Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Francia bulldog fórum

Francia bulldog (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 ... ❯❯
3985. Vic85
2011. márc. 24. 20:02

Hát nagyon gáz, tényleg, hogy ilyenek az emberek, nekem se lenne szívem megválni tőle, meg pont azért is kérdezgetek mindenkit akinek ilyen kutyusa van, meg olvasok utána, hogy mire megvesszük a kutyát, ne nagyon érjenek meglepetések :)

Én mondjuk pont azért szeretnék ilyen fajtát, mert olvastam róluk, hogy nagyon szeretik a gyerekeket, meg ragaszkodóak.:)

Egyébként macskákkal jól kijönnek? Mert nekünk van egy fél éves cicánk.

A másik kérdésem, pedig, hogy azt olvastam hogy csak a reggeli órákban meg este lehet kivinni sétálni nyáron, de mivel annyi időt nem bír ki, ti hogy oldjátok meg? Alomra szoktattátok? Hülye kérdés, de nem kertesházban lakunk, így nem tudom azt megcsinálni, hogy 2-3percre kiengedem...

Viszont azt tudom, hogy csak bent lehet tartani, de, hogy bírja, nem dilizik be a bezártságtól? Egyik ismerősömnek basset houndja van, na ő nem nagyon bírja....remélem ez a fajta igen :)

3984. noccika (válaszként erre: 3982. - Vic85)
2011. márc. 24. 19:42

szia. mert szívtelenek, azért vállnak meg tőle. nálunk akár mi lenne, ha rosszul viselkedne (bár az az ember miatt alakul ki szerintem), ha beteges lenne akkor sem válnék meg tőle!! nem értem, mert egy felelős gazdi előtte utána olvas az adott fajta iránt, és már akkor kiderül, hogy azért előfordulhatnak gondok, mint az allergia, vagy a hőguta. de ha vigyázol rá, rendesen foglalkozol vele ez nem történik meg.


Én ahogy észrevettem a miénken, a francia bullyk imádnak ember mellett lenni, és nagyon tudnak kötődni az emberhez, a gazdájukhoz. nagyon rossz lehet nekik ha 1 évig megszeretik a gazdijukat, megszokják, kötődnek, majd azok megválnak tőle. de mondjuk ez bármelyik kutyára igaz.

Nálunk ha sétálunk, és megkérem barátnőmet, hogy fogja meg egy pillanatra a pórázt, a kutyum úgy elkezd sírni, azt hiszi otthagyom:) ilyen hangokat nem sokszor hallok.


nincs semmi baj velük. szerintem aki egyszer megtapasztalja milyen a francia bulldog, az rögtön beleszeret. legalábbis velem ez így van :D


nagyon imádnivalóak!!!!

3983. Lilla0503 (válaszként erre: 3982. - Vic85)
2011. márc. 24. 19:25
Én nem tudom az okát..de nekem nem lenne szivem egy olyan kutyát kiadni a kezeim közül,akit pici kora óta én nevelek...akármilyen költözés vagy családi ügy is jön közbe.. :S
3982. Vic85
2011. márc. 24. 18:33
Sziasztok! Nézegettem a francia bulldogos hirdetéseket, nagyon sok 1-2 éves bulldogot árulnak. Mi mindenképp kiskutyát szeretnénk venni, de kíváncsi lennék, hogy miért válik meg tőlük annyi ember? Szerintetek? Túl sok a baj velük, vagy mi lehet az ok? Sokat betegeskedik amúgy egy ilyen kutyus?
3981. Lilla0503
2011. márc. 24. 17:43

Koszi szepen!

Elvileg kell a chip,mert ha pl kulfoldre mentek az alapjan kap utlevelet a kutya,vagy valami ilyesmit magyarazott anno a dokink..Ártai nem ártasz vele,az tuti. :)

3980. mandolin1981 (válaszként erre: 3977. - Lilla0503)
2011. márc. 24. 16:09

Azt mondta a doki, hogy vattakoronggal szépen töröljem ki a fülét, adott rá folyadékot is, és mikor úgy látom áttörlöm. A körmét sem vágta le, mert végig ér van benne és vérezne ha levágná, majd lekoptatja ha már tudunk sétálni.

Ti egyébként jó ötletnek tartjátok a chippelést? Ok hogy ha elveszik be tudják azonosítani, de nem kötelező, legalábbis itt a 2.ker-ben nem. Persze ha neki jó, meg fogja kapni.

3979. Lilla0503 (válaszként erre: 3978. - Katalya)
2011. márc. 24. 09:38

Szio!

Leírnád nagy vonalakban ezt a fültisztítás dolgot?

Ezzel a folyadékkal átitatok mondjuk egy vattát,és kitörlöm neki?És milyen gyakran kell csinálni?

Köszönöm szépen az infót!! :)

3978. katalya
2011. márc. 23. 23:24

Sziasztok


Itthon van a kutyus 1 hete és 3 napja szépen alkalmazkodik és fejlődik. Voltunk dokinál oltáson meg fül pucoláson, körmét nem vágta le mert majd lekoptatja. 2.5 kg volt akkor de már most biztos nagyobb. A szoba tisztaságot szokjuk,de fejlődünk mert ahogy nyílik az ajtó ő már szalad ki. Fül pucoláshoz vettünk neki alphazooba magyar terméket meg a szemére is nekünk bevált. Mi is royal canin-t eszünk,de ettünk már kicsi kolbászt párizsit sonkát és húsleves levet. Második oltásnál megkapjuk chipet és a következő oltást. Fültisztítást nekünk megmutatta a doki h kell és ne fülpiszkálóval tegyük, hanem egy géplappal.

3977. Lilla0503 (válaszként erre: 3967. - Mandolin1981)
2011. márc. 23. 11:36
Cijja,na mit mondott a doki a fültisztítással kapcsolatban??
3976. Vigyorex6 (válaszként erre: 3975. - Noccika)
2011. márc. 22. 11:03
Az enyémnek is vékony a légcsöve. Nehezen kap levegőt melegben...sípol. Amúgy köszi, jól van Spiky! :) Lassan akarjuk vinni a boxerlányokkal sétálni a halászpartra.
3975. noccika (válaszként erre: 3974. - Vigyorex6)
2011. márc. 22. 10:50

Köszi. hát majd nagyon vigyázok rá. mikor volt szemműtéte, altatták és akkor mondta a doki, hogy elég szűk a légcsöve, de ez a francia bulldogoknál "normális" (már ha annak lehet mondani)

te kutyód jól van? :)

3974. Vigyorex6 (válaszként erre: 3973. - Noccika)
2011. márc. 22. 09:54
ez nálunk rendszeres volt amikor kutyáztunk és sokat futkározott. Sztem nem ad okot ijedtségre, de fárad és rá kell bírni egy kis pihenésre, nehogy nagyon túlhevüljön. Hát...igen...most már felnőtt kutyának számít. Remélem azért jobban fogja bírni a meleget, mint az enyém.
3973. noccika
2011. márc. 22. 09:47
Nálunk ha Spikey sokat futkározik, játszik más kutyókkal jobb időben, akkor van, hogy hány egy picit, fehér habot. volt valakinél még ilyen? vagy ez a kimelegedés miatt van?
3972. noccika (válaszként erre: 3969. - Mandolin1981)
2011. márc. 22. 09:44

Szia. mi tavaly kint voltunk mindhárom nap, de akkor még kölyök volt a kutyóm. Idén nem tudom, hogy menjünk e, mert már most látom, amikor kicsit jobb idő volt és futkározott egy kicsit, nagyon ki volt. ki tudja, hogy fogja bírni még a 30-35 fokot.

És tavaly is nagyon meleg volt.

Nálunk is volt egy kis ijedtség, mert ment körbe a sátraknál a drágám és nagyon sok kutyánál egész nap kint volt a kaja. na az én kutyóm ment körbe és ette fel. amire odaértem gyors elrohant és ette a másét :D:D hát olyan gyomorrontást kapott..... ez első nap volt. a következő 2 napban nagyon durva hasmenése volt, és folyamatosan hányt. inni nem akart. hát gondolhatod, 30 fokban kihány minden folyadékot és még inni sem akar. nagyon megvoltam ijedve. az ottani doki tényleg nem ér semmit. rögtön mentünk hozzá, hogy valamit adjon, nehogy kiszáradjon. semmit sem csinált. meg sem vizsgálta. annyit mondott, hogy majd elmúlik :D:D

Jó buli az egész, de tényleg meg kell gondolni, hogy kiviszed e.

3971. Drdd (válaszként erre: 3966. - Edja)
2011. márc. 22. 07:26
Szia!Az én kis Majám elég viccesen viselkedett, mikor először találkozott kisgyerekkel. Szerintem nem tudta hova tenni,hogy ilyen apró kis emberrel találkozott... Nem bántotta a kisgyereket, de folyamatosan ugatta, és lökdöste, persze játékosan. Próbálta "megkóstolni" a kezét is, de nem bántotta. Szerintem nem lesz vele gond, csak figyeljetek rá, nehogy a kisgyerek megszorítsa, vagy meghúzza a fülét pl, mert lehet a kutyus ijedtében odakap. Bár nem tartom valószínűnek, mert azt írják róluk,hogy nagyon szeretik a gyerekeket is. Remélem nem lesz semmi gond, és jól kijönnek majd :)
3970. Vigyorex6 (válaszként erre: 3969. - Mandolin1981)
2011. márc. 22. 07:12
Néhány dologra figyelj oda ha mentek, mert nálunk majdnem tragédiába fulladt a piknik és nagyon sok kutya kidőlt, az orvosi ellátás pedig sajnos nem ér semmit. Spiky-val csak este tudtunk hazautazni és kapott infúziót, ott pedig hűteni kellett. Ha mentek, akkor ha messziről indultok inkább hagyjátok ki, ha mégsem, akkor nem árt ha légkondis a verda és a kutya hűtve van. Kerülni kell a napot, inkább árnyékos helyen kell vele tartózkodni és sokszor belevinni a dagonyázóba vagy a vízbe. Ezek csak jótanácsok, nyilván tégy úgy ahogy neked jó. Az enyém brutál kivan a melegtől. A dokink ki is borult, hogy mért ilyen melegbe kell ezt rendezni, amikor a bulldog az egyik legkevésbé meleg tűrő fajta, tehát azért nem árt óvintézkedéseket bevezetni. Nocciék ott voltak mindhárom napon, náluk nem volt gond, bár az ő babája más felépítésű, mint az enyém. A tűrőképességük egyénenként változik.
2011. márc. 22. 01:44
Ti jöttök a júliusi velencei Bulldog Piknikre???? Én mindenképp szeretnék, persze Djangoval, valaki volt már ilyenen? Biztos jó mulatság...a sok kis "hülye" egy helyen..:-)))
3968. mandolin1981 (válaszként erre: 3965. - Vic85)
2011. márc. 22. 01:38
Állítólag a 4.oltás után lehet biztonsággal levinni, az azt jelenti, hogy amit 12 hetesen kell kapnia, az után. Mi is alig várjuk már...:-)
3967. mandolin1981 (válaszként erre: 3962. - Lilla0503)
2011. márc. 22. 01:33
Én pont ma viszem Djangot a 3.oltására, és megkérem a dokit hogy pucolja ki a fülét, meg vágja le a körmét, ami nagyon megnőtt az utóbbi 3 hétben. Remélem megcsinálja..:-) de persze veszek neki fültisztító folyadékot, amit ő is javasol, majd megírom hogy milyet! Jó éjt addigis Mindenkinek!
3966. Edja
2011. márc. 21. 20:01
Sziasztok! Segitsetek, ha tudtok! vasárnap vendégek jönnek hozzánk, köztük egy másfél éves kisfiú. Előre félek mi lesz, mert Yoda ilyen kicsi gyereket még nem látott, vagyis még nem került közeli kapcsolatba ilyen picivel. Tudom, hogy nem bántaná, de esetleg ráugrana örömében (merthogy a felnőttekkel ezt csinálja), nem tudom... Elzárni nem nagyon szeretném,mert még sosem volt tőlünk elzárva, gondolom szét is kaparná az ajtót, meg nem is értené mi van. Van valakinek tapasztalata, hogyan viselkednek a bullik az ilyen picikkel?Vagy valamilyen használhtó tanács? Előre is köszi.
3965. Vic85 (válaszként erre: 3950. - Mandolin1981)
2011. márc. 21. 19:35

Szia!

Nagyon vicces amiket írtál, iszonyú jófejek lehetnek ezek a kiskutyák, már alig várom, hogy nekünk is legyen:) Hány hónaposan lehet először kivinni sétálni?

Játékokat mi is veszünk neki mindenképp, főleg mert nálunk lenne mit rágnia (gyerekjátékok) úgyhogy a fiamat is rá kell szoktatnom, hogy mindent rakjon el maga után.Jó is hogy írtátok ezt a dolgot, így már az első naptól nagyon oda fogunk figyelni erre :)

3964. Vic85 (válaszként erre: 3952. - Lili mamája)
2011. márc. 21. 19:25

Szia! Mi is azon gondolkozunk most, hogy honnan vegyük a kutyust. Nagyon drágán nem szeretnénk venni, de azért próbálunk majd nagyon odafigyelni, hogy minden rendben legyen vele.

Köszönöm a tanácsokat, biztos lesz még kérdésem, egyenlőre nagyon várom, hogy találjunk végre egy kisdrágát :)

3963. Edja (válaszként erre: 3958. - Odie gazdija)
2011. márc. 21. 15:27
Ok! Örülök, hogy jobban van a kicsikéd!
3962. Lilla0503 (válaszként erre: 3960. - Mandolin1981)
2011. márc. 21. 13:55

Jajj és lehet még 1 kérdésem?

A fülét ti hogy szoktátok tisztítani?

Vagy kell egyáltalán?

Mert azt szoktam észrevenni,hogy eléggé bezsírosodik neki belül,és szoktam próbálkozni fülpiszkálóval,hogy valamennyire kitisztítsam neki,de nem mindig sikerül :(

3961. Lilla0503 (válaszként erre: 3960. - Mandolin1981)
2011. márc. 21. 13:18

Rendi,akkor ezt fogom tenni :)

Köszönöm,és viszont kívánok szép napot nektek! :)

3960. mandolin1981 (válaszként erre: 3959. - Lilla0503)
2011. márc. 21. 13:02
Szia, nem tudok mit mondani a konzervről, nekem meg sem említette a doki. Django nem eszik egyelőre ilyesmit. A legjobb ha a dokit megkérdezed! Szép napot Nektek! :-)
3959. Lilla0503 (válaszként erre: 3948. - Mandolin1981)
2011. márc. 21. 10:53

Cijja!

Köszönöm szépen az infókat! :)

És konzervet szoktál neki adni a házi koszt meg a táp mellett??

Én royal canin fr. bulldogos kölyök táppal etetem,de az a baj,hogy ezeknek nincs konzerv változatuk,és nem tudom melyik konzerv lenne jó.Gondolom abból is purinás kell..

3958. Odie gazdija (válaszként erre: 3954. - Edja)
2011. márc. 21. 10:18

Köszi a segítséget!:)

Tegnap elvittem a biztonság kedvéért orvoshoz Odiet, kapott gyulladáscsökkentőt meg gyógyszert.Ma már jobban van és nem pisil annyit.:)

3957. Lili mamája (válaszként erre: 3955. - Mandolin1981)
2011. márc. 20. 18:59
3. kombi oltás után 2 héttel ha jól emlékszem de azt mondja a doki
3956. mandolin1981 (válaszként erre: 3954. - Edja)
2011. márc. 20. 16:02
Ez így van! Nekünk is azt mondta a doki, hogy fokozatosan kell váltani másik tápra!
❮❮ ... 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook