! :(

3765. Krok
2011. jan. 19. 09:11

Sziasztok!

Tudnátok nekem arról írni hogy kinek hogy sikerült a szobatisztaságra nevelés?

Megmondom őszintén hogy nálunk Krokett már 4hónaposan szobatiszta volt,de Muffinnal meggyűlt a bajom...most lett 6hónapos,de még mindig előfordulnak balesetek,pedig igyekszem mindent ugyanúgy csinálni mint először.Van olyan is hogy egy hétig semmi baki nincs,de utána előfordul naponta akár többször is.Jutalom falatozok,ha itthon vagyunk óránként megyek le vele sétálni,eddig vittem magammal dolgozni is,de mostanában hogy ügyeskedett gondoltam egy pár órára megpróbálom itthon hagyni,hisz mégiscsak egy munkahely..De négy-öt óra soknak bizonyul...Én pedig már azt gondolom hogy ennyit bírnia kéne.Nagyon megköszönném ha megosztanátok velem a a saját tapasztalataitokat is.

3764. benedekdorottya (válaszként erre: 3755. - Lilla0503)
2011. jan. 18. 23:49
A fül lekonyulásról is tudnék mesélni, mert a miénknek is volt vele "gondja". Először mindkettő felállt, aztán az egyik lekonyult, mi meg már majdnem "felragasztattuk", de helyrejött.Persze lekonyult füllel is úgyanúgy szerettük, de azért mégis :) A mi állatorvosunk azt javasolta egyébként, hogy masszírozzuk neki a fülijét, mert attól is erősödik a porc benne.
3763. benedekdorottya (válaszként erre: 3761. - Lilla0503)
2011. jan. 18. 23:44
Nekünk tapasztaltabb francia bulldogos gazdi javasolta,hogy tegyünk fürdetésnél vattapamacsot a fülébe, nehogy belemenjen a víz!A mi kutyusunk most múlt 4 hónapos, de már kétszer kellett teljesen fürdetnünk, egyszer hasonló okokból mint neked, másrészt meg állandóan a legnagyobb gazban, bozótban és sárban szeret mászkálni, mint egy kismalac.Arra viszont nagyon figyelj, hogy fürdés után nehogy megfázzon, teljesen szárazra kell törölni,illetve szárítani!
3762. H.Ancsi (válaszként erre: 3761. - Lilla0503)
2011. jan. 18. 21:36
nézd, ez kb olyan, hogy emberek közt is van olyan, akinek begyullad a füle a viztől, elméletben a kutya -mert ők azért kutyák:)- imád uszni, és akkor is belemegy a fülébe a viz, szóval nyugodtan fürdesd meg ha nagyon muszáj, nem valószinü hogy baja lesz
3761. Lilla0503
2011. jan. 18. 21:18
És az igaz,hogy a fülébe nem kerülhet víz??
3760. H.Ancsi (válaszként erre: 3755. - Lilla0503)
2011. jan. 18. 20:06
ja, bocs, ezt később olvastam, tiszta vizzel bármikor fürdetheted, ha nagyon muszáj kölyöksampon!! A füle lekonyulás előfordul, adjál neki calciumot!!!
3759. H.Ancsi (válaszként erre: 3751. - Lilla0503)
2011. jan. 18. 20:04
nem kell fürdetni!!!!!!!!!!! hacsak nem történik valami "baleset".
3758. Lili mamája (válaszként erre: 3752. - Nóri92)
2011. jan. 18. 19:59

Szia!

Mi Lilit olcsón vettük:25ezerért. Imádjuk az életünk,a mindenünk, de sajnos nagyon beteges, és az orvosi számlánk többszöröse az árának és még csak 1 éves múlt és már van kilátásba újabb dokis téma, szóval érdemesebb jó helyről venni drágábban, mert valószínűbb, hogy egészségesebb lesz és senki se szeret állandóan az egészsége miatt aggódni.

3757. NémethB (válaszként erre: 3752. - Nóri92)
2011. jan. 18. 19:40

szia


hát a saját tapasztalat alapján nagyon változóak az árak, attól is függ, hogy milyen neves tenyésztőnél veszed meg, mert nekem is mondtak olyan horror árakat, hogy csak néztem. Én se vettem olcsón (80ezer volt), de fajtiszta és törzskönyves. de ennél lehet olcsóbban és drágabban is venni, nekem ez egy közép ár volt.

3756. Lilla0503
2011. jan. 18. 19:39
"hátra hajlani" /Bocsi félreírtam/
3755. Lilla0503 (válaszként erre: 3754. - Edja)
2011. jan. 18. 19:38

Azért szeretném,mert nem vettük észre,hogy rápisilt a párnájára,és belefeküdt.. :S

Még most tanulja a szobatisztaságot.Már vannak sikerei,de még nem az igazi.

De csüt. úgyis megyünk oltásra,úgyhogy akkor majd megérdeklődöm a dokinál.

Köszi azért az infót! :)

És még azt szeretném kérdezni,hogy pici fr. buldogoknál előfordul az,hogy eddig normálisan állt a füle,most meg nemrég (1-2 napja)a teteje elkezdett hátra hajlik a füle hegye.. :( És nem tudjuk mitől.

3754. Edja (válaszként erre: 3751. - Lilla0503)
2011. jan. 18. 19:27
Igaziból lehet egy jó minőségű kölyöksamponnal, de miért akarod megfürdetni? Koszos? Nekem azt mondta az állatorvos, hogy egy évben untig elég kétszer, háromszor megfürdetni, persze kivétel ha valamibe belefekszik, vagy ilyesmi. Szerintem most még nem kell megfürdetned.
3753. Edja (válaszként erre: 3749. - BTami)
2011. jan. 18. 19:23
Isten éltesse a mi "druszánkat" !!!!
3752. Nóri92
2011. jan. 18. 18:45

Sziasztok!


Én már régóta szeretném francia bulldogot, nagyon beléjük szerettem:)

Abban szeretnék érdeklődni, hogy mennyibe kerül egy francia bulldog körübelül? Már régen informálódtam kutyavásárlás ügyben (a labradorunk sajnos 15 évesen elpusztult:()


Előre is köszönöm a választ!

3751. Lilla0503
2011. jan. 18. 18:29

Sziasztok!

Nemrég apukám meglepett minket egy kis francia buldoggal,aki egy igazi rosszcsont.

A Bosco nevet kapta,és egy imádni való kis kuty.

Tudnátok nekem abba tanácsot adni,hogy mennyi idős kortól lehet a picit fürdetni?Mert hallottam olyanokat,hogy fél éves koráig nem szabad..stb..

Bosco most 3 hónapos.

Nagyon köszönöm az infókat!!!

3750. Vigyorex6 (válaszként erre: 3749. - BTami)
2011. jan. 18. 07:41
Isten Éltesse Yodát! :)))
3749. BTami
2011. jan. 17. 20:18

Sziasztok!

Rég írtam már....

Yodikám tegnap volt egy éves, majd lassan rakok fel friss képeket. :D

Már együtt alszik a macskával, nem régen bútoroztak össze, ezért úgy döntöttem kellene neki egy hozzá illő társ, így hamarosan bővítem a családot egy szép kislánnyal, ha tudtok segíteni ebben szívesen várom az ajánlatokat, vagy jó tanácsot, hogy mit kell néznem mielőtt döntök!

köszi

3748. H.Ancsi (válaszként erre: 3747. - Wicky85)
2011. jan. 16. 14:51
még nem tudom, majd kitalálom
3747. wicky85 (válaszként erre: 3746. - H.Ancsi)
2011. jan. 16. 11:55
ÉS hol lesz a találkozó? Mennénk szívesen csak sajnos autónk nincs és túl messzire meg tömegközlekedéssel nem merünk elindulni. Pedig jó lenne látni, hogy melyik testvére milyen lett.
3746. H.Ancsi (válaszként erre: 3742. - Wicky85)
2011. jan. 16. 10:46

minden rendben, Manci most szurit kapott, hogy ne tüzeljen egy darabig, kb. egy évet szeretnék kihagyni, aztán még egy alom és utána ivartalanitás.

Szervezni fogok egy egy éves találkozót, ott a helyetek!!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook