Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Francia bulldog fórum

Francia bulldog (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 ... ❯❯
4075. Lilla0503 (válaszként erre: 4074. - Kozariv)
2011. ápr. 12. 13:22

Szia!

Nálunk is volt ilyen,olyan 4 hónapos lehetett Bosco,hogy egyszerűen nem evett,de az nagyon tetszett neki,ha kézből adtuk neki a kaját...aztán meguntam,meg féltem,hogy rászokik,és időközönként odahívtam a táljához,és mutattam neki a kaját,aztán hajlandó volt nagy nehezen megenni a tápot..Szerintem idő kérdése,mert más környezethez volt eddig szokva.Próbáljatok meg valahogy hatni rá.

Ugyanez lesz majd a kaki/pisi dologgal is,hogy kell neki idő,még felfogja,hogy mit hogy kell.Szóval minden türelem és tanítás kérdése :)

4074. kozariv
2011. ápr. 12. 12:34
Sziasztok! Nekem van egy 7 hetes francia bulldog kutyám és az lenne vele a probléma hogy miután hazajött a dokitól nem hajlandó enni csak az ember kezéből és akkor is csak keveset,de a kaját meg keresi állandóan és ha odarakod elé akkor nem kell neki... állandóan alszik. A doki átnézte ( hőmérséklet, szőrzet,fogazat) és kapott egy fél tabletta féreghajtót. Szerintetek miért viselkedik így most? :S Esetleg még befolyásolhatja az is hogy vasárnap lett elhozva?
4073. Odie gazdija (válaszként erre: 4066. - Zsanett001)
2011. ápr. 12. 10:14
Szia!Nagyon szépen köszi!Azt vettem észre, h akkor hányja vissza a a kaját, amikor egy csomó vizet lefetyel.Amúgy evés után nem, csak ha ráiszik.Nem tudom miért csinálja, mert eddig nem volt gond.De remélem elmúlik majd.Ha megtudok valami okosat, akkor megosztom itt is:)
4072. bravo07
2011. ápr. 12. 09:47

Köszi a válaszokat...Felhívtuk a Noé Állatotthont, ők ma már befogadják, remélem, találnak neki jó gazdit. Elvileg szombaton már kikerül "nevelőszülőkhöz", izgulok, hogy okés legyen.

Ja, amúgy Ő is hányt tegnap 3x is, de ez állítólag a fajtára jellemző...Barátnőmnek is bulldogja van, és Ő is szokott hányni....:-) Aranyos....

4071. H.Ancsi (válaszként erre: 4060. - Bravo07)
2011. ápr. 12. 09:08
hivd fel a Noé Állatotthont!!!!!!!!!!!
4070. H.Ancsi (válaszként erre: 4059. - Wicky85)
2011. ápr. 12. 08:55

persze, kb egy hétig védi őket nagyon, de ez nem azt jelenti, hogy addig nem találkozhatnak, csak nézd meg, hogy kicsi mentes területen hogy reagálnak egymásra. Nálunk Peti, csak a kicsik közelébe nem mehetett.

Van még egy dolog, ami nagyon ritkán, de előfordulhat! Nem tudom melyik nálatok a dominánsabb, de volt rá példa ismerősnél -ujra mondom nagyon ritkán - hogy a m ásik szuka kivégezte a kicsiket!!! Ez farkas korukból maradt ösztön, tehát erre is nagyon kell figyelni. Remélem nem rémisztettelek halálra, de jobb félni, tudod.........

4069. Vigyorex6 (válaszként erre: 4065. - Kingforient)
2011. ápr. 12. 08:49

Az a baj, hogy nincs róla fent fotó. Nagyban függ a kutyus testfelépítésétől. Az enyém is ennyi volt ilyen idősen és aztán 14 lett. Most 2 éves és tartja. Izmos.

Szerintem ránézésre kellene látod. Ha megnézed oldal és felülnézetből. Ha oldalról, akkor a has résznél meg kell lennie a szép ívnek, ha felül, akkor oldalt ne gömbölyödjön ki a pocak. Nem árt odafigyelni a súlyára, mert mint tudjuk, a szeretet nem abból áll, hogy telezabáltatjuk, mert a kis szivikéik nem bírják a terhelést így sem.

4068. Petruss89 (válaszként erre: 4054. - Petruss89)
2011. ápr. 12. 01:06
és még annyi, hogy a pisije elég büdi:/..és sokat iszik! szerintetk vigyel el orvoshoz? vagy miert csinálja ezt megint?:S
4067. zsanett001 (válaszként erre: 4065. - Kingforient)
2011. ápr. 11. 22:22

Szia! Szerintem ez elég sok, mivel egy kifejlett kutyusnak kell lennie (standard szerint) 8 - 14 kg-nak.

Dehát ha ő nagyobb testű kutyus és nem azért ennyi kg, mert kövér akkor szerintem jó.

De az is lehet hogy ezt a súlyt már meg is fogja tartani.

4066. zsanett001 (válaszként erre: 4062. - Odie gazdija)
2011. ápr. 11. 22:18

Szia! Én MEGÉRTELEK teljesen!! Velünk pontosan ez történik már hónapok óta. Nálunk mostanában kezdett előfordulni bónuszban, hogy még hajnalban is hány,de ezelőtt csak napközben rögtön evés után jött vissza az étel. Az esti etetés olyan 7 körül van és olyan hajnal 1-2 körül felkel és hányja vissza, és előfordul hogy még olyan 4-5 körül is felkel öklendezgetni.

Már számtalan orvosnál jártunk, és igazából egyik sem tudja hogy mitől, csak találgatnak, de én meg nem akartam mindenféle kisérletezgetésnek alávetni, így maradt ez az állapot továbbra is.

Felhívtam pár tenyésztőt és az egyik azt mondta hogy próbáljam meg neki adni a Gf-600 tablettát, kagylókivonattal készült, és talán ez segít abban, hogy a nyelőcsövét erősítse, mivel ez nyelőcsőprobléma miatt van elvileg.

Állatorvosok mondták hogy meg lehet műttetni ha gondoljuk, és akkor esetleg jobb lesz. Mi most ezt a tablettát adjuk neki és reménykedünk, hogy csökken a hányási ingere.

Azért remélem, hogy ez nálad csak egyszeri eset volt, de nálunk már lassan 8-9 hónapja, hogy ezek vannak.

Mi már mindent megpróbáltunk, hogy javuljon, de már kifogytunk az ötletekből.

Ha te a jövőben megtudsz valami okosat, azért szólj nekem is :)

2011. ápr. 11. 21:51
sziasztok! lehet következtetni vagy előre kalkulálni hogy kb hány kg lesz Mannyika, ő most töltötte be 6 hónapot, 3,5 hete mértem akkor már több mint 10 kg volt, az most sok kevés ennyi idős korban???
4064. Vigyorex6 (válaszként erre: 4060. - Bravo07)
2011. ápr. 11. 20:31
Sajnos én nem tudok senkit. Próbáld meg a közösségi portálokon hirdetni. Szerintem úgy sikerül neki gazdit találni. Drukkolok!
4063. Vigyorex6 (válaszként erre: 4062. - Odie gazdija)
2011. ápr. 11. 20:29
Figyelgesd, de sztem semmi gond. Az enyém régen napi szintem is sokszor hányt. Mostanra csak ritkán, de előfordul. Ha a kedve jó akkor minden okés.
2011. ápr. 11. 20:25
Sziasztok!A segítségeteket szeretném kérni.A kis 3 hónapos bullim ma 4szer is kihányta a kajáját.Először éjjel 1kor hányt, úgy hogy este 8kor evett.Pedig nem kapott új tápot, nem is hancúrozott utána, csak egyszerűen visszajön a kaja.Eddig nem csinálta ezt, és nem tudom, h mi lehet az oka.A kedve jó, nem látszik rajta semmi.Esetleg valakinek valami ötlete?Talán benyalt valamit?Ja és nagyon szereti séta közben a piros, büdös bogarakat felszippantani!:)Attól lehet?Előre is köszi!
4061. bravo07 (válaszként erre: 4060. - Bravo07)
2011. ápr. 11. 17:01

Ja, az e-mailem beus76@freemail.hu

Tel.: 06-30-6harminc3-5egy-tizen4

4060. bravo07
2011. ápr. 11. 16:58

Na kiderült, hogy hiába chippes a kutyus, semmi adat nincs tárolva rajta, tehát a gazdi személye sem derült ki.

Kérlek segítsetek elhelyezni a Sanyit:-)))), mert nálam sajna nem maradhat!!!!

Köszi!!!!!

4059. wicky85 (válaszként erre: 4051. - H.Ancsi)
2011. ápr. 11. 15:25

Szia!


Zsebinek lesz egy külön szobája a kicsikkel, Tuffika meg marad nálunk a mi szobánkban.

De a szoptatás után ugye minden vissza áll a régi kerékvágásba?

4058. Vigyorex6 (válaszként erre: 4057. - Drdd)
2011. ápr. 11. 13:17
Ez nálunk is van. Lehet, hogy a benyúló lágy szájpad okozza, vagy esetleg valami felragad a szájpadlásukra (kaja vagy slejm szerű nyál). Én is izgulok olyankor, de mindig átmegy...lehet nála nem ez van, de nálunk elég egyforma ez a dolog.
4057. Drdd (válaszként erre: 4032. - Netty84)
2011. ápr. 11. 13:08
Szia! Nem biztos,hogy azonos fulladásra gondolunk, de leírom, hátha segítek vele valamit. Az én kis Majámra is néha rájön a fulladás,(vagyis én annak hívom)olyankor megfeszül és mintha visszafelé szívná a levegőt, elég ijesztő hangot ad ki. Először nagyon megijedtem, de én is azt csinálom,hogy az ujjam beteszem a szájába, és egyből abba is marad a "fulladás". Van valami hártya a szájukba (pontosabban asszem a szájpadlásuknál) és az néha letapad nekik. Állítólag ilyenkor ettől "fulladnak", és az zavarja őket. Amúgy nem fulladnak, és szerintem nem is fulladnának meg tőle. Ijesztőbb a dolog, mint aminek tűnik. Remélem tudtam azért segíteni :)
4056. bravo07
2011. ápr. 11. 12:30

Sziasztok!


A 9. kerületben a József Attila ltp.-n, találtunk egy kb. 8 év körüli fiú fehér-barna francia bull dogot.Elvittük állatorvoshoz aki szerint kb. 2 hete kóborol kint a szabadban, szegény nagyon le van fogyva. Kiderítettük továbbá hogy van benne chip, így beazonosítható a kutyus.Az orvos mondta hogy 4 óra körülre kideríti a chip alapján a kutyus gazdijának kilétét. Természetesen megfordult a fejünkbe az is hogy, mi van ha direkt rakta ki a gazdája. Ha így lenne, nálunk sajnos nem maradhat, mert a munkánk miatt gyakorlatilag soha nem vagyunk itthon. Ezért ha netán a gazdája nem örülne a viszont látásnak,akkor segítségeteket kérném egy új szerető gazdi megtalálásában.Amúgy a kutyus nagyon aranyos, emberhez szokott, szobatiszta és a póráz használatát is ismeri.

4055. benedekdorottya (válaszként erre: 4052. - Kingforient)
2011. ápr. 11. 11:45

Ha-ha-ha! :D :D:D

Nagyon édes!

Mintha a saját kutyámat látnám, Dömper is ezt szokta művelni, csak ő nem körbe-körbe, hanem faltól-falig a lakás teljes hosszában :D

4054. Petruss89
2011. ápr. 11. 09:56

Sziasztok!

Nem tudom mi van Bigyóval..képzeljétek már minimum 6 hónapja h nem pisil-kakil be!..az elmúlt időben kb 2 hete reggelre bepisil meg bekakil..nem minden nap de már vagy 3x kakilt és majdnem minden nap bepisil..nem hinnem h van köze ahoz hogy 3 hete váltottunk acana tápra de azért megirom:)...szerintetek mi van vele? Mitévő legyek? rakjak ki megint pelust??

4053. Edja (válaszként erre: 4052. - Kingforient)
2011. ápr. 11. 06:01
Nagyon-nagyon cuki!!!!
2011. ápr. 10. 23:50
sziasztok ő itt Manny 6 hónapos és ő a mindenem egy kis videó róla [link]
4051. H.Ancsi (válaszként erre: 4050. - Wicky85)
2011. ápr. 10. 21:17

huha, izgi,

vigyázz, ellés után kicsit megkattan a mama, Tuffit különitsd el, gond lehet!!!

4050. wicky85 (válaszként erre: 4049. - H.Ancsi)
2011. ápr. 10. 09:18

Szia!


Az idősebbik kutyust befedeztettük és az első ultrahang alapján a doki szerint 4 vagy 5 kiskutya várható. :)

4049. H.Ancsi (válaszként erre: 4048. - Wicky85)
2011. ápr. 10. 08:14
milyen kiskutyák, lemaradtam valamiről???:))))
4048. wicky85 (válaszként erre: 4046. - H.Ancsi)
2011. ápr. 10. 07:43

Szia!


Így van, mi is csak úgy kaphattuk meg Tőled a kiskutyát, hogy elbeszélgettünk és tudtad, hogy jó helyre kerül.

Én úgy gondolom, hogy bizonyos betegségek (mint pl. a Harder-es szem probléma), bármelyik neves tenyésztő kenneljében is előfordulhatnak. Ez nem örökölt betegség (ahogy az orvosunk megmondta), hanem a bulldog fajta jellemzője és sajnos bárkivel előfordulhat.

Én úgy gondolom, hogy egy vásárlás alkalmával, sokat számít és sokmindent leszűrhetsz abból, ahogy az eladó fél a kutyájához áll. Ha látod, hogy szereti, tiszta helyen vannak, akkor szerintem nem nagyon kell aggódni. Mert aki őszintén szereti a kutyáját, az nem akarna neki rosszat azzal, hogy csak fedezteti felelőtlenül.

Nekünk is most lesznek kiskutyáink és szerintem jobban figyelünk rá, mint némelyik tenyésztő. Épp azért, mert nálunk ezek a kutyusok családtagok és imádjuk őket. Soha nem bocsátanánk meg magunknak, ha a mi hibánkból lenne valami baja akár az anyának, akár az 5 kis csöppségnek. :-)

4047. H.Ancsi (válaszként erre: 4044. - Benedekdorottya)
2011. ápr. 9. 21:49
nálam 11 született és természetesen uton, egyetlen eggyel voltak gondok, szerencsére nem nagyok, pont egy kedves fórumtársuknál, ez elkerülhetetlen. A többivel sosem volt baj. Szóval a körültekintés mellett kell némi szerencse is.
4046. H.Ancsi (válaszként erre: 4043. - Nara90)
2011. ápr. 9. 21:46

én nem tettem fel a kérdést, viszont soha nem adtam kereskedőnek kiskutyát. Három mondat után tudtam, hogy nem saját magának kell. a kereskedők tucatszámra begyüjtik őket és általában kiviszik külföldre és ott egy viszont-kereskedőnek adják, aki adja ahova tudja.

Én szeretem tudni hogy hova kerülnek a kiskutyáim, minden gazdival kapcsolatba vagyok, folyton kapok képeket, vagyis követhetem a sorsukat és tudom, hogy jó helyen vannak, mindenkinek elmondtam, ha bármi gond adódik, hozzám forduljon, bármikor visszaveszem bármelyiket. Szóval ezért nem adtam én kereskedőnek, igaz Viki?:)))))

❮❮ ... 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook