Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Francia bulldog fórum

Francia bulldog (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 ... ❯❯
4165. 28a16e012b (válaszként erre: 4157. - Bobcsi82)
2011. máj. 16. 19:24
A krumplit a kutya nem tudja megemészteni! Eddig én se tudtam :S...csak nem rég tudom.
4164. 28a16e012b (válaszként erre: 4163. - Moncsi_25)
2011. máj. 16. 19:23
Köszi, de inkább vissza megyek a régi dokimhoz :)
4163. Moncsi_25 (válaszként erre: 4155. - 28a16e012b)
2011. máj. 16. 18:35

Szia Pink1!

Én bizti keresnék egy másik dokit...

Ha érdekel, akkor tudok ajánlani egy szerintem nagyon jó állatorvost:)

4162. Mimokacska (válaszként erre: 4151. - Katalya)
2011. máj. 16. 15:29
Köszi Katalya:))))!
4161. Bobcsi82 (válaszként erre: 4159. - Benedekdorottya)
2011. máj. 16. 14:50
Úgy szoktam hogy felverem egy picit villával és nyersen beleöntöm az edényébe. Nagyon szereti :) Mi rögtön akkor elkezdtük neki adni mikor észrevettük hogy hullik a szőre, s szinte teljesen elmúlt tőle. Szerintem ha annyira hullik, akkor nyugodtan heti 3-4szer adhatsz neki. :)
2011. máj. 16. 14:48
Szerintem nyugodtan lehet nekik adni, gyümit és zöldséget is, kivéve a puffasztó dolgokat, na meg persze mértékkel és először mindent ki kell próbálni velük, mint a kisbabáknál. Dömper szereti a salátalevelet, almát, banánt, narancsot, mandarint, kaukázusi kefírt, sajtot, albert kekszet, répát és egyszer megevett egy darab vöröshagyma-cikkelyt is, de semmi baja nem lett tőle szerencsére.Persze minden kutya más, azonos fajtán belül is.
4159. benedekdorottya (válaszként erre: 4157. - Bobcsi82)
2011. máj. 16. 14:43
Olvastam adsz nyers tojást a kutyidnak. És tényleg nem hullik tőle a szőre!? Mert akkor azt nekünk is ki kell próbálni, mert Dömper most múlt 8 hónapos, de kb. december óta nagyon durván hullik a szőre...És milyen formában adod neki a tojást?-mármint értem én hogy nyersen, de magában, felverve, "rendes" kajájához hozzáadva?Előre is köszi :)
4158. Bobcsi82 (válaszként erre: 4156. - 28a16e012b)
2011. máj. 16. 12:01
Jaaa.. puffasztó dolgok kimaradnak,mint bab, borsó, kukorica.. ezeket nem tudja megemészeteni.
4157. Bobcsi82 (válaszként erre: 4156. - 28a16e012b)
2011. máj. 16. 12:00
Hmm..fura.. én adok Edinek rendes főtt kaját, reggel száraz tápot kap, este meg főtt ételt. Krumplit miért nem lehet? Én szoktam neki adni, de nem nyersen, hanem rendes étel formájában. És eddig még nem volt semmi baja tőle. A mi állatorvosounk azt mondta hogy a főtt kajától egyébként is lehet egy kis hasmenése, de ez nem baj, főleg ha nem túl sűrűn fordul elő. Tejet, tejterméket én még nem adtam, nyers tojást szoktam még, attól nem hullik a szőre, de azt is csak heti egyet.
2011. máj. 16. 10:08
Sőt múltkor még kapott egy kis rántott húst is :)...nyilván ezekből keveseket adok, mert nem akarom, hogy ne egye a szárazat, mert akkor tényleg nem lesz meg a vitamin és ásványi anyag bevitele.
2011. máj. 16. 10:05
Most én kérnék tanácsot! Sajnos egy új dokihoz kellett mennünk, mert amikor hoztuk haza a kutyát az első az állatorvos volt, és csak egy hely volt ami este 8-ig nyitva volt. Ott kapta meg az első oltást, és azóta még oda járunk, de már kezd elegem lenni. Olvastam, hogy a ezek a kutyák nagyon szeretik a gyümölcsöt, hát én adtam is neki, mert úgy kikönyörögte, de semmi baja nem lett tőle. Imádja! A doki szerint semmit nem adhatok neki, csak száraz táp. Azt mondta, hogy tejet nem, mert attól fosni fog, gyümit se, mert cukros, semmilyen más kaját se, amit mi eszünk. Azzal egyet értek, hogy krumplit nem, na meg nyerc húst, meg még csontot se merek, de én adtam neki tejet, és attól se fosott, adtam neki egy kis pulyka vadast tésztával, semmi baja, és még egy picike joghurtot is szoktam neki adni, sima natúrt. Ettől se lett semmi baja. Csokit se adnék neki, mindíg is kutyás voltam, és ezek úgy kezelnek mint aki hülye. Most vagy vissza megyek a régi dokimhoz, vagy nem halgatok a hülye tanácsaikra. Nektek mi a véleményetek ezekről?
4154. 28a16e012b (válaszként erre: 4149. - Mandolin1981)
2011. máj. 16. 08:39

Szia!


Igen sajnos voltam én ilyen helyzetbe, de nem francia bulldogom volt. Mondjuk ott konkrétan az én kutyim voltak, de nyilván megszokták és megszerették a párom. Nekem felnőtt kutyáim voltak, a nagyot 11 év után nem viselte meg, csak miattam volt szomorú, mert ők megérzik ha a gazdi nincs jól. Sztem a tied, még elég kicsi ahoz, hogy megviselje.Azt viszont nektek kell eldönteni, hogy melyikőtöknél lenne boldogabb a kutya, de az egyedűllét a legrosszabb nekik!Én ha egy órára is megyek el itthonról, már aggódom, hogy szegény itt van bezárva mi van vele és milyen rossz neki.

4153. 28a16e012b (válaszként erre: 4152. - Bobcsi82)
2011. máj. 16. 08:06

Szia!


Igen, én is a macska alomra gondoltam :)...az én kis Laram is már nagyon kis okos már! Az előbb játszottunk labdával, már ő is vissza hozza, már kezd szelidebb lenni. Azt mondta a doki, hogy a kertbe lehet kiengedni, csak utcára nem ahol kutyák fordulnak meg. Ha kint vagyunk oda csinálja a dolgát,már kezdi megtanulni, hogy szönyegre nem csinálhat. Egyből tudja, hogy rosszat csinált és menekül :)...viszont ha kintre csinálja mindíg nagyon megdicsérem. Ha éppen az ágyba van, akkor ugat ha kell neki valami, és rohanunk ki. Rájöttünk, hogy miért is olyan vad. Ha nincs eléggé lefárasztva akkor annyi az energiája, hogy nagyon rossz. Nagyon sokat szaladgálunk ezért a kertbe. Én se gondoltam volna, hogy ilyen inteligensek a francia bulldogok :)..igen gyorsan tanulnak.

4152. Bobcsi82 (válaszként erre: 4139. - 28a16e012b)
2011. máj. 16. 07:22

Szia!

Pont most hétvégén vettük észre, hogy már kezd neki állni a füle, olyan kis édes így is. :) Fiú kutyus.. nem tudom a lányok mennyiben mások. Tegnap délután tanultunk megint.. ülni, odajönni hozzánk, játékot visszahozni stb.. nagyon ügyesen megy már neki.

Végre eljuttottunk oda is, hogy ha kint van az udvaron, nem jár vissza a garázsba kakilni hanem elintézi kint. Viszont a pelenka még most sem nagy barátja. Olvastam az előbb az egyik hozzászólásban, hogy a macskaalom jobbnak bizonyult mint a pelenka, lehet kipróbálom azt.

4151. katalya
2011. máj. 15. 19:06

Sziasztok!


Mandolin1981 hát ez nehéz kérdés sajnos én ebben nem tudok neked segíteni. Sajnos ezt neked kell látni szerintem, h mi lesz jó neki. De remélem jó döntés születik. Vic: Mi Körömvirággal kenegetem neki a szemét,vagy kamillával.Használ, mert nekünk is fehér a buksink és nyáron tényleg kenni kell a fülét és fejét is mert leég,sőt a testét is bekenheted kicsit. Mimokacska: Szerintem normális még csak 10 hetes még babuka nagyon

Türelem és megfogja tanulni hamar,türelem.Sajnos buli tali elmaradt mert nagyon lógott az eső lába és nem mertünk elindulni.További szép napot sziasztok


Katalya& Butch

4150. Mimokacska (válaszként erre: 4147. - Vic85)
2011. máj. 15. 15:39
Szia Vic:))))Én azt olvastam,hogy Eye Cleaner folyadékkal,vagy bórvizes oldattal kell törölgetni a kis szemét:)))!!Nem tudom,hogy tudod e,de olvastam hogy a te bulid fehér,és neki be kell kenni a kis fülét nyáron naptejjel,mert leég:))))!!!Remélem tudtam valamit segíteni:)))Vigyázzatok magatokra!Pusa Moncsi
2011. máj. 15. 15:28
Sziasztok...:-((( azért vagyok itt újra, mert a tanácsotokat szeretném kérni. Sajnos úgy néz ki, hogy szétköltözünk a barátommal, viszont ugye közös a kis bulldogunk, és mindkettőnk szeretné megtartani...:-(( imádjuk mindketten, nem lesz egyszerű...persze intelligensen próbáljuk megoldani ezt az amúgy sem könnyű lépést, csak azt tartjuk szem előtt, hogy neki hogy lenne a legjobb. Nyilván az az elsődleges, hogy melyikőnk tud majd többet vele lenni, de az igazság az, hogy mindkettőnk nagyon jól bánik vele. Talán a párom következetesebb a nevelésében, viszont én sokkal gondoskodóbb vagyok, minden kutya körüli teendő az én dolgom..szóval nem tudom mi lenne a helyes, a legjobb az én Kincsemnek, és azt sem tudom, megsínyli-e, ha az egyikőnk hirtelen eltűnik az életéből?...:-((( most lesz 5 hónapos, és ő is nagyon szereti mindkettőnket... Az én munkám kapcsán lehet h többet lenne egyedül, de az biztos hogy ha velem lenne mindent megadnék neki ami ahhoz kell, hogy kiegyensúlyozott és boldog kutyus maradjon, illetve váljon belőle...még a kutya bébiszitter is eszembe jutott, olvastam a neten h van ilyen. Ez persze azokra a napokra vonatkozna, mikor reggeltől éjjelig bent kell lennem. Segítsetek...volt már valaki ilyen helyzetben élete során?..:-(((
2011. máj. 15. 15:27
Sziasztok:))))Örülök,hogy rátok találtam:))))Én is egy kis francia buldog boldog tulajdonosa vagyok:))))!!!10 hetesek vagyunk,Muffin a nevünk,és puncisok vagyunk:))))Kérdésem a következő lenne!!!Normális,hogy néha álmában bepisil????+amikor a többiekkel sétára indulunk,mert még van 2 másik kutyusom is,Minnie és Max,akkor Muffint egy kis táskába szoktam tenni,így ő is tud csatlakozni a csapathoz!!!Az a baj,hogy a táskába is bepisil!!!Szerintetek ez normális????Oda pisil amibe utazik????Vagy még ilyen kicsi Baba lenne????Válaszotokat előre is köszönöm:)))Pusa Moncsi
4147. Vic85
2011. máj. 15. 12:43

Köszönjük szépen :) Imádjuk Őt nagyon!

Szereztünk mérőpoharat, azon az van hogy 30 grammot ehet 1 nap, de olyan kevésnek tűnik, mindig enne szegénykém. Meg állandóan rág mindent. Nincs valami ötletetek, hogy hogy szoktathatnánk le róla? biztos azért van, mert hamar elhoztuk és még nem tanulta meg az anyjától, de egy picit zavaró hogy mindig szét akarja rágni a kezem. :):)

Ja, és még egy kérdés: fehér színű, és könnyezik a szeme, mivel töröljem le neki hogy ne fogja be a szőrét? Azt olvastam hogy befoghatja, de nem tom hogy mivel lehetne letisztítani...?

4146. katalya
2011. máj. 14. 21:08

Sziasztok


Mi a pelust elhagytuk, még nálunk is van hogy be pisil de csak ha hosszú órákra hagyom 5-6. Még tanulni kell, ma voltunk kutya oviba szépen viselkedett és figyelt. Mi már a 3.oltás után 5. nappal járunk oltásra, most kapja a 4. 19-én. Nekünk ezt mondta a doki, h mehet nyugodtan.Vic85 Gratula sok örömet kívánok nektek! Blökiről van itt fent valaki ? Holnap megyünk Buldog talira ha valakit érdekel facen megtalálja az infókat Noé szervezi!! Buldog Boxer találkozó lesz.


Sziasztok


Katalya & Butch

4145. Vigyorex6 (válaszként erre: 4144. - Vic85)
2011. máj. 14. 10:21

Szia! Gratulálok! :) Lehet, hogy már ott ahol született szoktatva volt.

A táphoz pedig kérj a boltban mérőpoharat. Azon rajta van az adagolás.

Leljétek sok örömötöket a kis apróságban! :)

4144. Vic85
2011. máj. 14. 10:12

Sziasztok! Tegnap végre mi is bulldog tulajdonosok lettünk!!! 6 hetes a kis drágám, kislány és borzasztóan okos. Megkapta az első oltását is tegnap... viszont van egy nagyon furi dolog aminek nagyon nagyon örülünk: nem tudom miért meg hogyan , de képzeljétek el hogy már most olyan mintha szobatiszta lenne. Mi egyenlőre macskaalmot raktunk alá, mert egyik kutyás ismerősünk azt mondta hogy az jobb mint a pelenka (de azért majd kipróbáljuk azt is) és csak abba piszkít. (kicsi meg nagydolgát is) annyira meglepődtünk rajta, mert még olyan nagyon kicsike... viszont éjszaka már próbálkozott hogy vegyük fel az ágyba, de erősek maradtunk---még :)

Szerintetek mennyi kaját lehet neki adni egy nap? Royal Canin Startert vettünk neki...

4143. wicky85 (válaszként erre: 4140. - Lili mamája)
2011. máj. 14. 07:30

Szia!


Vajon él még a hirdetés? Mikor írták ki?

4142. Lili mamája (válaszként erre: 4141. - Moncsi_25)
2011. máj. 14. 06:34
Nem jeleztem, csak ide átmásoltam.
4141. Moncsi_25 (válaszként erre: 4140. - Lili mamája)
2011. máj. 13. 19:43

Szia!

A bulldog mentőknek jelezted?

2011. máj. 13. 17:53

Ezt az üzit most olvastma fészen:

ürgős!!!

Ingyen elvihető 2 francia bulldog! Egy fiú és egy kislány-aki vemhes-, 1 évesek!

Ha nem találnak gazdit, menhelyre viszik őket vagy altatják, ha nincs hely!

Siófokon vannak, de a szállitást megoldják!

Érd: 06-20/331-6350

4139. 28a16e012b (válaszként erre: 4137. - Bobcsi82)
2011. máj. 11. 14:00
Aranyos nagyon :)..de neki még nem áll a füle? Lány vagy fiú? Gondolom az is számít a viselkedésénél.
4138. 28a16e012b (válaszként erre: 4137. - Bobcsi82)
2011. máj. 11. 13:58

Szia!


Okés megnézem a képeket.Amúgy én nem tudom meglállni, hogy ne engedjem be, mert rendesen potyognak a könnyei :(...megszakad a szívem. A harapásos dolgok, sajnos nállunk olyan durvák, hogy hiába kiabál rá a párom is, még rá is ütünk a seggére, de ettől mégjobban feldühődik, szóval nem ilyed meg semmitől. Akkorát meg nem üthetek rá, így kénytelen vagyok még ráhagyni. Annyit észre vettem már, hogy valamit azért javul, ahogy nő! Neki is vettünk egy helyet, imádja is, most is kint alszik benne, de nem mindíg nyugszik bele :S

4137. Bobcsi82 (válaszként erre: 4136. - 28a16e012b)
2011. máj. 11. 13:50

Szia!

Mi még nem vittük ki az utcára, azt mondta az állatorvos hogy amíg nem kapta meg az összes oltását addig ne. Eddig 4-et kapott, a veszettség ellenit fogja majd két hét múlva,utána vihetjük majd ki. Az udvarra szoktuk kiengedni mikor hazaérünk,hogy szegény ne legyen egész nap bezárva. A harapdálás sajnos nálunk is van, de elkapjuk a kezünket és nem hagyjuk hogy csinálja. Határozottan mondom neki hogy nem szabad és ezt általában meg is érti. Az elején nálunk is nehéz volt, mert velünk akart lenni végéig este, s nem akart a helyére menni alduni, de nem hagytuk magunkat, így pár hét múlva leszokott a sírásról és megértette mi van. Tegnap volt 4 hónapos, tettem fel róla képeket az adatlapomra majd nézd meg :) A tiéd nagyon kis édes! Imádom amilyen cukin tudnak nézni :D

4136. 28a16e012b (válaszként erre: 4133. - Bobcsi82)
2011. máj. 11. 11:20
Szia, a pelus dolog ismerős :)...az enyém is inkább szétszedi mint rácsináljon :S..Mikor vittétek előszőr utcára?Mennyi idős volt, és hány oltást kapott? Lara már nagyon nem bír magával, ki akar menni, de nagyon féltem és csak egy kicsit a kertbe viszem nagyon tiszta helyre. Most kapja a második oltást.
❮❮ ... 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook