Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Francia bulldog fórum

Francia bulldog (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 ... ❯❯
2011. márc. 20. 16:01
Segítsetek!!! Nikor vihetem le először? Annyi mindent olvastam. A 3. vagy a 4. oltás után??
3954. Edja (válaszként erre: 3951. - Odie gazdija)
2011. márc. 20. 15:59
Mindenféle kutyakaját be tudsz szerezni a webkutya.hu webáruházban és ráadásul ingyen szállitanak, nagyon jók az áraik.Én is onnan rendelek Yodának.Az Acana tényleg jó, én Royal Canint adok neki amit speciálisan francia bulldogoknak gyártanak. Úgy tudom van ebből már junior is. Ha tápot váltasz, fokozatosan a régi tápjával keverve add neki, mindig többet beletéve az újból.ha Acanát, Royalt vagy más prémium tápot adsz, akkor semmilyen más vitamin nem kell mellé. Ha a kakija rendben akkor lehet hogy felfázott, de azért mutasd meg orvosnak.
2011. márc. 20. 15:11
Tényleg azt én is elfelejtettem, hogy nagyon figyelni kell rájuk korábban nagyy sztorizás volt itt, láthatod ha visszaolvasol, hogy bármit megesznek és rágnak, hihetetlen, mi is voltunk emiatt infúzión, kaptunk sok szurit meg széntablettát, szóval sose tévesszétek szem elöl séta közben. és a lakásban is el kell rakni a veszélyes dolgokat, szerencsére mi a lakásban nem küzdöttünk ilyen gonddal mert ott nem rágott, de kint mint egy porszívó.
3952. Lili mamája (válaszként erre: 3944. - Vic85)
2011. márc. 20. 15:04
Sziasztok! Mi kétes helyről vettük Lilit, a szüleit nem is láthattuk, elég beteges volt. Első választás nem könnyű. És sokszor nem is lehet látni a bajokat. Ha drágán vesztek kutyit érdemes a szerződésbe kikötni hogy rejtett betegség esetén visszafizetik. Első utatok egy jó dokihoz vigyen és nézze meg minden ok-e. Amúgy tökéletes választás ez a fajta, mert imádják az embert gyermeket, hihetetlen barátságosak és rengeteg szeretetet adnak. Elég érzékeny fajta, de persze nem kell előre aggódni. Pont most van szó az etetésről érdemes visszaolvasgatni. Amúgy kölyök rágcsi játékokat érdemes beszerezni, ha kijár és elég idős kullancsriasztó, egy jó fekhely,mert bár nagyon csábító a kis szuszmák mikor nagy boci szemekkel sír hogy az ágyatokba akar menni,de az maradjon a gazdié, nehezen álltuk meg de már fel se akar kérezkedni, inkább én megyek le hozzá ha baj van. kölyök sampon, hám stb. ha van konkrét kérdésetek még írjatok.
3951. Odie gazdija (válaszként erre: 3946. - Edja)
2011. márc. 20. 14:54
Kakilni kakil rendesen, nem folyós meg nem is kemény, olyan pont jó:)Most lazacos Proplan-t eszik,az ízlik neki.Esetleg próbáljak meg valami mást?Azt olvastam, hogy nagyon sokan az Acanat mondják, de nem tudtam beszerezni.
3950. mandolin1981 (válaszként erre: 3944. - Vic85)
2011. márc. 20. 14:50
Ja azt kihagytam, hogy hát nagyon szeretnek rágni, rágcsálni, minden olyat el kell pakolni amiben kárt tehet, vagy akár magában is. Nekem mostanra tanulta meg hogy a kábeleket hagyja békén, meg ne egye ki a virágföldet a cserépből. Iszonyat kíváncsiak, amikor nem alszik, a lakásban randalírozik, fölfedezi a környezetét. Ami ugye azzal jár, hogy menni kell utána, mit csinál, mert tuti olyat fog amit nm szabad..:-) vettem neki kis kötelet meg egy csomó kifejezetten bulldognak való játékot, hogy azt rágja, és ne a bútort akár. Az utcán meg szintén figyelni kell, állítólag mindent összeszed amit talál, cigicsikk, szemét stb. Nekünk még van 2 hetünk az első sétáigm nagyon kíváncsi vagyok mit szól majd a nagyvilághoz...:-)
3949. mandolin1981 (válaszként erre: 3944. - Vic85)
2011. márc. 20. 14:42
Szia! Mi mielőtt megvettük Djangot, az interneten olvasgattunk róla, plusz jó pár tenyésztőt felhívtunk, hogy tájékozódjunk. Amiben más mint a többi kutyus, hogy nagyon alacsony a toleranciaküszöbe az időjárás viszontagságaira, nem bírja a meleget, iletve a nagyon hideget sem, könnyen fölfázik télen, ezért ajánlatos ruhában kivinni. A hőséget egyáltalán nem bírják, hamar hőgutát kapnak, mert ugye nem tud úgy párologtatni mint a többi kutya. Nyáron csak reggel meg este, mikor még-és már hűvös van, szabad sétáltatni. Állítólag úszni sem tudnak, szeretne, de elsüllyed...:-DDD van a youtube-on jó pár videó bullikról, jót lehet mulatni rajtuk...:-) ezen kívül horkol, és pukizik, az enyém is hiába 11 hetes, néha olyanokat enged el hogy ki kell szellőztetnem..:-) viszont nagyon okos, tanulékony, jó kedélyű, és gyerekszerető! Imádja a gazdáját, nagyon fontos neki hogy érezze a közelségét. A miénk annyira "jó fej" kutyus, rengeteg derűs pillanatot szerez a családnak! Sok örömötök lesz benne! Jó egészséget a kis jövevénynek!
3948. mandolin1981 (válaszként erre: 3947. - Lilla0503)
2011. márc. 20. 14:33
Szia! Én már a tenyésztőt is megkérdeztem, illetve a dokit mikor vittem oltásra, hogy mit egyen, nekem azt mondta, a jó minőségű száraztápokban (acana, royal canin, eukanuba) már minden benne van amire szüksége van a fejlődéshez, sőt ha ilyet kap nem kell neki külön kalcium tabletta. Azt tanácsolta, hogy a napi 3szori etetésből az egyik, pl az ebéd lehet házi koszt, zöldség, rizs és hús elkészítve. Én adtam már neki csirkét, de ugye sok buli allergiás rá, erre figyelni kell. Én ma is külön főztem neki sertéscombot,párolt zöldséget és rizst..:-) fényesre nyalta a tányért. És hízott 1,5 kilót mióta nálunk van (3 hete)..:-)))
3947. Lilla0503
2011. márc. 20. 13:02

Sziasztok!

Nem tudjátok,hogy kb hány hónapos kortól lehet kutya konzevert adni a kutyiknak?

És mik a legjobb kutyakonzervek?Mit ajánlanátok?

És egy héten hányszor kapjon a táp mellett?

Köszönöm előre is a választ!

3946. Edja (válaszként erre: 3945. - Odie gazdija)
2011. márc. 20. 11:34

Szia!

Szerintem mindenképpen vidd orvoshoz, mert bármi lehet, felfázás is. Azért azt is figyeld, hogy kakil e és hogy normális a széklete. Különben mit eszik?

2011. márc. 20. 10:43

Sziasztok!

Még új vagyok a fórumon,és segítségeteket szeretném kérni. 2 hete hoztam el az én kis fenevadamat, Odiet, kis 10 hetes szuka francia bullimat. Eddig minden rendben volt, már azt is tudja, hogy hova szabad pisilnie.Azonban ma délelőtt észrevettem, hogy állandó ürítési ingere van, és a lakásban elcsöppenti a pisijét, de mindig csak egy-két cseppet, vagy picivel többet, aztán megy a papírra és puposít, de nem jön neki semmi.Nem tudom, hogy kakilni nem tud-e, mert szorulása van, és ezért nyomja mindig a pisit, vagy esetleg felfázott?A vizelete nem véres, nem büdös, a kedve jó és eszik is.Láza sincs.Úgy gondoltam, hogy ha holnapra sem lesz jobb, akkor elviszem dokihoz. Ha tudnátok valami okosat mondani, esetleg saját tapasztalatból, annak nagyon örülnék és megköszönném!Odie gazdija:)

3944. Vic85
2011. márc. 19. 17:36

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni... Úgy döntöttünk mi is veszünk egy kis francia bulldogot, olvastam már nagyon sok mindent róla, próbálunk tájékozódni, de azért legtöbbet mégiscsak azoktól tudhat meg az ember aki tényleg ilyen kutyust tart. Szóval kíváncsi lennék bármire ami fontos lehet ezzel a kutyussal kapcsolatban. Amit Ti fontosnak tartotok, és amire oda kell majd figyelnünk ha megvesszük a kicsit. :) Előre is köszi! :):)

3943. Petruss89 (válaszként erre: 3940. - Lili mamája)
2011. márc. 18. 19:51

:)

az ultrahangossal az a baj hogy mindig rajta kell hogy lógjon bigyó meg utálja a nyakörvet..csak sétánál épphogy elviseli:s...ma vettem neki acana bárányos almást:)kiváncsi vagyok a hatásra!

azt mondta a doki hogy van lehetőség allergia vizsgálatra de h állítólag drága /de nem mondta hogy mennyi/ és hogy nem 100% biztos az eredmény:S..ebben az esetben viszont nagyon biztosnak kéne lenni az eredményhez ahoz h tudjuk mit nem lehet neki adni:(

3942. Lili mamája (válaszként erre: 3935. - Rencike24)
2011. márc. 18. 17:58
Szia! Eleinte Lili nekünk is ezt csinálta, elengedtem és kisgyerekekkel elment, nem tudtam visszahívni, én is azt hittem nem szeret, de igen, csak meg kell neki tanítani ha hívod vissza kell jönni, juti-falatozás, szóban dicsérés, simizés, és ha visszajön utána mehet tovább újra, így nem veszi büntinek, hisz szaladgálhat tovább. kitartás, hidd el szeret, csak más emberekhez is kedves.
3941. Lili mamája (válaszként erre: 3924. - Mandolin1981)
2011. márc. 18. 17:42
Szia! a vakarózás még nem bizti, hogy allergia. Lili szerencsére nem allergiás most és vakarózik, ami természetes, ha simizzük a szőre is hullik, volt olyan kölyökként átvittük a szomszédba, hatan körbefogták és simizték, aztán szégyelltem annyi szőr volt a padlón, mintha nem ápolnám a kisasszonyt (pedig csak körülötte forog a világunk), csak épp bundiváltás volt és jobban hullott.
3940. Lili mamája (válaszként erre: 3923. - Petruss89)
2011. márc. 18. 17:37
nagyon cuki!!!!!!!
3939. Lili mamája (válaszként erre: 3916. - Vigyorex6)
2011. márc. 18. 17:35
Én úgy hallottam hogy a csirkéket nagyüzemben szójával tömik és az a sok szója allergizál. mi is főzünk lilinek csirkehusit és amiatt nem hányt soha,persze nem eszi minden nap, de csirkés táptol volt rá pl, mondjuk nem annyira mint amilyen történeteket itt olvastam, de nem kisértjük mi se a sorsot.
3938. Lili mamája (válaszként erre: 3917. - Petruss89)
2011. márc. 18. 17:33
Szia! mi is proplant ettünk juniorként barisat, de Lili megunta és nem ette, váltani kellett, hogy egyen. kullancsriasztónak ajánlom az ultrahangosat mi az expot csepp mellé használjuk plusz védelem címszóval mert már voltunk babéziások. a bio cseppet nem ismerem, szerintem valami növényi kivonat lehet az is. remélem nem lesz rá érzékeny
3937. Rencike24 (válaszként erre: 3936. - Vigyorex6)
2011. márc. 18. 17:07

Pontosan! Devilnek is! :)

Néha kikészít! Viszont nem lehet rá haragudni! :)

3936. Vigyorex6 (válaszként erre: 3935. - Rencike24)
2011. márc. 18. 15:35
Hát...igen. Haggytad, hogy a fejedre nőjön. Ismerős. Amúgy az enyém is ezt csinálta, viszont minden másban hallgatott rám. Önfejű a bulldogtermészet. :) De még csak 10 hónapos, lehet még tanítani és fog még komolyodni is. :) Néha úgy éreztem, h szelektív a hallása. :DDD
3935. Rencike24
2011. márc. 18. 15:19

Sziasztok!


Nekem is van egy 10 hónapos kisördögöm! :)

Már írtam régebben a fórumba!

A Ti kutyulitok is megőrül, ha valaki hozzászól? Az enyém eszméletlenül! Ugrál, nyalogatja, azt aki éppenséggel engedni! Alig bírok vele ilyenkor! Pedig tőlünk is megkapja a szeretetet! Állandóan babusgatva van! Ha szabadon engedném az utcán, tuti bárkivel haza menne, hiába szólnék neki, hogy jöjjön vissza! Nemrég majdnem előfordult! Nekem ez meg nem esik jól, hogy nem ragaszkodik hozzánk, vagy nem is tudom, hogy mondjam!

Otthon még csak csak szót fogad, de az utcán hiába szólok rá, rám se hederít! :( Megy a saját feje után, főleg, ha meglát egy másik kutyát!

Lehet túlságosan is el lett kényeztetve és most, azt érzi, hogy ő van fölényben! :s A páromnak szót fogad, mert ő az első perctől fogva leteremtette ha ráugrált, vagy nem fogadott szót!

Én meg hiába beszélek neki! :(

3934. Vigyorex6 (válaszként erre: 3933. - Mandolin1981)
2011. márc. 18. 15:13
:DDD Heheh! De rég is volt. Teregetni, porszívózni, söpörni, felmosni nem lehetett. :D
3933. mandolin1981 (válaszként erre: 3925. - Mignon1980)
2011. márc. 18. 15:10

Szia! Az teljesen természetes hogy sír az elején, hiszen hiányzik neki az anyukája meg a testvérei. Pár hét, és Te fogod ezt a szerepet betölteni, nálunk is már nagyon jól megy..a legtöbbet hozzám bújik, együtt alszunk (persze csak délután, este szigorúan a kosarában a helye)-de ehhez is sok türelem kell(ett) mert folyton az ágy előtt nyüszögött hogy vegyem fel, de kitartással, sok simivel, meg hogy visszaaltattam, sikerült. Tényleg csak türelem szükséges, nincs olyan, hogy ne szokna vagy tanulna meg valamit!

A másik a rágcsálás, hát igen. Nekem is tiszta seb a kezem, sokat játszunk, de amikor bevadul, rászólok mindig hogy nem szabad, és mára már tudja hogy minket nem haraphat meg. A lábujj nálunk is ugyanígy van, sőt a gatyaszárakat is imádja, meg teregetés közben lerángatja a ruhát ami lelóg. Szóval 0-24ben rajta a szemem..:-)) de legalább sokat alszik, addig meg nyugi van a lakásban..:-)

3932. mignon1980 (válaszként erre: 3929. - Vigyorex6)
2011. márc. 18. 15:09
nem a kaki a gondja a szomszédoknak. azt én is összeszedném, de az én kutyum inkább a lakásban végzi a dolgát :) néha ha tudom, hogy mennie kéne, (amikor felébred és szimatol) kiviszem a kertbe, de egyszerüen akármennyit várok, nem megy neki. ha behozom és ráteszem egy pelenkára, csak vár és vár. megvárja míg nem vagyok a közelében, és elmegy egy másik helyre végezni a dolgát. :) lehet szégyenlős :)
3931. Vigyorex6 (válaszként erre: 3930. - Mandolin1981)
2011. márc. 18. 15:08
Nehéz persze, de én megtanultam a leckét az utóbbi pár évben, méghozzá azt, hogy elég akkor idegeskedni amikor meg van a baj, előtte maximum csak képzelődsz és minden vacakkal mész az orvoshoz vele. komolyan mondom, mintha valóban betudnánk vonzani a rosszat. Amikor folyton figyeltem, meg agyaltam, addig állandóan volt vmi baja. Most nem az jelenti, hogy nem figyelek rá, de próbálom kizárni a hülyeségeimet.
3930. mandolin1981 (válaszként erre: 3926. - Vigyorex6)
2011. márc. 18. 15:02
Köszönöm a tanácsokat, bár meg kell hogy mondjam elég nehéz nem szét aggódni magam, azt akarom hogy a legjobb legyen neki..:-) remélem nem sllergiás, mert így elég nehéz lesz házi kosztot is adni neki, hiszen mi leginkább szárnyast eszünk. Na mindegy. Majd főzök külön az én drágaságomnak..:-)))
3929. Vigyorex6 (válaszként erre: 3928. - Mignon1980)
2011. márc. 18. 15:01
Pedig nem szabad ajnározni. Nálunk sok gond volt a kajálással, mire hajlandó volt ráállni a száraz tápra, mivel a konzervet rögtön kirakja szegény, így volt, hogy napokig nem evett, főként nem akkor mikor egy nap egyszer adta neki. Sok időbe került mire rájöttem, hogy neki így jó és beosztja magának a kaját valamint, hogy megegye a szárazat. Sokszor ültem a kutya tálja mellett és bőgtem, mert nem evett a kis lüke. A szomszédok meg nyaljanak sót. Mikor panelban laktam voltak harcaim a jószomszédokkal, pedig az én dögsim nem sírt, nem ugatott. a szembeszomszéd azt sem tudta, h van kutyám. :D A kakit meg mindig összeszedtem, de úgyis lesz valaki mindig aki beszól.
3928. mignon1980 (válaszként erre: 3927. - Vigyorex6)
2011. márc. 18. 14:56

Köszi :)

Hát elképesztő, hogy mennyire érzi milyen hangulatban vagyok. Most inkább magamat kell szoktatnom ahhoz, hogy ne legyek vele egész nap, mert ha kicsit nyűszít már ugranék is megnézni mi van vele, és nem akarom hogy elkényeztessem, és egész nap hangos legyen, mert a szomszédok így is kicsit rossz szemmel néztek rám, amikor kivittem a kertbe a kutyulit. nem mindenki szereti a kutyákat :(

3927. Vigyorex6 (válaszként erre: 3925. - Mignon1980)
2011. márc. 18. 14:50

Úgy gondolom, hogy jól csinálod ha teszel neki éjjelre kaját, mert ha úgy vesszük csecsemő. Lehet ezért vki megkövez, de én így gondolom. Az én kutyagyerekem 6 hetes volt mikor elhoztam. Beszéltem olyan tenyésztővel, aki azt mondta, h 10 hetes koránál előbb ki sem adja a kennelből. Elég egyéni igényük van a kutyusoknak. A felnőtt kutyáknak napi egy étkezést ajánlanak, de az én kutyám nem eszik akkor amikor én akarom. Tehát az lett a szokás, hogy van egy nagyjáboli mennyiség amit kap egy nap és szépen ráján egész nap. Nem elhízott, több mint egy éve tartja a 14 kilót, (most lesz két éves).

Azt, hogy mit engedsz meg neki, te döntöd el és tartanod kell magadat hozzá következetesen. Én pl. engedem, hogy puszit adjon teszem azt, míg más nem. Ha te nem engeded, hogy a kezedet, lábadat babrálja, akkor mindig rá kell szólni, el kell lökni, le kell szabályozni és megfogja tanulni.

Néha megnézem ezeket a tanácsadókat a tv-ben, de könyvet nem olvastam, úgyh nem tudok hozzászólni.

Gratulálok a kiskutyához! :) Leled benne sok örömedet! :)

3926. Vigyorex6 (válaszként erre: 3924. - Mandolin1981)
2011. márc. 18. 14:39
Említsd meg ha vakarózik ha már arra jártok, de ez lehet allergia, atka, telt bűzmirigy, de az is lehet, hogy nincsen semmi. Ha nem allergiás néha kaphat csirkét, csak szerintem nem kellene minden nap csirkével tömni (sem táppal, sem egyéb csirkeszármazékkal). A lényeg, hogy nem kell beképzelni mindent, mert tiszta paranoia lesz az ember egy idő után. Ha óvva vannak a széltől is, akkor mindig lesz bajuk. Én a csirkét azért mondom egyedül, mert tipikus allergia kiváltó a bulldogoknál (angoloknál is). És ha elkerülhetjük, akkor mért ne tennénk?!
❮❮ ... 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook