Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Francia bulldog fórum

Francia bulldog (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 ... ❯❯
4255. 28a16e012b (válaszként erre: 4254. - Zsanett001)
2011. jún. 9. 08:44
Köszönöm, nagyon kedves vagy. Egy bibi van, hogy 15 kg-os. És ha mégse jó? ....meg ez így egybe nagyon drága. Na meg még nem derült ki teljesen, hogy a halra alergiás e, ugyanis már kb három hete eszi, de csak egy hete vakarózik megint. Még várok a dologgal, mert tényleg lehet, hogy más oka lesz. Még a bolha se kizárt. Nemsokára viszem megint a dokibácsihoz és kérek valami bolhaírtót is, bár egy darabot nem találok benne :S..köszi mégegyszer ha tényleg táp ok lesz, akkor veszek ilyet :)
4254. zsanett001 (válaszként erre: 4252. - 28a16e012b)
2011. jún. 8. 14:04
Most látom Pro Plan-nak is van ilyen tápja és ebben még csirkehúsliszt sincs. Lehet még ez jobb: [link]
4253. zsanett001 (válaszként erre: 4252. - 28a16e012b)
2011. jún. 8. 14:00

Szia! Sajna az Acanának nincs Junior tápja amelyik bárányos vagy marhás lenne, amit mi adunk neki a bárány-alma az már felnőtt táp. De a Eukanuba: Bárány és rizs ez junior táp, szerintem mindenképp próbáld ki. Nem olcsó, de legalább nincs benne se hal, se csirke. A neten meg tudod nézni.

Egyébként még ha a neten rendeled még olcsóbb mintha üzletben vennéd, vagy ugyanaz az ár és még házhoz is szállítják.

Vannak olyan táp futárok ahol ingyen kiszállítják (pl. webkutya.hu) . Én is szoktam rendelni.

Kikerestem neked: [link]

4252. 28a16e012b (válaszként erre: 4249. - Zsanett001)
2011. jún. 8. 08:45

Szia!


Köszi nagyon hasznosat írtál nekem :)

Most lazacos purina tápot, és chappy konzervet adok neki. Egy nap háromszor eszik, mert még csak három hónapos. Négy hónapos koráig még így lesz. Aztán már csak kétszer :)...akkor várunk még míg kiürül teljesen a rántott hal, és akkor meglátjuk. Persze addigra a bolha csípés is elmúlhat. Na meg megint megyünk a dokihoz, a veszetségre, és akkor megint befújatom ilyen bolhaírtóval, ami igaz csak pár napig jó,de Lara esetébe ez egy hónap volt :)Amúgy jártam egy csomó helyen kaja ügyben, és mivel purinát eszik, gondoltam a darlingra, mert ő gyártya. Abba nincs csak zöldséges amit nem adok neki, mert felfújodik, vagy máj és hús, amibe nincs feltüntetve, hogy milyen hús, vagy csirke meg pulyka :S...ezért maradtam a chappy-nél. Eddig nem tudtam mit tegyek, mert juniorba nem lehet marhás kaját venni, ezért megkérdeztem és azt mondták, hogy a mindenképp kell a táp, de azt kiegészíthetem konzervel. Sajnos az a halas táp marad, mert nincs más. VAgy milyen az a Acana? Ilyenról nem is hallottam. Milyen kiszerelésű, hol lehet kapni és mennyibe kerül? És ez junior?

4251. 28a16e012b (válaszként erre: 4248. - Moncsi_25)
2011. jún. 8. 08:36
Jaj, Zsenett mondta nem te :D:D:D....bocsi!!!!!!!
4250. 28a16e012b (válaszként erre: 4248. - Moncsi_25)
2011. jún. 8. 08:35

Az nem semmi,de végre akkor jól van a kutyád :)...nállunk még idő lesz sztem míg kiderűl. Tegnap voltunk a dokibácsinál, megkapta a második kombinált oltást és hála Istennek nem lett alergiás. :)...szóval elvileg már vihetem sétálni, csak az a baj,hogy nem akar menni és csak leül, itthon meg, nagyon rossz és teli van energiával.

Most csak Purina tápot kap lazacosat, és vettem mellé chappy-t is marhásba. Sztem ettől nem lesz baj. Ahogy olvastam Moncsit, két hét míg kiürűl a táp, szóval lehet, hogy a rántott lazac volt a gond! Mondtam a dokinak is ezt a dolgot,meg a szőr hullást. Azt mondta, hogy elég korai ilyenkor a kölyök szőrét levedleni, de sztem valszeg csak vedlésről van szó. A vakarózásra vissza térve, egy bolha volt benne, és a doki azt mondta, hogy elég az, hogy vakarózon tőlle, hiába szedtem ki. Igazából, csak a hátát vakarja, meg a fark tőnél viszket neki. Érdekes, mert középen egy sávba még sötétebb a szőre, két oldalt már világosabb.

4249. zsanett001 (válaszként erre: 4245. - 28a16e012b)
2011. jún. 7. 10:16

Szia! Az én kis Byronom is nagyon érzékeny mindenre. Egy évbe került mire rájöttünk, hogy hogyan etessük, és mivel.

Nálunk is gond volt a vakarózás, a hányás mindennapos volt. Töménytelen mennyiségű tápunk van felhalmozva, mivel mindegyiket abbahagytuk, egyik sem volt jó.

Hányt, vakarózott, és a vakargatástól a fülét baktérium támadta meg. Szóval volt gond elég.

Aztán kb. a 10. doki mondta, hogy a hipoallergén táp sem teljesen hipoallergén. Mivel a halas tápra is azt mondják, hogy hipoallergén közben meg a csirke allergia mellett másik ami kiváltja az allergiát a halfehérje.

Mi már kb. 2 hónapja etetjük Acanával, csakis a bárány- almával (véleményem szerint a kutyának a legjobb a táp). Mellé csak egy nagyon pici Hills konzervet adunk abból a marhásat, 2-3 kiskanálnyit teszek a táp tetejére, csak az illata miatt és csak úgy nyomja befele :)

Szerintem csak bárányos tápot adj neki, és ha allergia miatt vakarózik akkor el fog mulni. De kb. 2 hét mire ürül a szervezetéből a régi táp.

Etetni mi reggel- délbe- este etetjük, mert amikor csak délben és este kapott akkor szinte mindig hányt, mivel a doki szerint érzékeny a gyomra, ezért leterheljük a sok kajával. Így 3 részre osztjuk a napi adagját.

Mi vettünk még neki Kiltix nyakörvet bolha és kullancs ellen, mert akár 1 db bolha miatt is csúnyán vakarózhatnak.

Remélem tudtam segíteni :)

4248. Moncsi_25 (válaszként erre: 4246. - 28a16e012b)
2011. jún. 6. 19:10

Szia!

Kb. 3 hónappal ezelőtt mi is így járunk...

Vakarózót, hullott a szőre és piros pöttyei lettek. Elvittük az orvoshoz (sajnos nem a mi megszokott dokinkhoz) és azt mondta, hogy allergia. Kaptunk 2 féle gyógyszert, de nem használt. Ismét visszamentünk a dokihoz, de már a miénkhez. Ő is azt mondta, hogy allergia, ételváltást (hypoallergén) javasolt és 2 hét múlva kontroll. Sajnos ez sem segített, így elküldött minket Dr. Tarpataki Noémihez (Mo. legjobb bőrgyógyásza), aki egyből bőrkaparékot vett a kutyáról, felírt 2 féle gyógyszert és kaptunk egy listát, amit ehet (olyan összetevők amivel még soha nem találkozott, pl. strucchús, lazac, bárány... ). Nem volt olcsó ez az egész tortúra, de lekopogom, most nagyon jól van. A vizsgálat eredménye pedig egy baktérium fertőzés volt...

4247. 28a16e012b (válaszként erre: 4236. - Wicky85)
2011. jún. 6. 17:31
Köszi, megérdeklődöm !
4246. 28a16e012b (válaszként erre: 4235. - Vigyorex6)
2011. jún. 6. 17:30
Köszi, lazacosat kap purinát, és alig kap mellé egy kis sertés párizsit max vagy virslit. De most megint vakarózik :(...holnap viszem dokihoz az oltás miatt, de nem tudom mi lesz. A szőre úgy hullik, hogy nem tudom, ez vedlés vagy a vakarózás miatt?
4245. 28a16e012b (válaszként erre: 4234. - Volpertinger)
2011. jún. 6. 17:28
Köszi, de akkor én már ezt nem értem. Csak halas kaját eszik, és mégis annyira vakarózik, hogy nem igaz :(...Pár napig evett ilyen lazacot is amit ki kellett sütni neki, attól lehet alergiás vajon?
4244. wicky85 (válaszként erre: 4239. - H.Ancsi)
2011. jún. 4. 07:52

Szia!


Nem te, hanem akitől a Zsebit hoztuk. :) Képzeld valamiért nem engedte feltenni a képeket a blogra. :( Majd ma megpróbálom újra.

2011. jún. 3. 20:52
Tudtok ajánlani egy tenyésztőt pestmegyében,akitől érdemes hozni kutyát?
4242. Vigyorex6 (válaszként erre: 4237. - Vic85)
2011. jún. 3. 07:43
Az enyém szétokád mindent utána, úgyhogy nálunk ezért tabu.
4241. Vigyorex6 (válaszként erre: 4238. - Wicky85)
2011. jún. 3. 07:43
:DDD
4240. H.Ancsi (válaszként erre: 4238. - Wicky85)
2011. jún. 2. 22:27
hogy vagytok?? nagyon irigy vagy a blogodban, hol vannak a képek???:))))
4239. H.Ancsi (válaszként erre: 4236. - Wicky85)
2011. jún. 2. 22:26
én??????:))) én a tojásos nokedlit ajánlottam, nekünk az a kedvenc:))))
4238. wicky85 (válaszként erre: 4237. - Vic85)
2011. jún. 2. 21:14

Szia!


Nem minden esetben. Ezt kutyája válogatja. Nekünk csak az első 1-2 alkalommal volt, mostmár nincs. Viszont puki van utána bőven :)

4237. Vic85 (válaszként erre: 4236. - Wicky85)
2011. jún. 2. 20:04

Szia!

A konzervtől nem lesz hasmenése? Én azt olvastam hogy csak száraztápot lehet neki adni...

Mi még nem is mertünk konzervet adni.

4236. wicky85 (válaszként erre: 4233. - 28a16e012b)
2011. jún. 2. 15:15

Szia!


Ajánlani tudom a best meat konzervet, nekünk azt ajánlotta a tenyésztő, mert az színhúsból van. A Fressnapf-ban tudsz venni.

4235. Vigyorex6 (válaszként erre: 4233. - 28a16e012b)
2011. jún. 2. 13:07

Jajah, pedig a csirke a ő allergiaforrás és vakarózással, fokozott szőrhullással, akár le is kopaszodhat a kutya, és kiütések is előfordulhatnak. Nem mellesleg akinek nem allergiás csirkére a kutyája, az se tömje vele, mert telítődhet a szervezete. Nyilván ha nem allergiás rá, akkor néha meglehet vele kínálni.

Amúgy a fő kaja a kutyának a száraztáp és minden más csak utána, kiegészítésnek. Szerintem a legjobb nekik a bárányos és a halas pl lazacos.

4234. Volpertinger (válaszként erre: 4233. - 28a16e012b)
2011. jún. 2. 13:02

Nekem a francia bulldog is, és a mopsz is a szárnyasra allergiás, a doki azt mondta, hogy ez az allergia a leggyakoribb. Sertésre, marhára nagyon ritkán allergiásak, halra meg birkára pedig szinte soha.

Mindkettő kutyának csináltattam teljeskörű allergiatesztet, 40 rongy/kutya, eléggé szívtam a fogam, de én azt mondom, megéri, mert teljesen egyértelműen megtudod, hogy mit lehet, és mit nem.

2011. jún. 2. 10:38

Nem is gondoltam volna, hogy pont a csirkére alergiás :(..pedig nállunk mindíg az a fő kaja, és még meg se tudom belőle kínálni :(...kiegészítőnek egyelőre sertés párizsit kap. Lehetetlen junuor konzervet kapni, csak kicsibe, és csak pedigret!

Arra meg azt mondta a bulldogos, hogy azt semmi kép!

Valamit csak tud amit mi nem.

2011. jún. 2. 10:33
Egy hónapig evett az enyém ilyen multifitt csirkés tápot. Mikor megvettük már nagyon vakarózott, de gondoltam bolha, és teli volt szegény :(...majd a doki ki is írtotta hamar belőle!....majd tovább vakarózott, de már nem olyan intenzíven. Először ugye még a sebek viszkedtek neki, amit elötte kivakart, de mikor már azok is elmúltak már láttam, hogy egyre szárazabb a bőre. A freshnapba van egy eladó akinek bulldogja van. Ő ajánlotta a purina terméket, a senzitívet. Azt mondta, hogy valszeg a csirkére alergiás. Mikor tápot váltuttunk, azt nem mondták, hogy fokozatosan kell, hisz mikor vettük egyből mást kapott és semmi baja nem lett a gyomrának. Viszont most hányt szegény nagyon sokat. És pont aznap vittük szurira is és az alergiája is kijött. A lényeg, hogy macska almot próbáltunk,mert állandóan a szőnyegre pisil meg az ágyba. A pelenka se jött be. Az alomba meg játszott, és bele is ehetett. Szóval azóta nincs alom, elkezdtem fokozatosan etetni a másik táppal. Semlegesítették az oltását. Az eredmény? : nincs vakarózás, nem hány, és teljesen jól van :)...de rejtély és talán soha nem derül ki,hogy mitől hányt, vagy esetleg nem e az alomra lett alergiás és nem is az oltásra. Minden esetre, jövőhéten viszem az újjabb combináltra, drukkoljatok, hogy ne legyen rá alergiás! Köszi :)
4231. Vigyorex6 (válaszként erre: 4229. - Volpertinger)
2011. jún. 2. 10:05
Szia! Hát igen, összefoglalva ennyi! :)
4230. Vigyorex6 (válaszként erre: 4228. - A9c828c28c)
2011. jún. 2. 10:03

Tudnak simán is szülni, de ez sok mindentől függ. A enyémek császárral születtek, mert bár csak hárman voltak, de Spiky jött először és akkora volt, mint egy hegyomlás. :)))

Én nem akarlak róla lebeszélni, mert őket nem lehet nem szeretni, de ha az ember kutyát vásárol, akkor előtte látnia kell az érem másik oldalát is. Én is sokat olvasgattam és ennek ellenére bevállaltam. Pici korában jó néhányszor bucira bőgtem a fejem, h mi lesz vele, de nem tudom elégszer hangsúlyozni, hogy sosem bántam meg és hogy mennyire jó bulldog tulajdonosnak lenni. :)))

De ha az ember bármilyen állatot magához vesz, ismernie kell a fajtát és előfordulhat, h az egyednek mimális problémája lesz, de az is, hogy lesznek idegrendszer és pénztárcát nem kímélő időszakok is.

2011. jún. 2. 10:00

Sziasztok!

Nekem is van egy frencsim, tigriscsíkos, nemsokára 6 éves.

5 éves koráig semmi gond nem volt vele, aztán elég hirtelen iszonyatosan vakarózni kezdett, a mellkasán (ahol a csinos fehér nyakkendő van:)) sötétpiros lett a bőr, a pofiráncai kisebesedtek,az egész hátán teljesen kihullott a szőr, és szegény nagyon büdös lett, plusz egész nap csak hevert, teljesen érdektelen lett. Mindezt kb 1 hét leforgása alatt. Ja, és a mancsain az ujjközöknél kis hólyagok, amiket folyamatosan nyalogatott. Kiderült, hogy MINDENRE allergiás (sima fű, fa, mindenféle növény, csirke, sertés, és rengeteg zöldség), azóta szigorú diéta (bazi drága száraz kaja és konzerv), gyógyszer folyamatosan, és spéci samponnal fürdés hetente. Teljesen rendbejött, szőrös, fényes, jó a kedélye.

Ennek ellenére azt mondom, hogy akinek tetszik ez a fajta, simán vállalja be, mert bár ez így leírva durván hangzik, de miután kideríted, hogy melyik kajákat eteti, megneveled a családtagokat, hogy mit ne adjanak neki, gyakorlatilag rutinná válik minden. Télen mondjuk én nem szeretem a fürdetést, mert meg kell szárítani, de a kutya tök jól bírja, simán megszárítom hajszárítóval:)

Másrészt egyáltalán nem biztos, hogy ez előjön. Én mondjuk nagyon csodálkoztam, hogy felnőttkorban jött ki, de az állatorvos azt mondta, hogy elég gyakori.

Most, hogy jön a nyár, a hőségben majd "vízhűtést" kell alkalmazni, állandóan bevizezni, hogy ne forrjon föl az agya, és ne hörögjön.

De összességében megéri, ha jó az állatorvos és hamar kideríti, mi a probléma, gyorsan kikezelhető.

4228. a9c828c28c (válaszként erre: 4227. - Vigyorex6)
2011. jún. 2. 09:53
Akkor még meggondolom,hiszen nem tudom,hogy élném túl,ha megszeretem,és beteg lesz,mert akkor nekik nagyobb a rizikó.Az igaz,hogy császárral szülnek?Vagy az csak az angol bulldog?
4227. Vigyorex6 (válaszként erre: 4225. - A9c828c28c)
2011. jún. 2. 09:45

Nem feltétlenül lehet ez alapján dönteni sajnos. :(

Igazából én jó helyről hoztam az én kisfiamat törzskönyvvel, neves ősöktől származik, a kutyák családtagok a kennelben és bár az enyém egészséges, bár kiskorában akadt egy-két felmerülő probléma, a testvérénél 2 éves korára epilepszia alakul ki. Múlt héten hívott a gazdija, hogy már nincs velük...néhány hét alatt elvitte, pedig nagyon stramm volt, kicsiként szinte nem is volt vele gond. Amíg az enyém már 8-szor kifulladt, a kislány még vígan labdázott...és mégis elment. :(

2011. jún. 2. 09:34
Csak jó helyről akarok hozni,nem fogok ezen spórolni,az tutti:)
❮❮ ... 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook