Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Francia bulldog fórum

Francia bulldog (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 ... ❯❯
2011. júl. 22. 13:48

Sziasztok!


Képzeljétek, Lara már egyre jobban van, szinte már egy cseppet se vakarózik, igaz még járunk szurikra, de lassan teljesen megszűnik a probláma. Igazából már az akanát is vagy három hete eszi. Most viszont ajánlottak egy junior tápot, ami bárányos rizses, azt hiszem happy dog a neve. Most elkezdtem keverve adni neki, hisz mégis csak junior az jobb :)...vagyis kell!

Közbe átváltottam a domestosos felmosás helyett a mosogatószerre. Lehet ez is sokat segít:)

A lényeg, hogy jobb már minden, gyönyörű a szőre, a felépítése :)

Már csak azt várom,hogy a feje nőjön :P

Kicsit ahogy hízik, kicsinek tűnik a feje :)

Viszont a sok ész azért még ebbe is bele fér :-)))

Szép napot mindenkinek!!!

4524. 28a16e012b (válaszként erre: 4504. - Nikusz81)
2011. júl. 22. 13:36

Szia!!

Részvétem, és nagyon sajnálom :(

Én Januárba vesztettem el 6 éves kis keverék kutyusom.

Imádtam, de sajnos a parvo elvitte. Persze a drágalátos nővérem még engem hibáztatott, ahelyett, hogy vígasztalt volna. Nagyon szenvedtem, mindent megtettem érte,hogy jó életet éljen, csak sajnos én is beteg voltam, egyedül állóként nagyon nehéz volt.

Egy napom nem volt, hogy ne sírjak, de azt hittem,hogy bele halok!

Talán nekem is egy hét telt el, és megfordult a fejembe, hogy másik kutya, mert ezt így nem bírom majd elviselni. Teltek a hónapok, és egyre rosszabb volt az állapotom, sajnos a lelki állapotom ráment a testemre :(

Már a munkahelyemről is kirugtak ez miatt!!!

Akkor elkezdtem nézegetni a kutyákat, nem tudtam, hogy milyet kéne választani. Gondoltam, ha már van lehetőségem, akkor egyszer én választom ki a fajtát. Akkor már volt párom, és ő megígérte, hogy megveszi nekem, és meglesz mindene!!!

Májusba kaptam meg a kis Laramat. Nem bánom, mert azóta nagyon jó lett az állapotom, elfogadtam,hogy Gizmó már nincs velem, de tudtam, vagy éreztem, hogy a másik kutyám után ment, aki fél évvel Gizmó halála elött ment el, mert már nagyon öreg volt. Ők mindíg együtt voltak. Mindíg velem lesznek lélekbe, és soha nem felejtem el őket.

Viszont Lara, nagyon jó döntés volt. Én azt tanácsolom neked, hogy vágjál bele egy új kutyába,mert sajnos őt már vissza nem tudod hozni, de az se jó, ha bele betegetsz. Nekem Lara rohadt sokat segített. Sikerült megemészteni, hogy Gizmó már nem lehet velem. Sztem kell egy másik kutya!!!!

Kitartást!!!!

Ahogy meglett nekem Lara, egy percem nem volt gondolkozni, mert minden percemet lefoglalta, és felvidított :)...sajnos a múltba nem lehet már élni, tovább kell lépni! Remélem valamit tudtam segíteni. És még annyit, hogy mikor már megvolt Lara, már nem sírtam csak egyszer kétszer. Mostmár szerencsére jól vok, persze párszor elsírom még magam. Sőt, néha Larat, Gizmónak hívom :(...és nagyon sokat álmodom vele!

4523. Vigyorex6 (válaszként erre: 4521. - Dodo27)
2011. júl. 22. 13:25
Attól függ! Ezt akkor fogod megtudni ha lesz. Nagyon különbözőek. Az enyém tuti kinyiffanna még ősszel is. :( Nagyon vehemens kiscsávó, de sajnos jelez is a kis szervezete, hogy ácsi. Egyszerűen alig kap levegőt. :( Nagyon nyomott a pofija, enyhén belóg a lágy szájpad és bulldogokra jellemzően valószínűsíthető a légcsőszűkület, aminek vannak fokozatai is. Ezek mind befolyásoló tényezők.
4522. Dexterbaba (válaszként erre: 4521. - Dodo27)
2011. júl. 22. 13:20
Szia! Szerintem 10km-es sétákat bírja ha közben megálltok 5-10 percre és odafigyelsz hogy igyon rendesen! Az enyém nagyon izgága és igényli a mozgást bár hamar kifárad de ha lassu tempóban haladtok akkor szerintem nem lesz vele gond! Természetesen nem 40fokban való turázásra gondolok!!
4521. dodo27
2011. júl. 22. 12:34

Sziasztok!

Nekem még nincs bulldogom, egyelőre csak keresgélek, érdeklődöm. Egy olyan kérdésem lenne Hozzátok, hogy mennyire bírja a francia bulldog a sétákat, esetleg túrákat. Nem nyári melegben, mondjuk ősszel, tavasszal lehet-e vinni kirándulni, tud-e jönni velünk 10-20km-t, vagy ez neki sok? Nagyon megköszönném, ha segítenétek.

4520. Lilla0503 (válaszként erre: 4519. - Benedekdorottya)
2011. júl. 21. 18:34

De durva :D Miket ki nem találnak.

És szerinted ezt ilyen állatos boltban is lehet kapni?És mennyibe került?

Köszi a tippet amúgy! ;)

4519. benedekdorottya (válaszként erre: 4518. - Lilla0503)
2011. júl. 21. 10:35

Dömper sem éri el az orra tetejét, és őt is mindig idegesíti, ha pont ott marad rajta kajadarab:D

A száraz orr nálunk is probléma, kb. egy hónapja már annyira durva volt, hogy ilyen kis száraz orrbőr-darabok jöttek le neki...Aztán az állatorvos adott "tehéntőgy-krémet", amit a tehenek tőgyére kennek, hogy ne száradjon ki a sok fejéstől, és persze a fejőember kezeit is ápolja :D

Ilyen óriási tégelyben van az állatorvosnál, amiből injekciós izéba szívott fel 20ml-t és azzal kenjük neki,persze a tappancsokra is jó. Egyébként nagyon jó illata van, meg használ is, csak Dömpi nem nagyon kedveli a kenegetést, ezért néha az én kezemet jobban ápolja, mint az ő orrát:D

Ja, és egyáltalán nem volt drága!

4518. Lilla0503 (válaszként erre: 4510. - Edja)
2011. júl. 20. 22:57
Bosco eléri,mert amikor eszik utána odanyal,de csak akkor,az meg kevés,és mindig ki van száradva neki.De akkor énis kipróbálom majd valamivel kenegetni.Köszi azért :)
4517. Lilla0503 (válaszként erre: 4521. - Dexterbaba)
2011. júl. 20. 22:45
Köszi szépen a tippet! :) Ki fogom próbálni! :)
4516. Dexterbaba (válaszként erre: 4516. - Vic85)
2011. júl. 20. 21:55
Na voltunk a dokinál megint ugyanezt mondta, hogy befülledt de szépen gyógyulnak a búbjai és adott egy kenőcsöt aminek babapopsikenőcs szaga van...szóval nemtudom mit kaptam de jó drága volt remélem használ :D Azt mondta pár nap alatt el kell múlnia ha nem akkor vesznek bőrkaparékot és laborvizsgálat. Drukkolok nektek is hogy elmúljon magától!!!
4515. Dexterbaba (válaszként erre: 4510. - Edja)
2011. júl. 20. 21:50
Hogy mi??? Utálja??? Dexter megérzi a vazelin szagát és már örömtáncot lejt és nyaldossa a kezemről! Mindig kell egy picit neki is adni hogy lenyugodjon :DD És a művelet után még egy 5 percig próbálja lenyalni az orráról :D Egyébként ő sem tudja a tetejét megnyalni csak a tövét!
4514. Rudibaba (válaszként erre: 4504. - Nikusz81)
2011. júl. 20. 20:58
szia!nagyon sajnálom a kutyusodat.velem még nem történt ilyen,de volt egy hozzám nagyon közel álló kutya,aki igaz nem az enyém volt, de nagyon szerettem.ketten voltak, de valahogy hozzá jobban ragaszkodtam, és rajta is éreztem, h ő is szeret engem.mikor elment, nagyon szomorú voltam,de erőt adott a másik kutyus. onnantól kezdve csak vele foglalkoztam, és elterelte a gondolataimat.semmi nem fogja elfeledtetni őt, minden nap eszembe jut, de a többiekkel egyetértek, ha szeretnél másik kutyust, szerintem vegyél, de persze csak ha úgy érzed h készen állsz rá, mert így a szeretetet, amit a kutyusodnak adtál, onnantól h tied lesz egy másik, neki fogod adni.részvétem a kutyus miatt!és fel a fejjel!
4513. Rudibaba
2011. júl. 20. 20:45
a vazelint én is kipróbálom ,mert az én kutyám orra is száraz szokott lenni.
4512. Edja (válaszként erre: 4511. - Volpertinger)
2011. júl. 20. 19:11
Ilyet!!! Akkor Yoda szegény egyedi, mert ő csak lefelé tudja lenyalni a kajét, felfelé éppen csak az orra alá ér a nyelve, éppen ezért kajálás után szalvétát is használunk! Komolyan tarja a pofiját, kajálás után, hogy megtöröljem, annyira mókás.
4511. Volpertinger (válaszként erre: 4510. - Edja)
2011. júl. 20. 18:49
Ne már! Az enyém még a homlokáról is lenyalja a kaját :) Komolyan. Láttam :)
4510. Edja (válaszként erre: 4518. - Lilla0503)
2011. júl. 20. 17:54
Szia! Szerintem nem nem akarja megnyalni, hanem nem tudja! Akkor vettem észre, mikor Yoda orrára csöppent a tejszinhab és szegénykém borzasztóan szerette volna de nem tudta megenni!!! Úgyhogy én is kenem neki, de sajnos nagyon utálja...
4509. Vigyorex6 (válaszként erre: 4507. - Nikusz81)
2011. júl. 19. 17:08

Szia! Sajnálom a kutyikádat! :( Sajnos az elvesztésük úgy fáj, mint egy emberé, de nélkülük kevesebbek lennénk.

Amondó vagyok, hogy ha szeretnél kutyát, akkor amint felkészültél rá, vegyél. Spiky lánytestvére is elpusztult nem olyan régen (2 évesen!). A gazdái teljesen kiborultak, mélyen érzik a hiányukat, ezért ők már kiskutyázásban vannak. Még kérdés, hogy vemhes lett-e a szuka.

4508. Vigyorex6 (válaszként erre: 4505. - Dexterbaba)
2011. júl. 19. 17:05
Ezért írtam múltkor nyakörv kapcsán, hogy figyelni kell a kutyát, mert Spiky olyan lett tőle, mintha fojtogatták volna. :S
4507. Nikusz81 (válaszként erre: 4505. - Edja)
2011. júl. 19. 15:08
Köszönöm a válaszod. Igazából még nem döntöttem el mi legyen, mert még nagyon friss minden.. csak kétségbe vagyok esve, hogy mi lesz most ezek után. Nagyon hiányzik. Félek, hogy mi lesz ha nem olyan lesz mint ő, bár tudom nem kellene úgy kutyát választanom, hogy hozzá hasonlítom. Egy ismerősöm akinek két éve halt meg a bulldogja, ő egy hónap után felkereste a tenyésztőt akitől vette anno, és nagy kutatások árán, de talált abból a vérvonalból egy kutyát. Talán nekem is elő kéne szednem a törzskönyvét, és felkutatni a rokonat.. Nem tudom. Tanácstalan vagyok még ezzel a kutya vásárlással, talán majd az idő segít.. :(
4506. zsanett001 (válaszként erre: 4505. - Dexterbaba)
2011. júl. 19. 14:45

A nyakörv már vagy 3 hónapja rajta van, de csak kb. 1 hétig ha vakarta, de semmi pirosság nincs és nem is volt a nyakán.

Én nem fürdettem még soha (ő nem fekszik az ágyunkban, és nem is engedem be teljesen, csak az előszobába, az - az ő birodalma), igaz már próbálkoztam, vettem is neki kis medencét, de utálja. Beleraktam, és folyton kiugrott. Csak vizes törölközővel hűtöttem, amikor azok a nagy melegek voltak 1-2 hete.

Szerintem a víztől nem lehet.

Nálunk csak a fején van dudor, meg a hasán volt egy-kettő. A fején annyira feldagadt, mintha össze-vissza csípte volna egy darázs. De nem hiszem hogy 3 napja minden nap megcsípi. De ma hogy nem engedtem fű közelébe, így nem is jött ki rajta semmi. Holnap majd megint kiengedem a fűre, és ha bedagad, akkor a fű az oka.

Szerencsére vissza is húzódik, nem sebesedik be, vagy ilyesmi.

Nem érintekezett olyan dologgal a kutyusod, amivel eddig még nem? Nem újítottál valamit?

Igazából mi kertesben lakunk, és ha a fű a bűnös, akkor ez csak hírtelen ütött be nálunk, változtatás nélkül.

De azért hátha eszedbe jut valami amivel még ezelőtt nem találkozott.

4505. Dexterbaba (válaszként erre: 4504. - Zsanett001)
2011. júl. 19. 12:56

Na én a kiltix nyakörvvel megjártam...allergiás lett rá valószínűleg és bedagadt kicsit a nyaka meg állandoan vakarta...ugyh hipp hopp ugrott ismét 4500ft....a dudorok meg neki annyira nem látszanak mert a szőre eltakarja de azért észrevehető. Én holnap elviszem dokihoz nem bírok várni inkább vegyenek kaparékot és derüljön ki miez..

Te is sokat fürdeted? Mármint én séta után bevizezem kicsit, hogy lehűljön meg van egy pici kagyló medencéje abba szokott pancsolni ha melege van. Azt mondta a doki, hogy a sok vizezéstől is kijöhetett. De hát akkor hogy hűtsem a kutyám...ördögi kör!

4504. zsanett001 (válaszként erre: 4503. - Dexterbaba)
2011. júl. 19. 12:14

Szia!

Sajnos nálunk is hasonló a helyzet. Byronon kb. 3 napja vettem észre, hogy kisebb - nagyobb dudorok jelennek meg. Este fele pedig visszahúzódnak. Másnap olyan dél fele megint kezdenek kijönni, főként a fején. Tegnap pedig már a szeme körül is kezdett bedagadni, ő is csak ritkán vakarja. Felhívtam az orvost, ő szerinte valamilyen allergia.

Én arra gondoltam, hogy lehet, hogy a fűre allergiás, mert amikor hempergőzik a fűbe, mintha utána még több jönne ki a fején.

Most azt csináltam, hogy van egy térköves rész a bejárati ajtó előtt és azt elkerítettem (műanyag székekkel, a szomszédok biztosan hülyének néznek :) ) és így fűre egyáltalán nem tud menni. Úgyhogy most tesztelem, hogy mi lesz. Eddig minden rendben.

Ha mégis kijönnek, sajna allergia tesztet kell végeztetni, mert szörnyen néz ki szegénykém.

Bolha szerintem nem lehet, mert kiltix nyakörve van, és semmilyen állat nem volt a kertben évek óta, meg tiszta minden, nem hiszem, hogy ide bolha bejuthatott.

4503. Dexterbaba (válaszként erre: 4503. - Vic85)
2011. júl. 19. 09:57

Szia!

Hát mi hasonlóval küzdünk az én kutyám nyakán jelent meg egy piros folt és pár helyen kis piros búbok alakultak ki. Énis bolhára gyanakodtam el is vittem azért állatorvoshoz ő meg azt mondta, hogy bolha nem csinál ilyen nagy csípéseket és ezek a bubok és foltok attól lehetnek, hogy nagyon meleg van és ha vízesek lesznek befülled a bőrük ha nem szárad meg rendesen és elszaporodnak a bacik. Ha kicsit hidegebb lesz elvileg elmúlik de ha nem akkor vesznek tőle bőrkaparékot és kap rá kenőcsöt vagy antibiotikumot. Ez volt pénteken de én egyre több kis bubot fedezek fel és ezek elsebesednek és érzem a kis szőre alatt a hegeket....nem nagyon vakarja őket csak nagyon ritkán tehát őt annyira nem zavarja, csak attól félek h súlyosbodik ugyhogy várok még egy két napot és megint elviszem dokihoz.

4502. Rudibaba (válaszként erre: 4506. - Rudibaba)
2011. júl. 19. 07:57
viszont amit bolhakakinak hittem nem lett piros mikor ráraktam vizes zsepire..most már a korpára gondolok..
4501. Lali75 (válaszként erre: 4500. - 28a16e012b)
2011. júl. 17. 20:21

Hát hallod akkor Lara ebből a szempontból más eset lehet a fene tudja...tényleg nagyon furi, erre már én sem tudok semmi okosat :-( remélem majd azért ahogy nő és foglalkozol Vele ezen is változtat, változik! én drukkolok Nektek nagyon!!


szép napot Nektek!

4500. 28a16e012b (válaszként erre: 4499. - Lali75)
2011. júl. 17. 17:40

Amikor nem engedtem ki, tényleg nem gondoltam,hogy pisilni akar, de éppen nem is engedhettem ki,mert valami volt és be kellett zárnom a szobába. Nem is ez a lényeg, hanem az, hogy Lara kb. fél óránként pisil és kakil. Lehetetlen hozzá szoktatni, hogy szoba tiszta legyen. Ha kiviszem akkor mindent elvégez, és nagyon megdicsérem.

Ahogy kinyitom a csipám akár hajnali 5-6, már ki kell engednem az előtérbe, hogy elvégezze,mert különben a konyhába csinálja. Nem tudok olyan hamaar elkészülni, hogy kiszaladjak vele. Nem bírja tartani. Nekem ezzel van gondom.

Volt nekem keverék kutyám is, de azzal nem voltak ilyen gondok, mindíg tudta, hogy nem szabad bent, bár ő a kertbe lett kiszoktatva, de soha nem csináltak be a kutyáim, mindíg szóltak ha kellett valami. Egy nézésükből, vagy mozdulatukból tudtam, hogy szomjas vagy éhes, vagy pisi vagy kaki. Igaz értették, hogy mit mondok és tőlük csak meg kellett kérdeni, és válaszoltak egy vakkantással és egy forgással örömükbe. Nekem nagyon okos kutyáim voltak, de valahogy Laraval nagyon nehéz, pedig azt hittem, hogy a fajtiszta kutyák okosababak :(

4499. Lali75 (válaszként erre: 4499. - Pink1)
2011. júl. 16. 16:21

örülök, hogy jól haladtok. ha jelez akkor viszont nincs mese le kell vinni, mert akkor tanulja meg, hogy okosan csinálta és rögzül a folyamat. ha viszont nem ismered fel a jelzését arról nem Ő tehet tényleg mert Neked is ki kell ismerned a kutyád. ha nagyon követ vagy szugerál vagy nyüszög akkor ezek már nagyon is a jelek lehetnek...


az aggódás és törődés pedig nagyon is jó dolog és okosan teszitek csak mértékkel. tudod ha valamire nagyon sokat gondolsz az előbb vagy utóbb be is következik ;-))


kitartást kívánok Nektek és ha hétköznap 6-tól egy órára ráértek érdemes nézni a National Geographic-on Cesar Milan filmjeit. Rengeteget tanulok még ÉN IS! most is belőle. Arról, hogy mire is kell figyelni az energiákkal kacsolatban és mit is jelentenek a kutya testbeszédei...


Ugyanis a kutya az csak kutya marad és nem lesz soha ember és így is kell hozzá viszonyulni mert akkor lesz egészséges a lelkiállapota és tudja mi a rend, fegyelem, szeretet. Így alakulhat ki egy olyan "társ" akivel az élet öröm és nem veszedelem, bonyodalom.


Kitartást továbbra is!

4498. Lali75 (válaszként erre: 4495. - 28a16e012b)
2011. júl. 14. 09:16

hát igen egyetértek Veled! fontos a fegyelem számukra mert csak abból tanulnak. Sokszor nehéz szigorú lenni velük, de ha a kellő helyzetekben mindig az vagy akkor utólag 1000%, hogy meg lesz az eredménye ahogy minden mással amivel már jól haladsz ;-)


SOkszor Nekem is nehéz volt megállni, hogy amikor főztem ne adjak neki, de nem adtam és most már tudja, hogy nem is kap és ha be is jön a konyhába körülszaglászik aztán nyugodtan kimegy.


Ellenben ha tanítom vagy ha okos akkor kap a Neki vett jutifalatból;-)))


szóval azért nem vagyunk egy drasztikus kiképző páros :D:D:D

4497. Lali75 (válaszként erre: 4494. - 28a16e012b)
2011. júl. 14. 08:57
ugyes! ahogy sorra olvasom haladtok szépen. Amikor Kira kicsi volt sokat igyekeztünk Vele úgy foglalkozni és úgy játszani, hogy ne harapjon. Amikor harapott akkor jól leszídtuk és a helyére küldtük vagy ha még nem hallgatott erre akkor azt volt neki a büntetés, hogy nem foglalkoztunk Vele. Meg kell, hogy tanulja, hogy Titeket gazdikat NEM BÁNTHAT, NEM URALKODHAT FELETTETEK! arra még nagyon odafigyeltünk, hogy kézzel nem játszottunk vele hanem csak játékokkal vagy labdával, hogy ne a kezünket rágcsálja és ne szokjon rá erre, hogy azt csinál vele amit akar. Nehéz nagyon néha tudom mert jól fel tudnak idegesíteni, de ne hagyd magad kihozni a sodrodból, ha úgy érzed sokkkk akkor állj meg egy percre relax nagy levegő és próbálj megnyugodni majd utána fegyelmezd. ;-)
4496. Lali75 (válaszként erre: 4490. - 28a16e012b)
2011. júl. 14. 08:48
hat igen! mi is sokat gondolkodtunk anno, hogy mi legyen, de a sok lehetoseg kozul ez illet ra a legjobban ;-)
❮❮ ... 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook