Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Francia bulldog fórum

Francia bulldog (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 ... ❯❯
2011. márc. 18. 14:38

sziasztok!


Pár kérdésem lenne, remélem Ti tudtok segíteni.

Pár napja kaptam a szüleimtől egy 8 hetes kan francia bulldog kutyulit. Az első napokban rengeteget sírt, mostmár talán megnyugodott, de ha éjszaka felkel és nem talál ételt a kis tálkájában, akkor elképesztően ordít. Úgyhogy mostanában teszek ki neki ételt mikor lefekszik, és reggelre meg is eszi, és így nem sír este. Ez normális így? Vagy nem szabad hozzászoktatnom ehhez?

A másik kérdésem pedig az lenne, hogy elmúlik e az a kiskutyáknál, hogy a lábujjaimat, és az ujjaimat "támadja"? Mert néha felhergeli magát azzal, hogy én meg akarom simogatni, és nem engedem hogy szopogassa az ujjaimat.

Úgy gondoltam, hogy Cesar Millan, vagy Victoria Stilwell könyvét olvasnám el nevelési tanácsokért, Ti melyik trénert ajánljátok?

Köszi.

2011. márc. 18. 14:31
Na most jól megijesztettetek!!! Én szoktam adni Djangonak főtt csirkemellet, kiegészítésként a táp mellé. Egyelőre nem látok semmi rendelleneset, annyi hogy néha vakarózik, egy helyen mindig. Lehet hogy ez már allergia?..:-( nem akarom hogy baja legyen...sokkal jobban szereti mint a tápot. És hát állítólag a kakiján (is) látszik ha baj van. Mit csinááljak? Kedden megyünk oltásra, max megkérdezem a dokit.
3923. Petruss89
2011. márc. 18. 09:46
Tettem fel a profilomba pár képet Bigyóról:)
3922. Lilla0503 (válaszként erre: 3921. - Vigyorex6)
2011. márc. 18. 09:27

Rendi :)

Köszönök szépen mindent :)

3921. Vigyorex6 (válaszként erre: 3920. - Lilla0503)
2011. márc. 18. 09:18
Szerintem ritka ha egy bulldognak nem hullik a szőre. Az enyémnek hol nagyon hullik, hol kevésbé, de nem kell agyon ajnározni őket és mindent beleképzelni. Amióta én sem csinálom, nincs a kutyámnak semmi baja.
3920. Lilla0503 (válaszként erre: 3916. - Vigyorex6)
2011. márc. 18. 09:11

Köszi szépen az infót!

Bosconak is nagyon hullik a szőre,de ő még csak fél éves lesz,akkor ez nem a babaszőr hullajtása még??

Lehet,hogy akkor a Royal Canintól (fr.bulldogos) hullik neki? :S

3919. Vigyorex6 (válaszként erre: 3918. - Petruss89)
2011. márc. 18. 09:04

Hmmm...hát igen...szűrni kell nagyon. Meg ne legyen benne színezék, ízfokozó, meg sok szemét, pl dögliszt. Pff...

Egyébként a mesterségessége miatt jobban szeretik a kutyák.

3918. Petruss89
2011. márc. 18. 08:58
Ami engem felbosszant hogy a royal c. fr.bulldogoknak gyártott tápban is csirke van:/..pedig sajna köztudott hogy sok bulldog allergiás rá:(
3917. Petruss89 (válaszként erre: 3914. - Lili mamája)
2011. márc. 18. 08:56

szia!

köszönöm..ezt a bőrregenerálót majd megemlítem a dokinak:)

a pro plan is premium tapnak számít elvileg így ez mellé se adtam neki vitamint. de a kulancs és bolha elleni cseppre is allergiás szerintem, elvileg van valami bio most azt szeretném kipróbálni:)

3916. Vigyorex6 (válaszként erre: 3915. - Lilla0503)
2011. márc. 18. 08:12
Szia! Petrus bébije allergiás a csirkére, ezért nem szabad. Ez elég tipikus bulldog probléma. Én azt vallom, hogy nem jó kivívni a sorsot és tömni csirkével, hogy telítődjön a szervezete, így nem adok neki csirkés tápot, de a himi-humi tápokban van valamennyi, úgyhogy ezért is jók a prémium tápok. Néha szoktam az enyémnek főve adni csirkehúst, de nem tömöm nap mint nap csirkés táppal. Elég sokféleképpen kijöhet az allergia. Sok kutyánál szőrhullással jelentkezik, néhány esetben a kutya csaknem egészében lekopaszodik, akadnak egyedek, amelyikeknek felhólyagosodik a bőre, súlyos esetekben akár bedagadhat a nyelőcsöve, ami fulladáshoz vezet. Ha nem allergiás, akkor nem jó ha a széltől is óvjuk, de nem árt körültekintőnek lenni...
3915. Lilla0503 (válaszként erre: 3912. - Vigyorex6)
2011. márc. 17. 16:11

Szio!

Mért kell kerülni a csirkés tápot?

És ez azt jelenti,hogy sült csirkét se szabad neki adni?

Vagy ez csak az allergiás kutyikra vonatkozott?

És ha allergiás,az miben nyilvánul meg?Mik a tünetek?

Köszönöm előre is a választ! :)

3914. Lili mamája (válaszként erre: 3913. - Petruss89)
2011. márc. 17. 10:02
Szia! Mi is az Acana baris almásat ajánljuk. nagyon szép a szőre Lilinek amióta ezt eszi, szerintem selymesebb is. mi nem használunk plusz vitamint és étrend-kiegészítőt,de nekünk még nem hullott ki foltokban a szőrünk, de nagyon jó az állatorvosunk és ő ajánlja az aptusz biorion szőrregenerálót. (bocsi ha roszul írtam le mert a telefonban így értettem, remélem ha szükséges a dokid ismerni fogja még akkor is ha nem jól írtam)
3913. Petruss89 (válaszként erre: 3912. - Vigyorex6)
2011. márc. 17. 09:17

Köszönöm!

igen én is az Acanan gondolkoztam! de akkor most ki is próbálom:)..a csirkét messziről kerüljük és hipoallergén saponnal mossa a kozmetikus:)

azért köszönöm a tippet:)

3912. Vigyorex6 (válaszként erre: 3911. - Petruss89)
2011. márc. 17. 09:14
Szia! Sajnos a fehér bulldogok a legkényesebb, aztán a bézsek és így tovább. A tápról annyit, hogy a legjobb szerintem az Acana. Nem tartalmaz mesterséges adalékanyagot, ízfokozót, színezéket. A csirkét jó messziről, még hírből is kerülni kell, ezért van belőle lazacos és bárányos-almás. Nem tudom, h a szőrhullást tudjátok-e valamivel kompenzálni, mert borzasztóan érzékeny a bőrük, de fontos, hogy a sampon érzékeny bőrű kutyáknak legyen kitalálva és csak ritkán szabad fürdetni. Sok sikert és jó egészséget!
3911. Petruss89
2011. márc. 17. 09:09

sziasztok!

nekem van egy 1 éves fehér kan francia bulldogom:)

de sajnos allergiás nagyon sok mindenre de legfőképp a csirkére!

Nagyon hullik a szőre!szoktuk vinni kozmetikushoz ahol le trimmmelik amitől 1-2 napig amig rá nem rakjuk a cseppet nem hullik a szőre!

most purina PRO Plan lazacos tápot kap!

nem tudnátok ajánlani valami jobb tápot meg cseppet!amitől nem hullana ennyire a szőre?!..vagy valami más ötlet?

előre is köszönöm:)

3910. Edja
2011. márc. 16. 20:20
Bocs az előzőt Lili mamája irására reagáltam.
3909. Edja (válaszként erre: 3913. - Mandolin1981)
2011. márc. 16. 20:19
Nagyon kis cuki lehet! Megértelek, én is elkényeztetem Yodát, egyszerűen nem birom nem megtenni amit akar. Soha életében nem kapott ki, mindig mindent megkapott és mégis mindent tud amit tudnia kell, még annál sokkal többet is! És főleg imád minket. Ráadásul szót is fogad (majdnem mindig) úgyhogy én nem hiszek a szigorú nevelésben. legalábbis a bullik esetében nem, tőlem irhatnak a kutya -idomitó könyvek bármit...
3908. mandolin1981 (válaszként erre: 3905. - Lilla0503)
2011. márc. 15. 21:35
Nagyon sajnálom ami történt...:((( nekem is volt két kutyám még régen, ők spánielek voltak, imádtam mindekettőt, de sajnos hamar elpusztultak, 4 és 7 évesen, betegség miatt. Azt hittem belehalok, annyira fájt, és annyira hiányoztak. Az első után szinte rögtön lett egy másik, én azt mondom, a gyászt csak így lehet enyhíteni! Az új kis jövevény gyógyír minden sebünkre...Remélem sok boldog pillanatot szerez nektek a kis Bosco, és feledteti a szomorúságotokat!!! Most, hogy 7 év után ismét lett kutyusom,mintha kicsréltek volna, új értelemt nyert az életem. Kicsi Kincsem...:) most is szuszmog a kosarában, annyit játszott ma, teljesen kimerült..:) Ja!!! Kinek csuklik gyakran a kis bulija?..mert Django minden nap szokott. ez normális?..
3907. mandolin1981 (válaszként erre: 3906. - Mandolin1981)
2011. márc. 15. 21:27

És még valami..azt hallottam, hogy ezek a is bulldogok nem élnek sokáig...ez tényleg így van, vagy csak kivételes esetekben történik meg a legrosszabb

?...:(( Állítólag 10-13 évig élnek. Hát, remélem...:)

2011. márc. 15. 21:25
Sziasztok! Ki tud nekem abban segíteni, hogy Django most 10 hetes, még nem szobatiszta, csak néha pisil a helyére, kakilni meg egyáltalán nem akar jó helyre, pedig mutatom neki, odateszem mikor idő van, sőt nagyon megdícsérem plusz jutalomfalatot is kap ha ügyes volt, de azt látom, hogy ahová kedve van oda végzi a dolgát. Még 3 hét hogy levihetjük, addig ez lesz?..:( A másik problámám, hogy lassan el kéne kezdeni hozzászoktatni hogy egyedül marad egy időre, mert megoldjuk jelenleg, de dolgozni azért kell sajnos...mennyi időre szoktátok egyedül hagyni, és mennyire volt nehéz ezt elfogadtatni vele? remélem nem lesz tiszta depis és nem bontja le a házat ha itthon hagyom...azért a munkahelyemre csak nem vihetem magammal...:(( olyan 8 óráról lenne szó, Kibírja az én kis Szerelmem?...:((
3905. Lilla0503 (válaszként erre: 3901. - 4fbd4b2862)
2011. márc. 15. 20:56

Én 2010.dec.30.-án veszettem el drága egyetlen kiskutyám,Carlost.

2,5 éve találtam,szóval nem én neveltem fel.Nagyon gyorsan a szívünkbe lopta magát,családtag volt.Mindenki imádta.

Aztán tavaly,dec.30.-án olyan fura volt.Alig szaladgált,csak ült és nézett.Elvittük orvoshoz,de nem tudott mit mondani rá,kapott szurit,meg gyógyit,de estére még szörnyűbb lett a helyzet.Eleinte csak nyüszített és elfordult felőlünk,majd nemsokára összenyaklott,nem bírta tartani magát.Után ilyen rángó rohamok törtek rá.Borzasztó volt látni,hogy szenved,és nem tudtuk mi baja.Aztán vagy 1 óra hosszáig infúzión volt,hogy ne száradjon ki.Amikor apukám hazahozta csak feküdt.Próbáltuk itatni és etetni,de alig reagált.Láttuk,hogy néha észnél van,és felfigyelt,ha mondtuk a nevét,de egyre többször üvegesebb volt a tekintete.Aztán már a kis nyelve is lógott,és belilult neki.Annyira sajnáltam szegény,egy nap alatt elvitte valami,és még csak azt se tudtuk mitől lehetett.Azt hittem belepusztulok.3 napig sírt itthon mindenki,egyszerűen fel se fogtam mi történt.

Nem jött reggel a szobámba,nem szaladgált körülöttünk..Borzasztó volt..

Soha nem gondoltam volna,hogy egy kis állat ennyire betudja lopni magát valaki szívébe..Amíg élek nem felejtem el,annyira szerettem.. :(

Megfogadtam,hogy soha többé nem akarok ilyen kiskutyát,mert én ezt még1x nem tudom átélni..Egyszerűen borzasztó volt látni,hogy a kiskutyád magatehetetlenné vált a szemed előtt,és nem tudtál mit csinálni...És a szemed előtt fújta ki utoljára a levegőt.. :'(

Aztán apukám nem bírta nézni,hogy mennyire megviselt bennünket Carlos halála,és Január 3.-án hazaállított titokban egy kis fr.bulldoggal.

Nagyon lelkiismeret furdalásom volt,mert még el se tudtuk szegény Carlost temetni,olyan fagyok voltak.. :(

Carlos és Béci,a macskánk,ki nem állhatták egymást.Mindig mentek volna egymásnak neki..

És amikor végre eltudtuk temetni a kis drágám,képzeljétek el,a macska megjelent és végig ott ült a sírnál,ahogy temettük el.Olyan érdekes volt,mintha tudta volna mi történik.Soha nem felejtem el. :(

A picit is Carlosnak akartuk hívni,de babonából azt hallottuk nem szabad ugyanazt a nevet adni neki.Így Bosco lett.

Kicsit már jobb így,mert segített feldolgozni tényleg,hogy elment Carlos,de azért még mindig nincs olyan nap,hogy ne gondolnék rá...

Őt is imádjuk.A szemünk fénye,de az ellenétet Carlosnak.Kis rosszcsont :)

De attól még nagyon imádjuk,és most már 1000x jobban odafigyelünk mindenre,nehogy hasonló dolog történjen vele is.

3904. Edja (válaszként erre: 3901. - 4fbd4b2862)
2011. márc. 15. 11:31
Köszönöm szépen! Nektek is minden szépet és jót kivánok Poppy-val!
3903. Vigyorex6 (válaszként erre: 3902. - Zsanett001)
2011. márc. 14. 11:16
Nálunk is visszajött eleinte, mivel a sava az egekben volta! :S De ha megnyugszol tőle, akkor vidd el a kontrasztanyagos vizsgálatra, hátha az étel útja a gond, de számos más probléma is lehet, pl emésztési zavar is. A lehető legjobbakat kívánom!
3902. zsanett001 (válaszként erre: 3890. - Vigyorex6)
2011. márc. 14. 11:03

Szia! Próbáltuk tegnap reggel, és ma reggel is hogy kenyeret adunk neki, de kb. az ötödik falatnál vissza jött neki habbal együtt. Aztán meg persze nem kellett neki. Nálatok is vissza jött az elején? Vagy nem volt vele gond?

Felhívtuk ma az állatorvost hogy ő mit mond, és azt mondta hogy kontraszt anyagot kell neki adni étellel, és időnként röntgenen nézik, hogy hol jár az étel. Titkon abban bízok, hogy valami csoda folytán addigra megjavul, de hát ha eddig nem történt.... A kenyeret azért még adni fogom neki.

2011. márc. 14. 09:05
Nagyon örülök,hogy sikerült találni egy uj társat,annak ellenére,hogy a kis Tysont nem pótolja!Nekem is van igaz nem francia,Borcika olyan volt mint egy ember,POppy meg mint egy kisgyerek!Érdekes,van macskánk is és amikor eltemettük Borcikát 2hétig ült a sirján!Legyetek nagyon boldogok!!!!:))
3900. Edja (válaszként erre: 3899. - 4fbd4b2862)
2011. márc. 14. 08:56
Megkönnyeztem az irásodat, mert nagyon-nagyon megértem! Én is elvesztettem egy drága kis lényt (most lesz június 17.-én két éve) egy szörnyű gyógyithatatlan betegség miatt. Azóta sem hevertem ki, azt hittem belehalok. Itt van ő is a kertben, nem tudnám elviselni, ha távol lenne tőlem eltemetve. Tysonkának hivták és öt évet volt velem. Ajándék volt minden perc amit vele tölthettem. Édes kis egyetlenem... Nekem a párom úgy gondolta, hogy jót tenne nekem még egy francia, úgyhogy megkaptem a kicsi tündéri Yodát, nem sokkal azután, hogy Tysonka elment, ő bearanyozza a napjainkat és bevallom abban is sokat segitett, hogy túléljem a veszteséget ami az én édesem elvesztése jelentett.Imádom Yodát, tündérke, édes kis bohóc, de őt, az elsőt soha nem felejtem!!!!
2011. márc. 14. 08:33
Sziasztok!Az elöző kutyokám egy francia bulldog volt,a találkozásunk el volt rendelve,kis franciát szerettem volna és a tenyésztőnél már csak 1kiskutya volt és még nem jöttek érte pedig le volt foglalozva!A tenyésztő barátnőm mondta,ha nem viszik el hétvégéig akkor már az enyém a kutyus!Alig vártam a szombatot,de sajnos rossz hirrel fogadtak,nagyon el voltam kenődve mert beleéltem megam!Mondja a barátnőm hogy a benti kutyái közül vn egy 5éves kutyalány keresnek neki hiper-super őrült gazdit aki továbbra is kényeztetné,már babái nem lehetnek!Amikor megláttuk egymást,már tudtam:nélküle nem megyek haza,szerelem volt az első látásra ,azt hiszem mindkettőnk részéről,nemsokkal azelőtt veszitettem el a spánielemet és nagyon depis voltam!Idén lesz junius 18-án 6éve hogy elment tőlem 11és fél évesen!Majd bele pusztultam a bánatba,a barátom nem akart másikat éppen ezért!Mondtam Neki,meghalok ha nincs mellettem kutya szóval látta mennyire kivagyok(4hét alatt 10kg fogytam nem beszéltem,nem aludtam)kaptam Tőle egy kis yorkit(kicsit más temperamenumu mint drága Borcikám volt!Én voltam a szerencsés azért a 6évért amit vele tölthettem,annak ellenére,hogy nem én neveltem fel!Azóta még a fényképeit is eltettem rá se birok nézni!Ha az utcán látok egy franciát átmegyek e másik oldalra!A drágám itt van eltemetve a kertben ugyhogy mindig velem van ha költözünk,viszem Őt is!Soha nem lesz ilyen tündéri társam ,pedig nem Ő volt az első és nem is az utolsó kiskutyám,a mostanit is imádom(miss Poppy) de soha nem lesz többé francia bulldogom!Kivánok legalább annyi örömöt a kis fanciájához mindenkinek mint amennyi nekem volt az én Borcikámban,mert Ők csodálatos lények!!!!!!!!
3898. Vigyorex6 (válaszként erre: 3894. - Killah fr.bulldog)
2011. márc. 14. 07:35
Továbbra is egy kalappal! :)
3897. Edja (válaszként erre: 3894. - Killah fr.bulldog)
2011. márc. 14. 07:30
Nagyon örülök!!! Mindennap gondoltam rátok! Minden jót kivánok nektek!!!!!
3896. yozsoo
2011. márc. 13. 21:57

Sziasztok!!


Megérkezett hozzánk a kicsi Lilo...Nagyon boldogak vagyunk, nagyon nagy a szerelem:)...Nagyon okos kutyus, 1 nap alatt megtanulta hogy a pelusra kell pisilnie, 5ből-4szer oda végzi a dolgát.A nagy dologok még annyira nem mennek oda, de ami késik nem múlik:)...Nagyon kis édesek vagyunk, töltök fel nem sokára képet róla:)...Ami egy picit aggaszt, hogy már úgy hoztuk el, hogy hasmenése volt.És még mindig megy a hasa a picikénknek...Tudtok valamit javasolni, hogy mit csináljunk ilyenkor?...Előre is köszi:Dorottya és József

❮❮ ... 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook