Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Francia bulldog fórum

Francia bulldog (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
6415. Edja
2013. febr. 24. 13:26

Sziasztok! Van egy gazdára váró kis szerencsétlen árva bulli. Az állatvédőrség mentette meg, ki volt kötve és halálra volt éheztetve. Csontsovány, de már jól van. Nagyon kellene neki egy igazi bulliszerető és hozzáértő gazdi. Bemásolom a linket, ha tudtok segitsetek.(Tysonnak hivják)

[link]

6414. 0636571bd4 (válaszként erre: 6413. - Barbra)
2013. febr. 23. 06:37
Nem tudom, hogy lehet-e összefüggés. Dunsztom sincs, megmondom őszintén. De ha kizártad a poratkát, szőratkát, tápallergiát és a bolhát, akkor tényleg kínáncsi leszek majd a doki véleményére!
6413. Barbra (válaszként erre: 6412. - 0636571bd4)
2013. febr. 22. 19:50

Ma azt figyeltük meg, hogy azután vakarta a szemét, és vörösödött ki, miután feljöttünk az esti sétából. Kint ugye nagy a hó, abban játszottunk. Visszagondolva akkor kezdett el újra kihullani a szőre és akkor kezdte el újra ennyire vakarni a szemét, amióta hó van. Szerinted lehet közte összefüggés?

Elmegyünk dokihoz is, megkérdezzük tőle, de mivel ez csak hétfőn fog megtörténni, így gondoltam érdeklődöm itt :) Előre is köszönöm :)

6412. 0636571bd4 (válaszként erre: 6411. - Barbra)
2013. febr. 22. 09:05

Szia!

Bizti, hogy kellemetlen neki, ha vakarja.

Én keresnék némi összefüggést: amikor elkezdett gyógyulni, visszanőni a szőre, akkor milyen gyógyszert szedett. Ezt pontosítanám. Mert az akkor pozitív irányban vitte a gyógyulást.

Esetleg utána kapott-e bármi mást. Mert az lehet, hogy már nem volt olyan jó, esetleg közömbösítette. Ez most meglehet, hogy hülyeség. Közömbösítette. De miért ne?

Esetleg abbahagytátok a jó gyógyszert, mert éppen elfogyott. És a szőr nem egy nap alatt nő vissza, hanem hosszabb ideig tart. Esetleg emiatt azt hittétek, hogy az a gyógyszer nem jó... Stb. Stb.

Közben épp az volt a jó.

Én errefelé koncentrálnék inkább: visszagondolni a szőr visszanövés előtti szitura.

Azért az valahol szörnyű, hogy nincs megoldás és az sem jó ha egyik doki ezt mondja a másik meg azt. Mondjuk ez embereknél is így szokott lenni, sajna!

Szia!

6411. Barbra (válaszként erre: 6409. - 0636571bd4)
2013. febr. 21. 15:46

Igen, a dokik biztos, hogy jobban értenek hozzá. De elég kellemetlen, amikor más buldogosokkal összefutunk, és a szőr nélküli szem miatt rögtön jön az, hogy miért nem visszük dokihoz, én elmondom neki, amit ide is leírtam, és akkor jön a további okosság, hogy meg kellene kérdezni hozzáértőket, akiknek például volt ilyen gond a kutyájukkal stb, stb, stb.

Ezért gondoltam megkérdezem a tapasztalt "öregeket" :)

A másik probléma az, hogy elkezdett visszanőni, de most megint kihullott. Ez viszont akkor csak nem lehet jó. Már homeopátiás szerekkel is próbálkoztunk, szintén orvosi javaslatra.

Engem az aggaszt a legjobban, hogy látom, mennyire vakarná és van, hogy éjjel arra kelek fel, hogy szinte szétvakarja a szemét... :( Gondolom viszkethet neki és bizonyára fáj is, amikor ennyire "elvakarja" :(

2013. febr. 21. 14:21
elnézést, hogy már ennyit írok, de most találtam a kerekesházi kennelt, vannak eladó kutyáik. valakinek van róluk bármi tapasztalata? nagyon fontos lenne, nem szeretnék semmibe rosszba beleugorni..ha valaki tud róluk valamit, kérem írja meg nekem..
6409. 0636571bd4 (válaszként erre: 6408. - Barbra)
2013. febr. 21. 13:39

Szia!

Bízz a dokikban, mert nem hülyék! Szerintem többet tudnak akik eddig megvizsválták a kutyudat, mint e fórumon mi itt összesen. De nem csak csirke allergia létezik a Földön, hanem több tíz másik. Voltatok allergia vizsgálaton?

Az teljesen pozitív jel, hogy kezdett már visszanőni a szőr a szeme körül, azért az irány nem lehet rossz. Nem?

Ne csüggedj, "nyomozzatok" tovább!

Jobbulást!

6408. Barbra
2013. febr. 21. 12:54

Valaki tud abban segíteni, hogy miért vörös a kutymóm szeme körül? Voltunk egy állatorvosnál és egy állatkórházban is. Atka miatt kezelik, kapja havonta a nyakára az Advocate cseppet, de szerintem nem használ. Ugyanúgy vakarja a szemét, és tiszta vörös. Hiába mondtuk ezt, azt mondták idő kell hozzá. Továbbá, hogy a gyenge immunrendszerű kutyáknál jön ki az atka. Kap egy nagyon jó fajta immunerősítőt is, de szerintem semmi változás. Már 3 hónapja nincs szőr a szeme körül, mondták idővel visszajön. El is kezdett, de most megint úgy látom, hogy az a kevés szőr is elment, ami eddig megvolt.

Az állatkórházban 1 orvos és 2 ápoló is látta, az állatorvosnál 3 különböző állatorvos látta, de nem mondták, hogy más baj lenne. Ami még fontos, nem kap csirkehúsos dolgokat, tehát nem allergia, de elvileg ő nem is allergiás rá, de mi mégsem adunk neki.

Aki tud valami hasznos infot mondani ezzel kapcsolatban, megköszönném. Már csak azért is, mert ennyi hozzáértő ember is ugyanazt mondta nekünk állatorvos végzettséggel, de még sincs változás :(

2013. febr. 20. 15:26
sziasztok, a born to be smile kennelt ismeri valaki? interneten elég jókat olvastam róluk, de persze nem látok bele igazán.. esetleg más megbízható kennelt tud valaki ajánlani? nagyon nehéz a tapasztalat nélkül a megfelelőt tenyésztőt kiválasztani, kérlek segítsetek!...
6406. Barbra
2013. febr. 20. 12:35

Köszönöm a válaszokat. Én is tudom, hogy mennyire sokat kell törődni egy menhelyről befogadott kutyával. DE, ha expresszen, vagy apródon, vagy hasonló oldalakon szétnézek...hát, nem is tudom mit írjak, mert csak csúnyát tudnék... :(

Ti nem szoktátok nézni? Elköltözöm, külföldre megyek, babám született, sokat kell vele foglalkoznom, és most a magánéletem az első, stb, stb "mentségeket" írnak. Náluk is ugyanolyan nagy lehet a törés, sőt.... :(

Őszinte leszek, mi is külföldre megyünk, de nekem egy pillanatra sem fordult meg a fejemben, hogy lemondjak róla.

Én a bulldogmentes.hu-n nézelődtem. Nem tudom, hallani róluk jót is, rosszat is (kiről nem...), de mivel saját tapasztalatom még nincs, így én nem nyilvánítok véleményt :)

Az én véleményem az, hogy nem szeretnék mellé egy pár hetes vagy épp hónapos kutyát venni. Vagy vele egyidőset, vagy idősebbet szeretnék. Már a kicsikém kezd "öregedni", egyre többet alszik :D Lehet, hogy őt csak zavarná egy folyton ugráló kiskölyök :) De most egyelőre megpróbáljuk csak egyedül, aztán meglátjuk, hogy mi lesz a helyzet. Ha nem bírja ki, hogy több időt van egyedül, akkor nyilván azonnal intézkedni fogunk, főleg, hogy én még csak munkakeresésben vagyok. Most lesz időm az egyedülléthez szoktatáshoz, vagy akár egy új buldog "megszoktatásához" :)

6405. H.Ancsi (válaszként erre: 6403. - 0636571bd4)
2013. febr. 19. 20:28
persze, sajnos a jobbik menhely a ritkább, de szerencsére egyre több lesz....
2013. febr. 18. 22:39
sziasztok! új vagyok itt a fórumon, de már nagyon-nagyon régóta vágytam egy saját kis bulira és úgy néz ki, hogy most végre minden feltétele megvan annak, hogy magunkhoz vegyünk egy édes kis röfit <3 viszont abszolút kezdők vagyunk a kutyatartás/vásárlás terén, úgyhogy a segítségeteket szeretnénk kérni. nagyon sok elrettentő példát olvasni a kétes helyekről származó kiskutyákról, hogy mennyi lappangó bajuk van és milyen kis betegesek lesznek később. félek, hogy egyedül, tapasztalat híján nem tudom kiszűrni a nem megbízható helyeket, ezért a segítségeteket szeretném kérni. bármilyen tanácsnak örülök, akár konkrét kenneleket, akár fontos szempontokat mondtok, minden érdekel! tavasszal tervezzük hazahozni a kis jövevényt, úgyhogy mostanában született/születendő almokban gondolkodunk.. nagyon hálás lennék a segítségetekért!
6403. 0636571bd4 (válaszként erre: 6398. - H.Ancsi)
2013. febr. 18. 12:16

Szia Ancsi!

Amit írtam a menhelyi kutyákkal kapcsolatban az nekem a tapasztalatom. Félénkek. Volt szerencsém kutyát, macskát, rókát, kígyót meg minden egyéb Budapesten fellelhető kóbor vagy elveszett állat befogásában közreműködni. Aztán meg a szerződés szerinti helyekre elszállítani.

Láttam...

Tudom...

Nem vagyok erre a melómra büszke épp ezért. Még a 2009-es Margit-szigeti vaddisznó-inváziónál is ott voltam. Nem is egyszer. Azt is láttam, azt is tudom. Arra sem vagyok büszke.

Persze, tisztelet a kivételeknek!

Biztos rengeteg olyan hely is van. Csak azt meg kell találni. Én erre írtam, hogy jó helyről kell elhozni. Vagy nem?

És hogy félénkebbek a már egyszer gazdit vesztett állatok nem baj, hanem állapot. Mint írtad a kutyák lelkét a jó menhelyeken helyeken ápolják. Hát nem véletlen: aki egyszer már megégette a nyelvét forró tejjel, az még a hideg vizet is fújva issza.

De ez sem baj, csak állapot. Az idő azt is megoldja. Szerintem.

6402. Vigyorex6 (válaszként erre: 6401. - H.Ancsi)
2013. febr. 18. 07:33

Itt nálunk a bajai is olyan, ahol egyen-egyenként foglalkoznak a kutyáikkal.

Sőt! Ki is mennek innen-onnan összeszedni őket az utcáról bejelentésre, vagy ha ők látják őket beviszik.

Tudják az egyes kutyákat ismervén, hogy milyen helyre adhatják.


Pl. őket idézve:

"Én egy édes kis spániel fiú vagyok.Baján találtak már egy hónapja.Sajnos nagyon rosszul hallok,sőt.Őszintén?Semennyire.Majdnem szerető családhoz kerültem de mikor megtudták ezt,már nem kellettem:( Kérem szeressen belém valaki!Még csak 4 éves lehetek.Szeretnék boldog kutyus lenni."


1 hete 2 komondorhoz mentek ki bejelentésre. Veszélyesnek tartották őket a helyiek, és ki is akarták lövetni őket. Azóta gazdisok.


Tehát én is Ancsi véleményét támogatom! Van olyan hely, ahol törődnek a kutyusaik lelkével! :)

6401. H.Ancsi (válaszként erre: 6400. - Kulcsár Csabáné)
2013. febr. 18. 07:11
ezt nagyon nem jól tudod, hirtelen három olyan menhely van a környékünkön ahol kifejezetten a kutyák lelkével foglalkoznak először. Pld. a Noé állatotthon, nézd meg a honlapjukat, érdemes. Többször jártunk ott a gyerekekkel, és igen szocializálják őket is személyesen megnézik a helyet ahova odaadják, később ellenőrzik, és ha nem jó a hely a kutyinak, visszaviszik. Ugyan ezt elmondhatom a Gyömrői Kutyamenhely, vagy akár a Tetovált Állatmentőkről. Amiről te beszélsz, az nem menhely, inkább sintértelep. A noésok pld. létrehoztak egy részleget -minimenhely-, ahová kifejezetten a sintértelepekről mentenek meg kutyákat az altatástól. Szóval szerencsére sok ilyen van....
2013. febr. 17. 14:10
H.Ancsi, ne haragudj, de Te sem és Én sem fogunk az életben olyan menhelyet látni ahol egyáltalán a kutyák lelkével foglakoznak, én a Debreceni menhelyen jártam három évvel ezelőtt is és most is ugyan olyan rohadt szar helyzetvan hogy jobb nem beszélni rólla. Igaz épül Debrecenben egy másik menhely ahol talán jobb lesz a kutyáknak de csak a helyük. Nincs ember aki foglalkozzon valük, kapnak kaját kitakarítják őket és kész. Szerintem a mi kis keverék kutyánk megmenekült ettől a sok rossztól. Lizike elfogadta és szeretik egymást, ezért nem bántam meg a menhelyes kutyát, . Vehettem volna másik bulldogot is de ha ez a kis szerencsétlen jó helyre ketült akkor inkább ő legyen a játszótársa. Barbra ha mégis úgy döntöttél akkor szerintem is egy menhelyes kutyust hozzatok a bulldog mellé. Sok sikert .
6399. Psycho
2013. febr. 17. 02:00
Illatos útit hívják sintér telepnek...
6398. H.Ancsi (válaszként erre: 6393. - 0636571bd4)
2013. febr. 16. 21:22
kicsit vitatkoznék :) először is nagyon nem mindegy, hogy az a menhely , ahonnan örökbe fogadunk egy kutyit, az milyen tipusi menhely, x idő után elaltatjuk -Illatos úti-, vagy mondjuk, megmentjük, gyógyítjuk, ivartalanítjuk, szocializáljuk és megkeressük neki a megfelelő gazdit -pld. Noé-. A menhelyi kutyák, általában sokkal jobban értékelik azt ha szereted őket, mert ők már tudják milyen a rossz. Egy jó menhely, ahol nagy hangsúlyt fektetnek a kutyák lelkére, mire örökbe adja a kutyát, már pontos jellembéli leirást ad róla, egykének, gyerek mellé vagy éppen ne gyerek mellé. Szóval, sztem érdemes azért körül nézni....
6397. Psycho (válaszként erre: 6396. - Kulcsár Csabáné)
2013. febr. 16. 01:11
Sztem a tiédnek is nyomott a pofija. Inkább az alsó álkapcsa van kicsit előreugorva, hasonlóan mint az angolnak. Az én kutyám se röfög nagyon, csak evés közbe, amúgy csak szuszmákol. :)
2013. febr. 15. 20:27

Sziasztok! Már rég voltam a fórumon és most elég sokat olvastam érdekes dolgokról,

Barbra! Mi a férjemmel szerettünk volna az udvarra egy házőrző kutyit. Elmentünk a menhelyre és onnan hoztunk egy kis vackot, / teszek fel képet nézzétek meg/ nem tudom hogy mi lesz belőle de most a férjem hálótársa. Lizikével nagyon jól megértik egymást, a kicsi kb 10 hetes volt hogy elhoztuk. Én is nagyon féltem hogy Lizike hogyan viselkedik vele ő már nagyon lány és nagyon okos. Hála Istennek semmi probléma nem volt talán az első nap kicsit sokat ugatta, hát persze mert szokatlan volt. Ugye ő volt a minden, most is az, de ez a kis tündéri vacak kutya annyira ragaszkodik hozzá hogy csodálom őket. Reggel mikor felébredünk / mert Lizike az én ágyam mellett alszik az ágyában/ a kicsi rohan és akkora puszikat ad Lizikének hogy csak nézzük a férjemmel milyen édesek. Igaz hogy az én drága Lizikém nem / standart / ha jól írtam, mert őt egy szaporítótól vettük / itt elmondom, hogy tisztelet a kivételnek, mert nem mindenki pénz éhes/ egy müanyag ládában volt egy nagyobb bézs színű bulldoggal, sem a szüleit semmit nem tudok a háttérrő és elmondanám hogy azóta sem érdeklődött hogy mi van Lizikével. Szóval neki csak a pénz kellett. Ja a standardt minőség úgy halottam hogy az azt jelenti, hogy kicsi zömök és nagyon orba vágták, bocsi a kifejezésért. Ennek az ellenkezője az én gyönyörűségem, mert azt mondták hogy majdnem egy arasszal nagyobb a normál méretnél és csőrös a drágám, ezért nekem nagyon hiányzik a röfögésük, mert ő nem röfög annyira mint az igazi, Ja és ezért van az hogy sokkal kövérebb mint a kicsike bulldog. Mert már volt szerencsém találkozi igazi bulldogokkal. Na erről ennyit, látjátok van ilyen aljas szaporító is és ez Debreceni faszi. Imádom mind a két kutyit. Barbra én azt mondom hogy egy-két nap és meglátod olyan szépen össze szoknak.

6395. Psycho
2013. febr. 12. 16:16
Lesz itt Kméten bulldogpiknik 7végén. Jön vki? :)
6394. 0636571bd4 (válaszként erre: 6390. - Ancspancs)
2013. febr. 12. 12:22
Nagyon pattent kis figura!!!
6393. 0636571bd4 (válaszként erre: 6391. - Barbra)
2013. febr. 12. 12:20

Szia!

Persze, hogy lehet megerősítés! Persze, hogy kell a társaság neki, hiszen ő is ezt mondta neked!

Nézd, aki megteheti, annak mindenképp csak ezt tudom ajánlani!

Ugyan dupla kaja, dupla doki pénz, de dupla boldogság nektek is, ha jól sikerül a választás. És most jön a legfontosabb, amit nem akartál hallani: Dupla idő a kutyukkal. Ez fontos. Pláne az új kutyával, akármennyi idős is, mert hát szoknia kell a környezetetet. Ha idősebb, ha nem. Ha fiatal azért, ha idősebb azért.

Ugyanakkor mi feleződik? Hát a szabadidőtök, az biztos... :)

Nézd, én belevágnék! Ha: van időm, pénzem, enegriám, türelmem, helyem.

Mivel tudod, mit jelent egy kutya, így nem nehéz behatárolni, mivel járhat kettő.

Én csak azt sajnálom, ha beteszed őket oviba. Mert akkor ott szocializálódnak, ott szoknak össze. Mert jellemzően az ottani szokásaikat fogják hazavinni és nem az otthon tanultakat az oviba és ez nagy különbség. Legalábbis én így képzelem el, mert ebben a cipőben még nem jártam.

Én jó helyről vennék, jól tartott és addig szeretett és megbecsült kutyust, akit még jobban kell szeretnem és megbecsülnöm, mint eddig tették.

A menhelyi kutyák tapasztalatom szerint elég félénkek, mert már egyszer elvesztették a gazdijukat. Akit a világon a legjobban szerettek...

Így valószínű. hogy az új helyen, nálatok jó ideig biztos nem adja majd önmagát úgy, ahogy az elvárható lenne. De menhelyről megmenekíteni egy kutyát tiszteletre méltó dolog.

Kiváncsi leszek a döntésedre!

Majd írj, szia!

6392. Mama1989 (válaszként erre: 6389. - Ancspancs)
2013. febr. 12. 10:04
Mi is pont jók vagyunk:)De ezek szerint igencsak picikék.:)
6391. Barbra (válaszként erre: 6388. - 0636571bd4)
2013. febr. 12. 08:55

Köszönöm a választ :)


Igen, ránéztem és kérdeztem, hogy kell-e neki társ? Úgy éreztem, hogy a válasza igen :)

A napköziben is van egy másik kutya, ugyan öreg már, és nem olyan játékos, mint a miénk, mégis egész nap rajta lóg :)

Természetesen nem egy pár hetes-hónapos kutyát szeretnénk neki társnak, hanem egy idősebbet. Gondolkodtunk azon is, hogy esetleg menhelyről, hiszen az idősebb kutyát senki nem szánja meg, vannak, akik évek óta bent vannak :(

Mindenképpen úgy terveztük, hogy több személyes találkozó, hogy lássuk, mennyire jönnek ki egymással a kutymók.

Igen, a féltékenységtől én is félek. Nehéz dolog ez... :(

Megkérdeztünk más bulldogos gazdikat is, Ők, mint tapasztaltabb gazdik, mit tanácsolnak. Teljesen eltérő válaszokat kaptunk (egyértelmű, hiszen minden röfögő egy külön kis személyiség).

Szóval nem is tudom, talán már eldöntöttem, hogy legyen egy játszótársa, csak megerősítést szeretnék más gazdáktól? Lehet....(a női agy rejtelmei :D)

6390. ancspancs
2013. febr. 11. 20:56
Tettem fel új képeket Beniről, csak mert egyszerűen imádnivalóó! Most már értem mindazt amit itt olvastam az évek során, hogy ő nem csak egy kutya, hanem sokkal több annál! :) :)
6389. ancspancs (válaszként erre: 6386. - Mama1989)
2013. febr. 11. 20:49

Mama1989!

Az én fiú kutyusom pénteken volt 10 hetes és már majdnem elérte a 4kgot és egyáltalán nem kövér, nagyon szépen és gyorsan fejlődik :)! Én is kíváncsi vagyok,hogy milyen testalkatú lesz.

6388. 0636571bd4 (válaszként erre: 6384. - Barbra)
2013. febr. 11. 16:15

Szia Gazdik!


Tanácsot szeretnék kérni az én gazdimról. 2 hét múlva elköltözünk mert ezek munkahelyet váltanak és egy jobb élet reményében mennek egy teljesen ismeretlen helyre :)). Az új helyen a gazdijaim sokkal többet lesznek távol az otthontól. Nekem legalábbis eddig ezt modták, meg azt is, hogy nem ritkán lesznek távol napi 13-14 órát.

Van nekem is egy kérdésem! Miféle másik röfögőt akartok venni én mellém? Eddig is jól megvoltunk. Nem? Mert most képzeld el kisgazdim, hogy hozol mellém egy három hónapos kis maszlagot! Elveszi a játékomat, állandóan nyaggatni fog: hogy így, meg úgy, meg hogy is van ez, meg az amaz.Meg aztán félni fog tőlem, mert csak nagyobb vagyok mint ő lesz. És én már most megmondom nektek, hogy semmit nem fogok neki odaadni! Ezt előre tisztázzuk! Még most a legelején, jó? Még mielőtt a nyakamba hoznátok valakit. Mert itt minden az enyém! Minden. Stimm? Itt minden az én játékom, az én ágyam, az én szőnyegem, az én kanalam és villám amivel eszem. Értve vagyok? És nem utolsó sorban a két gazdim is az enyém. A kan is meg a szuka is. Világos? És baromi dühös leszek, ha majd valamelyik gazdim simogatni fogja azt a másik kis hülét!

Nem is tudom, hogy miért maradt fent az a mondás, hogy írigy mint a kutya. Mert, hogy ez rám nem jellemző. Csak ti látjátok rosszul...

De majd az ovi megoldja! Talán majd ő is megszokja, hiszen én is megszoktam. Egyébként így talán én sem unatkoznék annyit egyedül mint eddig uncsizam.

Mert ezek a gazdik még nem tudják, de a szomszédok az új helyen sem lesznek jobbak a Deákné vásznánál! Nem bizony!

Mondjuk azok a szomszédok mindig bunkók, akik nem értik meg hogy ugatok, meg vonyítok mint aki fábaszorult! Semmi emberiesség nincs bennük! Pedig állítólag emberek...

De ez hosszú. Ezt majd ők elintézik egymás közt.

Szóval legfeljebb ketten megyünk kutyanapközibe. Ott leszünk napi 12-13 órát és uzsgyi haza. Ez ilyen könnyű!

A gazdim kérdezte valami közösségi oldalon, hogy fog ez hatni az én kis lelkemre. Hááát, ha eddig nem tudta hogyan hatott én rám, akkor két kutyusnál hogy fogja majd tudni?

De mindegy is! Majd mi ketten, mi kutyák megoldjuk...

A gazdinknak pénzt kell keresni, hogy mi jól élhessünk. Ezt mi még annyira nem értjük, de hozzászokunk, mert kell. És akkor finomakat ehetünk is, meg lesz jó játékunk is, meg lesz hétvége is, amikor a gazdijainkkal lehetünk. Is.

És ha a gazdim majd valamikor tanácsot kér ez ügyben a Hoxán, akkor szeretném megkérni, hogy ne dühődjön fel, hanem először beszélje meg velem, hogy kell-e egy társ nekem. Én majd válaszolok.

Nézz rám gazdi! Kell társ nekem?

6387. H.Ancsi (válaszként erre: 6384. - Barbra)
2013. febr. 11. 13:12

mind a két ötleted jó, sztem. ha van társa, nem fog vinnyogni utánatok, -hátránya, hogy állandósulni fog a fogócska -birkózás a lakásban, én imádom őket ilyenkor nézni-. két kutyával amugy semmivel több gond nincs mint egyel,sőt!!! igaz a költségek duplázódnak, de megéri, szóval sztem, nagyon jó ötlet társat vinni neki.

a másik, mindenképpen szoktatni kell az egyedül léthez, először csak 10 perc, majd több fokozatosan. amikor haza mész,mindig kapjon valami apró ajándékot, jutifali stb. meg fogja szokni, de ettől függetlenül nem jó neki egyedül 13-14 óra, az nagyon sok, persze tudom a muszáj nagy úr...

6386. Mama1989
2013. febr. 11. 11:21
Sziasztok!Picikém lassan 5 hónapos 4,4 kiló.Kérdésem az lenne, hogy kinek mhány kg volt ilyen idősen a picikéje.
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook