Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Francia bulldog fórum

Francia bulldog (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
6385. ozike0501 (válaszként erre: 6384. - Barbra)
2013. febr. 11. 10:58

Szia!

Nálunk a kutya szinte minden hétköznap reggeltől estig egyedül van. Olyan természet, hogy élvezi. Szerintem végig alszik, néha mászkál...


Nálatok másabb a helyzet, mert eddig nem volt egyedül. Próbáljátok meg, hogy 1-2 hétig egyedül lesz és úgyis látjátok, hogy megszokja-e vagy igényelné továbbra is a társaságot...


Sok szerencsét az új élethez! :)

6384. Barbra
2013. febr. 11. 10:35

Sziasztok!


Ismét tanácsot szeretnék kérni. 2 hét múlva elköltözünk munkahely váltás miatt (és egy jobb élet reményében:)). Az új helyen sokkal többet leszünk az otthontól távol. Nem ritkán odaleszünk napi 13-14 órát. A kérdésem az lenne, hogy szerintetek könnyebben átvészelné a kicsikénk, ha vennénk mellé egy másik röfögőt? Így talán nem unatkozna. A mostani helyen a szomszédok nem igazán voltak partnerek a szoktatásban, így sajnos nem lehetett Nicot egyedül hagyni a lakásban, emiatt minden nap, amikor dolgoztunk, elvittük őt egy kutyanapközibe. Így nem is igazán tudja milyen egyedül. Most félek, hogy ennyi újdonság hogyan fog hatni a kis lelkére :(

Mit tanácsoltok? Tudom, maradjak vele otthon pár hetet és szoktassam. Megértem, de sajnos nem tudom ki tudja megtenni azt, hogy hetekig nem dolgozik....

Előre szeretném megkérni a válaszolókat, hogy segítő szándékkal válaszoljanak, mert dühít, ha egy-egy kérdésre letámadják az embert. Pont azért kérek segítséget, mert szeretem a kutyámat, szóval ne jöjjön azzal senki, hogy minek van kutyám, ha olyan sokat vagyok távol tőle.....

6383. 0636571bd4 (válaszként erre: 6380. - Psycho)
2013. febr. 11. 08:01
Gyönyönyűűűű!
6382. Myrika
2013. febr. 10. 18:39
Sziasztok! Ismeritek ezt a fajta tápot? Használt már valaki ilyet? [link]
6381. Edja (válaszként erre: 6380. - Psycho)
2013. febr. 9. 18:47
Nagyon-nagyon cukorka! :) :)
6380. Psycho
2013. febr. 8. 22:06
Tettem is fel képet, azóta már 5.5 hónapos :)
6379. Psycho
2013. febr. 8. 22:03
Én kutyusom is papírmentes. És én is kellemes környezetből hoztam el (különben nem is tettem volna)Ketten voltak már csak tesók, vagy 1.5 órát figyeltem őket, melyiket válasszam, nem siettetek. Láttam anyukát is aki egy tüneményes nyugodt kutyus volt. Kaptam tápot is amit addig ettek, kérték, hogy küldjek képet, így FB on kapcsolatban lettünk :)
6378. ozike0501 (válaszként erre: 6364. - 0636571bd4)
2013. febr. 8. 13:14

Szia!

Mindig szoktam dicsérni és szidni, hogy tudja a különbséget jó és rossz között. Esetek többségében már rögzült is a kis buksijában... :)

Juti falis módszert kipróbálom majd. 1,5 hét és otthon leszek már baba váráson, akkor majd nagyobb figyelmet, időt és türelmet szánok rá az eddigieknél. (Bár eddig is nagyon figyeltünk rá...)

Az eset óta amúgy nem volt megint bepisi... :)

6377. Forrai Tamara (válaszként erre: 6376. - 0636571bd4)
2013. febr. 8. 09:03
Jajjj , de edesek lehetnek :) jo volt olvasni amiket irtal! Nem semmi kutyaid vannak!
6376. 0636571bd4 (válaszként erre: 6374. - Ancspancs)
2013. febr. 7. 10:33

Azért örülök, hogy vannak jó tapasztalataitok is.

Mint ahogyan H.Ancsi írta, mert igen ezt kifelejtettem az előző irományomból, hogy én is azért vásároltam még egy kiskutyust, hogy Öcsi ne legyen egyedül. Ez az érv bizony rengeteget nyomott a latba amikor döntöttünk.

Meg hát igen, ahogy írtad: "szobakutya" helyről hoztad el a kutyusodat.

Én sem lakom kertesben. Éppen ezért minden sétáltatás után láb- és popsimosás van. Minden nap, ha nem esik az eső lekefélem a szőrüket. Azért csak abban a lakásban laknak, ahol mi is. Ez egy alap higiénia, ezzel nem csak nekik, hanem magamnak is jót teszek.

Meg hát, bárhová megyek a lakásban jönnek utánam és ez azt eredményezi, hogy szinte percenkénti kapcsolatban vagyok velük, hisz "kikerülni" sem tudom őket: mert ha nem én botlom beléjük, akkor ők belém. Egyszerűen nem hagyják, hogy ne szeressem őket, még akkor sem, ha per pillanat épp azt érzem, hogy haragszom, mert valamit nem úgy tettek, ahogyan akartam. Érdekes az is, amikor leszidom őket. Olyan laposan közlekednek, hogy a szőnyeg alatt simán elférnek. Kb. 20 másodpercig. Aztán rögvest jönnek bocsánatot kérni. És én ilyenkor azt érzem, hogy tökéletes a világ. És ha a kislány becsurrant, mert néha még megteszi, akkor odajön hozzám és leül elém. Látnotok kéne! Leül és a melső lábain toporog. Hol az egyikre helyezi a testsúlyát, hol a másikra. Olyan öt másodpercenként. Mert nyugtalan. Haláli! Ekkor tudom, hogy körbe kell néznem a lakást. És ő leszegett fejjel jön utánam és megvárja, hogy felmossak. Tudja, hogy rosszat csinált, mégis odajön szólni és jön velem együtt "felmosni", holott tudja, hogy le fogom szúrni. Most komolyan, lehet rá haragudni?

Ilyen kis karakán kisleányom van.

6375. H.Ancsi (válaszként erre: 6373. - 0636571bd4)
2013. febr. 6. 20:54

hidd el, ha úgy csinálod, ,ahogyan kell, akkor senki nem fog szaporítónak nevezni, aki meg igen, annak meg jobb ha nem is adsz kutyát, mert nem az a fontos neki, hogy egészséges és st.abil kutyája legyen, hanem a papir az pedig semmit nem ér, hidd el. hogy miért, itt egy történet, velem esett meg :

miután egy baleset miatt elvesztettem az akkor már többszörös kiállítás győztes 10 hónapos pireneusi hegyikutyámat ugy döntöttünk, veszünk egy párt. Elsősorban azért, hogy sose legyenek egyedül, és tudatosan választva, kiállitásra, tenyésztésreA szukát az akkor egyetlen nagy nevü magyarországi tenyésztőtől vettük, egy vagyonért. 4 hónapos volt, koszos , büdös és teljesen antiszociális, kennelbeteg stb. A párját, egy névtelen -szaporitó a jó értelemben- helyről választottuk, törzskönyve volt, de a szülőknek különösebb eredményeik nem. Ő tiszta volt, ápolt, tündéri, a szobában laktak:) Mint kiderült a szuka később szin és foghibás lett és hosszu hónapokba került, mig normális kutyát neveltünk belőle. A tenyésztők -tisztelet a kivételnek- igen gyakran meghamisitják a törzskönyvet, pontosabbnan nem az igazi kant irják bele, hanem azt, amelyiknek a legjobbak a papirjai, ez nálunk ki is derült, egy véletlen folyamán,szóval ennyit, erről. Arról pedig hogy a kiállitásokon mit müvelnek, egy külön könyvet tudnék irni,ezért irtam az előbb, hogy hányingerem lett tőlük.

Nálam is született olyan kölök a pireneusiaknál, nem sok, de azért előfordult, akinek volt valami apró hibája-küllemi-, én erre mindig felhivtam a figyelmet, olcsóbban adtam, soha semmi gond ebből nem volt. Van egy naplóm itt, amit a kutyáimról irtam, de sajnos valamiért az összes kép eltünt belőle, ha van kedved olvass bele. már megint hosszura sikeredtem, bocsi:)

6374. ancspancs
2013. febr. 6. 20:39
Én is egy szaporítótól hoztam el a kutyust, nagyon féltem mi vár rám amikor elmentem megnézni, hogy milyen helyen cseperednek.Hát nagyot csalódtam, de pozitívan! A kiskutyák egy külön, számukra berendezett szobában voltak, ahol minden volt, amire nekik szükségük lehet, sőt... A nő majdnem egy órán keresztül beszélt, hogy mit hogyan, megmutatta a kutyik anyukáját és láttam rajta, hogy jobban izgul, mint én. Pityeregve adta át a kiskutyát, puszilgatta ahogy tudta és megígértette velem, hogy küldjek majd sok sok képet!Ezért nem szabad általánosítani, mert sokszor jobb helyük van egy ilyen családnál, mint egy akármilyen neves tenyésztőnél... :)
6373. 0636571bd4 (válaszként erre: 6366. - H.Ancsi)
2013. febr. 6. 18:34

Szia!

Írnék még valamit a hozzászólásodhoz.

Épp a minap levelezgettem egy ismerőssel, aki francia bulldogot szeretne vásárolni. Kizárólag tenyésztőtől és nem szaporítótól. Egyébként ez így normális alap eseteben.

Aztán kis gondolkodás után eszembe jutott a saját helyzetem. Sem tenyésztő, sem szaporító nem vagyok, csupán van egy nagyon szép vörös kanom, aki 10 hónapos, meg egy rettenetesen jó karakterű bézs szukám, aki öt hónapos. Valószinűleg lesz két alom majd a terveim szerint. Kihagyom a kislány eslő tűzelését és kihagyom a másodikat is. Majd a harmadiknál összeengedem őket, mert szeretem annyira a kislányt nem fogom tönkretenni. És elcserélni sem akarom, mint sok tenyésztő teszi, ha már kihordta a néhány jó hozamú almot. Nekem ő családtag és ez így is marad életünk végéig.

Én ehhez az egészhez még kontár vagyok, de annyi tuti, hogy néhány tenyésztő, vagy szaporító, oly mindegy minek nevezzük e tekintetben, már a második tüzelésnél pároztat. Ami nem tilos, de még nem is a legjobb.

Ha valaki vásárol kis kutyát és megkérdezi az eladót, hogy hányadik alom ez a szukának (mert ugye ez nem jut eszünkbe a vásárláskor, csak egyszerűen örülünk a kiskutyusnak) és megnézi a születési dátumot, akkor ugye már kivillan a fognak a fehérje. Meg akkor is, amikor lehozzák a szukából a megfelelő almot és kiveszik a pénzt belőle, azt ágyő kiskutyus, vagy elcserélik, vagy eladják.

Mindannyian tudjuk, hogy ez nagyjából így működik, tisztelet a kivételnek.

Azt is értem, hogy a tenyésztő a saját érdekében nyilván a legjobbat akarja kihozni az alomból és ezért sok-sok pénzt képes kifizetni egy-egy díjnyertes kan fedeztetésére.

A szaporító ezt ugye nem teszi meg. Legalábbis így gondolom, bár neki is érdeke, hogy jó pénzért adja el a kis kutyákat.

Ugyanakkor kérdezem én csak szaporítóként leszek majd nyilvántartva, mert nem hivatásból csinálom? A szaporító az olyan undok szó. Nem? És ha majd valaki rám ezt mondaná majd valamikor, akkor nem lennék szerelmes belé, az tuti. Ez olyan bántó rám nézve. Mert én nem azért vásroltam a kant és a kisleányt, hogy rajtuk gazdagodjak meg.

Egyszerűen örömöm van bennük. De ha már vannak, akkor nem fogom az élet értelmét elvenni tőlük. És az bizony kiskutyákkal jár...

És nem foglalkozom kevesebbet én a kutyáimmal, mint egy tenyésztő és nem gondozom kevésbé a kutyáimat a szaporítónál. Sőt! Sokkal többet jelent nekem a két kutyám, mint egy tenyésztőnek 10.

Egyébként amikor elhoztam az egyik kiskutyámat, akkor a tenyésztő arra a kérdésemre, hogy - nem fáj a szíved hogy egy ilyen gyönyörű kutyától kell megválnod?, - azt válaszolta, hogy - egyáltalán nem fáj a szíve, mert tudja, hogy jobban fogok bánni vele, mint ő tette.

Hát ezzel kapcsolatban nekem bizony ez a véleményem.

6372. H.Ancsi (válaszként erre: 6371. - 0636571bd4)
2013. febr. 6. 07:47
ha én egyszer el kezdek beszélni....:)))
6371. 0636571bd4 (válaszként erre: 6366. - H.Ancsi)
2013. febr. 6. 05:49

Szia!

Ebbe beleadtál apait-anyait! :)

6370. ozike0501 (válaszként erre: 6369. - H.Ancsi)
2013. febr. 5. 13:02

Biztos, hogy nincs minden rendben, így megnézetjük.

Könnyebb lesz mindenkinek, ha már otthon leszek.

Tudom, hogy nagy szívük van, hosszú távon nem is tudunk haragudni rá. Imádjuk a kis hugyost... :)

6369. H.Ancsi (válaszként erre: 6367. - Ozike0501)
2013. febr. 5. 12:59
szerintem ha sokat leszel otthon, megoldódik, nagyon nagy lelkük van ám ezeknek a röfögősöknek:))) de azért a doki jó ötlet
6368. ozike0501 (válaszként erre: 6366. - H.Ancsi)
2013. febr. 5. 12:56

Mi kutyusunk is szaporítótól jött. Üres tésztát, meg kenyeret kapott. Nem tudnám ezt vele megcsinálni! Tápból is olyat veszünk neki, ami tele van vitaminnal és tápanyaggal.

Hétvégén meg (elfogyott a tápja), csirke bőréből készítettem neki levest, hozzá egy kis tésztát kapott. De szoktunk mást is adni neki.

6367. ozike0501 (válaszként erre: 6365. - H.Ancsi)
2013. febr. 5. 12:47

Igen, mi is gondoltunk már erre és amikor sokat van fent, ebből nincs is probléma. De van, hogy lent vagyunk vele 1-2 órát (hétvégén), felmegyünk és 20 perc sem telik el, odapisil, máskor meg 12 órát lazán kibír. Nah ezen nem tudunk eligazodni.

Jövő hónapban lesz egy kis plusz pénzünk és elvisszük állatorvoshoz, mert amikor lent vagyunk, akkor a szokásosnál többször áll meg "pisilni". Nagyon sokszor csak próbálja és nem jön neki és ez meg nem egy normális dolog. Mindenesetre nagyon bánt a dolog minket és próbálunk minden félét kitalálni. Könnyebb lesz azért neki február 20-a után, mikor otthon leszek már és egy nap akár 3-4szer is le tudunk majd menni. Remélem akkor az otthoni bevizelés is megszűnik, illetve a doki meg tudja mondani, hogy mi a baja...

Gondoltunk arra is, hogy ha esetleg nem gyógyítható (bár ebbe bele sem szeretnék gondolni), akkor a spájzba csinálunk neki egy almot és oda beszoktatjuk, mégis inkább oda, mint a padlóra. Főleg, ha a kisgyerek elkezd majd mászni...

De nagyon remélem, hogy ez csak átmeneti!!!

6366. H.Ancsi
2013. febr. 5. 12:40
visszaolvastam kicsit, hát szomorú vagyok, tényleg sokan hozzáértés, szeretet nélkül szaporitanak, gondolják, semmi befektetés, valami moslékot adnak enni a mamának, a kölyköket eldják és dől a lé. hát ez nem igy müködik, nagyon nem. Még valami, nem jelent semmit, ha törzskönyves -ha csak nem akarod kiállításra vinni, tenyészteni-, ez is saját tapasztalat Én tenyésztőnek tartom magam, bár nem csinálom márrégóta hivatalosan. Ráuntam és hányingerem lett a kiállitások korrupt müködésétől, de azt gondolom nem is ez a lényeg. A lényeg abban van, hogy nagyon de nagyon odafigyelünk a kutyáinkra.Gondosan választjuk meg a párt ha pároztatni akarunk, és itt nem a pedigré nálam a fő szempont, hanem az egészség. Egy almot felnevelni, nem kis feladat, a mama kutya tökéletes táplálásától, a kicsikkel való 24 órás felügyeleten át, a megfelelő gazdi kiválasztásáig, egy stresszes, izgalmas, aggódós időszak. Kicsit az ember paranoiás is lesz -legalábbis én:)-, ha az a gazdijelölt első kérdése, hogy hány kutya van, már pattintom is le, ha nem kérdezi meg a dolgokat , ami szerintem fontos, pattintás, ha nem hajlandó eljönni, 4 hetes korban és megismerni minket, pattintás. Ne tudjátok meg hányan küldtek el a francba, hogy mi a sz.rt válogatok, de nem érdekel. Két fr.bulldog alom volt nálam eddig - kétszer 10 kölyökkel és mindről tudom, hogy jó helyen van, pontosabban majdnem mindről. Sokukkal a mai napig tartjuk a kapcsolatot, kapok képeket, van saját oldalunk a facen... szóval miért irtam le, mindezt. Azért, mert nem biztos, hogy vagyonért vásárolt, hires neves tenyészet kutyája az amit szeretnétek. Ha valaki kölyköt akar, nézzen körül, már a hirdetés árulkodik, feltétlenül menjen el , nézze meg a mama kutyát, nézze meg a tenyésztől a grabancánál fogva mutatja-e meg a kiskutyát, vagy ugy veszi fel,mint egy kisbabát, milyen barátságos a mama, - az enyém csókjaitól menekülni kell:)-, szóval szerintem ezek a fontos dolgok, igaz Viki?:)))
6365. H.Ancsi (válaszként erre: 6363. - Ozike0501)
2013. febr. 5. 12:22
nem ,gondolnám, hogy direkt csinálja,vagy bosszúból, inkább az okot kellene megkeresni.Lehet, hogy a fűtés miatt szárazabb a levegő és többet iszik, vagy fel van fázva és gyakrabban kell levinni, amikor már látja hogy indultok, izgalomban van és nem tudja visszatartani. Ha eddig szobatiszta volt, az csak ugy nem változik meg, meg kell keresni az okot. Reggeltől estig, rengeteg idő, ha ki is birja, hosszú távon kárt okoz. Ahova odapisilt, azt a helyet pedig próbáld meg valami brutál erős szagtalanítóval felmosni, mert ők akkor is érzik, a szagát, ha már te el is felejtetted :)
6364. 0636571bd4 (válaszként erre: 6363. - Ozike0501)
2013. febr. 5. 10:08

Szia!

Ha rosszat csinál: nem szabad, ha jót tesz, akkor: dicséret! Utóbbinál egy kis jutalom falat, ez nem kis ráhatással szokta a kutyákat pozitív irányban vinni.

A lányok nehezebben tudják visszatartani a pisilést mint a fiúk. Egyébként én is tapasztaltam nem egyszer és nem kétszer, ha sokáig öltözködöm, pláne most télen, akkor jobban kell figyelnem a lány kutyámra és amikor veszem a kabátomat már mondom is neki, hogy nem pisil. Aztán még a lépcsőn is, mert a kapu előtt is. Mert én is felmostam néhányszor a kapualjat és a lépcsőt is...

Próbálkozz ezzel, persze adj neki időt, hogy megtanulja!

Szia!

6363. ozike0501
2013. febr. 5. 09:45

Sziasztok!

Ha nem gond, csatlakoznék Hozzátok.

2 éve hoztunk el egy lány francia bulldog-ot egy szaporítótól. Addigra már volt két alma, de nem akart ezzel a fajtával tovább foglalkozni, így elajándékozta.

Először nem volt szobatiszta, mert addig egy garázsban volt tartva és ritkán volt szabad levegőn. Türelmesek voltunk vele és a végén szobatiszta lett.

Mostanában (néhány hónapja) viszont előfordul, hogy bepisil. Van, amikor látom rajta, hogy már nem tudta tartani, ilyenkor nem szidom le annak ellenére sem, hogy volt, hogy 17 órát is kibírt. De reggel és este mindig elvisszük egy nagyobb sétára és ez eddig elég is volt neki.

Ma reggel viszont szándékosságot éreztem benne. Jelezte már, hogy kell. Amint elkészültünk, vittük volna le (ezt ő is látta), ennek ellenére az ajtóba pisilt egy nagy adagot. Párom megijesztette, így maradt még benne. Amíg feltörölte, addig elindultam vele lefelé a negyedikről és a másodikon leguggolt megint csak pisilni. Erre már ideges lettem, mert a lakásban nagyon sokat pisilt és ki kellett volna bírnia míg leérünk és láttam rajta, hogy direkt csinálja, hiába szóltam rá. Ilyen és ehhez hasonló dolgai vannak.

Szerintetek hogyan szoktassuk le erről? Kisbabát várok, májusban fog megszületni és addigra meg kellene vele valahogyan értetni vele megint, hogy nem pisitér a lakás.

Tiszta bulldog, le sem tagadhatja, rettentően önfejű és öntörvényű... :(

6362. Angyalka13 (válaszként erre: 6347. - Forrai Tamara)
2013. febr. 5. 03:11

Francia orzságban van egy tenyésztő, akinek a kutyusai europagyőztesek és korekkt a hölgy. Őt ajánlom: [link]

Itthon van pár korrekt tenyésztő, sok helyen van várolist. Aki 30 000-ért adja a kutyákat vagy szaporító vagy beteg a kutyus, és papírokat sem adnak. Nálam gyerekmedence van a kutyáknak és ha melegük van belemennek. Mindig hűteni kell őket nyáron. Vagy van másik lehetőség is a műtét kiskorukban, mi nem vállaltuk be. Ki lehet szélesíteni az orrukat, a légjáratokat lézerrel.

2013. febr. 5. 02:57

Sziasztok!


Itthon egy tenyésztőről tudok aki kifejezetten kéket tenyészt 300 000 körül adja őket. Olcsóbb, ha ha fedeztetsz egy szukát, mivel 1 szokott lenni az alomban, szépen hozza a színt. Az én szukám vérvonalában is van ZZR kutyus, így nálunk sem kizárt ez a szín. Első alomban 4 csokibarna lett. Itthon a csoki és a kék is színhiba, törzskönyveztetni sem lehet. Külföldön sokat fizetnek a különleges színekért, ezért ilyen drága a kék. A szukám tenyésztőjénél is volt kék kutyus, de nem tudom ki vette át a tenyészetét. Tata


Lady Girbal! Létezik fogamzásgátló injekció a kutyáknak. Beszélj az állatorvostokkal.

2013. febr. 4. 17:30

Sziasztok!

Szükségem lenne a jótanácsaitokra.:) 1,5 éve éltünk együtt a párommal, de szétmentünk, és hazaköltöztem a szüleimhez az egyéves francia bulldog kisfiammal. Anyuéknál van egy 7hónapos francia bulldog kislány. Beszéltünk róla, hogy a harmadik tüzelésnél, vagy később szeretnénk tőlük kölyköket, de most nem tudjuk elkülöniteni a malacokat, és a kislány hamarosan tüzelni fog, nem tudom mit kéne velük csinálni, mert szeretnénk tőlük kölyköket, de a harmadik tüzelés előtt nem egészséges, és ha a fiam egy tüzelő lányka mellett van, biztosan megőrül szegény.:( Nem tudtok olyan fogamzásgátló módszert kutyusoknak, ami mindenkinek egészséges? Ha nem találunk ilyen módszert, akkor marad az ivartalanittatás, amihez a kislány még túl fiatal, a fiamat pedig fedezni igértem két tenyésztő ismerősnek is, szóval hatalmas dilemma, de mindenképpen olyan megoldást szeretnék, ami a kutyusoknak a legjobb. Van egy olyan verzió is, hogy amig a kisasszony tüzel, addig a fiamra a nagyszüleim vigyáznak, de nem tudnám őt egy hónapig máshol hagyni.:(

Ha van hasonló tapasztalatotok, akkor szivesen meghallgatok bármilyen ötletet. Köszönöm előre is!:)

6359. saparrot (válaszként erre: 6350. - Forrai Tamara)
2013. jan. 31. 19:40
Tata-Várudvari kennel.
2013. jan. 30. 12:34
Ugy hallotam ; hogy van cseppes is amit a nyakanal kell rarakni... Franciaorszagba van ilyen ! otthon nem tudom! de kerdezd meg!
6357. ancspancs
2013. jan. 30. 09:01

Sziasztok!


A 8 hetes kutyusomnak múlt héten tablettás féreghajtót adtam, de két próbálkozás után is kihányta. Elmentünk a dokihoz, kaptunk pasztásat és ma reggel 20 perc elteltével ezt is kihányta, mintha a szervezete kilökné...

Előfordult ez már valamelyikőtöknèl? Ezen kívül amúgy egyszer sem hányt, szóval tuti, hogy a féreghajtóval van baja... :(

2013. jan. 28. 12:27
Màr , bocsi de ez az oldal nem àllashirdeto!!!!
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook