Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Francia bulldog fórum

Francia bulldog (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... ❯❯
5185. Edja
2011. nov. 2. 19:05
Köszi, akkor megnyugodtam!
5184. zsanett001 (válaszként erre: 5182. - Edja)
2011. nov. 1. 18:54
Szia! Az enyémek is csinálják, hetente kb. 1-szer előfordul. De magától elmúlik. Nehogy orvoshoz vidd! :)
5183. Rudibaba (válaszként erre: 5182. - Edja)
2011. nov. 1. 10:06
szia, Rudi szokott, alvás közben főleg, meg mióta hideg van, azóta séta közben, de akkor tudom h fázik.
5182. Edja
2011. nov. 1. 09:48
Sziasztok! A ti bullditok is szokott olyat csinálni, mintha nagyon erősen szivná az orrát? Yoda néha szokott és nekem egy kicsit ijesztőnek tűnik, olyan mintha belement volna valami az orrába és nem kapna rendesen levegőt. Ez normális, vagy vigyem orvoshoz? Lehet valahogy segiteni ilyenkor neki?
5181. Rudibaba (válaszként erre: 5167. - Ggabi39)
2011. okt. 31. 19:16
szia!olvastam a bejegyzéseket, sajnálom ami történt, de fel a fejjel, a lényeg h a kutyus egészséges legyen!Lehet, h hamar el fog múlni ez a kiütés meg szőrhiány! Amúgy én ajándékab kaptam a páromtól a kutyát, nem is tudtam róla, csak mikor már bent kuksolt a szobában:)ja és nem tenyésztőtől lett hozva, hanem szaporítótól..így utólag okosodunk mi is,nem tudtam, hogy ennyi "probléma" van ezzel a fajtával..még annyit, h akkor a törzskönyvre vártok, vagy még az adásvételi szerződés sincs meg?mert egy rendes kennel elvileg ilyen egészséügyi felelősséget vagy mi a neve vállal, ahogy wicky is írta..fel a fejjel!
5180. ggabi39 (válaszként erre: 5177. - H.Ancsi)
2011. okt. 30. 11:46

na basszus... ezt nem tudom :(((( nem is tudtam, hogy ilyen bejegyzések lesznek rajta!!! Hajjajjj az eszem megáll... na most megint tiszta ideg lettem.


Egyébként voltunk a kórházban, azt mondta a doki, hogy bakteriális bőrfertőzés, nem mostani eredetű, így hoztuk el, csak most lett látható. Hát ez van. kapott 2 injekciót, 2 hét múlva kell visszavinni, vagy visszaszólni, jobban van-e vagy romlott. De az is lehet, hogy mégiscsak atka...

És nem csak a fejebúbján van, hanem a pofáján is meg a szája alatt, meg persze a fülében.

5179. Gáspi
2011. okt. 30. 10:28
Most csak halat és rizst kap úgy 6 hétig, hogy teljesen kiürüljön a szervezetéből az előző "hypoallergén" táp.Németországból hoztam bárány rizsest, de a szegényke a bárányra is allergiás.Így maradunk a halnál és majd meglátjuk. Egyébként a kutyus nagyon élénk, remélem más baja nincs!
5178. H.Ancsi (válaszként erre: 5175. - Wicky85)
2011. okt. 30. 10:08

remekül köszönjük, ha olvasol látod hogy nekem is lesz saját bejáratu Tuffim, akartuk másképpen hivni, de nem áll rá a szánk, egy az egyben olyan mint te Tuffid, csak sokkal kisebb.......

gratula a dijhoz, én Tuffim hogy van???

5177. H.Ancsi (válaszként erre: 5174. - Ggabi39)
2011. okt. 30. 10:07

kilencen születtek, sajnos az egyik kisfiút egy órával a szülés után elveszítettük, valószínüleg szív gond volt, jól megsirattuk, de túlléptünk rajta, maradt nyolc egészséges apróka, 3 fiú 5 kislány. Az legkisebb kislány annyira apróka volt, hogy nem birt szopizni, az első éjszakám arról szólt, hogy cseppenként adagoltam neki kiskanálból a tejcsit, amit nem könnyen fejtem ki a mamitól.Kb. 2 óra múlva, szó szerint megrázta magát és ezerrel elkezdett szopizni, én meg szégyen ide vagy oda bőgtem örömömben mint egy kisgyerek. Ma is ő a legkisebb, de olyan életösztön van benne, hogy simán letolja a ciciről a kétszer akkora tesóit:))) szóval higyjétek el, nem könnyű.

még annyi, egész az elejére visszatérve, hogy miért is felülbélyegzett az a törzskönyv? nem mindegy, hogy azért mert "korhatár alatti párosítás", vagy "tenyésztésre nem javasolt", vagy " a szülő nem rendelkezik megfelelő minősítéssel", ezt azért lenne fontos, mert ha a középső miatt van, az gáz, ott valami genetikai gond van általában.........

5176. timcsikee (válaszként erre: 5149. - Moncsi_25)
2011. okt. 30. 09:33
Szia! Az érdekelne, hogy a Neked mit mondtak mennyire biztos annak az eredménye. Az a két állatorvos, akivel beszéltem teljesen ellentétesen nyilatkozott. Egyik szerint megbízhatatlan , a másik szerint a legjobb módja az esetleges táplálék allergia kimutatására.Most hypoallergén tápot eszünk lassan vége a kúrának...de ellentétes véleményeket hallunk..azt modnat, az az orvos, aki szerint az lenne a legjobb, ha csak hypo tápot kapna ezentúl a kutya...hát ezt nem szeretném.
5175. wicky85
2011. okt. 30. 09:20

Sziasztok!


Olvasom a bejegyzéseket és mélységesen felháborít, hogy egyesek tenyésztőnek merik hívni magukat!!!! :(

Ancsit csak megerősíteni tudom, hogy folyamatosan tartjuk a kapcsolatot, mert mi is tőle hoztuk a második kutyusunkat.

Nálunk is születtek kiskuyák májusban. Mi 45ezer forintért adtuk el őket, 3 oldalas adásvételi szerződéssel, amiben benne van, hogy ha bármi baja van a kutyusnak, akkor vissza vásároljuk, ha a gazdi úgy gondolja. De azt is beleírtam, hogy rendszeres kapcsolattartás várok el a gazdiktól is. Szerencsére ez meg is van. Oltással, chippel, jól tápláltan (prémium táppal etetve) vitték el tőlünk a kutyusokat ennyiért.

Amúgy engem is hívtak olyanok, akik megmondták, hogy ők elviszik az egész almot, eladják külföldre. Amikor mondtam, hogy nekik ezek a kiskutyák nem eladók, fel voltak háborodva, mert miért jó az nekem, hogy itthon rosszabb körülmények közé adom el a kutyákat, mint ahova ő eladja külföldön. Mintha ő annyira nézné, milyen helyre adja őket.

Nem egyszerű amúgy az eladás sem, tudnék mesélni, milyen emberek jelentkeznek kutyusért. Igaz, Ancsi? Amúgy hogy vagytok? Mindig olvasom a blogot. Tündériek a kutyusok!!!

5174. ggabi39 (válaszként erre: 5173. - H.Ancsi)
2011. okt. 29. 23:38

Na ez gyönyörű... nem semmi.


Megnéztem a videót is a kicsikről, hát cukipofák. Nagyon tetszenek azok a kicsik akinek a pofikájukon fehér kis csík van. Hány szuka és hány kan született? Azt látom jó sokan vannak... :)) Aranyosak ahogy botladoznak.

5173. H.Ancsi (válaszként erre: 5171. - Ggabi39)
2011. okt. 29. 23:11

köszönöm:)

kiállítás, egy nagy humbug az egész, zárt körgen vándorolnak a díjak. Gusztustalan, tisztelet persze a kivételnek -egyszer találkoztam egy bíróval, aki felvállalva a botrányt az én akkor még névtelen kutyámnak adta a Derby és fajtagyőztes címet, a sokszorosan mindengyőztes, világbajnokkal szemben-, az ellenfél igen korrekten földhöz vágta a pórázt, majdhogy nem belerúgott a kutyájába és szitkózódva sőt átkozódva kivonult a ringből. Ez régen volt, talán ma már nem igy van, bár nem hinném

5172. aceec9f2b5 (válaszként erre: 5171. - Ggabi39)
2011. okt. 29. 23:10
Gabi én is véletlenül tévedtem Ancsi adatlapjára kb. egy hónapja, majd a blogára. Nem is tudom megmondani akkorra már mennyi e-mailt küldtem el, de nem jártam sikerrel, de már nem is bánom! :) Az előző kutyusai is gyönyörűek voltak, és már biztos, hogy Tőle lesz kutyusunk! Annyira örülök! :)
5171. ggabi39 (válaszként erre: 5162. - H.Ancsi)
2011. okt. 29. 22:43
Most néztem a képeket, milyen gyönyörűséges babáid vannak! Nagyon-nagyon szépek! Ó, de kár, hogy nem érdeklődtem hamarabb itt...
5170. aceec9f2b5 (válaszként erre: 5168. - Ggabi39)
2011. okt. 29. 22:14

Meg azt akartam még, csak elfelejtettem :), a kiállításokkal kapcsolatban szerintem kérdezd meg Ancsit nyugodtan, ahogy írta van tapasztalata, hogy is mennek azok, és lehet a férjed is letesz erről, és akkor nem kellenek a papírok! :))

De persze ez a Ti döntésetek, hogy mit szeretnétek!

5169. aceec9f2b5 (válaszként erre: 5168. - Ggabi39)
2011. okt. 29. 22:08

Épp ezt akartam kérdezni nem írtatok-e papírt róla. De akkor nem, sajnos! Az biztos, hogy ez nem a legjobb helyzet. :( Ha kell a papír, akkor nem tudom hogyan tovább, de ha így állnak a dolgokhoz, akkor elég korrektek, meg kell hagyni! Meg, ha akkor megegyetetek az árban kifizettétek, akkor mit akarnak még?? Meg tartás?? Ha nem kalkulálták bele, akkor ez ne a Ti hibátok legyen már, és ahogy írtad, így is jócskán többet fizettetek nekik, mint amennyit mások fognak!

Igen, itt kint azért az árért két autót kapásból veszel, tehát nagyon el vannak szállva, de hát más ebből húz hasznot....

A kolléganőddel remélem rendeződik a kapcsolatod, ha előtte jóban voltatok!

Amúgy meg ez a kiütés, foltok kijöhet több mindentől, ahogy előtte írta is valaki, Vigyorex talán.

5168. ggabi39 (válaszként erre: 5166. - Aceec9f2b5)
2011. okt. 29. 21:59

Hát ahogy néztük a külföldi hirdetéseket, azt hittem nem jól látok. Hihetetlen mi pénzt el tudnak kérni egy ilyen kiskutyáért.

Igen igazad van a papír nem garancia semmire... nekünk ez jó kis tanulópénz volt.

5167. ggabi39 (válaszként erre: 5163. - Aceec9f2b5)
2011. okt. 29. 21:56

Nekem nem lenne fontos, a férjem, meg a kisfiam akarta vinni kiállításra meg nem is tudom én hova... én is hagynám a fenébe az egészet legszívesebben és pont ez járt a fejembe, hogy töröljék ki vele. De a párom ragaszkodik ehhez, hogy majd ő viszi ide meg oda... mondjuk nem tudom van-e értelme.

A munkatársnőmmel jó kapcsolatom volt. Először meg is értette mi a problémánk, de aztán ellenünk fordult ő is. Én ugye azt mondtam a férjemnek, hogy oké fizessük ki a törzskönyv árát meg a chip beültetés orvosi költségeit, de azok húszezret kérnek még... mert hogy a kutyának volt tartási költsége is stb... no persze ez a kutyus már 1 hónapja itt van, erre ne hivatkozzon, hiszen azoknak is van tartási költsége amik még náluk vannak. Így jár az, aki naiv és nem ír adásvételi szerződést.

2011. okt. 29. 21:47

Gabi ne is mondd :), itt Angliában 1500 font alatt nem kell venned..... és ahogy Te írtad, határ a csillagos ég!

Nekem meg volt olyan aki, 2000 euroról beszélt, mondtam neki majdnem, hogy hülyeee vagy teeee???? :)) Na, meg szerintem fontos, ahogy Ancsi is írta, a papír nem garancia semmire!!! Ez a legfontosabb!

5165. ggabi39 (válaszként erre: 5162. - H.Ancsi)
2011. okt. 29. 21:43
Viszik külföldre, mert ott csillagos ég a határ olyan drága, ahogy néztük a hirdetéseket, még 3000 Euróért is láttunk... Nekem volt olyan kennel aki visszaírt, hogy nem ad el itthon, mert a magyar nem tud annyit fizetni érte.
5164. ggabi39 (válaszként erre: 5160. - H.Ancsi)
2011. okt. 29. 21:41

Igen tudom, hogy 100 körül vannak a jobb kennelekből valók. De ugye ők még egy teljesen új kennel, most jegyezték be őket, és ebben a régióban nem nagyon megy a kutya, az embereknek nincs pénze... Képzeld még a facebook-ról is letiltott a csaj, a férjével hívogattat telefonon. Tiszta idióta.

A másikat, a foltosat a lányom osztálytársáéktól hoztuk 25-ért, ők csak annyit kértek, ami az orvosi költségeket fedezte, nekik az volt a fontos, hogy jó helyre kerüljön a kiskutya. Ők csak most az egyszer fialtatták a kutyust. Ott 4 született, 3 szuka és 1 kan.

2011. okt. 29. 21:41

Ancsi eladják ezek külföldre, és nem ennyiért, nem 100.000-ért, hanem a kétszereséért legalább Franciaországba, Németbe, Ausztriába..... persze, hogy ki veszi meg ott, az nekik aztán totál mindegy, de amúgy az is tuti, hogy nem tisztán viszik ki, mert nem is lehet egy 7-8 hetes kutyát csak úgy kivinni..... sajnos rengeteg ilyen van!

Gabi nagyon sajnálom, hogy így jártál. Azok a papírok annyira fontosak Nektek? Mert, ha nem hagynám az egészet, ők meg töröljék ki a se..... vele!

A kolléganőddel meg, ha jó volt a kapcsolatod az ne menjen erre rá, nem tehet ő arról (feltehetőleg), hogy így átvertek!

5162. H.Ancsi
2011. okt. 29. 21:34

sajnos, van ilyen, de milyen sok.......

én tudod mit nem értek, ezt a rengeteg kereskedőt, engem tavaly, szó szerint zaklattak, sőt volt aki elküldött a jó édes........., mert nem értette, hogy hogy lehet valaki ilyen hülye, hogy nem adja oda egy embernek az egészet, és nem hogy alkudott volna még ráigért, csak adjam oda neki. Ezek mit csinálnak velük ????

5161. ggabi39 (válaszként erre: 5157. - H.Ancsi)
2011. okt. 29. 21:31
Mondom, szerintem úgy voltak vele, hogy itt van valaki akit komolyan érdekel, akkor húzzuk le amennyivel csak lehet...
5160. H.Ancsi (válaszként erre: 5159. - Ggabi39)
2011. okt. 29. 21:30

figyelj, szerintem hagyd a fenébe, tudom és értem, hogy mi bosszant és abszolut igazad is van.

Én régebben pireneusi hegyikutya mániás voltam. Elmentem az ország legnevesebb tenyésztőjéhez, és megvettem az általa javasolt szuka kutyust, ötvenezer forintért -14 évvel ezelőtt-. A kutya full idióta volt az elején, és mint később kiderült, foghibás is volt. A másikat a párját egy családtól vettük, ők nem tenyésztették tudatosan, csak egyszer akartak kiskutyát. A tőlük akkor 10 ezerért vett kanom, a világ legszebb kutyája lett, hibátlan, fantasztikus. Eleinte én is küzdöttem a csajjal, de csak a vállát rángatta, aztán hagytam a francba. A kutyát nem könnyen de rendberaktuk idegileg és 12 évig volt boldog társunk.

Amugy a törzskönyves, pedigrés almokból a kölykök 100 körül vannak, tehát már nem stimmel valami , szerintem

5159. ggabi39 (válaszként erre: 5157. - H.Ancsi)
2011. okt. 29. 21:23

Ancsi, nem a pénz miatt vagyunk mérgesek, főleg nem amiatt, hanem amiatt, hogy nem voltak korrektek. Nem mondták el, hogy milyen papírokat fogunk kapni, aztán hitegettek, hogy 2 hét múlva meglesz minden, azóta eltelt 1 hónap... és még mindig semmi, és ugye kiderült hogy nem is úgy van ahogy ígérték. És nem adják ide a papírt, ha nem adunk még pénzt... elmondom nektek, hogy 65ezer Ft-ot fizettünk eddig és még húszat akarnak... és fenyegetőznek... összevesztem a kolléganőmmel is... hát kellett ez nekem??? Most mondd meg, vigyem vissza??? Ez nem egy cipő, ami ha nem jó visszacserélem. A gyerekek imádják, hát hogy vinném vissza? Pedig megérdemelnék... de ezzel nem velük tolnék ki, hanem magunkkal. Hirdetik a többit és tudod mennyiért? 40ezerért... na ez az ami miatt majdnem szívrohamot kaptam. Sosem gondoltam volna, hogy ekkorát lehet csalódni emberben.

Sajnálom, hogy nem vártunk a kutyavásárlással... az ember így utólag már mindent másképp csinálna.

Hát bizony ha hamarabb találok ide a fórumra, akkor most tőled hozom a kutyust. Áááá mennyire szarul érzem magam.

5158. ggabi39 (válaszként erre: 5156. - Gáspi)
2011. okt. 29. 21:16

Nem vakarózik sokat. Most vetem észre, hogy a bal fülében is vannak ilyen szúnyogcsípésszerű duzzanatok, nem pirosak, nem gyulladtak, hanem bőrszínűek. Nem tudom mi a fene ez is...

Holnap 10 órára kell vinni az állatkórházba, megnézik. Sajóörösön vettük, egy nemrég bejegyzett kennel, még honlapjuk sincs, ez az első alom. 6 kiskutya született, 4 szuka 2 kan, ebből 2 csíkos, 2 bézs és 2 fekete.

Hát így jártunk, sajnos ezt benyeltük rendesen... én hülye, inkább vártam volna még vele, de a munkatársam annyira mondta, hogy milyen rendesek a gazdái, meg hogy milyen jó vérvonal...


És a kutyusod mit eszik, hogy szinte mindenre allergiás? Én az Acana almás bárányos tápot vettem nekik, de ugye kaptak nasinak sajtot és joghurtot, valamelyik nap egy kis vajas kenyeret. Szánom-bánom, remélem nem emiatt lett ilyen.

De érdekes a kicsin nincs semmi. Remélem nem is lesz.

5157. H.Ancsi (válaszként erre: 5154. - Ggabi39)
2011. okt. 29. 21:13

de kár, hogy nem jöttél előbb:)))))

teljesen felháborít amugy, nálam is vannak kiskutyák, igaz én nem vagyok igazi nagy tenyésztő -már-, pontosabban köszönöm de elegem lett a kiállítások korrupt szelleméből, viszont a tőlem elvitt kutyákért garanciát vállalok és kivétel nélkül mindről tudom hol van, tartom a kapcsolatot a gazdikkal és nagyon megválogatom kinek adom. Szerintem ez a felelős hozzáállás, és ez nem szólhat a pénzről.

Viki remélem alátámasztod:)))

5156. Gáspi
2011. okt. 29. 20:34
Vakaródzik is? A mi kutyusunk is hasonlóan nézett ki, de ő nagyon vakarta magát. Az állatorvos vért vett tőle, megvizsgálták a laborban és kiderült, hogy szinte mindenféle húsra és poratkára allergiás.Melyik városból hoztátok?
❮❮ ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook